Autor Wątek: Soul Eater - moooc!  (Przeczytany 20720 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hunter Killer

Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #15 dnia: Październik 16, 2008, 04:14:30 pm »
Berserk się skończy jak nastanie nowe milenium pewnie. A co do Soul Eatera, jestem po 2 epku i jeśli animacja, oraz walki mają wyglądać tak jak walka Maki z tym "nożycorękim" z pierwszego to chyba będę oglądał.  8)
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Skrzydlaty

Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #16 dnia: Październik 16, 2008, 07:42:20 pm »
1. Jeżeli nieodpowiednio rozciągną serię, a jej jakość na tym straci - będę płakał. Póki co zachowano idealny balans między shounenowym prowadzeniem akcji, a przejściem do konkretów pt "chłopakimamy26epków-mabyćku^waintensywnie!"

2. Design postaci. Typkom odpowiedzialnym za smak przy ich kreowaniu postawiłbym browara, ale to chyba bez sensu, bo to by były pewnie jakieś ich fikuśne piwa 3% a przecież napiłbym się z nimi.

Nad samymi nosami już się zachwycałem w jakimś innym temacie, ale do tego jeszcze dochodzi mistrzowskie Seiyuu (za każdym razem gdy Maka krzyczy za Soulem "Soruuu!" to wymiękam  :shock:, przy radosnych okrzykach Black Stara to samo zresztą), wiedźmy z osobna, no i, co najważniejsze, nikt mnie w zasadzie nie denerwuje. WSZYSCY SĄ COOL  :shock:

3. Walki - oby to był wyznacznik w tego typu seriach na przyszłość. Wreszcie się wykorzystuje animacje w sposób jaki powinno, nie brakuje dzikich akrobacji oraz awykonalnych manewrów, na które zresztą patrzy się z dziecięcym rozradowaniem.

6. Soundtrack jest ok, niby bez hiciorów w stylu lagannowym, ale jednak wszystko ładnie podkreśla, to jak z prawdziwie zgrabnym lineartem do pracy.

7. <3

Offline Hunter Killer

Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #17 dnia: Październik 16, 2008, 09:45:54 pm »
Podpisuję się pod Skrzydlatym, co prawda miałem kończyć Code Geass 2 (a zaraz po tym oglądać Laganna - 5 epków już jest), ale mimo wszystko te dzikie akrobacje w walkach maja jakiś magnes.

btw, czy ktoś wie czemu te słońce z księżycem się tak cieszą?   :lol:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #18 dnia: Październik 16, 2008, 10:24:29 pm »
Hihihihi, właśnie jestem po 26 epie - dokładnie za takie wstawki komediowe jak z tym "poematem na doła" kocham tę serię :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline nolifesking

Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #19 dnia: Październik 16, 2008, 10:59:47 pm »
Hehe ano nie złe. Ciekawe co tam pisało :D

W Odcinku 28 reaktywacja walki Black Stara i Osamuraia ;D (z bodajrrze 2 odcinka) - świetny motyw.

Offline Hollow

Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #20 dnia: Październik 17, 2008, 08:24:58 pm »
Mnie w tej serii najbardziej rozbawił Shinigami i jego zabójczy Shinigami Chop  :badgrin:
« Ostatnia zmiana: Październik 17, 2008, 08:42:59 pm wysłana przez Hollow »

Offline cpt. Misumaru Tenchi

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 4 041
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Feel the wrath of Shul Shagana!
Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #21 dnia: Październik 17, 2008, 08:39:21 pm »
Taa, w walce z kishinem pokazał pełną moc tego niewinnego klapsika.
Loli time is anytime and anytime is loli time.

Offline Hunter Killer

Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #22 dnia: Październik 17, 2008, 08:59:02 pm »
A mi podoba się Medusa...zresztą jak widzę ukazane tu czarownice stwierdzam że stereotyp jest już dawno przedawniony (np. Blair)  :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Hunter Killer

Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #23 dnia: Październik 19, 2008, 09:39:29 pm »
Ok, 2 post, i przy okazji zrobimy "hop"  :p
SE wciągnąłem nosem, 25 epków już za mną, mange też trochę przestudiowałem i stwierdzam, że animec to jest dokładne zanimowanie mangi, ba prawie każdy chapter odpowiada jednemu odcinkowi tv, a i nawet teksty są bardzo podobne...zatem jeśli coś się nie zmieni czeka nas pewnie tyle epizodów ile chaprerów-genialne w swoim szaleństwie, albo na odwrót.  :p :lol:
Lece szukać kolejnych 3 epków. :D 8)

Jedyne co mnie drażni to nosy postaci, zwłaszcza z profilu, przypomina mi to "nos" czaszki, ale na tle całości to niewielka niedogodność.
« Ostatnia zmiana: Październik 19, 2008, 09:43:28 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Miranda

Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #24 dnia: Październik 22, 2008, 08:16:22 pm »
Jak to jest, że ledwo spojrzałam na temat, a już wiedziałam, kto go założył :]

Wrażenia świeżo po 27 epie - muaaa, i że powtórzę za przedmówcami "trzyma poziom!". Od imienia Arachne i wszelkich jego właściwości, przez eleganckie ciosy Justina, po czarny (trumienny?) humor :D


A korzystając z okazji zareklamuję Anime Chronicle, gdzie możecie poczytać opisy odcinków Soul Eatera by Mi :)
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline richie

  • Radca bracki
  • ******
  • Wiadomości: 3 730
  • Total likes: 1
  • Contract? (◕ ‿‿ ◕)
Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #25 dnia: Październik 26, 2008, 10:13:22 pm »
29 ep - teamwork w wykonaniu Maki, Black Stara oraz gostka z Royal Thunderem - LOL
Na dokładkę to co wyprawiali ci służący Arachne... uwielbiam taki absurdalny humor lecący w tle :)
Czy kopiowanie jest grzechem? W Biblii mamy przykład Jezusa, który kopiował chleb i ryby. Protestujących nie stwierdzono.
https://pl.wikisource.org/wiki/Zapowied%C5%BA_%C5%9Bwiata_post-copyright

Offline nolifesking

Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #26 dnia: Listopad 04, 2008, 10:10:15 pm »
Haha!
Soul Eater rządzi :)
Ustawiam go na drugim miejscu w tasiemcach zaraz po D. Gray Manie.
Najlepsze jest to, że każdy bohater ma ciemną stronę mocy :] - dosłownie i w przenośni :)

Offline Skrzydlaty

Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #27 dnia: Listopad 05, 2008, 12:14:12 am »
ep 30 - nie lubię odcinków poświęconych w całości kidowi, w ogóle go nie lubię tak bardzo jak reszty, reszta jest fajniejsza, myszka była ok, bo one w ogóle są fikuśne, odcinek taki sobie, no ja nie wiem, czekam dalej

Offline Miranda

Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #28 dnia: Listopad 05, 2008, 04:56:57 pm »
Moje wrażenia z odcinka 30 są zgoła odmienne - ale ja uwielbiam postać Kida, więc kłócić się nie będę ;)

A teraz odcinek 31:
Powiem tak, poważnie nie doceniłam Crony. Założyłam na początku, że to będzie taki pomniejszy boss, którego pokonają i znajdą innego. A tu proszę: Crona może się okazać diablo ważnym elementem w strategii walki. Wypełniając zadania Meduzy mocno zaszkodzi Shibusenowi, albo sprzeciwi się jej i uprzedzi ekipę Shinigamiego o powrocie wiedźmy.
Podoba mi się to :D Jak pisze Noli, bohaterowie nie są jednoznaczni. Dodatkowo nie ma w SE czegoś takiego, że przedstawiamy kogoś, walczymy chwilę i zapominamy (vide chociażby Mifune - po 27 odcinkach wraca w pięknym stylu).
Ergo, seria ciągle na mocnej pozycji :]
I am not plain, or average or - God forbid - vanilla. I am peanut butter rocky road with multicolored sprinkles, hot fudge and a cherry on top!

Offline Hunter Killer

Odp: Soul Eater - moooc!
« Odpowiedź #29 dnia: Listopad 05, 2008, 07:55:26 pm »
A ja wiem co będzie, dalej, a ja wiem, ale nie powiem.

I owszem, seria weszła w mroczniejszy klimat niż początek to ukazywał, ale to nawet lepiej. Ja czekam na odcinek kiedy dzieciaki będą walczyć z Moskito  :badgrin:
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau