Autor Wątek: Czyżby ten film poruszył wasze serce i nie tylko? piszcie  (Przeczytany 3123 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline monisia770

Czyżby ten film poruszył wasze serce i nie tylko? piszcie
« dnia: Październik 15, 2008, 08:23:11 am »
Oglądałam dość stary film, jak się nie mylę z 2005 roku : Seks to nie wszystko. Poruszyła mnie fabuła i nie tylko. Sam tytuł jest kontrowersyjny, ale film warto obejrzeć. Jest dość dużo scen erotycznych, ale nie o to chodzi w tym filmie. Czy znacie ciekawe filmy, w których jest taka mieszanka, która pobudza serca i umysł, bo daje dużo do myślenia.

Offline krawiec[PL]

Odp: Czyżby ten film poruszył wasze serce i nie tylko? piszcie
« Odpowiedź #1 dnia: Październik 15, 2008, 05:39:45 pm »
Oglądałam dość stary film

 :)

A co do znajomości filmu, który porusza nie tylko serce a umysł to wydaje mi się, że jest wiele na tym małym świecie tylko trzeba poszukać i nie koniecznie w Hollywood
Życie to one man show.

Offline JAPONfan

Odp: Czyżby ten film poruszył wasze serce i nie tylko? piszcie
« Odpowiedź #2 dnia: Październik 15, 2008, 08:18:27 pm »
:)


widze ze nie tylko ja uwazam ze dosc stary film to moze być Sokół Maltański.
Seks to nie wszystko to konrowersja?
Inne filmy to Nienawiść, Czarny dzien w Black Rock, polski Szczur i wiele wiele innych.

J.K. Gordon III

  • Gość
Odp: Czyżby ten film poruszył wasze serce i nie tylko? piszcie
« Odpowiedź #3 dnia: Październik 16, 2008, 06:36:55 am »
Shaft na ten przykład

Offline monisia770

Odp: Czyżby ten film poruszył wasze serce i nie tylko? piszcie
« Odpowiedź #4 dnia: Październik 18, 2008, 12:47:24 pm »
Przyznam się że filmy były dla mnie tylko rozrywką, oglądałam je wyłącznie z nudów. Wcześniej czytałam dużo książek, wiem jakie lubię i wiem po jakie siągać na półkę. Z filmami jest inaczej, jestem w takim etapie szukania moich ulubionych, nie wiem czy lubię horrory, sensacyjne czy jeszcze jakieś inne. Mam kilka ulubionych, ale każdy z innej półki. Pomóżcie znaleźć mi "swój styl".

Offline Animus

Odp: Czyżby ten film poruszył wasze serce i nie tylko? piszcie
« Odpowiedź #5 dnia: Październik 18, 2008, 01:39:34 pm »
Nie ma co się zamykać w utartych schematach i np. oglądać filmy tylko z jednej półki. ja prawie w każdym gatunku filmowym mam swoje ulubione dzieła, kiedyś też czytałem dużo książek a teraz oglądam ich ekranizacje (niestety w większości niezbyt udane).

Offline monisia770

Odp:Do Animusa
« Odpowiedź #6 dnia: Październik 20, 2008, 10:02:48 am »
Hej Animus, możesz podać jakieś ciekawe przykłady ekranizacji książek. Powiem Ci szczerze, że oddzielam książki od filmów, nie lubię oglądać czegoś co czytałam.

Offline Animus

Odp: Czyżby ten film poruszył wasze serce i nie tylko? piszcie
« Odpowiedź #7 dnia: Październik 21, 2008, 01:18:19 pm »
Hmm trudno mi podać  Ci tytuły książek nie znając Twoich preferencji , z własnego przykładu mogę podać parę przykładów  np. kieyś  czytałem Kinga także oglądałęm wiele obrazów , Lśnienie , Zielona Mila (chociaż King ma zazwyczaj pecha co do swoich ekranizacji niesławna Mgła) , Bastion. Mam za sobą całą trylogię Tolkiena ,więc obrazy kinowe też nie są mi obce. Jak do tej pory najgorszą ekranizacja jaką widziałem  był Hrabia Monte Christo. Podaj tematykę książek jakie Cie interesują to może będę w stanie przedstawić Ci inne tytuły a nie wybiurcze przykłady.

Offline monisia770

Odp: Czyżby ten film poruszył wasze serce i nie tylko? piszcie
« Odpowiedź #8 dnia: Październik 21, 2008, 07:36:43 pm »
Kiedyś czytałam "Toksynę" Robina Cooka - ciekawa pozycja, podobała mi się. Jestem ciekawa czy wogóle są ekranizacje jego książek.Tak ogólnie to chyba wszystko znalazło sie w moich rękach od poradników po kryminały. Teraz przerzuciłam się na filmy, sama się sobie dziwię, bo lubie science fiction. Oglądałam Ironmana, Batman-początek, Incredible Hulk - nie umiem wybrać najlepszego dla mnie, bo wszystkie mi się podobały. Zaproponowałbyś mi jakieś filmy w tym stylu?

A jeśli chodzi o te pozycje co podałeś, to Mgła była beznadziejna, ten film od samego początku mi się nie spodobał, a koniec poprostu mnie wmurowało. Zielona Mila dosyć ciekawie zekranizowana, podobał się, nie wiem jak książka, bo Kinga tylko jedną pozycję przeczytałam.
« Ostatnia zmiana: Październik 21, 2008, 08:39:30 pm wysłana przez madulka »