Autor Wątek: Sezon ogórkowy?  (Przeczytany 7508 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Błendny Komboj

Sezon ogórkowy?
« dnia: Czerwiec 24, 2003, 04:42:14 pm »
Co sądzicie o wakacjach jako tzw. "sezonie ogórkowym" dla komiksów w Polsce? Wielu wydawców ogranicza na ten czas swoje oferty, np. w zeszłym roku Egmont wydawał w sezonie letnim mniej tytułów, w tym roku Kultura Gniewu przesunęła Prosiaka. Do dziś nie ma potwierdzenia ani zaprzeczenia piątkowej wiadomości z WAK-a o przesunięciu przez Egmont dwóch pozycji.
Zastanawia mnie to, ponieważ wydaje się że wakacje to idealna pora na kupowanie komiksów: ma się więcej wolnego czasu, podróżuje się więc potrzebna jest lektura do pociągu, nie ma się tysiąca innych spraw na głowie. Tymczasem strategia wydawców sugeruje coś innego. Jakie jest Wasze zdanie na ten temat?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline graves

Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #1 dnia: Czerwiec 24, 2003, 05:44:50 pm »
Myślę, że wynika to z tego, że komiksy na lipiec i sierpień trzeba przygotować w czasie kiedy jest najmniejsza liczba pracowników (połowa ludzi na urlopie).
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline mykupyku

Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #2 dnia: Czerwiec 24, 2003, 09:30:03 pm »
jakie wakacje...? pracować trzeba @#%*!
opyright by mykupyku

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #3 dnia: Czerwiec 25, 2003, 11:31:19 am »
Mnie to wali. Ja i tak uzupelniam serie sprzed kilku miesiecy. Mureny jeszcze nawet I tomu nie kupilem...

Tylko szkoda, ze Swiata Komiksu nowego jeszcze nie ma.  :cry:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

marucin

  • Gość
Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #4 dnia: Czerwiec 25, 2003, 12:18:20 pm »
zgadzam sie , niech wiecej wydawają. cos na wakacje musze robic, kobieta mi do londynu jedzie  :cry:  , co ja bede robic przez 2 miesiace. Niech tylko mi tutaj Moora nie przekładaja bo się wkórze. I tak 90 % ludzi siedzi w domu, tak przynajmniej bedą mieli co robić. CI co chodza do szkoły jak maja  wakacje to teraz mają własnie duzo wolnego czasu i tak by kupowali jakiś ciekawy staff.

Offline Błendny Komboj

Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #5 dnia: Czerwiec 25, 2003, 04:58:25 pm »
Też w wakacje zawsze kupowałem najwięcej komiksów, nawet tych, których normalnie bym nie kupił. Po prostu w tym czasie mam wyjątkowy głód komiksowy.

Xionc, czy "Świat Komiksu" był zapowiadany na czerwiec?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

Offline Iggy

Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #6 dnia: Czerwiec 25, 2003, 05:06:58 pm »
w ogole w tym czasie (wakacji) jest wiekszy glod kulturalny i ma sie wiecej czasu na obejrzenie filmu,przeczytanie ksiazki i komiksu

Offline graves

Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #7 dnia: Czerwiec 25, 2003, 05:14:00 pm »
Cytat: "Iggy"
w ogole w tym czasie (wakacji) jest wiekszy glod kulturalny i ma sie wiecej czasu na obejrzenie filmu,przeczytanie ksiazki i komiksu

hm..., o ile się jest w wieku, kiedy się ma jeszcze 2 miechy wakacji :cry:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Kuvery

Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #8 dnia: Czerwiec 25, 2003, 06:44:54 pm »
A ja się cieszę ze zmniejszonej ilości wydawanych albumów chociaż przez te dwa miesiące. Przerwa dobrze zrobi zeby się nimi nie przejeść (wypluwam te słowa).
Dla tych co są nie na bieżąco z powodu kasy lub czasu, to odpowiednia pora na uzupełnienie zaległych pozycji. A dla maniaków (tj. również dla mnie) odpowiednia pora na nabranie apetytu przed wysypem wrześniowym :D

Mav82

  • Gość
Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #9 dnia: Czerwiec 25, 2003, 09:40:34 pm »
ja tam jestem happy z powodu mniejszej ilosci pozycji w wakacje, jest to bowiem okres kiedy wydaje kupe forsy na rozmaite wyjazdy, spozywam duzo wiecej alkoholu itd itp, a to wszystko niestety kosztuje :cry:

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #10 dnia: Czerwiec 26, 2003, 08:09:10 am »
Cytat: "Błendny Komboj"
Xionc, czy "Świat Komiksu" był zapowiadany na czerwiec?


Kurde, to jest periodyk. :D Powinien sie ukazywac zgodnie z cyklem, wiec skoro ukazuje sie (teoretycznie) co 2 miesiace, a ostatni numer byl w kwietniu (tak naprawde chyba w maju, ale to numer kwietniowy), to nowego spodziewalem sie w czerwcu!

No ale czasy, kiedy codziennie sprawdzalem w kiosku czy jest nowy numer odeszly do lamusa...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Borys

Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #11 dnia: Czerwiec 26, 2003, 08:10:32 am »
Cytat: "marucin"
zgadzam sie , niech wiecej wydawają. cos na wakacje musze robic, kobieta mi do londynu jedzie  :cry:  , co ja bede robic przez 2 miesiace. Niech tylko mi tutaj Moora nie przekładaja bo się wkórze. I tak 90 % ludzi siedzi w domu, tak przynajmniej bedą mieli co robić. CI co chodza do szkoły jak maja  wakacje to teraz mają własnie duzo wolnego czasu i tak by kupowali jakiś ciekawy staff.

To niech Ci kobieta z Londynu jakieś fajne komiksy przywiezie. Potem się pochwalisz:) A mnie z jednej strony wkurza ten sezon ogórkowy, ale z drugiej faktycznie można zaległości nadrobić. Mi szwagier już od dawna wierci dziurę w brzuchu o trzecią część "Trzeciego testamentu":)
tylko głupiec słucha plotek
tylko głupiec ich NIE słucha
Neil Gaiman

Offline Błendny Komboj

Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #12 dnia: Czerwiec 26, 2003, 11:55:03 am »
Cytat: "xionc"
Kurde, to jest periodyk. :D Powinien sie ukazywac zgodnie z cyklem, wiec skoro ukazuje sie (teoretycznie) co 2 miesiace, a ostatni numer byl w kwietniu (tak naprawde chyba w maju, ale to numer kwietniowy), to nowego spodziewalem sie w czerwcu!

No ale czasy, kiedy codziennie sprawdzalem w kiosku czy jest nowy numer odeszly do lamusa...

Właśnie, już prawie lipiec, o nowym ŚK w zapowiedziach ani widu ani słychu, na stronie Egmontu też nie ma o nim słowa. :?
Lord of the Rings" is a piece of crap.

marucin

  • Gość
Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #13 dnia: Czerwiec 26, 2003, 12:03:22 pm »
Cytat: "Borys"
To niech Ci kobieta z Londynu jakieś fajne komiksy przywiezie. Potem się pochwalisz:) A mnie z jednej strony wkurza ten sezon ogórkowy, ale z drugiej faktycznie można zaległości nadrobić. Mi szwagier już od dawna wierci dziurę w brzuchu o trzecią część "Trzeciego testamentu":)

Tia tylko nie wiem co sciagac ciekawego, czego nie bedzie w najblizszym roku wydanego u nas. Moze jakies propozycje?

Offline Rzezbiarz.wg

Sezon ogórkowy?
« Odpowiedź #14 dnia: Czerwiec 26, 2003, 02:34:01 pm »
Memoire 1 i 2 Yslaire'a;
Sanctum 1 i 2 Dorisona,
Brussel i Invisible Frontier Peetersa i Sch**itena.