Autor Wątek: Reggae & Bob  (Przeczytany 6994 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline eska crew

Reggae & Bob
« Odpowiedź #30 dnia: Lipiec 03, 2004, 05:56:46 pm »
Habakuk, Indios Bravos. NIezbyt przepadam za tą muzyką ale niektóre kawałki są fajne.
Wszystko co doskonałe dojrzewa powoli"

A.Szopenhauer

Offline Josef Knecht

Reggae & Bob
« Odpowiedź #31 dnia: Lipiec 03, 2004, 07:23:15 pm »
Moim zdaniem w odbiorze tej muzyki niektorym ludziom moze przeszkadzac specyficznosc, czesto sa to pewnego rodzaju mantry (niech to ;) ), jest to muzyka rytmiczna i jest to jej najwiekszy plus i minus.

Jezeli ktos slyszasl taki kawalek Killing Joke jak 'Exorcism' to wie o czym mowię.
Świeżo upieczony fan wilków :)

Offline Dwalthrim

Reggae & Bob
« Odpowiedź #32 dnia: Lipiec 04, 2004, 08:24:09 am »
Kiedys słyszałem u kumpla cały zestaw różnych wersji Marleya. Była wersja ambientowa, hiphopowa, Laswellowska i może jakaś inna jeszcze. Sprubóje sie dowiedzieć co to było jak coś wyniucham to dam cynk!
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline zombie_dragon

Reggae & Bob
« Odpowiedź #33 dnia: Lipiec 04, 2004, 11:44:33 pm »
Cytuj
Kormak napisał:
... miał tam rewelacyjnie śpiewającego wokalistę Gutka...  

lol, z ten gość potrafi spieprzyć KAŻDY kawałek w którym występuje...


Ja tam nie słyszałem jeszcze ANI JEDNEGO słabego utworu z udziałem Gutka. Zainteresowanym polecam nowa płytą Abradaba 'Czerwony album' na której gutek sie udziela, jak również kawałki nagrywane przez Gutka z Bassem (np. 'rudeboy salute', 'wybory' czy 'protest') z Fokusem (genialne 'są dni') z wiekszym towarzystwem ('spójrz w nasze oczy czerwone') czy solo ('tysiąc lat').
Moim zdaniem Gutek tworzy świetną muzę i czekam na jakąś jego solowa płytę (bo poza nagraniami z innymi muzykami i jednym nielegalem to chyba nic nie wydał)

Będzie Dobrze to raczej nie do końca reggae, ale przyjemna muzyka. trochę podobne w brzmieniu jest Electric Rudeboys(jak nie przekręciłem nazwy)-mają dosyć zabawne teksty, choć może niezbyt mądre
quote="śmigło"]no to bede emo-true-black-boy :D[/quote]

:D

Offline Dwalthrim

Reggae & Bob
« Odpowiedź #34 dnia: Lipiec 13, 2004, 10:56:51 am »
Z ciekawych muzycznie i tekstowo nowych zespołów w ciągu ostatnich 2-3 lat pojawiły się 2 genialne kapelki z Wrocka!!! Tumbao & AgafaraI! Jedno i drugie jest mistrzowskie, a kolesie z Tumbao są po jakiś super szkołach muzycznych i robią kawał dobrej muzy, za to Agafarai ma fajniejsze teksty! Wszystkim miłośnikom i nie tylko polskiego brzmienia rootsowo-reggowego napewno podejdzie, gorąco polecam! Warte posłuchania :)
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"


Offline Kormak

Reggae & Bob
« Odpowiedź #35 dnia: Lipiec 13, 2004, 04:31:46 pm »
Aggafari działają przynajmniej od 5 lat...

Offline Dwalthrim

Reggae & Bob
« Odpowiedź #36 dnia: Lipiec 14, 2004, 12:23:56 pm »
No prosze a ja ich usłyszałem dopiero 3-4 lata temu! Najlepszy jest kawałek "o złym policjancie co poprosił o dokument"-KOZAK!!!
JAH RASTAFARAI-SIGMAR HELDENHAMMER EMPEROR I!!!"