Autor Wątek: HANAMI  (Przeczytany 33604 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wujekmaciej

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 782
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • City of Smoke...
Odp: HANAMI
« Odpowiedź #60 dnia: Czerwiec 29, 2010, 10:42:53 am »
ożesz. Hanami ma w planach jedno z największych dzieł Naoki Urasawy 'Pluto':

http://evil.manga.pl/2010/news/o-kuwa-czytaj-tego-newsa-koniecznie/#comments

kto by pomyślał. może będzie szansa również na '20th century boys' ? kto wie. póki co Hanami daje mocnego kopa. szykuje się niezła uczta.
o komiksie można poczytać tu:

http://en.wikipedia.org/wiki/Pluto_(manga)

a o autorze tutaj krótka notka:

http://lambiek.net/artists/u/urasawa_naoki.htm


Offline aniou

Odp: HANAMI
« Odpowiedź #61 dnia: Czerwiec 29, 2010, 11:55:07 am »
Jak dla mnie news roku :biggrin:
Uwielbiam wszystkie mangi Urasawy, Pluto jest kapitalny, zastanawiałem się nawet nad kupnem amerykańskiego wydania, ale jak widać dobrze, że się wstrzymałem. Też mam nadzieję, że później wydadzą 20th Century Boys (bo "Monstera" to mam już komplet na półce w wydaniu Viz :cool: )


BTW. Czy ktoś z Was było może na BFK? Czy Hanami podało jeszcze jakie tytuły ma w swoich planach?

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: HANAMI
« Odpowiedź #62 dnia: Czerwiec 29, 2010, 03:23:31 pm »
Czy Hanami podało jeszcze jakie tytuły ma w swoich planach?
Z tego co pamiętam, to nie. Ale jeżeli "eksperyment czeski" wypali - a ponoć "Balsamista" już tam się świetnie sprzedaje - to zwiększy się szansa na wydawanie nowych (w domyśle: atrakcyjnych) tytułów.

Offline skil

Odp: HANAMI
« Odpowiedź #63 dnia: Czerwiec 29, 2010, 04:00:02 pm »
Za Hanami na FB:
Cytuj
Na jesień przygotowaliśmy wiele ciekawych tytułów. Wśród nich: "Podniebny Jastrząb" Jirō Taniguchiego, 2 i 3 tom "Ikigami" Motorō Mase, ostatni tom "Suppli" Mari Okazaki. Uzyskaliśmy licencję na "Pluto" Naokiego Urasawy, Osamu Tezuki i Takashiego Nagasaki. Ze względu na sytuację licencyjną, tytuł może nie ukazać się w tym roku. Mamy ...też licencję na "Suppli Extra" - w sprzedaży w 2011. Więcej informacji wkrótce.
qui hic minxerit aut cacaverit, habeat deos superos et inferos iratos

Offline Dembol_

Odp: HANAMI
« Odpowiedź #64 dnia: Czerwiec 30, 2010, 11:00:20 am »
kto by pomyślał. może będzie szansa również na '20th century boys' ? kto wie. póki co Hanami daje mocnego kopa. szykuje się niezła uczta.
Osobiście wolałbym Monstera bo 20thCB też mam po angielsku (gwarantuje, że wydawanie tego czego nie ma Dembol na półce w innej wersji to świetna strategia wydawnicza :P).

Skoro wydany zostanie u nas jeden z najlepszych współczesnych autorów komiksu z Japonii to bardzo dobrze rokuje na przyszłość. Jeśli się przyjmie to w ogóle szał.

Offline adro

Odp: HANAMI
« Odpowiedź #65 dnia: Czerwiec 30, 2010, 02:38:54 pm »
Swietna informacja. Nie jestem jakims znawca mangi, ale  o Urasawie nasluchalem sie mnostwa pozytywnych opinii
Jestem po lekturze 1 tomu ikigami i IMO tytul zapowiada sie bardzo interesujaco.
Pewnie jak pluto sie sprzeda, to hanami pojdzie za ciosem tak jak to mialo miejsce w przypadku Taniguchiego
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline spidey

Odp: HANAMI
« Odpowiedź #66 dnia: Lipiec 01, 2010, 09:08:57 pm »
"Pluto"? :shock:

News roku jeśli chodzi o mangę.

Jak Hanami pójdzie za ciosem i wyda jeszcze "20th Century Boys" to przestanę nawet narzekać na ceny i wszystko wezmę w preorderze :D
« Ostatnia zmiana: Lipiec 01, 2010, 09:12:08 pm wysłana przez spidey »

Offline misio141

Odp: HANAMI
« Odpowiedź #67 dnia: Lipiec 01, 2010, 10:26:16 pm »
dla mnie spełnieniem marzeń byłoby wydanie mangi Blame, albo czegoś innego autorstwa Niheia. A Plutem jestem zainteresowany, i mam zamiar wkrótce ponadrabiać także inne zaległości z Hanami.
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Julek_

Odp: HANAMI
« Odpowiedź #68 dnia: Lipiec 06, 2010, 05:03:09 pm »
"Blame" raczej w profilu Hanami się nie mieści, ale rzecz jasna nigdy nic nie wiadomo. Zakontraktowanie "Pluto" cieszy. Tym bardziej, że nie zdziwiłbym się gdyby na przyszłorocznej BeeFeCe spotkalibyśmy któregoś z twórców tego komiksu.


No i mam głupią nadzieję, że będzie to wstęp do szersze prezentacji twórczości Osamu Tezuki ("Astro Boy"? Ja jestem na tak!)

Offline Dembol_

Odp: HANAMI
« Odpowiedź #69 dnia: Lipiec 06, 2010, 11:09:50 pm »
"Blame" raczej w profilu Hanami się nie mieści, ale rzecz jasna nigdy nic nie wiadomo. Zakontraktowanie "Pluto" cieszy. Tym bardziej, że nie zdziwiłbym się gdyby na przyszłorocznej BeeFeCe spotkalibyśmy któregoś z twórców tego komiksu.
Z Tezuką mógłby być problem ;)
No i mam głupią nadzieję, że będzie to wstęp do szersze prezentacji twórczości Osamu Tezuki ("Astro Boy"? Ja jestem na tak!)
"Astroboy" może okazać się zbytnią ramotką w stylu wydanego u nas kiedyś "Metropolis", które się nie przyjęło. Stawiałbym prędzej na poważniejsze komiksy z późniejszych okresów kariery: "MW", "Ode to Kirihito", "Swallowing the Earth" czy "Adolf". Ewentualnie "Rainbow PArakeet", czy zapowiadane na ten rok (w USA) "Ayako".

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: HANAMI
« Odpowiedź #70 dnia: Lipiec 07, 2010, 05:36:08 am »
Jak wiadomo, manga to nie komiks, ale choć "Pluto" nie znam, to ostrzę sobie zęby na to, po samym opisie.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline adro

Odp: HANAMI
« Odpowiedź #71 dnia: Lipiec 13, 2010, 02:13:10 pm »
Adolfa mialo juz kiedys puscic bodajze waneko....
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline C.H.U.D.Y.

  • Redakcja KZ
  • Szafarz bracki
  • *
  • Wiadomości: 2 231
  • Total likes: 0
  • Angry Comic Book Nerd
    • KZ
Odp: HANAMI
« Odpowiedź #72 dnia: Lipiec 13, 2010, 09:49:43 pm »
Ja również nie mogę się doczekać Pluto.
Słyszałem, że to jedna z najlepszym mang ever.

O, choćby tutaj: http://www.comicbookresources.com/?page=article&id=24045

Z Tezuki chętnie poczytam sobie Buddę. Zawsze chciałem przeczytać coś komiksowego związanego z buddyzmem, i to na poziomie.

Dobra robota, Hanami.

P.S. Jakby ktoś chciałby się dowiedzieć czegoś więcej o Tezuce: http://robot6.comicbookresources.com/2009/11/comics-college-osamu-tezuka/

Offline westchnienie

Odp: HANAMI
« Odpowiedź #73 dnia: Lipiec 14, 2010, 03:43:01 pm »
Również zacieram ręce na "Pluto"  :biggrin:  i muszę przy okazji pogratulować Hanami mądrej polityki wydawniczej. Jak inaczej zresztą można nazwać zrównoważoną ofertę, w której nawet ja, jako nie-mangowiec świetnie się odnajduję (np. Taniguchi, antologia Japonia, Suppli, a ostatnio Ikigami, Mój rok)?
Tak trzymać i oby tak dalej!

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: HANAMI
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 31, 2011, 06:37:12 pm »
1. tom "Pitu pitu" Daisuke Igarashiego – te nowelki czasami drażnią, czasami rozbrajają, czasami zaciekawiają... Generalnie lektura kontemplacyjna. Natomiast w związku z tym, że jest to "zbiór krótkich historii inspirowanych japońskim folklorem", za spore zaniedbanie ze strony wydawnictwa uważam brak merytorycznego wprowadzenia albo przypisów.

"Osiedle Promieniste" – a to z kolei rewelacja i nie jest w stanie tego zmienić nawet drętwa polszczyzna tłumaczenia. Inio Asano nie tylko przebił tą mangą swojego "Solanina", ale również "Odległą dzielnicę" Taniguchiego. Najlepszy komiks od Hanami!

"Morfina" Chiki Adachi i Kumiko Saiki – no tutaj jest mocno melodramatycznie, ale koniecznie trzeba wziąć poprawkę na różnicę kultur, żeby nie przeszarżować z krytykowaniem tej konwencji (i ewentualnej gry z konwencją). W ogólnym rozrachunku – warto.

"Anagram" Kirin Tendo – początek obiecujący, niestety potem górę bierze sentymentalizm, tanie psychologizowanie oraz infantylne zabiegi fabularne (w tym – jak by nie było – "komiksie dla dorosłych"). Sytuacji nie poprawia jakość tłumaczenia ani poprzestawiane teksty w dymkach.

A na tego "Pluto" to z jednej strony czekam z niecierpliwością, a z drugiej – już narasta we mnie irytacja. Dlaczego mangi wydawane przez Egmont, JPF i Waneko czyta się tak fajnie, a te z Hanami już nie? No dlaczego? :doubt:

 

anything