Autor Wątek: Wojewódzki w komiksie  (Przeczytany 7147 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Gawron

Wojewódzki w komiksie
« dnia: Listopad 26, 2007, 07:26:22 pm »
Mam na myśli komiks Najczwartsza RP, rysował bodajże Trust. Jeśli ktoś czytał już ten komiks to będę wdzięczny za opinie.


Jeśli temat już był to przepraszam

Offline graves

Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 26, 2007, 07:50:29 pm »
Kupiłem ten komiks, jednak na razie tylko przejrzałem. Na razie nie starczało mi czasu.
Graficznie podoba mi się. Szczególnie powiązanie Kaczyńskiego z "prison breake" ;)
Jak przeczytam wypowiem się szerzej.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Raf Fariszta

Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 26, 2007, 07:59:25 pm »
Mam...przejrzałem...Kilka pomysłów jest fajnych np. klon....Trust jakoś bardziej do mnie przemawia w czerni i bieli, choć zestawy kolorów są ciekawe - futurystyczne....zielenie, fiolety....ogólnie grafika jest na dobrym poziomie.....
Nocy Matko Dnia

Offline Gawron

Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 26, 2007, 08:42:40 pm »
dziękuje ;]


teraz musze tylko kupić przeczytać i się wypowiem ;]

Offline Grim Knight

Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 26, 2007, 08:49:33 pm »
Graficznie bardzo ładnie, przyzwoicie, cieszy oko.

Szkoda, że treść nie dorównała. Wszystko niestety jakieś wtórne...
to rzuca ten cień wysoki na świat i na bruk Paryża? Kto sponad dachów się zbliża, widmowy, szarooki? Fantomasie, czy to ty wydobywasz się zza mgły?

Offline graves

Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 27, 2007, 06:18:09 pm »
Przeczytałem. Graficznie jest to niezłe. Scenariuszowo trochę nierówne. Dobrze czytało mi się od połowy (od zrobienia klonu). Ogólnie nie jest źle.
Poza tym, czego się nie spodziewałem - ta historia to tylko preludium do serii. Ten tom nie kończy niczego, a wręcz dopiero zapowiada rozpoczęcie starcia... Ciekawe czy doczekamy jakiejkolwiek kontynuacji... Szkoda tylko, że "bohaterowie" są tacy, a nie inni...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Ziemniakento

Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 27, 2007, 07:39:24 pm »
Nic specjalnego scenariuszowo. Dobra kreska Truścińskiego ale nic więcej. Przeciętne

Offline 4-staczterdzieściicztery

Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 30, 2007, 06:30:31 pm »
"Najczwartsza RP" jest lepsza niż się spodziewałem. Graficznie stoi na dobrym poziomie, choć kolory Rebelki nie do końca mnie przekonują. Historia dość sprawnie opowiedziana, czyta się bez bólu, ale właściwie nic specjalnego w tym nie ma, czytadło w sam raz na jednorazową lekturę. Jeśli kontynuacja nigdy się nie ukażę, nie będę żałował.
Jako komiks parodystyczny nie wytrzymuje porównania z "48 Stronami" ( może poza "Kij Bijem" ).
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Memling

Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 30, 2007, 09:49:23 pm »
Nareszcie ukazał się album narysowany przez Trusta (niejako wbrew wcześniejszemu stanowisku rysownika). Kolory tylko miejscami wg mnie jakoś tak dziwnie zrobione, jakby niedopasowane do rysunku - tu kanciastość obszaru, tam jakiś gradient itp. - ale to szczegóły. Co do zestawień kolorów to ok. Tylko tylna okładka zaraz po przeczytaniu ostatniej strony odkleiła się od zawartości - był to dość zasmucający widok. Scenariuszowo - rzekłbym że akcja wartko płynie, choć bez rewelacji.
http://polskikomiks.info/ - informacje o polskim komiksie

Offline Gawron

Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 03, 2007, 06:51:05 pm »
Właśnie się oderwałem od dzieła Trusta - to tak kolory są czasem jakieś sfiksowane ale ogółem pasuje do klimatu i odlegle przyszłych czasów. Rysunki są bardzo fajne jedno co mnie troszkę przeszkadzało to np Wojewódzkiego twarz narysowana tak realnie a jego ciało tak kwadraciasto miejscami ale to może ja sie czepiam. Ogółem fajnie scenariusz miejscami nie bangla ale całość miło sie czyta akcja płynie, są fajne dialogi a opcja z klonem zwanym Jaro no poprostu super ;]

Offline Titos2k

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 493
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie umiem rysować.
    • Titos2k.pl
Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2007, 11:13:21 pm »
dobra, my tu pitu pitu o jakimś klaunie w okularach, a gdzie wiedźmin?  :lol:
www.titos2k.pl - blog + portfolio.

Offline G_S

Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 22, 2007, 08:37:41 pm »
ktos wie z jakis informacji czy bedzie kolejna czensc?

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 24, 2007, 10:36:04 pm »
A w ogóle jest sens żeby wychodziła?

Offline gość

Odp: Wojewódzki w komiksie
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 14, 2008, 09:53:17 am »
A ja się zawiodłem. Nie podobają mi się rysunki Trusta w tym komiksie bo nie lubię tego stylu, ale sądziłem, że historia będzie dobra śmieszna i że rysunki fajnie się w nią wtopią. Niestety tak nie było. Dodatkowo czytając ten komiks nie potrafiłem się oderwać od myśli, że powstał tylko po to, by się komuś przypodobać. Nie twierdzę, że tak było, piszę tylko, że ta myśl z każdą stroną stawała się coraz bardziej natarczywa.
Gdyby na świecie żyły tylko modelki, umarłbym jako nieszczęśliwy impotent.