Gildia Komiksu (www.komiks.gildia.pl) > Komiksy amerykańskie

The Walking Dead/Żywe Trupy

(1/71) > >>

Bane:
Ktoś (zdaje się, że Spinoza w temacie dotyczącym "Fables") ostatnio chwalił "The Walking Dead". Swego czasu przeczytałem pierwsze trzy polskie Trade'y i byłem pod wrażeniem. Poza pierwszym tomem, który był dość wtórny (nie licząc genialnego zakończenia), historia po prostu płynęła. Teraz wróciłem do lektury i jestem przy 38 zeszycie (to siódmy TPB - "The Calm Before") z 53 wydanych i... dzieje się. Uwielbiam opowieści z serii "kto przeżyje, kto zginie", "interakcje postaci w trudnych czasach", a przede wszystkim "do czego zdolni są ludzie w obliczu niebezpieczeństwa". Czytanie o tym, jak bohaterowie radzą (albo nie radzą) sobie z zaistniałą sytuacją i jak niektórzy z nich wariują to naprawdę duża przyjemność.

Lubi ktoś tak jak ja?

PS. Sprawdziłem i chyba jeszcze nie było takiego tematu, ale jak coś przeoczyłem to nie bijcie...

kas1:
Lubię i to bardzo. Popdchodziłem do tej serii z dystansem. Spodziewałem się raczej czegoś w stylu tak modnych kiedyś filmów (i książek zresztą też) z zombiakami, tymczasem dostałem kawał świetnego studium nad zachowaniem jednostki lub grupy w sytuacji ciągłego napięcia i zagrożenia życia.


P.S. Zapewne większa częśc dyskusji o serii jest w temacie o wydawnictwie Taurus.
 

Bane:

--- Cytat: kas1 w Październik 15, 2008, 07:40:47 am --- kawał świetnego studium nad zachowaniem jednostki lub grupy w sytuacji ciągłego napięcia i zagrożenia życia.
--- Koniec cytatu ---

Dokładnie. Uwielbiam takie historie.


--- Cytat: kas1 w Październik 15, 2008, 07:40:47 am ---P.S. Zapewne większa częśc dyskusji o serii jest w temacie o wydawnictwie Taurus.
--- Koniec cytatu ---

Aha, to dlatego tak nikły odzew. Nie zauważyłem, ale i tak uważam, że taki komiks zasługuje na osobny temat.

kas1:
Ba, zasługuje na osobne forum ;). Kirkman stworzył kawał dobrej historii do której znakomicie pasuje też czarno-biały rysunek Moora, który znakomicie oddaje klimat całości. Jakoś nie wyobrażam sobie tej serii w kolorze. Zbyt dużo czerwonego by chyba było.

Raf Fariszta:

--- Cytat: kas1 w Październik 15, 2008, 09:45:17 am ---Ba, zasługuje na osobne forum ;). Kirkman stworzył kawał dobrej historii do której znakomicie pasuje też czarno-biały rysunek Moora, który znakomicie oddaje klimat całości. Jakoś nie wyobrażam sobie tej serii w kolorze. Zbyt dużo czerwonego by chyba było.

--- Koniec cytatu ---
Jest wersja w kolorze i stereo.....Jakieś plansze da się pewnie znaleźć.....ale b-w do tego komiksu pasuje idealnie.

Nawigacja

[0] Indeks wiadomości

[#] Następna strona

Idź do wersji pełnej