trawa

Autor Wątek: The Walking Dead/Żywe Trupy  (Przeczytany 148686 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtpil

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #105 dnia: Marzec 01, 2010, 07:06:21 pm »
jedyny minus przy czarnobiałych rysunkach - bohaterowie bardzo do siebie podobni
za bardzo - zwłaszcza jak zapuszczają brody
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #106 dnia: Marzec 02, 2010, 07:54:01 pm »
! Zombi to tylko pretekst do ukazania złożoności ludzkich zachowań, tego co w człowieku dobre i tego czego powinien się wstydzić. Ten komiks to swojego rodzaju studium psychologiczne. Warto to przeczytać i zastanowić się co ja zrobiłbym w sytuacjach, w których stawiani są bohaterowie tego komiksu ?

Spróbowałem tej metody, ale gdy odpowiedź na kolejne pytanie brzmiała "pewnie bym umarł", dałem sobie spokój.

Dziewiąty to za mną.
Spoiler: pokaż
Miałem nadzieję, że ocaleli ze starej grupy, będą rozdzieleni dłużej, a może nawet w ogóle się nie połączą. A tu się zeszli niemal od razu.
Mam też wątpliwości, czy jeśli ten "naukowiec" nie okaże się kłamca lub świrem, to czy seria pójdzie w dobrym kierunku. Gdyby się okazało, że przez następne tomy będą przygotowywać lekarstwo na zombiactwo, to seria mogłaby stracić sporo ze swojego uroku. W końcu to jest komiks o ludziach wystawionych na nietypowe sytuację i oddziaływania, a nie o ratowaniu ludzkości od zarazy.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline Miroll

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #107 dnia: Marzec 20, 2010, 11:33:52 am »
Jeszcze nie czytałem 9 tomu, ale wcześniejsze są bardzo pyszne! Polecam moje recenzje umieszczone na gildii i czekam na komentarze odnośnie tych tekstów (na razie pojawiły się recenzje tomów 1, 2 i wspólne tomów 3-4, 5-6).

Offline malyjaca

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #108 dnia: Marzec 30, 2010, 01:38:48 pm »
Trochę o ekranizacji "Żywych Trupów" można przeczytać na:

http://www.popcorner.pl/popcorner/1,81588,7716327,Szykujcie_sie_na_atak_zombie_.html

Offline Miroll

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #109 dnia: Marzec 30, 2010, 10:07:29 pm »
Zapowiada się bardzo dobry serial o ile nie postarają się go nieco ugrzecznić, by zmniejszyć wiek potencjalnych odbiorców. Chodzi mi zwłaszcza o brutalne mordy i krwawe twisty!

Offline Yojimbo76

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #110 dnia: Sierpień 09, 2010, 10:18:29 pm »
Hehe. Właśnie skończyłem lekturę #75. Fajny numer. W jednym z pierwszych zeszytów Kirkman w odpowiedzi na list powiedział, że do #75 odcinka seria będzie dobra a później radzi jej nie czytać. Dodatkowo w #75 mieli pokazać się obcy. No i się pokazali z pięknym mrugnięciem oka do superherosów. ;) Ktoś już czytał?

Offline yurek1

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #111 dnia: Sierpień 10, 2010, 05:34:01 am »
fakt, udany kwasik. :)
najbardziej zaskakujące jest to, że seria przy takiej liczbie numerów nadal trzyma poziom. to niespotykane. nie pamiętam, żebym miał jakikolwiek czytelniczy "kryzys".
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline misio141

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #112 dnia: Sierpień 10, 2010, 10:45:11 am »
fakt, udany kwasik. :)
najbardziej zaskakujące jest to, że seria przy takiej liczbie numerów nadal trzyma poziom. to niespotykane. nie pamiętam, żebym miał jakikolwiek czytelniczy "kryzys".
Kirkman ma talent do takich rzeczy, Invincible i Wolf-man również trzyma bardzo wysoki poziom
Ass, gass and grass - nobody rides for free

Offline Yojimbo76

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #113 dnia: Sierpień 12, 2010, 12:08:49 pm »
No i właśnie skończyłem #76. Jestem lekko zawiedziony. Zasadniczo nic się nie wydarzyło a postaci bohaterów nie zostały w żaden sposób uzupełnione. Wydaje się, że to był tylko taki filler. Ciekawe jak zostanie rozwiązany wątek
Spoiler: pokaż
z wytatuowanym gangiem w mieście, podejrzewam, że będzie jatka, Rick i jego kompania uratują The Community ale pewnie stanie się niezdatne do zamieszkania. Mam nadzieję, że nie będzie aż tak szablonowo....w sensie powtórki z więzienia.




PS Zanim ktoś się przyczepi: tak czytam z pirata. Oryginały będą dopiero za miesiąc razem z innymi tytułami, które śledzę i raz na miesiąc przychodzą pocztą z USA.

Offline nayroth

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #114 dnia: Sierpień 14, 2010, 03:34:39 pm »
Kirkman wpadł troche we własne sidła, bo stawiając na drodze Ricka: sadystów, psychopatów, morederców, zboczeńców, ciężko potem czyms jeszcze zaszokowac. Na dobrą sprawe wszystkie znane plagi na ekipę już spadły, nowych wątków nie widac, zostaje tylko ględzenie: przez co to bohaterowie nie przeszli, jak sie zmienili oraz jak się z tym wszystkim czują...
Ale taka już siła telenowel że nawet jak sie w nich nie dzieje to czeka sie na kolejne odcinki. Ja np. uważam ŻT za kaszankę ale czytam, sam sie sobie zresztą dziwiąc.

Offline aniou

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #115 dnia: Wrzesień 24, 2010, 09:20:49 am »
Nie wiecie może, czy Taurus planuje dodruk pierwszego tomu Żywych Trupów? Bo chciałbym skompletować serię, a tego nigdzie nie mogę dostać.

Offline yurek1

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #116 dnia: Wrzesień 24, 2010, 10:30:29 am »
to jest raczej pytanie do wydawcy: http://www.taurusmedia.pl/index.php?idn=wydawnictwo
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline adro

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #117 dnia: Wrzesień 24, 2010, 11:34:36 am »
Jak serial zdobedzie spora popularnosc, to na pewno beda dodruki wszystkich tomow Zywych trupow
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline aniou

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #118 dnia: Wrzesień 24, 2010, 12:10:45 pm »
to jest raczej pytanie do wydawcy: http://www.taurusmedia.pl/index.php?idn=wydawnictwo
Wysyłałem maila do wydawnictwa, ale odzew był zerowy...


No, ja mam nadzieję, że przy premierze serialu ruszą dodruki ;)

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #119 dnia: Wrzesień 26, 2010, 12:48:53 am »
Jak ostatnio kupowalem 3 tom w Centrum Komiksu, to pan mnie ostrzegal, ze 4 tom jest wyprzedany. :)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

 

anything