Autor Wątek: Egmont 2009  (Przeczytany 331970 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline karolk

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #75 dnia: Październik 06, 2008, 09:44:31 pm »
to że stare wydanie rzadko dostępne ejst to nic
ważniejsze że ma prz****ny format:/

ja tam czekam na sc
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 07:47:22 am wysłana przez graves »

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #76 dnia: Październik 06, 2008, 09:51:59 pm »
to że stare wydanie rzadko dostępne ejst to nic
ważniejsze że ma prz****ny format:/

ja tam czekam na sc

Czyli jaki ten format? Że niby zły? http://www.allegro.pl/item452540973_wieczna_wojna_wieczna_wolnosc.html

Ja mam tylko tę pierwszą część i format jest większy od A4 więc chyba spoko...
« Ostatnia zmiana: Październik 07, 2008, 07:48:15 am wysłana przez graves »

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #77 dnia: Październik 07, 2008, 09:40:54 am »

ja tam czekam na sc

A co to takiego?

Superman Chronicles?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #78 dnia: Październik 07, 2008, 09:45:29 am »
A co to takiego?

Superman Chronicles?

Nie, Sacred Collection

Offline spinoza

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #79 dnia: Październik 07, 2008, 10:28:00 am »
Czyli jaki ten format? Że niby zły? http://www.allegro.pl/item452540973_wieczna_wojna_wieczna_wolnosc.html

Ja mam tylko tę pierwszą część i format jest większy od A4 więc chyba spoko...

karolk-owi chyba chodzi o to, że każda cześć Wiecznej Wojny miała inny format ;) Faktycznie, głupio to wygląda. A cz. 3 to już normalnie przegięcie.
ALe to nie ważne, ważne jest to, że Egmont skopie ten komiks pomniejszając jego format. Takie rysunki aż się chce oglądać w A4. O ile może być droższe takie wydanie? O 2zł? o 3? Bez przesady. Wystarczy, żeby Egmont robił sobie narzut nie procentowy, tylko wartościowy (zarabiamy nie 30% na komiksie, ale np. 5 zł). Wtedy Ceny nie szłyby w górę w zależności od jakości wydania.

Offline Death

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #80 dnia: Październik 07, 2008, 10:32:08 am »
karolk-owi chyba chodzi o to, że każda cześć Wiecznej Wojny miała inny format ;)

Ale popatrz na fotę na tej aukcji do której linka zapodałem w poprzednim poście. Wszystkie trzy części wygladają jakby miały taki sam format... Przynajmniej na szerokość

Offline donTomaszek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #81 dnia: Październik 07, 2008, 10:49:50 am »
A wiedza co niektorzy co to jest ironia?
Zamiast cieszyc sie, ze trudno dostepny komiksy zostanie wydany na nowo, w calosci, mamy narzekania na FORMAT. Ze za maly, ze nie HC i tym podobne bzdury.

Proponuje pocalowac sciane z rozbiegu, ewentualnie zmienic to forum na forum edytorskich fetyszystow.
Zamiast o komiksach tu sie ostatnio czyta o okladkach, dodatkach i innych sradkach.

uff, wkurzylem sie,
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline weiter

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #82 dnia: Październik 07, 2008, 10:54:26 am »
Ale popatrz na fotę na tej aukcji do której linka zapodałem w poprzednim poście. Wszystkie trzy części wygladają jakby miały taki sam format... Przynajmniej na szerokość
Wieczna wojna wydawana w Fantastyce ma format 22,5 na 30 cm - dwie pierwsze czesci,
trzecia ma format 22,5 na 30,5 cm. :)
Wiecznej wolnosci nie mam pod reka, azeby sprawdzic.
Co do zmniejszania formatu komiksow, no coz nie jestem zachwycony.
Najczesciej kupuje komiks dla rysunkow, wiec mniejsze rysunki sa udreka w trakcie czytania.
Gdy przejzalem np. Fantastyczna podroz, to rysunki wydaly mi sie nieczytelne.
Jesli te komiksy wydadza w formacie nieco mniejszym byc moze bedzie ok.
Ale nie wyobrazam sobie tej serii w formacie Marzi. :sad:

Offline wilk

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #83 dnia: Październik 07, 2008, 11:05:11 am »
A wiedza co niektorzy co to jest ironia?
Zamiast cieszyc sie, ze trudno dostepny komiksy zostanie wydany na nowo, w calosci, mamy narzekania na FORMAT. Ze za maly, ze nie HC i tym podobne bzdury.

Proponuje pocalowac sciane z rozbiegu, ewentualnie zmienic to forum na forum edytorskich fetyszystow.
Zamiast o komiksach tu sie ostatnio czyta o okladkach, dodatkach i innych sradkach.

uff, wkurzylem sie,
Tu jest dział ogólny. Tu się gada właśnie o takich rzeczach. Odnośnie dyskusji o konkretnych tytułach zapraszam do poszczególnych działów geograficznych. Jeśli chodzi o Wieczną Wojnę zapewne znajdziesz odpowiedni temat w dziale komiksów europejskich.

Nie zauważyłem też żeby ktokolwiek psioczył na brak HC (jedna osoba stwierdziła że z dwojga do wyboru wolałby WW w formie "Mistrzów" i to tylko w kontekście okrojonego formatu).

Cięcie formatu co prawda nie jest taką profanacją jak np powtórne kolorowanie (np. Incal) czy kolorowanie (np. Szninkiel) ale mam poważne wątpliwości czy aby rzeczywiście oryginalny format aż tak podrożyłby cenę detaliczną.

Offline karolk

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #84 dnia: Październik 07, 2008, 11:44:43 am »
wieczna wojna jest na tyle w pyte ze naprawde lata mi kolo wiadomo czego to czy będzie miała okładkę twardą jak stal i hologram czy nei ebdzie

WW chciałbym rpzeczytac w jednym tomie bez okłądake z baba na byku spoconym barbarzyńcą czy inna lafiryndą na łące...

Offline bąbielek

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #85 dnia: Październik 07, 2008, 11:49:09 am »
wieczna wojna jest na tyle w pyte ze naprawde lata mi kolo wiadomo czego[..]

Ja nie wiem. No powiedz! Powiedz. Proszęęęęę  ;-)

Klick me up, klick me down.

Offline yurek1

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #86 dnia: Październik 07, 2008, 12:18:10 pm »
nie bardzo rozumiem argumentów typu "każdy narzeka". moim zdaniem mamy na tym rynku chorą, popieprzoną sytuację, że czytelnicy rzucają się na cokolwiek, bo wypuści wydawca, tylko dlatego, że wreszcie raczył to opublikować. innymi słowy, cokolwiek taki egmont wyda, i w jakiejkolwiek formie, to czytelnicy i tak łykną bez popity. bo wreszcie się ukazało. uważam, że nie powinno tak być. wydawcy lekce sobie ważą czytelników, a to w żenujący sposób grając im na nerwach poprzez przesuwanie premiery o tygodnie, miesiące, ba! lata. olewają ich, wypuszczając tłumaczeniowe (wiem, wiem, ja znowu o tym) buble, albo kombinują z wydaniami, oprawami, formatami, Bóg jeden wie z czym i po co. moim zdaniem czytelnicy powinni wreszcie zagłosować portfelem i puścić tych wydawców z torbami. na pal! nie kupować! ja mam ten rynek gdzieś i nie kupuję czegoś tylko dlatego, że ktoś łaskawie raczył to po polsku wydać, co by się dzieciaki cieszyły. mam wypasionego integrala francuskiego Wiecznej wojny i wolę już go dwa lata ze słownikiem rozgryzać, niż dać znowu egmontowi zarobić. maczuga im w ucho!
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline spinoza

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #87 dnia: Październik 07, 2008, 12:23:17 pm »
wieczna wojna jest na tyle w pyte ze naprawde lata mi kolo wiadomo czego to czy będzie miała okładkę twardą jak stal i hologram czy nei ebdzie

WW chciałbym rpzeczytac w jednym tomie bez okłądake z baba na byku spoconym barbarzyńcą czy inna lafiryndą na łące...

Heh, okładla to szczególik nie warty dyskusji. Ale chyba nie powiesz, że wolałbyś WW na nędznym ofsecie zamiast na DOBRYM ofsecie albo wręcz na kredzie? No pliz, bez jaj. OCzywiście, ze fajnie, że E wyda to dzieło, no ale kurde... Jak wolę jednak brykę w metaliku, z kimą i dobrym radiem, a przecież bryka tego pozbawiona też jest bryką.

Offline kmh

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #88 dnia: Październik 07, 2008, 12:32:02 pm »
No porównywanie wytworu kultury, sztuki, do narzędzia jakim jest samochód jest już całkiem ryzykowne.
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline ljc

Odp: Egmont 2009
« Odpowiedź #89 dnia: Październik 07, 2008, 01:04:55 pm »
a to dlaczego? jedno i drugie jest towarem, którym się handluje (róznica jest w praktyce taka, że łatwiej zdefiniować brykę)
tamtam!

 

anything