trawa

Autor Wątek: Suka  (Przeczytany 19940 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Suka
« Odpowiedź #30 dnia: Październik 23, 2008, 10:07:34 pm »
No pewnie, że  nie rewelacja!
Bo przecież nie w HC!!!

...i Moebius nie rysował.
Komiks jest nieźle narysowany, ale nie wybitny - fabuła niczym specjalnym mnie nie zaskoczyła, wizja świata w którym osadzona jest akcja mało odkrywcza. Ot, historyjka która nie zapada dłużej w pamięci. Oczywiście możesz mieć inne zdanie, a Twój sarkazm wcale nie jest potrzebny. Jestem po prostu przypadkowym gościem z forum, który wyraża swoją opinię - ani specjalnym znawcą, ani wysmakowanym koneserem nie jestem więc nie musisz się martwić, że moja krytyka przyczyni się do niższej sprzedaży :)   


I tak już na czwartej stronie autorzy raczą nas taką oto scenką: tytułowa Suka, tak na oko 45-50 kilogramów zarzuca facetowi (tak na oko 70 kilogramów) pętlę na szyję po czym łapie za drugi koniec sznura i zeskakuje po drugiej stronie drewnianej belki. Lina przerzucona nad belką napręża się i pod wpływem ciężaru dziewczyny podnosi faceta w górę (pokonując na dodatek znaczne siły tarcia na krawędziach belki o, jakżeby inaczej, prostokątnym przekroju), gdzie na wysokości mniej więcej pół metra dokonuje on swego żywota.


a ja widziałem komiks w którym facet latał - wielki chłop ze 100 kg ważył a leciał jak samolot....

« Ostatnia zmiana: Październik 23, 2008, 10:23:54 pm wysłana przez ZBÓJCERZ »

N.N.

  • Gość
Odp: Suka
« Odpowiedź #31 dnia: Październik 23, 2008, 11:46:40 pm »
N.N. ostatnio napisał, że nie wyklucza sytuacji, w której kupi moje produkty skuszony pozytywnymi recenzjami wiarygodnych recenzentów. Czyli dzieli recenzentów na wiarygodnych i niewiarygodnych.
Ja robię dokładnie to samo, ale problem polega na tym, że ci wiarygodni (według mnie) nie zajmują się pisaniem o komiksach lub robią to sporadycznie. Muszę więc czasami, na zasadzie przeciwieństwa, opierać się na opiniach recenzentów, których uważam za niewiarygodnych. Czyli jak oni coś chwalą, ja podchodzę do tego z największą rezerwą.

Sugerujesz, że jestem niewiarygodny? Na jakiej podstawie?

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Suka
« Odpowiedź #32 dnia: Październik 23, 2008, 11:55:39 pm »
Cytuj
a ja widziałem komiks w którym facet latał - wielki chłop ze 100 kg ważył a leciał jak samolot....
No patrz, a ja widziałem komiks, w którym facet wzniósł się na wysokość zaledwie 2,25m i usłyszał o nim cały świat.
Takie trochę bez sensu czasem są te komiksy ;)
Cytuj
Sugerujesz, że jestem niewiarygodny? Na jakiej podstawie?
Skąd ten pomysł?

N.N.

  • Gość
Odp: Suka
« Odpowiedź #33 dnia: Październik 24, 2008, 08:35:22 am »
Skąd ten pomysł?
Jak to "skąd"? Z tego, co napisałeś. Skoro najpierw przywołujesz moje zdanie o recenzentach, a potem twierdzisz, że wśród tych, którzy piszą o komiksie nie ma recenzentów wiarygodnych, to tak, jakbyś nie uwazał mnie za recenzenta komiksów lub uważał za niewiarygodnego.

Offline ZBÓJCERZ

Odp: Suka
« Odpowiedź #34 dnia: Październik 24, 2008, 08:47:45 am »
No patrz, a ja widziałem komiks, w którym facet wzniósł się na wysokość zaledwie 2,25m i usłyszał o nim cały świat.

Chodzi mi o to, że trochę złe nastawienie przyjąłeś. Ja np od kilkunastu lat zajmuje się sztukami walki - nie przeszkadza mi to oglądać filmy sensacyjne, w których w 99 proc. sceny walk mają tyle wspólnego z rzeczywistością co Frank Castle z Krzysztofem Ibiszem. Mało tego - uwielbiam filmy akcji z Hongkongu z lat 80-tych, na których chłopaki się linkami ciągają i robią dwa salta w powietrzu po zainkasowaniu ciosu w szczękę. Mam wrażenie, że uprzedziłeś się do tego komiksu z jakiś zupełnie pozamerytorycznych względów. Na pewno nie zgodzę się z tym, że po 8 stronach nie da się go czytać. Czyta się lekko i akcja wciąga, tyle że fabuła okazuje się dość banalna (choć rozumiem, że kogoś może to kręcić).

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Suka
« Odpowiedź #35 dnia: Październik 24, 2008, 09:47:29 am »
Cytuj
Z tego, co napisałeś. Skoro najpierw przywołujesz moje zdanie o recenzentach, a potem twierdzisz, że wśród tych, którzy piszą o komiksie nie ma recenzentów wiarygodnych, to tak, jakbyś nie uwazał mnie za recenzenta komiksów lub uważał za niewiarygodnego.
Nic podobnego.
Istnieje także opcja, że należysz do grupy piszących recenzje sporadycznie, która w świetle faktu, iż w ciągu ostatnich dwóch lat nie natknąłem się na żadną Twoją recenzję, jest wielce prawdopodobna.
To po pierwsze.
A po drugie, to niby dlaczego mam się deklarować, czy uważam Cię za recenzenta wiarygodnego bądź niewiarygodnego? To moja osobista sprawa.
Cytuj
Mam wrażenie, że uprzedziłeś się do tego komiksu z jakiś zupełnie pozamerytorycznych względów.

Czyli, jeśli wypowiem się negatywnie o fragmencie jakiegoś komiksu, to muszę mieć w tym osobisty interes?
No, pięknie.

N.N.

  • Gość
Odp: Suka
« Odpowiedź #36 dnia: Październik 24, 2008, 10:04:15 am »
Nic podobnego.
Istnieje także opcja, że należysz do grupy piszących recenzje sporadycznie, która w świetle faktu, iż w ciągu ostatnich dwóch lat nie natknąłem się na żadną Twoją recenzję, jest wielce prawdopodobna.
To się nazywa autokompromitacja.

Offline bąbielek

Odp: Suka
« Odpowiedź #37 dnia: Październik 24, 2008, 10:38:26 am »
A mnie się wydawało, że autokompromitacja to już dawno była.

Klick me up, klick me down.

Offline Witz Worx

Odp: Suka
« Odpowiedź #38 dnia: Październik 24, 2008, 10:46:18 am »
To się nazywa autokompromitacja.

Miłosiernie, jako obserwator wątku
by uniknąc dłużyzn i rżnięcia głupa przez pana Z. ( fenomenalne odparowanie przykładu Zbójcerza z latającym człowiekiem)
naprowadzam, ze ostatnia recenzja N.N. ukazała się 16-10-2008 na Gildii.
« Ostatnia zmiana: Październik 24, 2008, 11:15:21 am wysłana przez Witz Worx »

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Suka
« Odpowiedź #39 dnia: Październik 24, 2008, 11:07:40 am »
Cytuj
ostatnia recenzja N.N. ukazała się 16-10-2008 na Gildii
Masz nieaktualne dane.

Offline Witz Worx

Odp: Suka
« Odpowiedź #40 dnia: Październik 24, 2008, 11:13:49 am »
Masz nieaktualne dane.
Oż fak!
Rzeczywiście! Przeoczyłem "Balsamiste" z 23-10-2008 (mawet nie trzeba przewijac głównej:)
Kiedy w takim razie recenzja "Suki"?

Robert Zaręba

  • Gość
Odp: Suka
« Odpowiedź #41 dnia: Październik 24, 2008, 12:35:32 pm »
Cytuj
To się nazywa autokompromitacja
No, strasznie się skompromitowałem, bo nie czytam Twoich recenzji :)
Nie szukam ich, więc wyklucza Cię to z grupy tych niewiarygodnych.
Czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje?
Cytuj
rżnięcia głupa
Wyluzuj trochę.

Offline Robweiller

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 640
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pan Pirat
    • Kolorowe Zeszyty
Odp: Suka
« Odpowiedź #42 dnia: Październik 24, 2008, 01:03:21 pm »
No, strasznie się skompromitowałem, bo nie czytam Twoich recenzji :)
Nie szukam ich, więc wyklucza Cię to z grupy tych niewiarygodnych.

Zgubiłem się. Znaczy, szukasz tylko tych niewiarygodnych, a pomijasz wiarygodnych?

Nic z tego nie rozumiem.

N.N.

  • Gość
Odp: Suka
« Odpowiedź #43 dnia: Październik 24, 2008, 01:05:41 pm »
No, strasznie się skompromitowałem, bo nie czytam Twoich recenzji :)
Nie szukam ich, więc wyklucza Cię to z grupy tych niewiarygodnych.
Czy taka odpowiedź Cię satysfakcjonuje?Wyluzuj trochę.

Skompromitowałeś się, bo wypowiadasz się na forum gildii na temat jakości recenzji, chociaż żadnych recenzji nie czytasz. Gdybyś czytał jakiekolwiek z tu publikowanych, musiałbyś zauważyć także te moje. Po prostu (potraktuj to jak dobrą radę życzliwego człowieka) nie wypowiadaj się na tematy, na których się nie znasz.

Maciejaszek

  • Gość
Odp: Suka
« Odpowiedź #44 dnia: Październik 24, 2008, 01:29:37 pm »
Dawajta o SUCE!

Przeczytałem i jak dla mnie to za mało Strugackich w tym komiksie.