trawa

Autor Wątek: SW RPG  (Przeczytany 23363 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Hollow

Odp: SW RPG
« Odpowiedź #60 dnia: Wrzesień 10, 2008, 11:41:24 am »
O ile pamiętam to do d6 też był podręcznik dodatkowy na podstawie komiksów "Tales of the Jedi". Chyba mam nawet go gdzieś w PDF-ie.

Offline Yedli

Odp: SW RPG
« Odpowiedź #61 dnia: Wrzesień 10, 2008, 11:54:32 am »
Był, ale z oczywistych przyczyn nie zawierał KotORwoych klimatów.  ;-)
Zresztą powiem szczerze, że ToTJ mi się nie podobało. Stąd jak pierwszy raz usłyszałem że KotOR ma się dziać 4000 lat wstecz, myślałem że z tego będzie kicha. Na szczęście twórcy KotORa nie wzorowali sie szczególnie na TotJ, chociaz oczywiście pewne nawiązania były.

TotJ w nowym podręczniku do D20 nie zajmuje zresztą centralnego miejsca - jest raczej dodane z obowiązku (w każdym razie ja odniosłem takie wrażenie).

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: SW RPG
« Odpowiedź #62 dnia: Wrzesień 10, 2008, 01:05:23 pm »
Za nie długo będę mial ten podręcznik w łapach. Dzięki uprzejmości Oświęcimskiej Miejskiej Biblioteki Publicznej :p

tak więc zobaczymy. Mam nadzieję że bedzie to dobry, bo jest rzeczywiście dużym dodatkiem: 224 strony.

Ale i tak dokonam konwersji statsów na d20 z Revised core rulebooka bo Saga edition to duży krok w tył. 8)

P.S. Yedli miło że zawitałeś  do nas.

Offline Yedli

Odp: SW RPG
« Odpowiedź #63 dnia: Wrzesień 10, 2008, 01:11:06 pm »
Spoko - wszak mój pełny nick to YedliKnit. :lol:

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Hollow

Odp: SW RPG
« Odpowiedź #64 dnia: Wrzesień 11, 2008, 07:37:34 am »
W sklepie rebel.pl już można kupić ten podręcznik. Wizard of the Coast zapowiedziało również wydanie nowego dodatku. Tym razem osadzonego w realiach książek i komiksów z serii Legacy.

Inquisitor_Matematicus

  • Gość
Odp: SW RPG
« Odpowiedź #65 dnia: Wrzesień 11, 2008, 08:13:58 am »
W sklepie rebel.pl już można kupić ten podręcznik. Wizard of the Coast zapowiedziało również wydanie nowego dodatku. Tym razem osadzonego w realiach książek i komiksów z serii Legacy.

Tutaj troszkę informacji na temat dodatków: http://www.starwars.gildia.pl/news/2008/08/plany_wydawnicze_sw_rpg

Offline Hollow

Odp: SW RPG
« Odpowiedź #66 dnia: Wrzesień 18, 2008, 07:24:43 pm »
Powstaje kolejny podręcznik do R.P.G. Tym razem inspirowany grą Force Unleashed. Tu macie opis z jednej ze stron:

Cytuj
Gra już została wydana w Ameryce, tak więc nadszedł czas na przeniesienie się do świata Star Wars w formie RPG, by spotkać się ze Starkillerem i Juno Eclipse w Mrocznych Czasach pomiędzy Epizodem III i IV.

Imperator odesłał w niebyt ostatnie ślady Starej Republiki. Darth Vader i jego uczeń polują na ocalałych Jedi, którzy przeżyli czystkę, lecz część z nich pochowała się na odległych planetach. Tylko kilku nadal studiuje Moc, uwalniając siłę o jakiej kiedyś mogli tylko marzyć. Tymczasem inni dzielni bohaterowie powstają przeciwko tyranii Palpatinea, dając narodziny Sojuszu Rebeliantów.

The Force Unleashed Campaign Guide powstał przez inspirację rewolucyjnej nowej gry Star Wars, o tym samym tytule wyprodukowanej przez LucasArts. Ten podręcznik oferuje wiele nowych opcji postaci i Mocy Jedi dla bohaterów, po za tym znajdują się tutaj pomysły na przygody, kampanie i gotowce przeciwników dla Mistrza Gry.

To się nazywa promocja gry: komiksy, figurki zwykłe jak i do Star Wars Miniatures, książki a teraz przyszła kolej na R.P.G.

Offline Yedli

Odp: SW RPG
« Odpowiedź #67 dnia: Wrzesień 18, 2008, 11:27:48 pm »
TFU szczerze mówiąc nie budzi mojego entuzjazmu. Przeczytałem komiks, i na mój gust fabułę można o kant potłuc. Już większe nadzieje budzi we mnie podręcznik oparty na komiksowym Legacy.

Y.
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Girwan

Odp: SW RPG
« Odpowiedź #68 dnia: Wrzesień 19, 2008, 10:32:35 am »
Niedługo na naszych stronach ukaże się recenzja TFU na PS3 (właśnie sobie pogrywam  :D ). Co do wersji na PSP - można sobie odpuścić, żenada.



Offline Yedli

Odp: SW RPG
« Odpowiedź #69 dnia: Październik 08, 2008, 06:03:59 pm »
Miałem okazję dzisiaj pomacać w przelocie TFU Campaign Guide, i muszę powiedzieć że jestem mile zaskoczony. Przede wszystkim dlatego, że samego TFU (poza ilustracjami) jest w nim stosunkowo niewiele. Jest to raczej podręcznik po galaktyce tuż sprzed rebelii. Oczywiście, w podręczniku znajdziemy zarówno statsy Starkillera, Juno Eclipse czy jej krypy, ale oprócz tego znajdziemy też statsy ówczesnych Tarkina, Thrawna, Maxa Veersa, Pellaeona czy Tremayne'a. Mamy też jednostki Noghrich. Poza tym jest oczywiście kilka nowych profesji/archetypów, kilka nowych force powerów, rozdział traktujący jak co bardziej znane planety wyglądają w tamtym czasie, kilka nowych ras, i całkiem ciekawy kawałek poświęcony istniejącym wówczas w galaktyce organizacjom (wraz ze wskazówkami jak stworzyć własną). Są też oczywiście opisy statków, w tym mojego ulubionego myśliwca Tocsan Q-8, a także HWK-290 będącego bazą dla słynnej Moldy Crow. Jest także wspomniana Gwiazda Śmierci - w budowie oczywiście. Nowe typy droidów też są.

Ogólnie na około 230 stron podręcznika materiał czysto dotyczący TFU możemy znaleźć na ostatnich 30 (a i tam nie zawsze dominuje). Co do ilustracji - nie ma tam takich skuch jakie były w podręczniku do KOTORa (ten kto widział rysunek Canderousa zrozumie co mam na myśli).
Teatrzyk Różowy Juggernaut
I could hear nothing unusual, although that brought little comfort. In my experience, it's what you don't notice that kills you. ‐ Ciaphas Cain

Offline Hollow

Odp: SW RPG
« Odpowiedź #70 dnia: Październik 09, 2008, 08:15:35 am »
Faktycznie miłe zaskoczenie. Po tym podręczniku spodziewałem się, że będzie przeniesieniem gry w system RPG. Ale skoro nie jest to wyszło mu to tylko na dobre.

Offline Nico

Odp: SW RPG
« Odpowiedź #71 dnia: Październik 28, 2008, 07:15:44 pm »
Witam,

Szukamy jednej osoby do drużyny SW RPG w Warszawie. Sesje w piątki lub weekendy, najbliższa w piątek 10.11. System najprawdopodobniej SW SE. Msg me na gg 1237435

Offline Hollow

Odp: SW RPG
« Odpowiedź #72 dnia: Październik 29, 2008, 08:58:49 am »
Cytuj
the Clone Wars Campaign Guide

Dodatek do Star Wars RPG napisany przez Rodneya Thompsona, JD Wilkera, Patricka Stutzmana, Garyego Asterforda i Roba Browna.
The Clone Wars Campaign Guide wprowadza bohaterów w środek rozległych bitew które zadecydują o przeznaczeniu Galaktyki. Ta książka zawiera wszystko czego potrzebujesz żeby przenieś twoje przygody w czasy konfliktu pomiędzy Galaktyczną Republiką i siłami Separatystów, pod rozkazami Hrabiego Dooku. Ten podręcznik zawiera nowe informacje dla bohaterów po obu stronach wojny, min. nowe talenty, atuty, klasy prestiżowe i ekwipunek zaprojektowany by postacie poczuły konflikt o nazwie Wojny Klonów.
The Clone Wars Campaign Guide zawiera coś więcej niż informacje dla graczy. Daje on MG opisy i statystyki dla statków, pojazdów, sojuszników, przeciwników i planet. Informacje zaczerpnięte są z nowego filmu i serialu Lucasfilm – The Clone Wars

Twarda oprawa, 224 strony, 39.95$
20 stycznia, 2009

Właściwie to była tylko kwestia czasu aby został wydany dodatek nawiązujący do serialu.