Autor Wątek: The Walking Dead/Żywe Trupy  (Przeczytany 149156 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ASX76

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #135 dnia: Styczeń 22, 2011, 10:15:40 pm »
Jeśli wypuszczą dodruk 1 tomu a potem integral HC to wiadomo, że któreś z tych wydań by się nie sprzedało, a to znaczy strata kasy dla wydawcy.


Niekoniecznie. Przecież gdyby wydanko w HC było dostępne tylko dla tych chętnych, którzy dokonają przedpłaty na konto (czy coś w ten deseń), to sprzedaż w twardej oprawie byłaby ściśle limitowana i wydawca nic by na tym nie stracił.
Z kolei zapewne część osób woli pozostać przy miękkiej oprawie, zwłaszcza ci, którzy posiadają pozostałe tomy "na miękko".
Na rynku książkowym nieraz dochodzi do sytuacji, gdy zarówno wydanie w twardej, jak i miękkiej oprawie jest wypuszczane równocześnie i jakoś wydawcy na tym nie tracą... Nie widzę powodu dla którego miałoby być inaczej z coraz popularniejszym komiksem... Ponadto gdyby faktycznie ukazałby się "trójpak", to przecież części osób w ogóle nie chciałoby się czekać na dalszy ciąg w HC i nabywali by wydania w miękkich oprawach. Innymi słowy: i przy pierwszej, i przy drugiej opcji znaleźliby się kupujący. :razz:

Offline freshmaker

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #136 dnia: Styczeń 23, 2011, 10:38:31 am »
tak, 50 osób a na hc 13.

z tego co pamietam to komiksy taurusa wychodza w nakladach 800 egzemplarzy - zywe trupy jako bestseller moze maja ten naklad troche wyzszy. mysle ze samo wznowienie tomu 1 to dla taurusa ryzyk-fizyk. ja jakims dziwnym zbiegiem okolicznosci zaopatrzylem sie w wd compendium i sprzedalem tydzien temu tomy 1-7. oczywiscie na compendium 2 poczekam pewnie ze 2 lata.
« Ostatnia zmiana: Styczeń 23, 2011, 10:48:53 am wysłana przez freshmaker »
"...żyję jak król i łamię non-stop prawo..."
mój ulubiony aktor antysemita Mel Gibbons

Offline Red_AV

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #137 dnia: Styczeń 23, 2011, 12:03:40 pm »
tak, 50 osób a na hc 13.

Dokładnie, chętni są często ale jak co do czego to kasę nie wszyscy wyłożą. Niech 50 osób zgłosi się po HC to po ile ma wycenić tak mały nakład wydawca?
A równoległe wydawanie wersji "twardej" i "miękkiej" to już hurraoptymizm. Myślę, że Taurus Media podjęło tę decyzję licząc na popularność serialu. Wznowienie komiksu w tej samej formie zamyka temat innych wersji.
Porównywanie z książkami jest mocno chybione.

Offline Matt@

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #138 dnia: Styczeń 23, 2011, 03:32:37 pm »
Myślę, że obawiali się, że ludzie zaczną czekać na integrale i przestaną kupować tomiki.

Offline BOUNCER

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #139 dnia: Styczeń 23, 2011, 06:29:08 pm »
Kurcze, za dużo tu spekulacji a za mało faktów.
 
Ja również byłbym zainteresowany wersja w Twardej oprawie - z dadatkami w stylu rysunki i kolorowe okładki z zeszytów amerykańskich itd. Mogłaby to być miła niespodzianka i odmiana kolekcjonerska.
 
Jeśli trzeba by było dokonać jakieś przedpłaty do wydawcy celem realizacji takiego projektu to jestem zainteresowany.
 

Offline krakers

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #140 dnia: Maj 18, 2011, 10:33:01 am »
Przeczytałem za jednym zamachem 4 tomy (10,11,12,13).O ile w "pierwszych" trzech nie zauważyłem niedociągnięć to czytając czwarty strasznie zirytowało mnie kilka rzeczy.Pierwsze co rzuciło mi się w oczy podczas czytania: Glenn i Heat wyruszają do miasta po zapasy,są świadkami pewnej sytuacji i co ? I nic. Po powrocie do społeczności nikomu nawet słowem nie wspominają o tym co widzieli.A w jaki sposób rozrasta się społeczność Douglasa?Ano poprzez obserwacje.O ile Heat'a nie znamy za dobrze to Glenn po tym co przeszedł nie powinien tak się zachować .Ich zachowanie naraziło społeczność na niespodziewany atak.I tu kolejna rzecz która mnie wkurzyła u Kirkmana.Douglas powołał do życia społeczność ,wybrał miejsce ,ogrodził i ....??? I żyli długo i szczęśliwie,to tak w skrócie.Mało wiemy o tym jak żyli zanim przybyła do nich grupa Ricka,ale prawie 1,5 roku i  nikt lub nic ich nie zaatakowało?Żadnego zagrożenia ? W jaki sposób się uchowali? Przecież przy budowie ogrodzenia (sytuacja z Abrahamem) musieli używać broni palnej odpierania ataków zombie.Hałas powienien przyciągnąć większą grupę,nie mówiąc o tym że mogłoby być kilka innych grup ludzi (nie zawsze tych dobrych) w pobliżu zmierzających do stolicy (w końcu jakoś się ta społeczność rozrosła do 40 osób).Po przeczytaniu tego tomu można wnioskować ,że była to utopia dopóki nie przybył tu Rick i spółka.Nie podoba mi się też rola Ricka jako mesjasza który prowadzi swoją trzódkę na zbawienie.Pojawia się on w murach społeczności i już po kilku dniach jej założyciel podejmuje decyzję że to on powinien (Rick) być ich przywódcą.Incydent z rodziną Pete'a jest tak sztampowy,że aż głowa boli. :doubt: Słaby ten tom oby kolejny był lepszy.Przeczytałbym też z chęcią coś na temat tego skąd się wzięła ta zaraza ,póki co dalej nic nie wiemy.

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #141 dnia: Wrzesień 13, 2011, 12:54:39 pm »
Zapraszamy do obejrzenia przykładowych plansz z 14. tomu serii Żywe trupy, zatytułowanego Bez wyjścia, który do dystrybucji ma trafić 27 września. Przy okazji informujemy, że jeżeli brakuje Wam na półkach tomów 5 i 6 to już niedługo ukażą się ich dodruki (październik i listopad) więc możecie przestać już złorzeczyć na ceny z Allegro i bez stresukupować najnowszy tom. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #142 dnia: Wrzesień 23, 2011, 02:53:46 am »
Piętnasty tom Żywych trupów   ukaże się dopiero w przyszłym roku (co pewnie nie cieszy zbytnio fanów   serii), ale za to teraz możecie obejrzeć wstępny projekt okładki   polskiego wydania. Ucieszą się za to osoby, które nie miały możliwości   zakupu pierwszych wydań tomu czwartego i piątego, gdyż dodruki tych tomów powinny się ukazać w październiku i listopadzie.
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #143 dnia: Październik 04, 2011, 09:53:00 pm »
Wydawnictwo Sine Qua Non zapowiedziało na 9 listopada premierę powieści Roberta Kirkmana i Jaya Bonansinga pt. Żywe trupy - Narodziny Gubernatora, której fabuła osadzona jest w świecie komiksowego cyklu o zombiakach. Więcej...
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

Offline Dromader

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #144 dnia: Listopad 03, 2011, 09:11:19 pm »
Ciekawe czy książka będzie dobra czy prędzej gniot jak ta o Thorgalu?

Offline Qwant

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #145 dnia: Listopad 11, 2011, 05:52:07 pm »
Nad serią refleksja ogólna:
Nigdy nie podejrzewałbym się o czytanie komiksów o zombi, a jednak.
Średnie rysunki, w ogóle nie zachęcający mnie temat, scenariusz bez fajerwerków, a jednak serię moim zdaniem świetnie się czyta (choć są gorsze tomy). "Żywe trupy" to dowód, że całość to więcej niż prosta suma elementów.

Offline pioma10

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #146 dnia: Listopad 11, 2011, 07:16:24 pm »
Ciekawe czy książka będzie dobra czy prędzej gniot jak ta o Thorgalu?

Ja już jestem po lekturze. Osobiście uważam, że widać w książce rękę Kirkmana. Wiele w niej jest przemyśleń i odczuć bohaterów. Jak sam podtytuł mówi ("Narodziny Gubernatora") jest w niej zawarta "droga" jaką musiał przeżyć jeden z jej bohaterów aby zostać tym, kim się stał. O tym decydują przede wszystkim dwa momenty (nie będę spoilerował, więc kto chce musi przeczytać ją sam), choć sądzę że na "przemianę" miało wpływ wszystko to co musieli przeżyć bohaterowie książki. Mnie książka się podobała i szczerze ją polecam.

Offline Benek

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #147 dnia: Grudzień 17, 2011, 10:41:36 am »
Mam pytanie - czy dodruk tomu 5, zapowiadany na listopad, jest już dostępny w sprzedaży?

Offline Andy13

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #148 dnia: Grudzień 17, 2011, 02:10:00 pm »
Mam pytanie - czy dodruk tomu 5, zapowiadany na listopad, jest już dostępny w sprzedaży?
chyba nie. dostępny jest tom 4. a teraz w planach jest chyba dodruk 7 na początku roku z tego co kojarzę, ale nie chcę wprowadzić w błąd...

Offline m010ch

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #149 dnia: Grudzień 17, 2011, 05:50:24 pm »
Wg strony Taurusa dodrukowany ma być właśnie tom 5 (a raczej miał być - w listopadzie) i póki co coś go nie widać. Zresztą nakład tomu 2 też już się chyba kończy - ciekawe czy dodruk jest brany pod uwagę (i jakby on wyglądał terminowo).

 

anything