trawa

Autor Wątek: The Walking Dead/Żywe Trupy  (Przeczytany 147873 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline -Vice-

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #150 dnia: Marzec 28, 2012, 09:31:22 pm »
Witajcie, po ostatnim obejrzeniu odcinka The Walking Dead na Fox (sobota 22:00, powtórka niedziela 23:00, a inne powtórki w tygodniu znajdziecie na stronie stacji Fox kiedy i o której są) to zachciało mi się dowiedzieć coś więcej na ten temat, no i "odkryłem", że jest komiks  :lol:
Postanowiłem kupić i co się okazało nie mogę nigdzie dostać numerów początkowych czyli tom 1, 2, 3, 5, 6, przeorawszy sklepy na necie pod różnymi kontami tylko w jednym udało mi się doszukać tom 6 a początkowych brak, kolejne kroki to allegro i tam można używane dostać w cenach  :shock: wysokich koło 60zł za tom no ale jest też ogromny problem z dostępnością bo zazwyczaj są wrzucane na licytacje więc ceny sobie rosną...

Udało mi się na szczęście skompletować tomy od 9 do 15 włącznie, ale nie będę przecież zaczynał czytać od środka, po kilku dniach szukania początkowych tomów, postanowiłem napisać do wydawnictwa Taurus Media o dostępność i oto co mi odpisano.

...Nie lękajcie się... kolejna fala eksterminacji zombie nadchodzi...  :badgrin: a dokładniej to cytuje  :arrow:

"Witam
Niestety nakład większości tomów początkowych uległ wyczerpaniu :sad:
brak jest w tej chwili 2,3,5,6 skończył się również u nas dodruk tomu 1.
Jeżeli chodzi o dodruki to planujemy w tym roku:
tom 5 w maju
tomy 2 i 3 lipiec - sierpień
tomy 6 i 1 wrzesień - październik

Niestety nie wiem gdzie jeszcze można kupić tom 1 - nie mam takich danych.Ze swojej strony radziłbym kupić następne tomy (7,8,9 są na wyczerpaniu) i odłożyć cierpliwie aż ukażą się dodruki.to tylepozdrawiamTaurus Media "Tak więc będę wypatrywać na allegro jak będzie tanio to kupie używki a jak nie to czekam na dodruki i to tyle  :cry:   

« Ostatnia zmiana: Marzec 29, 2012, 11:23:09 am wysłana przez -Vice- »

Offline Rork

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #151 dnia: Marzec 28, 2012, 09:47:52 pm »
Witamy na forum :smile: . Dobrze, że zainteresowałeś się komiksem. Po przeczytaniu stwierdzisz, że film przy komiksie to nędza :smile: . Co do dostępności to faktycznie jest nieciekawie. Tak na szybko poszukałem i pierwszy tom dostaniesz jeszcze w Incalu:

http://www.incal.com.pl/dni-utracone.html

Jak natrafię jeszcze na pozostałe tomy to podrzucę Ci linki.

Pozdrawiam :smile:

Offline m010ch

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #152 dnia: Marzec 28, 2012, 10:21:03 pm »
Nie trafisz - jedynka miała drugi dodruk, dlatego gdzieniegdzie mogą się jeszcze trafić jakieś resztki, ale reszta brakujących jest jeszcze z pierwszego rzutu i poza Allegro nie ma szans już ich kupić. Trza cierpliwie czekać na tegoroczne dodruki (sam mam braki własnie w tych numerach). Szkoda tylko, że tak długo Taurus zwleka z tymi dodrukami - serial robi furorę i ściąga masę nowych fanów podjaranych serialem i łaknących dalszych przygód Ricka i ekipy zanim rozpocznie się kolejny sezon serialu. Niestety w Polsce sporo z nich odbija się od ściany (bo kto zacznie czytać serię od któregoś tam numeru z kolei?). W Stanach pierwszy TPB - mimo premiery 8 lat temu (!) nadal utrzymuje się w ścisłej czołówce sprzedaży Diamonda (w TOP150 znajdują się tak naprawdę wszystkie wydane do tej pory TPB + również bardziej ekskluzywne wydania serii). Jest koniunktura - Image ją zauważa i pompuje rynek kolejnymi dodrukami w różnych opcjach (nawet Omnibusy dodrukowali, na co początkowo planów nie było AFAIK). Wierzę, że bieżące dodruki ŻT i/lub zwiększenie ich nakładu - czy nawet puszczenie większych (znaczy zbierających po 2-3 TPB) HC-ków nie może być złą decyzją biznesową. Ta seria wyprzedaje się sama i to na zerowej promocji (komiksu, bo promuje go oczywiście serial). Taurusie - nie idźcie drogą Egmontu podczas premiery kinowych Watchmenów. Zaspokajajcie popyt i utrzymujcie non-stop dostępność wszystkich numerów serii, a zarobicie na wydanie u nas Invincible'a i pozostałych pozycji z Kirkmanverse!  :wink:

Offline -Vice-

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #153 dnia: Marzec 28, 2012, 10:55:46 pm »
Dzięki, czekam na linki sklepów z ofertą tomów 2, 3, 5, (4 i 6 da się trafić nawet w tym sklepie co podałeś). A co do tego, że serial ściąga popularność na komiks to się zgodzę bo sam jestem tego dobrym przykładem, chodź o komiksie wiedziałem jeszcze przed premierą pierwszego sezonu TWD ale komiks?!?!?! Ja stary gościu i komiks... Książki to tak, filmy jak najbardziej ale komiks... no i gdy się nachapałem już filmami i książkami o tematyce zombie, w sumie to jestem takim małym kolekcjonerem tematyki zombie...
No i serial przestał mi już starczać, a wiedziałem, że już 15 tomów wyszło i jak w ostatnim odcinku pod koniec ukazało się więzienie podobne do tego z okładki 3 tomu to już mnie totalnie podjarało, no i plus ta postać w lesie z mieczem co ciągnie za sobą na łańcuchach zombie... dostałem szału muszę mieć komiks!!!

Offline m010ch

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #154 dnia: Marzec 28, 2012, 11:06:52 pm »
No właśnie - jesteś najlepszym przykładem na podparcie mojej tezy :cool: . ŻT to obecnie kura znosząca złote jaja - trzeba to tylko zauważyć, rzucić jej więcej ziarna niż zwykle i zorganizować jurniejszego koguta - reszta zrobi się sama :wink: .

Offline adro

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #155 dnia: Marzec 29, 2012, 03:49:39 pm »
Po co znowu piszesz to samo?
BTW Komiksy nie sa tylko dla dzieci, a powiedzialbym nawet, ze w ogole nie sa dla dzieci:)
To taki zart, ale w tych czasach na komiks stac praktycznie tylko ludzi, ktorzy maja wlasne dochody. Tak to niestety wyglada. Zreszta czesto tematyka wydawanych u nas komiksow nie nadaje sie dla dzieciakow(nie mowie tutaj o pozycjach przeznaczonych stricte dla mlodszego odbiorcy).
Jesli chodzi o zombie, to ja z checia zobaczylbym u nas taka zbiorowke best zombie comics cos takiego. Kiedys z tej serii kupilem best war comics.
Jesli chodzi o zywe trupy, to troszke niepokoi mnie fakt, ze kirkman zapowiedzial, ze bedzie tworzyl ten komiks do upadlego. Mam nadzieje, ze jednak kirkman planuje jakies zakonczenie calej historii. Inaczej z czasem moze sie z tego zrobic mala, ciezkostrawna telenowela ala moda na sukces:). Ridge i Brook w wersji zombie hehe. Tylko ciekawe czy ludzie polapaliby sie kto kogo zjadl, a kto kogo przelecial:)
pzdr



tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline -Vice-

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #156 dnia: Marzec 29, 2012, 04:31:27 pm »
Sorry ale zdublowało posta przy edycji, wcześniej go nie widziałem, jakieś dziadostwo się wkradło.
A co do komiksu to nie mogłem się już oprzeć i przejrzałem połowę tomu 9 i w sumie nic nie rozumie bo i jak, jak od środka wchodzę w temat... kurde mogli by szybciej zrobić te reedycję, chyba napiszę coś do taurusa, że jest zajawka z powodu serialu i teraz jest ten czas... no i wiecie o co chodzi. być może późniejsze numery szybciej wejdą w reedycje niż planują teraz, warto spróbować w końcu nie tylko sobie dobrze tym zrobię, a bym powiedział, że wręcz przeciwnie bo tylko kasę stracę... ale skoro mam końcówkę tomów to warto by było i mieć początek..

Offline Rork

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #157 dnia: Marzec 29, 2012, 04:57:03 pm »
Możesz pisać ale raczej nic nie wskórasz. Taurus teraz zamiast płynąć na fali serialu wpadł na pomysł wydawania kilku średniofajnych (może poza zabójcą) komiksów fr w stylu Fantasy komiks. Tak jak pisał m010ch temat sam by się kręcił ale wydawnictwo jakoś tego nie zauważa. Skoro jest popyt trzeba go zaspokajać a nie oferować towar, który niekoniecznie się sprzeda. Ale może to tylko ja jestem pesymistą.

Offline Thiago

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #158 dnia: Marzec 29, 2012, 08:45:52 pm »
Myślę, że właśnie te komiksy mają wzięcie. U mnie nikt Żywych Trupów nie kupuje. A Zabójcę, Silvera czy Jednorożca - muszę domawiać.

Offline spidey

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #159 dnia: Marzec 29, 2012, 09:15:08 pm »
U ciebie tzn. gdzie?

W obliczu wyczerpanych nakładów niemal połowy tomów Żywych Trupów a reszty będących na wykończeniu sprzedaż w twoim sklepie wielkiej miarodajności jak widać nie ma.

Offline helsing

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #160 dnia: Marzec 29, 2012, 09:30:17 pm »
Już bez przesady. Taurus w 2005 roku zaczął wydawać ŻT. Nakład się wyczerpał jakoś w połowie 2010 r. Teraz jest chwilowy boom, i na skalę jaką stać wydawnictwo zapewne drukują wznowienia. Nie wydrukują nie wiadomo jakiej ilości żeby potem nie zostali z tysiącami egzemplarzy pierwszego tomu. Polska to nie USA i rynek każdej ilości nie wchłonie. Należy się cieszyć że decydują się na dodruki i kibicować. A nowym czytelnikom życzę cierpliwości, będzie potrzebna przy czytaniu komiksów (nie tylko wydawanych po polsku) i czekaniu na dalsze rozdziały.

I będę się wykłócał z Rorkiem - Long John Silver nie jest w stylu Fantasy Komiks, jest dobre dwie półki wyżej.
日本語の勉強をしながら。。。
日本語能力試験三級を合格した!!! :D
"Jeśli przyjmiesz do siebie zabiedzonego psa i sprawisz, że zacznie mu się dobrze powodzić - nie ugryzie cię. Na tym polega zasadnicza różnica między psem a człowiekiem." Mark Twain

Offline Rork

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #161 dnia: Marzec 29, 2012, 10:06:33 pm »
Masz pełne prawo do odmiennego zdania. Ja po pierwszym tomie większej różnicy nie widzę. Zobaczymy co bedzie dalej? Może zmienię zdanie - chociaż wątpię. To co najbardziej mnie mierzi w tych ostatnich komiksach Taurusa to kiepska strona graficzna i to właśnie przez to porównuję te komiksy do FK. Rysunek w komiksie był zawsze dla mnie na pierwszym miejscu. Potrafię wybaczyć nędzny scenariusz ale kiepski (w tym przypadku taki schematyczny, płaski i bez wyrazu) rysunek u mnie przekresla komiks. Stąd też nie "zbieram" ŻT a jedynie czytam i sprzedaję. Jeżeli ktoś ocenia to inaczej to faktycznie te same komiksy może uważać za niezłe a nawet dobre.

Offline pioma10

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #162 dnia: Marzec 29, 2012, 10:13:44 pm »
Potrafię wybaczyć nędzny scenariusz ale kiepski (w tym przypadku taki schematyczny, płaski i bez wyrazu) rysunek u mnie przekresla komiks.

A ja wprost przeciwnie. Dla mnie podstawą jest scenariusz, a rysunek jest tylko dodatkiem (choć ważnym) do niego. Ładny rysunek, to tylko ładny rysunek, a dobry scenariusz może uratować kiepskie rysunki. A rysunek zarówno w The Walking Dead jak i Long John Silver nie nazwałbym płaskim i bez wyrazu (choć może schematycznym).

Offline Rork

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #163 dnia: Marzec 29, 2012, 10:16:30 pm »
Odmienność to coś co sprawia, że życie jest ciekawsze - chociaż może utrudniać "życie" wydawcom  :wink:

Offline -Vice-

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 29, 2012, 10:21:03 pm »
OK a wracając do tematu żywych trupów to czy ktoś zna inne komiksy o tej tematyce, o książki nie pytam bo to nie to forum.
A jak ktoś ma stare kompletne wydania ŻYWE TRUPY i chce wyrzucić na śmietnik to z chęcią wezmę jak by co, a nawet zapłacę za wysyłkę do mnie.  :biggrin: