Autor Wątek: The Walking Dead/Żywe Trupy  (Przeczytany 149002 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline mackey

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #90 dnia: Styczeń 24, 2010, 06:12:43 pm »
Nie, były wydawane wczesniej 2 czesci deluxe - w slipcase'ach w formacie Absolute -zawartością odpowiadały jednemu Compendium
Compendium poszło tylko jako SC.
Może już następny post przyniesie jakiś mondry tekst ...

Offline helsing

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #91 dnia: Luty 02, 2010, 08:22:13 pm »
W weekend, w Centrum Komiksu zakupiłem, całkiem przypadkowo, chyba ostatni egzemplarz pierwszego tomu Żywych trupów poniżej ceny okładkowej. :D
Historia bardzo przyjemna, a końcówka zabija! Jedyny minus, że dałem się wciągnąć w kolejną serię i trzeba wydać trochę grosza żeby nadgonić chociażby polskie wydania. ;)
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #92 dnia: Luty 03, 2010, 01:49:57 pm »
Ja tez jakis (niedlugi) czas temu tam to kupilem, tak mi sie spodobalo, ze do tej pory nie kupilem jeszcze tomu drugiego.

:)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline 4-staczterdzieściicztery

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #93 dnia: Luty 03, 2010, 02:12:57 pm »
"Żywe Trupy" tak naprawdę wciągnęły mnie dopiero od 5 tomu. A akurat 1 tom podobał mi się najmniej, przez długi czas w ogóle go nie miałem, aż w końcu natrafiłem na nieco zniszczony egzemplarz w jednym z krakowskich empików za 4,99. Zdziwiłem się na tak głęboką przecenę, nie był wyciągnięty psu z gardła, strony nie wypadały, środka nikt nie zalał kawą, nawet okładka nie była przedarta, jedynie przednia okładka miała róg wymiętoszony, a reszta okładki miała kilka drobnych uszkodzeń.

Co do najnowszych tomów, byłem przygotowany, iż co jakiś czas ktoś w tej serii ginie, ale ostatnio uśmiercono postaci o których myślałem w kategorii absolutnie nietykalnych i takie które naprawdę lubiłem.
Trochę jestem rozczarowany przebiegiem konfrontacji z tomów 7 i 8, ale ostateczny rezultat zostawia dość ciekawy punkt wyjścia na przyszłość.
"Życie to banda włóczących się razem komórek, mających wspólny cel."

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #94 dnia: Luty 03, 2010, 02:46:28 pm »

Co do najnowszych tomów, byłem przygotowany, iż co jakiś czas ktoś w tej serii ginie, ale ostatnio uśmiercono postaci o których myślałem w kategorii absolutnie nietykalnych i takie które naprawdę lubiłem.

Spoiler: pokaż
ozyja


 :lol:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #96 dnia: Luty 27, 2010, 07:46:12 pm »
Coś dla fanów "Żywych trupów": tapetki na pulpit :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline spidey

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #97 dnia: Luty 28, 2010, 12:52:10 am »
Super te tapetki :)

Offline ljc

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #98 dnia: Luty 28, 2010, 02:50:23 pm »
Przez poprzednie lata bardzo skutecznie omijałem Żywe Trupy ze względu na gatunek. Moja przewodniczka po świecie komiksu wielokrotnie namawiała mnie na tę serię. W końcu, jakoś niedawno dostałem od niej pierwszą cześć. Trochę u mnie odleżała, ale w końcu wziąłem się za lekturę.
No kapitalny komiks to jest!
Następnego dnia pojechałem do CK i kupiłem tomy od 2 do 8. Już jestem po.
No kapitalna seria to jest!
:)
tamtam!

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #99 dnia: Luty 28, 2010, 05:31:37 pm »
Ja w koncu kupilem tom drugi - troche sie rozkreca, czyta sie przyjemnie, ale do moich ulubionych serii z US to jeszcze daleko.

Stawiam na rowni z Y na razie.

Poniewaz w obu tych komiksach smiesza mnie troche pelne patosu dialogi, byc moze obie serie by zyskaly na lekturze w oryginale. Ale nie wiem....
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Comar

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #100 dnia: Luty 28, 2010, 06:24:35 pm »
Podobnie jak przedpiścy, przez długi czas unikałem ŻT, aż w końcu na ostatnie urodziny dostałem 1 tom. Nie zachwycił mnie może, ale na tyle spodobał, że kupiłem kilka kolejnych tomów. 2 był już naprawdę świetny. Ale dopiero 3 wykopał mnie na orbitę. Tak że obok Scalped to chyba najlepsza wychodząca aktualnie seria jaką czytam.
-Not bad. Congratulations. Tell me, was it necessary that you kill all of them? I only told you to scare them.
-People scare better when they're dying.

Offline spidey

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #101 dnia: Luty 28, 2010, 10:03:41 pm »
Zawsze byłem fanem Żywych Trupów a ostatnio przeczytałem tomy od 1 do 8 na dwa podejścia i całość jeszcze bardziej u mnie zapunktowała. Jeszcze lepsze wrażenie niż gdy czekało się na kolejne tomy miesiącami i czytało je z dużymi odstępami czasu. Genialne to jest, według mnie Walking Dead to najlepsza seria ongoing wydawana obecnie w Polsce. Żadne tam Baśnie, Lucyfery tylko właśnie Żywe Trupy dzierżą palmę pierwszeństwa najlepszej serii komiksowej :). Polecam każdemu niezdecydowanemu dać jej szansę, nawet jak ktoś nie lubi zombie (są tacy? :shock:), sądzę że się nie zawiedzie.

A Taurus mógłby trochę przyspieszyć z kolejnymi tomami, szybciej nadgonilibyśmy amerykę.

Offline Rork

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #102 dnia: Luty 28, 2010, 10:41:57 pm »
100 % racja ! ŻT to najlepsza seria wydawana obecnie w Polsce. To naprawdę kawał dobrego komiksu. I tak naprawdę nie chodzi tu tylko o zombi ! Zombi to tylko pretekst do ukazania złożoności ludzkich zachowań, tego co w człowieku dobre i tego czego powinien się wstydzić. Ten komiks to swojego rodzaju studium psychologiczne. Warto to przeczytać i zastanować się co ja zrobiłbym w sytuacjach, w których stawiani są bohaterowie tego komiksu ?
Moim zdaniem najlepsze części to 3-6 także xionc wszystko dopiero przed Tobą ! No nie godzi się żebyś Ty tego nie znał w całości !!!

Offline jolan13

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #103 dnia: Marzec 01, 2010, 06:48:16 am »
Od jakiegoś pół roku systematycznie do każdego zamówienia dokładałem Żywe Trupy, teraz na półce czekają na mnie numery od 1 do 8, jednakże z czytaniem całości poczekam do momentu zakupu albumu 9, czyli jeszcze około miesiąca. Czyli spodziewać się niesamowitej uczty? ;-)

Offline ljc

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #104 dnia: Marzec 01, 2010, 07:30:21 am »
jak oczekiwanie są duże, to potem i zawód większy - ja tak mam, więc lepiej nie nastawiać się na Bóg wie co i być mile zaskoczonym :)

btw: w ŻT podoba mi chyba najbardziej to, że bohaterowie nie szukają odpowiedzi na pytanie why tylko próbują przeżyć i mieć coś z tego życia, jakie im zostało; a jak się dowiedzą jakoś, to będzie fajnie, ale nie jest celem samym w sobie
no i dobrze są nakreślone same postacie i relacje między nimi, tam aż kipi
dobre jest też to, że scenarzysta nie rpzywiazuje się do postaci, choć czasem chciałoby się nieco więcej happyendu:)

dziś jadę po 9-tkę:)
tamtam!