Autor Wątek: The Walking Dead/Żywe Trupy  (Przeczytany 144440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline kas1

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #30 dnia: Listopad 10, 2008, 02:26:08 pm »
W Trupach są długie dialogi i rozwinięta narracja??

Offline mzemblow

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #31 dnia: Listopad 10, 2008, 02:39:10 pm »
jo, czasami sie wywnetrzniaja po 2 dwie strony - przynajmniej takie odnioslem wrazenie ;)

Offline ZBÓJCERZ

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #32 dnia: Listopad 10, 2008, 04:18:03 pm »
Jakoś nie rzuciło mi się to w oczy, żeby dialogi były przydługie - czyta się wyśmienicie i moim zdaniem nie ma żadnych mielizn w akcji.

Offline mzemblow

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #33 dnia: Listopad 10, 2008, 05:35:14 pm »
no nie wiem, zdarzało się że przechodziłem do następnej strony bez czytania dialogów, być może dlatego że po angielsku czasami cieżko mi sie czyta ;)

Offline tranway

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #34 dnia: Listopad 10, 2008, 07:08:48 pm »
komiks (...) przeistacza sie czasami w opere mydlana :D
nieszczegolnie lubie komiksy gdzie sa dlugie dialogi i rozwinieta narracja
Aż musiałem zajrzeć do komiksów bo jakoś nie chciało mi się wierzyć, że w Trupach są jakieś przegadane akcje.
I co? No trza przyznać, iż zdarzają się jakieś większe konstelacje chmur z dialogami przez 2-4 strony. Ale przecież ten komiks czyta się tak szybko i płynnie, że nie sposób tych "dłużyzn" zauważyć.
Dla mnie "Żywe Trupy" kojarzą się z serialami pokroju Heroes, Jericho czy (początki) Prison Break, gdzie akcja ciągle pędzi do przodu i na koniec każdego zeszytu jesteśmy zostawieni z "oczekiwaniem".
Zrozumiałbym jeszcze zarzut o "operze mydlanej" w kontekście wspomnianej już w tym temacie rozwlekłości historii więziennej. Co prawda do mnie ta uwaga nie przemawia, ale ma to jeszcze jakiś sens.
Ale Trupy przegadane? Nieeeee....

Offline mzemblow

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #35 dnia: Listopad 10, 2008, 07:19:40 pm »
ha, az spojrzalem na swojego posta i punkt dla Was- zle sie wyrazilem

"nieszczegolnie lubie komiksy gdzie sa dlugie dialogi i rozwinieta narracja"

nie to mialem na mysli, raczej momenty gdy cos sie zdarzylo, nagle akcja przeskakuje do innej lokacji i zaczynaja tam walic chmury na pol strony, po czym numer sie konczy. idzie zwariowac momentami ;)

jak tranway zauwazyl cos takiego ma od czasu do czasu miejsce w trupach. bron boze nie twierdze tez ze komiks jest slaby - bo nie jest. ale sa numery lepsze i gorsze.

Offline BOUNCER

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #36 dnia: Listopad 11, 2008, 11:43:12 pm »
Wg mnie jedna z najlepszych wydawanych ostatio serii.
Fantastyczne rysunki, świetna akcja i ciekawa fabuła powodują, że komiks ten czyta się znakomicie i chętnie do niego wraca, a oczewiwanie na następne części "letko" człowieka denerwuje

Offline donTomaszek

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #37 dnia: Listopad 12, 2008, 12:38:35 am »
Przyznam z reka na sercu, ze dluuuugo nie moglem sie do tego tytulu przekonac. Bo choc lykam wszystkie filmy z zombiakami jak mlody pelikan, o tyle w komiksie jakos mi ta tematyka zdawala sie nie pasowac. W walking dead najlepsze jest jednak to, ze to nie jest komiks o zombie sensu stricto. Umarlaki stanowia jedynie tlo do calej reszty, czyli walki o przetrwanie, tych ktorzy ocaleli i ich wzajemnych relacjach.
Faktycznie, jak na razie wyglada to wszystko jak pociag w nieznane, choc nie powiedzialbym, ze mi to nie odpowiada. Zawierzam poki co scenarzyscie, zobaczymy jak bedzie dalej.

Niniejszym przepraszam wszystkich, ze ignorowalem wczesniejsze posty zachwalajace trupki.
To swietna seria, a ja powinienem byl zaznajomic sie z nia juz dawno.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline Wojtpil

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #38 dnia: Listopad 13, 2008, 09:07:44 pm »
komiks rządzący - rewelacyjne czytadło

aczkolwiek przypomina mi stylem Prison Break - tak wciągający i trzyma w napięciu, że na ponowne czytanie (oglądanie) już nie ma chęci
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline Kuba Jankowski

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #39 dnia: Listopad 13, 2008, 09:12:08 pm »
hahaha! "móóóóózg na obiad, mózg na lunch, na śniadanie i na brunch. Móóóóózgi wciąż nam karzą jeść, a nam się flaków chceeee!!! oi oi oi oii oi" :lol: fajna seria na odreagowanie i na jakąś refleksję. Dobroć. Szaleństwo musi być.
ttp://www.przypadkiem.blogspot.com/

Offline Wojtpil

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #40 dnia: Listopad 29, 2008, 09:31:35 pm »
Cześć 6 ciekawa.

Najgorsze w niej niestety jest to, że kosztuje sporo bo aż 40 pln, a czytania raptem na 30 min.
Ale to już niestety ta seria tak ma.
Co niezmienia faktu, że czyta się rewelacyjnie.

Aj czekam na tom 7
Rozkręca się nieźle jak zawsze he he

Michone - dała sie poznać jako dziarska babka
Rick bez łabki to już nie taki he-man jak kiedyś
Lubię pracę. Praca mnie fascynuje. Mogę siedzieć i patrzeć na nią godzinami.

Offline spidey

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #41 dnia: Marzec 12, 2009, 12:17:42 am »
Żywe Trupy to wzorcowy przykład jak zepsuć świetną serię. Zarówno w warstwie graficznej - najpierw rewelacyjny Moore został zastąpiony przez "tylko" niezłego Adlarda, jak i scenariuszowej - ze znakomitego post apokaliptycznego survivalu, komiksowego połączenia 28 Days Later z klasycznymi filmami o zombie, komiks przemienił się w jakąś operę mydlaną a zombie zeszły na dalszy plan. Ilość pojawiających się postaci i szybkość ich uśmiercania też do niczego dobrego nie prowadzi bo czytelnik nawet nie zdąży się do nich przywiązać i przewracając strony tylko mechanicznie przytakuje - aha, teraz ginie ta panna, a teraz poderżnięto gardło tej dziewczynce... dalsze tomy nie potrafią wywołać praktycznie żadnych emocji (a dwóm pierwszym to się udawało). No i jeszcze ta "Taurusowa" cena :doubt:
Generalnie to i tak jest dobry komiks, ale każdy kolejny tom tę ocenę obniża.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #42 dnia: Marzec 12, 2009, 11:53:08 am »
Ja sie obawiam, ze sprzedaz tej serii bedzie spadala, bo tom pierwszy sie wyprzedal, a nowych czytelnikow od srodka serii raczej taurus nie przyciagnie. Pozostaje opcja kupic pierwsze tomy w oryginale...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #43 dnia: Marzec 13, 2009, 02:09:54 am »
Żywe Trupy to wzorcowy przykład jak zepsuć świetną serię. Zarówno w warstwie graficznej - najpierw rewelacyjny Moore został zastąpiony przez "tylko" niezłego Adlarda, jak i scenariuszowej - ze znakomitego post apokaliptycznego survivalu, komiksowego połączenia 28 Days Later z klasycznymi filmami o zombie, komiks przemienił się w jakąś operę mydlaną a zombie zeszły na dalszy plan. Ilość pojawiających się postaci i szybkość ich uśmiercania też do niczego dobrego nie prowadzi bo czytelnik nawet nie zdąży się do nich przywiązać i przewracając strony tylko mechanicznie przytakuje - aha, teraz ginie ta panna, a teraz poderżnięto gardło tej dziewczynce... dalsze tomy nie potrafią wywołać praktycznie żadnych emocji (a dwóm pierwszym to się udawało). No i jeszcze ta "Taurusowa" cena :doubt:
Generalnie to i tak jest dobry komiks, ale każdy kolejny tom tę ocenę obniża.

Właśnie w tym tkwi siła tego komiksu - dość długo zwlekałem z jego zakupem myśląc, że to kolejna głupawka odgrzewająca te same schematy. Tymczasem okazało się, że "zombie" są tylko pretekstem do pokazania czegoś innego - chociażby tego, że ludzie w warunkach ekstremalnych sami zaczynają stanowić dla siebie zagrożenie, większe niż tytułowe "Żywe trupy". Moim zdaniem ten komiks rzeczywiście ciekawy zrobił się dopiero po drugim tomie - a więc dokładnie wtedy, gdy Ciebie zaczął rozczarowywać :) Rzekłbym, że jest to bardzo dobry komiks, a z każdym kolejnym tomem coraz lepszy.

Pozostaje opcja kupic pierwsze tomy w oryginale...


albo uzupełnić kolekcję na allegro - nie brakuje też takich, którzy pozbywają się przeczytanych komiksów, albo po prostu stracili zainteresowanie serią :) Mam nadzieję, że regularnie będą wychodziły kolejne tomy a poziom zostanie co najmniej utrzymany

Offline yurek1

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #44 dnia: Marzec 13, 2009, 05:39:11 am »
a dla tych, którzy znają język obcy i chcą szybko uzupełnić serię, jest jeszcze wychodzące w tym roku Compendium o objętości ponad 1000 stron, które zawiera zeszyty 1-48.
zgadzam się w całej rozciągłości ze Zbójcerzem - im dalej, tym komiks bardziej przekonuje, że nie jest po prostu zombiakową sieczką.
Oh no, what a time to get diarrhoea!

 

anything