trawa

Autor Wątek: Mroczne Miasta  (Przeczytany 7861 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline furiat

Odp: Mroczne Miasta
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 17, 2008, 10:39:48 am »
Szkoda, że nie wydają tego tak, jak Egmont. Fajnie jest przeczytać na raz więcej, niż jeden tom. A tak będziemy czekać i czekać na następne. Znudzimy się i ostatecznie nie kupimy... Szkoda.

Offline Raf Fariszta

Odp: Mroczne Miasta
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 17, 2008, 11:15:21 am »
... Znudzimy się i ostatecznie nie kupimy... Szkoda.
Eee tam...pewnie, że kupimy. Rorka po tylu latach kupiliśmy to i Miasta.... weźmiemy....
Nocy Matko Dnia

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

ramirez82

  • Gość
Odp: Mroczne Miasta
« Odpowiedź #18 dnia: Listopad 18, 2014, 12:13:04 pm »
Już myślałem, że Sideca zapowiedziało serię na 2015 rok...

Offline spence

Odp: Mroczne Miasta
« Odpowiedź #19 dnia: Listopad 18, 2014, 03:28:26 pm »
@ramirez82, z "newsów" to mogę dopisać, jak już tu jestem, że w Stanach się ukazywać znowu cykl zaczął. http://www.theobscurecities.com/alaxispress/ Najpierw mają się ukazać tomy niedostępne wcześniej, a potem reedycje tych z NBM. Wyszedł tom "Leaning Girl", a reszta w drodze. Na razie zapowiedziano The Theory of the Grain of Sand, The Shadow of A Man i dziecięca wersja ww. "Pochylonego dziewczęcia".
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Mroczne Miasta
« Odpowiedź #20 dnia: Listopad 18, 2014, 05:05:12 pm »
Już myślałem, że Sideca zapowiedziało serię na 2015 rok...
heheh, sorrry.
@ramirez82, z "newsów" to mogę dopisać, jak już tu jestem, że w Stanach się ukazywać znowu cykl zaczął. http://www.theobscurecities.com/alaxispress/ Najpierw mają się ukazać tomy niedostępne wcześniej, a potem reedycje tych z NBM. Wyszedł tom "Leaning Girl", a reszta w drodze. Na razie zapowiedziano The Theory of the Grain of Sand, The Shadow of A Man i dziecięca wersja ww. "Pochylonego dziewczęcia".
to już nie taka znów nowość, Przechylona dziewczynka wyszła już po angielsku rok temu (chyba przy okazji linkowałem już na tym forum wspomnianą przez Ciebie stronę wydawnictwa). Trzeba przyznać, że ta nowa edycja zrobiona jest bardzo solidnie, widać że rękę do tego przyłożył wielki fan serii. Bardzo kibicuję tej inicjatywie! może polskie wydawnictwa rzucą na to okiem - i też im się zachce :)
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline spence

Odp: Mroczne Miasta
« Odpowiedź #21 dnia: Listopad 18, 2014, 06:08:07 pm »
heheh, sorrry.to już nie taka znów nowość, Przechylona dziewczynka wyszła już po angielsku rok temu (chyba przy okazji linkowałem już na tym forum wspomnianą przez Ciebie stronę wydawnictwa). Trzeba przyznać, że ta nowa edycja zrobiona jest bardzo solidnie, widać że rękę do tego przyłożył wielki fan serii. Bardzo kibicuję tej inicjatywie! może polskie wydawnictwa rzucą na to okiem - i też im się zachce :smile:

Niecały rok zdaje się, ale nieważne bez wnikania :wink: Podrzuciłem linka, bo pomyślałem, że może ktoś nie wie o tym a ostatni wpis przed Twoim podrzuceniem zdjęć tego dworca bardzo fajnych to był sprzed sześciu lat :biggrin: Nie czytałem tej Dziewczynki, napisałbyś o niej jakieś pare słów o fabule, klimacie?

czytałem tylko Mury Samaris, strasznie depresyjne dla mnie :/
« Ostatnia zmiana: Listopad 18, 2014, 06:11:14 pm wysłana przez spence »
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Mroczne Miasta
« Odpowiedź #22 dnia: Listopad 18, 2014, 10:59:44 pm »
Niecały rok zdaje się, ale nieważne bez wnikania :wink: Podrzuciłem linka, bo pomyślałem, że może ktoś nie wie o tym a ostatni wpis przed Twoim podrzuceniem zdjęć tego dworca bardzo fajnych to był sprzed sześciu lat :biggrin: 
Dobrze, że podrzuciłeś; wiem, że była mroczna kilkuletnia dziura w postach; miło, że ktoś jeszcze interesuje się tym tematem.
Nie czytałem tej Dziewczynki, napisałbyś o niej jakieś pare słów o fabule, klimacie?

czytałem tylko Mury Samaris, strasznie depresyjne dla mnie :/
Powiedziałbym, że L'enfant penchee jest dosyć dziwnym komiksem, ale w zasadzie co to znaczy 'dziwnym' w kontekście Mrocznych Miast? ;) A ta dziwność (według mnie) bierze się stąd, że [cholera, to chyba spoiler, więc zakryję]
Spoiler: pokaż
świat komiksu (czyli bohaterów Mrocznych miast) spotyka się z naszym światem realnym. Oczywiście do spotkania dochodzi w jeszcze dziwniejszym miejscu (bo jakżeby miało być ineczej :), no i oczywiście ten 'nasz świat' to nie czasy nam współczesne, no i w ogóle nasza rzeczywistość wydaje się bardziej dziwaczna niż ta 'mroczno-miejska'.
A jeśli chodzi o samą fabułę, to w zasadzie punkt wyjścia jest dosyć banalny.
Spoiler: pokaż
Tytułowa dziewczynka wraz z rodzicami (niewątpliwie dosyć dobrze sytuowanymi w społeczeństwie) udają się na przejażdżkę dziwnym rolercoasterem, mającym symulować rakietę kosmiczną. Wycieczkę zakłóca jakaś anomalia, po której następuje zaskakujące wszystkich zaćmienie słońca. Dziewczynka upada i powstaje już 'pochylona'; wszyscy wokół uznają to początkowo za fenaberię małej...
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline spence

Odp: Mroczne Miasta
« Odpowiedź #23 dnia: Listopad 18, 2014, 11:29:55 pm »
Ale podobało CI się? D:
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

Offline tucoRamirez

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 010
  • Total likes: 2
  • Hijo de una gran puta!
Odp: Mroczne Miasta
« Odpowiedź #24 dnia: Listopad 18, 2014, 11:36:18 pm »
Ale podobało CI się? D:
hoszywiździe!!!
Z wszystkiego, co kiedykolwiek napisano, lubię tylko to, co autor napisał własną krwią.

Offline spence

Odp: Mroczne Miasta
« Odpowiedź #25 dnia: Listopad 18, 2014, 11:46:01 pm »
heh, ile wykrzykników :D dobrze, dopiszę to sobie do sprawdzenia D: mam nadzieje, że nie jest aż tak ciężkie jak Mury Samaris
https://kasetablog.wordpress.com - jak na razie, nowy adres, po przeprowadzce, zobaczymy jak dalej.

 

anything