trawa

Autor Wątek: WAR: Warhammer Online!  (Przeczytany 14867 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
WAR: Warhammer Online!
« dnia: Październik 01, 2008, 02:00:29 am »
Topic założony do dzielenia się wrażeniami z rozgrywki i zachęcania niezdecydowanych xD

Na początek stary raport z pierwszego oblężenia twierdzy, w jakim brałem udział podczas wojny High Elfy vs. Dark Elfy.

Cytuj
Zdobywanie twierdzy na open RvR było uber! xD Zaczęło się od wypadu na tyły, żeby wybadać obronę. Po zbiórce ludzi z łapanki ruszyliśmy w dwa warbandy (każdy po 24 osoby) plus jakieś solo typy na szturm. Zdobycie przyczółka zajęło nam jakieś 10-15 minut, w czasie których poginęło sporo orków, ale żaden caster nie padł. Przyszedł czas na machiny oblężnicze - ustawione zostały 4 bolt throwery, które następnie osłaniały taran. Priorytet: zdjąć kocioł ze smołą i Bright Mage`ów. Dopiero po przełamaniu bramy wpadliśmy do środka i zdobywaliśmy metr po metrze napotykając silny opór wtedy też dwa razy padłem w zamieszaniu bitewnym xD Jak większość casterów. Po zdobyciu pierwszego piętra i wybiciu resztek obrońców zawiesiliśmy nasz sztandar nad twierdzą! Kolejne epickie zwycięstwo Destruction! xD

I raport z dzisiejszych podbojów.

Cytuj
Spokojnie dobijaliśmy Elfy w lasach Avelorn, kiedy ktoś zadął w róg. Stało się! Szczwane Elfy szykowały atak na Ghrond's Sacristy, twierdzę Destruction będącą naszym przyczółkiem. Pospolite ruszenie w postaci przedstawicieli Chaosu potrzebowało jednak trochę finezji, polotu i czarów Mrocznych Elfów, więc zaciągnąłem się w ich szeregi. Wylądowałem w oddziale liczącym ledwie 14 osób. Wyruszyliśmy z obozu wojennego kierując się na wschód - ku oblężeniu Elfów. Po przybyciu na miejsce okazało się, że Elfy mają dość znaczącą przewagę liczebną, rozłożony sprzęt, a, co najgorsze, sforsowały już zewnętrzny mur i dziedziniec! Zmuszeni byliśmy użyć tylnych wejść i wspomóc Keep Lorda oraz jego ochronę w starciu wewnątrz budynku głównego. Pod osłoną chaośniczych Chosenów, Marauderów oraz Zealotów udało mi się przebić na taras, skąd bezpiecznie mogłem miotać zaklęcia na szturmujących. Udało się! Wyparliśmy ich przed mury. Pojawili się pierwsi Greenskini, którzy rozpoczęli wznoszenie punktów obrony. W krótkim czasie Elfy oraz ich sojusznicy skosztowali wrzącego oleju. Ścigając niedobitki dotarliśmy pod twierdzę Elfów. Szybka decyzja: ZDOBYWAMY! Załoga twierdzy stawiała opór, padło wielu dzielnych (i tych mniej też). Jednak nie był to opór nie do przełamania. Keep Lord, pozbawiony wsparcia nadciągającego z obozu wojennego Elfów (okrzyki tych zielonych musiały tam dotrzeć) poległ szybko i krwawo. Twierdza została zdobyta, a nasze straty taktyczne wyniosły jedynie jeden taran. Elfy zostały tymczasowo całkowicie wyparte z pola bitwy w Avelorn oraz Saphery. Dzięki używaniu wierzchowców znacząco zmniejszyliśmy czas i straty podczas bitwy. Elfy poległy w ciągy niecałych dwóch godzin. WE DON`T WANT PEACE! WE WANT VICTORY!

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 01, 2008, 06:08:09 am »
A jak tu wyglądają zasoby? Strata machin oblężniczych w jednej bitwie jakkolwiek wpływa na kolejne starcia? Tzn. te machiny gdzieś się buduje i przechowuje? Jak wygląda wyrabianie przewagi taktycznej, zbieranie wojsk (sprzętu?) itp. itd. Background tych opisanych wydarzeń, please, bo zdobywanie zdobywaniem, po nastu zamkach może się znudzić jeśli nic konkretnego z tego nie wynika.

Offline Gambit

  • Koortynator Działu
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 3 498
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
    • Gildia Gier Komputerowych
Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 01, 2008, 05:36:52 pm »
Wilk Stepowy --> Zdobywanie zamków nie nudzi się nigdy, co najlepiej widać po Lineage II.

A co do WAR...osobiście dopiero zaczynam, ale jest bosko. Chłopaki zrobili kawał dobrej roboty i w tej grze naprawde czuc powiew świezości. Nawet nie chodzi tu o Public Questy... To co zrobili ze zwykłymi questami jest boskie. Quest u Greenskinów, na obrzucenie błotem posągu jakiegoś krasnoludzkiego bohatera...cudo :)

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 01, 2008, 08:21:14 pm »
Dzisiaj krótko o mechanice zdobywania fortec i punktów, a następnie pis dotyczący jednego z Public Questów Dark Elfów. Zaczynamy! xD

Fortece w WAR pojawiają się dopiero przy Tier 2, czyli są przeznaczone do zabawy dla postaci powyżej 10 poziomu doświadczenia (XP - nie mylić z RP, czyli doświadczeniem PvP).Początkowo są to niejako zwykłe baszty, lub raczej małe zameczki. Składa się to to z dwóch pięter, bramy głównej i tylnej, trzech miejsc na machiny wojenne oraz grupy strażników. W celu zdobycia twierdzy konieczne jest zabicie Keep Lorda (NPC o klasie Hero) wraz z obstawą (4 NPC o klasie Champion), którzy to znajdują się na pierwszym piętrze. Po ubiciu należy przez bodajże minutę pilnować, żeby żaden przeciwnik nie wtrącił się do spraw związanych z flagą, która pojawia się po Keep Lordzie (umieszczenie w tym momencie sztandaru gildii to dodatkowe punkty rozwoju tejże). Z czasem i poziomami odwiedzanymi w grze twierdze stają się coraz silniej ufortyfikowane: na Tier 3 mamy już całkiem spory mur zewnętrzny, dziedziniec wewnętrzny (wraz ze strażnikami NPC) oraz standardową twierdzę "główną" identyczną jak w Tier 2. Po zdobyciu twierdzy losowane są nagrody (zazwyczaj jest to 8-12 nagród i możliwość trafienia przedmiotu epickiego lub części zestawu), zupełnie jak w przypadku Public Questów (tak w skrócie: liczy się udział (zadany damage/healing), poświęcenie (otrzymane obrażenia) oraz przypadkowy rzut w granicach 1-1000).

Wspomniałem o machinach wojennych, więc rozwinę trochę ten temat. Machiny kupujemy za złoto i srebro w obozach wojennych lub u kupca gildiowego. Do wyboru mamy kilka typów machin strzelających dla każdej rasy, po jednym typie taranów (przynajmniej na Tier 3) również dla każdej rasy oraz kocioł z gorącym olejem/smołą/inną cieczą. Każdą z machin możemy umiejscowić na odpowiednim postumencie na polu bitwy. Jednak przed użyciem należy ją zbudować własnymi siłami, a wtedy jest najwrażliwsza na ataki. Różne machiny mają różne zastosowania. I tak możemy korzystać z Reapetera, Bolt Throwera, Orcapulty, etc. Maszyny same nie strzelają i potrzebna jest obsługa. W przypadku taranów pełna obsługa to 4 osoby. Po zajęciu miejsca przy maszynie włącza się odpowiedni do jej typu widok (wyjątkiem jest kocioł, który działa instant i wylewa ciecz dokładnie pod siebie). Zapasy amunicji, jak i wytrzymałość każdej maszyny jest ograniczona, ale można je odnawiać.

Ufffff xD Teraz obiecany wpis z Public Questa.

Cytuj
Podczas wyprawy przez Shadowlands do moich uszu trafiały niewiarygodne plotki: Elfy zdobyły podobno dwa nasze statki. Kiedy plotka zaczęła stawać się powitaniem w niemal każdych ustach postanowiłem to sprawdzić. Skierowałem się w miejsce zasłyszane w obozie i kiedy stanąłem na szczycie wzgórza z widokiem na morze ujrzałem dwa nasze okręty. Jeden stał w ogniu! Mówiło się, że to legendarni Shadow Warriorzy postanowili działać coś przeciw naszej obecności na ich terenie. Niedoczekanie! Szybko rzuciłem się na brzeg i zobaczyłem jeńców. Tak zhańbić ród! Niewybaczalne! Powinni byli oddać życie w obronie statków! Rozkazy w takich przypadkach brzmią jasno: zabij tych, którzy przynieśli hańbę Domowi. Oraz kilku Elfów, jeśli trafi się okazja. Jeńcy nie stawiali zbytniego oporu. Cóż... Może spodziewali się ratunku. Khaine Was wybawi, zdrajcy! W pewnym momencie znikąd zaczęła pojawiać się elficka, jak to się określają, "elita". Eh! Elfy małej wiary... Padali jak muchy. Do czasu. Nie wiedzieć skąd pojawiła się przywódczyni, Yiurielle Duskwhisper, wraz ze swoją strażą przyboczną. Na szczęście pojawiło się wsparcie w postaci Disciple of Khaine oraz Witch Elfek. Nie miała żadnych szans, a kryciem się jedynie wydłużała swoją agonię.

Offline Krova

Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 01, 2008, 08:26:53 pm »
Są jeszcze jakieś korzyści ze zdobycia zamku, poza itemami? Ile ich wogóle jest?
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 01, 2008, 09:43:34 pm »
Korzyści są, bo cała strona dostaje bonusy (dodatkowe złoto, xp, wyższe ceny u kupców, etc.) w danym regionie. Plus twierdze są czasami jedynymi miejscami w danym regionie z trenerami od poziomów PvP oraz specjalnym kupcem.

Twierdze pojawiają się od Tier 2 i jak na razie zwiedziłem 4 w regionie Dark Elfów - dwie na każdy region. Plus u Chaosu i Zielonych również po dwie na region. Czyli jak na razie 16 "odkryłem". Z tym, że należy pamiętać, że obszary mają stopniowo zwiększane strefy PvP:
Tier 1 = 20%
Tier 2 = 40%
Tier 3 = 60%
Tier 4 = 80%
Później są oblężenia stolic. Ale to już zupełnie inna bajka, bo jest to obszar tylko dostępny dla strony przeciwnej tylko i wyłącznie po podbiciu Tier 4 i jest cały przeznaczony do walki PvP. Niestety - na razie zwiedzałem tylko pustą lokację, ponieważ nikt do tego contentu na chwilę obecną nie dotarł.

Offline Coeniasty

  • Redaktor GGK
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 266
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tremere
Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 05, 2008, 10:24:58 pm »
Dzisiaj opowiastki nie będzie, bo nie udało się Elfów przegonić z Saphery ;s Zajęły twierdzę i całkiem nieźle się na niej bronili. Po stronie orderu w porywach do 110 osób. Walka trwała ponad 4 godziny. Po tym czasie zrezygnowałem z kontynuacji. Straty po stronie Destruction to między innymi: około 15 balist Dark Elfów, około 20 taranów, kilka katapult i niesamowite straty moralne typu "Elfy z nami wygrały, idę się pociąć". Zawiedliśmy xC Ale jutro się odgryziemy! Już dzisiaj robiliśmy podjazdówkę na ich terenie xD

Link do screenshotów.

Offline Krova

Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 07, 2008, 08:27:28 pm »
Ale biedna grafika xO
/人◕ ‿‿ ◕人\

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 12, 2008, 09:09:00 am »
Za to nowy trailer jest ładny ;)

Grafika akurat jest wystarczająca, Ty fanboy'u L2 :p Widać ludziom nie przeszkadzają słabsze tekstury, bo gra ma wystarczającą grywalność (a z tego co słyszałem to ma jej jeszcze tony w zapasie, bo ciągle się rozwija)

Offline Idaan

Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #9 dnia: Październik 12, 2008, 08:50:24 pm »
Wszystko super, ale czemu (z tego jakie odnoszę wrażenie) ta gra stara się przystosować Stary Świat do standardów WoWa a nie odwrotnie?
ie: czemu na bogów wymyślili jakieś niemające racji bytu Horde i Alliance?

Offline Ermidius_

Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #10 dnia: Październik 12, 2008, 09:51:14 pm »
Wszystko super, ale czemu (z tego jakie odnoszę wrażenie) ta gra stara się przystosować Stary Świat do standardów WoWa a nie odwrotnie?
ie: czemu na bogów wymyślili jakieś niemające racji bytu Horde i Alliance?

Bo robia warhammera online na podstawie warhammera FB anie RPG ;]


Offline Nehan

Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #11 dnia: Październik 12, 2008, 09:59:26 pm »
i co z tego?

Offline Ermidius_

Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #12 dnia: Październik 12, 2008, 10:09:30 pm »


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #13 dnia: Październik 13, 2008, 06:28:38 am »
Bo robia warhammera online na podstawie warhammera FB anie RPG ;]

Oo. Przecież to w FB każdy z każdym się tłucze.

Offline Ermidius_

Odp: WAR: Warhammer Online!
« Odpowiedź #14 dnia: Październik 13, 2008, 10:12:40 am »
Tak i nie :] Kiedys w podrecznikach byla taka tabelka kto moze byc z kim w sojuszu itp.


 

anything