trawa

Autor Wątek: Muzyka  (Przeczytany 5386 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Rex de Tenebris

Muzyka
« dnia: Czerwiec 24, 2003, 03:36:28 pm »
Na wstępie, chciałbym podkreślić, że boję się, że temat zostanie przez swoją ogólnikową naturę wrzucony do "spam'u", czego oczywiście nie chcę.

Chciałbym na nim usłyszeć wasze wypowiedzi o tym co wiąrze się z trzema muzami greckimi (Euterpe, Polichymną, Terpsychorą). Chodzi tu ogólnie o wasze nastawienie do jednej z najwarzniejszych dziedzin sztuki w świecie. Zalerzy mi by usłyszeć wasze podejście do muzyki i o jej wyglądzie w czasach obecnych.

Jeśli chodzi o mnie, to powiem tak dla mnie w rzyciu liczyły sie zawsze trzy rzeczy: 1. Miłość.  2. Muzyka.  3. Rodzina (przyjaciele).  reszte olewałem i olewam dalej. Muzyka dla mnie poza tym, że jest świetną zabawą to jest nierzadko cięrzką pracą wymagającą poświęceń i wyrzeczeń. Ale przede wszystkim muzyki nalerzy słuchać. Czasem zastanawiam się czym by bylo moje rzycie, gdyby nie muzyka, która jest dla mnie wierna w miłości od zawsze.

Zapraszam wszystkich do dyskusji. I pamiętajcie: muzyka łagodzi obyczaje.

Offline CaveSoundMaster

Muzyka
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2003, 08:04:51 pm »
Muzyka jest jednym ze sposobów komunikacji międzyludzkiej. Jest także czynnikiem oddziaływującym na nasz ośrodkowy układ nerwowy i narząd słuchu, wywołując emocje, zmiany zachowań, zmieniając usposobienie, wywołując ból w uchu i głowie, niszcząc receptory słuchowe, doprowadzając do stanu braku skupienia itp. Tyle dla mnie.

Wierzę w sztukę, bo za pomocą niej można przekazać to, czego się nie da zwykłymi słowami, i dotrzeć do szerszego grona odbiorców. Jednakże moim rzyczeniem jest także umieć się porozumieć normalnie, na żywo, bo w tym jestem cienki jak Europejczyk na Dziwnym Zachodzie.

Każda sztuka to ciężka praca. Życie to ciężka praca. Dla mnie przyjaciele to też ciężka praca, ze względu na moje wady charakteru. A miłość... to jest dopiero ciężka praca...

I widać (sorry, no offence, ale nie mogłem się powstrzymać) po paru użytkownikach forum, że ortografia też jest ciężką pracą. Nie mówię, że ja jestem jakimś tam teges mistrzem ortografii i zdarza mi się popełniać błędy, jak dla mnie zdecydowanie za często, ale to zazwyczaj wynik roztargnienia. Ale do rozsądnego poziomu można by to dopracować. Wiem, język polski to wielkie gówno, w którym łatwo się utopić, ale trzeba się chociaż starać.

A więc rada na przyszłość rzycie pisze się życie, bo rzyć to jest co innego niż żyć.

Cytat: "Rex"
Na wstępie, chciałbym podkreślić, że boję się, że temat zostanie przez swoją ogólnikową naturę wrzucony do "spam'u", czego oczywiście nie chcę


We have nothing to fear but fear itself.
url=http://www.last.fm/user/CaveSoundMaster]Last FM[/url]

Offline Abignale

Muzyka
« Odpowiedź #2 dnia: Lipiec 08, 2003, 10:06:26 am »
Nie pozostaje mi nic jak zacytować tekst z folderu reklamującweho jakiś sklep muzyczny bądź firmę produkującą jakieś instrumenty muzyczne (mniejsza z tym)

Music is a passion shared by many people around the world.
One does not have to be a musical genius to feel how it influences every aspect of our lives.
A world without music would be a world without beauty.
Our mission is to make dreams come true and to help people develop their passions.
We help those who want to create, and those who are only beginning their adventure in the kingdom of sound, by helping to choose the right instrument.

Czy to nie jest piękne?

I jeszcze jedno:
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"
[Paul Claude]
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Abignale

Muzyka
« Odpowiedź #3 dnia: Lipiec 08, 2003, 10:07:29 am »
Nie pozostaje mi nic jak zacytować tekst z folderu reklamującweho jakiś sklep muzyczny bądź firmę produkującą jakieś instrumenty muzyczne (mniejsza z tym)

Music is a passion shared by many people around the world.
One does not have to be a musical genius to feel how it influences every aspect of our lives.
A world without music would be a world without beauty.
Our mission is to make dreams come true and to help people develop their passions.
We help those who want to create, and those who are only beginning their adventure in the kingdom of sound, by helping to choose the right instrument.

Czy to nie jest piękne?

I jeszcze jedno:
"Od muzyki piękniejsza jest tylko cisza"
[Paul Claude]
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline mat

io
« Odpowiedź #4 dnia: Lipiec 21, 2003, 05:16:18 pm »
jeżeli ktoś chce wiedzieć czym w obecnym świecie show biznesu i mass mediów jest muzyka to powinien posłuchać ostatniej płyty porcupine tree "in absentia" jedna z piosenek tego krążka mówi naprawdę wiele na ten temat, notabene wszystkim nie znającym polecam samą kapelę, ale o czym to ja...
powiem krótko wstaje rano i czuje się zmęczony, chyba źle spałem, albo wcale nie zmrużyłem oka przez tą noc. siadam na łóżko włączam sobie i'm easy koniecznie w wykonaniu faith no more i dzień zaczyna nabierać kolorów a ja jestem pełen energii.
muza to taki zaślacz który ładuje moje baterie i sprawia że jestem szczęśliwy.
that's all folks
p.s. pozdrowienia dla rexa, wątek który poruszyłeś jest dla mnie bardzo ważny i ciekawy i chyba nikt nie myśli wyrzucać go do kosza?

Offline tyciu

Re: io
« Odpowiedź #5 dnia: Lipiec 22, 2003, 05:41:25 pm »
Cytat: "mat"
włączam sobie i'm easy koniecznie w wykonaniu faith no more i dzień zaczyna nabierać kolorów


na mnie tez ten kawalek dziala dosc optymistycznie
hy can we not be sober.....

Offline Earendil Nailoufin

Muzyka
« Odpowiedź #6 dnia: Lipiec 25, 2003, 07:54:46 pm »
Cisza jest dobra o 5:00 rano, ale przez cały dzień trudno jest mi wytrzymać bez jakiś uporządkowanych dźwięków. Bez muzyki bym zdechł :)
url=http://sschindrylyn.cjb.net]FORUM SSCHINDRYLYN.CJB.NET - Podmrok, Drowy itd.[/url]

Offline sas

Muzyka
« Odpowiedź #7 dnia: Sierpień 01, 2003, 08:40:49 pm »
kiedyś muzyka była dla mnie niczym ... ale mniej więcej w okolicach 6 klasy podstawówki znalazłem u ojca na półce black sabbath ( z początku myślałem, że to gra komputerowa). ale puściłem to i spodobało mi się. i tak teraz po prostu nie wyobrażam sobie tygodnia bez przesłuchania jakejś płytki Theriona czy też tego Helloweenowego "Perfect Gentleman'a". właśnie ta ostatnia piosenka stała się dla mnie czymś co potrafi naprawdę niemal zawsze poprawić humor czy też, jak to ktoś powiedział, wypełnić świat kolorami ...
one more beer and heavy metal and i'm just fine" - Manowar, Return of the Warlord

"if you are not in metal - you are not my friend"
- ciekawe czyje to moze byc ;P

Offline Kormak

Muzyka
« Odpowiedź #8 dnia: Sierpień 02, 2003, 12:32:11 am »
co do Helloween - jak chcę sobie poprawić humor puszczam kawałek gdzie w refrenie jest "we all live in the future world" - wtedy śmieję się długo i głośno. chyba spełnia swoje zadanie...

Offline Waltari

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 571
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • 27. MFKiG 1-2.10.2016
    • blog
Muzyka
« Odpowiedź #9 dnia: Sierpień 14, 2003, 06:49:44 pm »
Muzyka to moja najwieksza pasja. Uwielbiam jej sluchac, uwielbiam ja tworzyc, czytac o niej i rozmawiac. Uwielbiam ja poznawac. Mowcie mi wiec: wielebny  :wink:

Offline Abignale

Muzyka
« Odpowiedź #10 dnia: Wrzesień 04, 2003, 06:41:54 pm »
Ja tez uwielbiałabym muzykę tworzyć, gdybym tylko potrafiła... Żałuję dwóch rzeczy: ze poskąpiono mi talentu do tworzenia muzyki i że za (mojego) młodu nie posłali mnie do szkoły muzycznej (bo tak całkowicie pozbawiona talentu to ja nie jestem...  :) ) tylko dlatego, że "nie miał mnie kto stamtąd odprowadzać do domu". Wrrr....
Słuchając ostatnio w Empiku Oxygene Jarre'a czytałam sobie xiążeczkę. wyczytałam tam parę ładnych fraz o muzyce:

Muzyka - jedyna sztuka, która wzbudza tęsknotę za przyszłością
[Ned Rorem]

Muzyka - świat, w którym mieszka dusza

Muzyka jest mową aniołów

Muzyka - uniwersalny język ludzkości.

A wy, gdybyście mieli określić w jednym zdaniu, czym jest muzyka, do czego byście ją porównali.

P.S. Proszę o skasowanie mojego wcześniejszego podwójnego posta, bo nie wiem, jak to się robi samemu :P
Tzn jednej z dwóch kopii...  :D
ie jestem nikim, tylko sobą. Gdziekolwiek trafiam, staję się kimś innym i nic nie możesz na to poradzić.

Ray Bradbury, "Kroniki Marsjańskie"

Offline Rex de Tenebris

Muzyka
« Odpowiedź #11 dnia: Wrzesień 05, 2003, 03:02:24 pm »
Muzyka (łacińskie musica - muzyka, greckie mousikě - sztuka pod opieką muz), sztuka, której tworzywem jest dźwięk organizowany w czasie. Źródłem dźwięku mogą być instrumenty, głos ludzki, urządzenia elektroakustyczne. Utwór muzyczny wynika z zależności i współistnienia rytmu, melodii, metrum, harmonii, dynamiki, artykulacji, agogiki, barwy dźwięku i budowy uzależnionej od formy muzycznej. Poszczególne współczynniki mogą dominować i zmieniać rolę. Ze względu na formy wykonania rozróżnia się muzykę wokalną i instrumentalną. Oba rodzaje ze względu na obsadę można podzielić na muzykę solową i zespołową.


Muzyka jest zwierciadłem duszy.


A i jeszcze jedno. Wiecie, że w niebie dzieli się aniołów wedłóg churów. :D

Ferrus

  • Gość
Muzyka
« Odpowiedź #12 dnia: Wrzesień 24, 2003, 08:42:37 pm »
Muzyka to naprawde wielka czesc zycia, choby bywaja czasai nawet przesyty,ale to  1/3 mojego zycia moze nie chodzi tu o czas ale bardziej o poswiecenie. Uwielbiam sluchać muzyki odbierac ja wszystkimi poziomami, uwielbiam gdy dziala na wyobraznie, gdy pobudza uczucia, nastroje, to jest piekne. Uwielbiam jej sluchac z ludzmi, z ktorymi to robie, wspaniale łaczy ludzi, dla mnie nei wiem muzyka niektorych zespolow to świetosc, z wiekszosc plyt mam jakis uczuciowy stosunek (  8)  ), z dua iloscia wspomnienia, aż sie łezka w oku kreci ...

A teraz slucham sobie Trans-Siberian Orchestra, dla mnie magia... przepiekne :)

Ferrus

  • Gość
Muzyka
« Odpowiedź #13 dnia: Wrzesień 25, 2003, 11:39:09 am »
Cytat ze strony TSO:
-------------------------------------

Once when asked what Trans-Siberian Orchestra was about, Paul O'Neill replied, "It's about creating great art. When asked to define what great art was, Paul said, "The purpose of art is to create an emotional response in the person that is exposed to that art. And there are three categories of art; bad art, good art and great art. Bad art will elicit no emotional response in the person that is exposed to it, i.e.; a song you hear in an elevator and it does nothing to you, a picture on a wall that gives you the same emotional response as if the wall had been blank, a movie that chews up time. Good art will make you feel an emotion that you have felt before; you see a picture of a forest and you remember the last time you went fishing with your dad, you hear a song about love and you remember the last time you were in love. Great art will make you feel an emotion you have never felt before; seeing the pieta, the world famous sculpture by

Michelangelo, can cause someone to feel the pain of losing a child even if they've never had one. And when you're trying for these emotions the easiest one to trigger is anger.

Anyone can do it. Go into the street, throw a rock at someone, you will make them angry. The emotions of love, empathy and laughter are much harder to trigger, but since they operate on a deeper level, they bring a much greater reward.

Offline Mysza

Muzyka
« Odpowiedź #14 dnia: Wrzesień 26, 2003, 12:25:32 am »
Muzyka dla mnie jest najdoskonalszą ze sztuk... najbardziej oddziaływującą na uczucia... pozostawiającą największe pole dla własnej interpretacji... najbardziej pobudzającą wyobraźnię... może dlatego tak nie lubię teledysków? Bo odzierają ją z tego Niedopowiedzianego? Często bardzo jednoznacznie narzucają Jedynie Słuszną Interpretację? Chociaż są chwalebne wyjątki... vide Tool...
yszy i ludzie... przetrwa silniejszy...