trawa

Autor Wątek: Tales of the Abyss - spojlery  (Przeczytany 20985 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #75 dnia: Grudzień 15, 2008, 08:06:16 am »
ech, no i pora na kolejny odcineczek :)

niu, wreszcie wyłazi drugie dno Guya. Dno, którego można było sie domyślić po hintach rzucanych tu i ówdzie - na przykład z pierwszej informacji o curse slot, którą nałożył mu Sync. Teraz mechanizm diabelstwa jest wyłożony kawa na ławę i Luke ma niezły orzeszek do zgryzienia. W końcu nikt nie lubi się dowiadywać że najlepszy przyjaciel, wierny sługa i starszy brat tak naprawdę ma ochotę cię utłuc...

Ech, lubię gościa. Szczególnie kiedy rzuca takie mhrochne spojrzenia



ze strony technicznej - coś ten odcinek paskudnie był rysowany. Asystentom dali w łapę czy założyli, że jeśli ktoś obejrzał poprzednie 11 to i tak będzie oglądał? zła jestem, bo nie lubię takich zagrwek oszczędno-pieniężnych.

PS. Ale jest Peony!
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hollow

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #76 dnia: Grudzień 21, 2008, 10:26:57 pm »
A ja mam takie pytanko:
Guy ma tą swoją fobię do kobiet z powodu tego co wydażyło się na Hod czy będzie coś jeszcze związanego z tą postacią?

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #77 dnia: Grudzień 22, 2008, 05:58:47 am »
A ja mam takie pytanko:
Guy ma tą swoją fobię do kobiet z powodu tego co wydażyło się na Hod czy będzie coś jeszcze związanego z tą postacią?

dobra, dwa spojlerki - jeden to proste tak/nie

Spoiler: pokaż
tak


a drugi to rozwinięcie powyższego

Spoiler: pokaż
podczas ataku na Hod wszystkie kobiety i Guy, jako dziecko, schroniły się w jednym pomieszczeniu. Kobiety ukryły dzieciaka między sobą i kiedy wpadli żołnierze Kimlaski chroniły go własnymi ciałami. Dzieciak spędził noc przykryty ciałami kobiet. Nota bene to zdaje się, że zabijał te kobiety tatuś Luka, za pomocą miecza tatusia Guya, trzymając pewnie w łapach odciętą głowę tatusia Guya.
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hollow

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #78 dnia: Grudzień 22, 2008, 08:52:30 am »
 :shock:
No to teraz nie dziwię się, że chciał zabić Luka. Czyli to ten miecz wisiał na ścianie w domu Luka. To się nazywa patologiczne dzieciństwo.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 22, 2008, 08:58:07 am wysłana przez Hollow »

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #79 dnia: Grudzień 22, 2008, 09:07:12 pm »
a Ty i tak jeszcze o Guyu nie wiesz wszystkiego... :D
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hollow

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #80 dnia: Grudzień 26, 2008, 02:43:57 pm »
A 13 odcinek przynosi kolejne zaskoczenia. W sumie mamy już Luka, który nie jest Lukiem, księżniczkę, która nie jest księżniczką i Mohsa, który zachowuje się jak ksiądz Rydzyk  :D Prawie jak w brazylijskiej telenoweli.  :D

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #81 dnia: Grudzień 26, 2008, 07:47:12 pm »
ha, a wątek ksieżniczki przyniesie jeszcze niejedno zaskoczenie :) W każdym razie wątek księżniczki jest dla mnie troszkę "na siłę", choc w perspektywie całości plotu zarówno zachowanie Mohsa jak i króla są jak najbardziej uzasadnione... Niemniej ten Score śmierdzi coraz bardziej :) Szczególnie że zapada sie część Outer Lands która nie jest przewidziana w Partyturze.

Luke powoli staje się standardowo bezpłciowym bohaterem rpg o dobrym serduszku, za to Ash pokazuje różki. Kurcze, lubię gościa. Nie zasługuje na to, co go spotkało... No i Jade, który krzyczy tylko na osob, które polubił :D

A ja zacieram łapki, bo w następnym odcinku będzie ciąg dalszy traumy Guya (ciekawe czy zaszarpną też o trzecie dno, bo widziałam Vana :P)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hollow

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #82 dnia: Grudzień 26, 2008, 11:12:22 pm »
za to Ash pokazuje różki. Kurcze, lubię gościa. Nie zasługuje na to, co go spotkało...

Dla mnie to chyba najciekawsza postać tego anime. Nie do końca wiadomo co mu chodzi po głowie i po której stronie się opowiada .

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #83 dnia: Grudzień 28, 2008, 07:15:21 am »
i do końca nie będzie wiadomo :)

ech, jeszcze tylko wątek Anise (który na pewno nie znajduje się w pierewszej dziesiatce Interesujących Plotów) i Iona :P
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #84 dnia: Grudzień 28, 2008, 11:31:02 am »
A czy fabuła serii TV będzie w stanie unieść te wszystkie dna, historię każdej postaci z osobna etc ? Jeżeli:
... Guya (ciekawe czy zaszarpną też o trzecie dno)

to wydaje mi się że jest to (3dno) lekkim przegięciem.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #85 dnia: Grudzień 28, 2008, 01:33:31 pm »
jeśli fabuła idzie zgodnie z grą to nie powinno być problemu - każdy wątek wiąże sie z innymi, jest niejako pretekstem do pociskania fabuły dalej.

a teraz a' propos trzeciego dna Guya - taki dość mocny spoil:

Spoiler: pokaż
a zastanowiłeś się skąd się on w tym domu von Fabre wziął? z księżyca spadł? ktoś go tam umieścił i to w dodatku w bardzo konkretnym celu. Ktoś kto wykorzystując mieszaninę dumy, nienawiści i rozpaczy kilkuletniego dziecka potrafił stworzyć doskonałego, oddanego mu wojownika. Guy pokornie schylający głowę przed Peonym i deklarujący wierność Lukowi... żeby to takie proste było :D a tak na szczęście zamiast ckliwej szlachetności mamy konkretny powód. Dla mnie to tylko świadczy o człowieczeństwie Guya - jakoś nie potrafiłam uwierzyć, że tak z czystej szlachetności tym rozwydrzonym gówniarzem się opiekuje... szczególnie, że sam Jade'owi powiedział wracając po Luke'a, że "to (przyjaźń i lojalność) nie jest jedynym powodem :P odcinek 9
« Ostatnia zmiana: Grudzień 28, 2008, 01:37:18 pm wysłana przez Szyszka »
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Konował

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #86 dnia: Grudzień 28, 2008, 04:30:22 pm »
Myślałem że wynajęli Guya jako ochroniarza/niańkę.
Nie potrafię jakoś uwierzyć że oni w 26 odcinkach sprawnie wyjaśnią te wszystkie głębie postaci. Chociaż nie powinienem wymagać doskonałości na miarę Opowieści z Malazańskiej Księgi Poległych.


"...zeznając prawdę i tylko prawdę nie pamiętając nic z tego co jest mu wiadome"

Offline Hollow

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #87 dnia: Grudzień 28, 2008, 06:15:03 pm »
To wychodzi na to, że jedyną postacią, z niewielką ilością głębią chyba jest Miou? Znając życie to i tak spłycą wiele postaci aby zmieścić fabułę w 26 odcinkach.

Offline Szyszka

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 517
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Nyeco Większe Zuo
Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #88 dnia: Styczeń 08, 2009, 05:11:27 am »
Mieu jest typową przydupajką-przeszkadzajką, w grze pełni rolę rozwalacza ścian, przenośnej zapalniczki i potem potrafi lekko podlatywać, tyle. Ale fakt, z postaci "głównych" tylko pokemon ma jedną historię.

Trochę mnie denerwuje timeskip, który wystąpił w anime - w grze przed aresztowaniem Natalii jest jeszcze spory kawałek z opuszczaniem innych części kontynentu, jako że St. Binah opadłszy na dno miasmy poczęło powoli tonąć, więc konieczne było częściowe odbudowanie Sephirotha, a niebezpieczeństwo upadku zaczęło obejmować również Engave (tę wiochę, w której Luke zeżarł jabłko bez płacenia) i Chasedonię (miasto pustynne) - dlatego ten Ash wpadajacy ni z gruszki ni z pietruszki do zamku i ratujący wszystkim tyłki wydawać się może naciagany, tak samo ci ludzie ot tak nagle organizujący się w bojówki w celu ratowania księżniczki są zupełnie jak urwani z choinki. W grze Mohs ciężko bruździł przez parę godzin, żeby w ogóle odsunąć Natalię od tronu.

 Ciekawe, czy w anime nie zrobią po prostu wszystkiego za jednym zamachem, bez żmudnego latania od jednej lokacji do drugiej :)

Sama Natalia jeszcze nie raz dostanie po głowie, jeszcze nudny wątek Anise i plot się zagęści :)
mam na avku pikacza
co się nie zatacza
z oponką lata
a w tle męska klata

Offline Hollow

Odp: Tales of the Abyss - spojlery
« Odpowiedź #89 dnia: Styczeń 08, 2009, 10:02:48 am »
W najnowszym odcinku było pokazane przez co Guy miał swoją fobię. Niestety części z głową nie było.