Autor Wątek: The Walking Dead/Żywe Trupy  (Przeczytany 149220 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Itachi

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 02, 2014, 01:34:24 pm »
Faktycznie :biggrin:
Jesteś niezastąpiony!

Offline Itachi

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #226 dnia: Marzec 07, 2014, 10:37:36 am »
Jestem świeżo po lekturze Marszu ku wojnie. Tom na pewno jeden z lepszych ostatnio, podobało mi się stopniowanie napięcia w sytuacjach konfliktowych. Nowi bohaterowie wnieśli sporo ożywienia, widać u każdego z nich ich wady i zalety, każdy jest mocny, by po kilku stronach okazać swoje słabości. Z niecierpliwością czekam na tom dwudziesty, szkoda tylko, że trzeba będzie poczekać pewnie z 6 miesięcy.


Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #227 dnia: Marzec 07, 2014, 10:58:07 am »
Z niecierpliwością czekam na tom dwudziesty, szkoda tylko, że trzeba będzie poczekać pewnie z 6 miesięcy.
Ponieważ kolejne części "All-Out War" wychodzą w przyspieszonym tempie czyli co dwa tygodnie, w Stanach odstępy czasowe między wydaniem tomu nr 19 i 20 oraz 20 i 21 skróciły się do trzech miesięcy. Początkowo cała OAW miała się ukazać w jednym dwa razy grubszym tomie, ale ostatecznie podzielono ją na pół. Ciekawe czy Taurus też wyda je w tak krótkim czasie czy może normalnie. (Nasz tom 19 wyszedł trzy miesiące po amerykańskim.)

I jeszcze przypomniał mi się szczególny minus czytania po polsku. W Stanach powstały jeszcze trzy szorciaki-prequele z Michonne, Tyreese'em i Gubernatorem, których nie przedrukowano w trejdach, a jedynie w tym specjalnym zeszycie. A skoro nie ma ich w trejdach to po polsku się ich nie doczekacie.  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Marzec 07, 2014, 11:25:59 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline pioma10

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #228 dnia: Marzec 07, 2014, 01:05:33 pm »
I jeszcze przypomniał mi się szczególny minus czytania po polsku. W Stanach powstały jeszcze trzy szorciaki-prequele z Michonne, Tyreese'em i Gubernatorem, których nie przedrukowano w trejdach, a jedynie w tym specjalnym zeszycie. A skoro nie ma ich w trejdach to po polsku się ich nie doczekacie.  :badgrin:

Co może nie okazać się prawdą. Słyszałem, że Taurus miał/ma wydać te zeszyty (a przynajmniej o Michonne) z okazji Dnia Darmowego Komiksu w Polsce.

Offline Julek_

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 09, 2014, 10:14:54 pm »
http://kolorowezeszyty.blogspot.com/2014/03/1550-zywe-trupy-t07-cisza-przed-burza.html

W swoim recenzowaniu Krzysiek Tymczyński doszedł do siódmego tomu "Żywych trupów". A w nim - rozczarowanie!

The Calm Before” to natomiast 132 strony nudy. Serio, ani wcześniej, ani nawet później tak mocno nie wynudziłem się przy lekturze „The Walking Dead”. Końcówka albumu pokazała, że scenarzysta czekał te kilka numerów miesięcznika z prawdziwą bombą, lecz czy naprawdę musiał czekać aż tak długo?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #230 dnia: Marzec 19, 2014, 07:48:33 am »
Tom 20 jednak u nas też będzie szybciej. Taurus poinformował na Facebooku, że wyda go na początku czerwca czyli trzy miesiące po 19. Dokładna data premiery nie jest jeszcze znana.



Offline Jaxx

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #231 dnia: Marzec 19, 2014, 07:57:29 am »
A o wznowieniach 4 i 5 coś wiadomo?

Offline mummu

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #232 dnia: Marzec 19, 2014, 08:22:08 am »
A o wznowieniach 4 i 5 coś wiadomo?


Na pytanie "Jeśli tomy 10 i 11 Żywych Trupów dodrukowane będą w maju 2014, można także liczyć na wznowienie niedostępnych 4 i 5?"[/color][/font][/size]
Taurus Media odpowiada "Dodruk tomów 4 i 5 w drugiej połowie kwietnia"[/color]

Offline Jaxx

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #233 dnia: Marzec 19, 2014, 08:30:43 am »

Na pytanie "Jeśli tomy 10 i 11 Żywych Trupów dodrukowane będą w maju 2014, można także liczyć na wznowienie niedostępnych 4 i 5?"
Taurus Media odpowiada "Dodruk tomów 4 i 5 w drugiej połowie kwietnia"

Super, wielkie dzięki, poprawiłeś mi humor na dziś  :biggrin:

Offline mummu

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #234 dnia: Marzec 19, 2014, 08:47:06 am »

Super, wielkie dzięki, poprawiłeś mi humor na dziś  :biggrin:


Też czekam na te tomy, bo w końcu obejrzałbym sobie serial  :wink:
Bo rozumiem, że komiks i serial to raczej podobna historia ?

Offline Anionorodnik

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 255
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Sebastian Smolarek
Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #235 dnia: Marzec 19, 2014, 08:59:19 am »
Bo rozumiem, że komiks i serial to raczej podobna historia ?

Moje zdanie na ten temat (cytat z tekstu, który wrzuciłem na fejsa):

"Popularny serial dość luźno trzyma się fabuły komiksu. Niektóre postacie pojawiają się tylko w jednym lub drugim medium, kolejność zdarzeń bywa czasem inna, zgony następują w różnych momentach i w innych sytuacjach. Niektóre komiksowe wątki zostają pominięte, a na ich miejsce tworzone są nowe. Inne są też charaktery niektórych postaci. Przykładowo Rick Grimes w serialu jest bohaterem wątpiącym, nie zawsze pewnym siebie, czasem naiwnym. W komiksie zaś to niezwykle charyzmatyczny mężczyzna, świetny strateg, zazwyczaj bardzo pewny siebie i nie obawiający się podejmowania trudnych decyzji. Tak więc znajomość jednej wersji historii nie psuje zbytnio poznawania fabuły drugiej.

Fabuła komiksu bywa bardziej dramatyczna i bezkompromisowa od tej w serialu. Wyraźnie to rzuca się w oczy przy porównywaniu serialowej akcji w Woodbury (finał połowy trzeciego sezonu) i zakończenia walki o więzienie (finał trzeciego sezonu i finał połowy sezonu czwartego) z ich komiksowymi pierwowzorami, odpowiednio w tomach szóstym i ósmym. Widzom serialu wydarzenia z tych odcinków mogą wydawać się dramatyczne, ale komiks bije je na głowę. Kirkman przyzwyczaił czytelników, że większość zeszytów kończy się jakąś szokującą sceną, zaskakującym zwrotem akcji. Jednak raz na jakiś czas zamiast odbezpieczyć kolejny fabularny granat, Kirkman wręcz detonuje bombę atomową. Tak było w przypadku finału tomu ósmego oraz zeszytu setnego zawartego w tomie siedemnastym. Twórcy serialu nie posunęli się, aż tak daleko i oszczędzili widzom totalnego szczękoopadu jaki czytelnikom zafundował scenarzysta komiksu. Szkoda."
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2014, 09:03:18 am wysłana przez Anionorodnik »

Offline Jaxx

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #236 dnia: Marzec 19, 2014, 09:09:47 am »

Też czekam na te tomy, bo w końcu obejrzałbym sobie serial  :wink:
Bo rozumiem, że komiks i serial to raczej podobna historia ?

Ja serial oglądam na bieżąco i bardzo mi się podoba, od pierwszego odcinka. Ale chcę się zabrać niezależnie za czytanie komiksu właśnie przez to, że są spore różnice w prowadzeniu fabuły i postaci. No i opinie są zgodne co do tego, że komiks jest dużo lepszy, więc chcę to zweryfikować. Zastanawia mnie tylko czy można jednocześnie oglądać serial i czytać komiks i czerpać z obu maksimum przyjemności, czy też czytanie/oglądanie jednego nie popsuje odbioru drugiego. Wg tego, co pisze Anion, raczej nie powinno i dlatego biorę się za kompletowanie serii. 

Offline pioma10

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #237 dnia: Marzec 19, 2014, 10:02:49 am »
"(...) Jednak raz na jakiś czas zamiast odbezpieczyć kolejny fabularny granat, Kirkman wręcz detonuje bombę atomową. Tak było w przypadku (...) zeszytu setnego zawartego w tomie siedemnastym. Twórcy serialu nie posunęli się, aż tak daleko i oszczędzili widzom totalnego szczękoopadu jaki czytelnikom zafundował scenarzysta komiksu. Szkoda."

Ale zdarzeń, które doprowadziły do sytuacji z 100-go numeru jeszcze w serialu nie było (co nie znaczy, że w ogóle będą), więc to chyba nie jest najlepszy przykład. Zgadzam się co do końcówki TPB nr 8, że w komiksie oddane zostało to w sposób 'mocniejszy'. Z tym, że w serialu pożegnaliśmy się z bohaterami, którzy bardziej dali się lubić niż ich pierwowzory z komiksu.

Offline wilk

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #238 dnia: Marzec 19, 2014, 10:50:38 am »

Zastanawia mnie tylko czy można jednocześnie oglądać serial i czytać komiks i czerpać z obu maksimum przyjemności, czy też czytanie/oglądanie jednego nie popsuje odbioru drugiego. Wg tego, co pisze Anion, raczej nie powinno i dlatego biorę się za kompletowanie serii. 
Ja właśnie tak robię, a właściwie robiłem. W komiksach stanąłem na razie na tomie 9. i czekam na dodruki 10. i 11. I też mniej więcej w tym momencie  toczy się obecnie serial. Niestety muszę przyznać, że bywało tak, że frajda z lektury nie była tak duża jak mogłaby być, gdybym nie oglądał wcześniej serialu. Mimo pewnych rozbieżności pomiędzy komiksem a serialem, o których pisał Anionorodnik, przebieg głównych wydarzeń jest zasadniczo taki sam. W związku z tym serial przestałem oglądać i odradzam oglądanie serialu przed lekturą komiksu.

Offline peta18

Odp: The Walking Dead/Żywe Trupy
« Odpowiedź #239 dnia: Marzec 19, 2014, 11:09:58 am »
Serial i komiks to w sumie dwie rozne historie w tym samym uniwersum. Z komiksem w wersji pl jestem na biezaco i nie przeszkadza mi to w ogladaniu serialu. Fabularnie serial juz dawno odbiegl od komiksu i w sumie laczy je tylko bardzo ogolne watki (np. wieznienie, gubernator, ktory w serialu jest totalnie inna postacia).
Buk, Hodor i Dziczyzna

 

anything