Autor Wątek: The Walking Dead/Żywe Trupy  (Przeczytany 144450 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Wojtpil

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 07, 2009, 09:24:17 pm »
ósemka już jesienią ( czyli max do 19 grudnia )
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Wojtpil

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #61 dnia: Październik 02, 2009, 07:44:29 pm »
http://www.komiksomania.pl/newsy/mafiosi-i-zombie.html

Dobra wiadomość Żywe Trupy jeszcze w tym roku :)
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline matty46

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #62 dnia: Grudzień 01, 2009, 12:23:30 pm »
Żywe trupy 8 już w sprzedaży !!!

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #63 dnia: Grudzień 01, 2009, 01:08:25 pm »
No to czytajcie. Będzie się działo. Mam nadzieję, że 9. szybko...
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #64 dnia: Grudzień 01, 2009, 02:01:42 pm »
Do księgarń trafił ósmy tom bestsellerowej serii Roberta Kirkmana (scen.) i Charliego Adlarda (rys.) Żywe trupy, noszący podtytuł Stworzeni by cierpieć, z którego mamy przyjemność zaprezentować aż 9 przykładowych plansz. Nadszedł definitywny kres trwającej od trzeciego tomu sielanki grupy ocalałych, ukrywających się w opuszczonym więzieniu. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline m010ch

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #65 dnia: Grudzień 16, 2009, 10:11:23 pm »
Jak to jest z tymi zbiorczymi wydaniami WD? Wiem, że na bieżąco wychodzą TPB - format podobny do naszego, też SC, zbierają po 6 zeszytów, póki co wyszło 10 albumów. Wiem też, że wychodzą bogatsze wersje w HC, zbierające po 12 zeszytów, póki co wyszły 4. Niech mi ktoś jednak wyjaśni rolę Omnibusów i Compendium. Te pierwsze rozumiem, że jakieś kolekcjonerskie cacka wydane w małych nakładach i dawno już wyprzedane? A to drugie to po prostu kloc mniej ekskluzywny niż HC-ki (bo AFAIR wydany w SC), ale zbierający w jednym albumie to samo co wszystkie dotychczas wydane HC-ki razem wzięte - zgadza się?

Offline Dembol_

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #66 dnia: Grudzień 16, 2009, 11:28:22 pm »
HCki z tego co słyszałem wcale nie są bogatsze. Mogłem źle słyszeć.
Compendium zawiera zeszyty 1-48. Dwa omnibusy w sumie też (każdy po 24) + bonusy i wyprzedany jest pierwszy, drugi jeszcze niedawno był dostępny.
A sens compendium jest taki, że widocznie kończą się nakłady poszczególnych TPB i bardziej opłaca się dodrukować w takiej formie. Poza tym część starych fanów może się skusić na nową formę wydania, a gdy chcesz zacząć od nowa compendium wychodzi taniej niż 8 trade'ów. Marvel obecnie coraz częściej zbiera swoje komiksy w tzw. Ultimate Collection, które zazwyczaj zawierają większą liczbę TPB. Widać takie coś im się bardziej opłaca.

Offline yurek1

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #67 dnia: Grudzień 17, 2009, 05:48:44 am »
haceki to zeszyty plus okładki w kolorze plus parę stron szkiców.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline m010ch

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #68 dnia: Grudzień 17, 2009, 08:51:33 am »
Dzięki za info. Czyli jeżeli chce wejść w WD w HC, to wybór jest w sumie tylko jeden z uwagi na brak ogólnej dostępności Omnibusów.

Offline yurek1

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #69 dnia: Grudzień 17, 2009, 10:42:22 am »
dokładnie tak. haceki są bardzo przyzwoicie wydane, są solidne i ładnie wyglądają na półce - jak to haceki. poza tym weź po uwagę, że to compendium w miękkiej zbiera bodaj 48 zeszytów, więc kiedy będzie następny tegoż tom? a tymczasem haceki to dwa trejdy w jednym. opłaca się. na początku roku piąty tom wychodzi.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Verminard

  • Starszy Mistrz
  • ****
  • Wiadomości: 357
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Liczenie stron biedakioskowych wydań to choroba
    • Motyw Drogi
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #70 dnia: Grudzień 20, 2009, 11:38:53 am »
gdy chcesz zacząć od nowa compendium wychodzi taniej niż 8 trade'ów.
O to to - dlatego przygodę z WD zacząłem od kompendium. Teraz poczytam sobie po polsku pożyczając lub kupując/sprzedając i potem zakupię drugie kompendium.
"Może, gdyby tam były kolory i czytało się to w normalny sposób, to bym zmienił zdanie, tak mangi do komiksów nie zaliczam. . .
Że ja ignorantem? Może w sumie tak, ale wolę to nazywać "ściśle sprecyzowane poglądy na świat"
- Roy_v_beck

Offline Dembol_

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #71 dnia: Styczeń 08, 2010, 08:04:57 pm »
Dobrnąłem do końca Compendium.
Nie wiem co powiedzieć. Końcówka zupełnie mnie zmiażdżyła, podobnie jak wcześniej kilka innych przełomowych fragmentów. To jest naprawdę świetna i mocna seria. Kirkman złamał już chyba wszelkie tematy tabu jeśli chodzi o przemoc ludzi względem ludzi. Świetnie stopniuje napięcie i prowadzi fabułę. Teraz muszę tylko sobie znaleźć kolegę (albo koleżankę), który będzie mi pożyczał dalsze tomy zanim nie pojawi się kolejne kompendium.

Jeśli chodzi o jakość wydania compendium to przydałaby się odrobinę grubsza okładka i więcej kleju. Gdy bardziej rozłożyć książkę to grzbiet się będzie marszczył. Ale nie narzekam bo ~125 zł za 48 zeszytów komiksu to świetna okazja. Jak będę miał zbędne parę złotych i będzie mi to bardzo przeszkadzać najwyżej oprawię sobie u introligatora (jeśli się będzie dało).
« Ostatnia zmiana: Styczeń 08, 2010, 08:10:34 pm wysłana przez Dembol_ »

Offline Rork

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #72 dnia: Styczeń 09, 2010, 11:30:26 pm »
Niewiele czaję z tych "zaszytówek" powiedzcie mi ile będzie w sumie tomów polskiego wydania ?

A tak w ogóle to seria jest już zakończona czy wciąż powstaje ?

Offline yurek1

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #73 dnia: Styczeń 10, 2010, 05:47:31 am »
do tej pory ukazało się 67 czy 68 zeszytów, z których większość została już zebrana w trejdy (chyba jedenaście się ukazało), a część w twardookładkowe kolekcje (bodaj w lutym czy marcu ukazuje się piąta część tegoż).
Kirkman twierdzi, że nie wyznacza sobie numeru, który kończyłby serię. "jak się będzie podobać, będzie się ukazywać" - jakoś tak twierdzi.
moim zdaniem jest to jeden z nielicznych komiksów, które trzymają od początku do "końca" w napięciu. tu właściwie brak słabych numerów, są najwyżej takie, w których akcja na moment zwalnia, ale to tylko pretekst, żeby w następnym numerze uderzyć ze zdwojoną siłą.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

Offline Dembol_

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #74 dnia: Styczeń 10, 2010, 11:42:54 am »
Patrząc na wyniki sprzedaży (niecałe 25 tys. egzemplarzy/numer) i trend stały/rosnący wątpię żeby się prędko skończyło. Przeglądając tabele porównawcze najlepiej sprzedających się tytułów to jedna z nielicznych serii, która notuje wzrost ilości sprzedanych egzemplarzy w praktycznie każdym okresie porównawczym (pół roku, rok, dwa, trzy aż do pięciu lat). Strach się bać co się stanie ze sprzedażą gdy AMC zrobi serial :D