trawa

Autor Wątek: Medalion i jego znaczenie  (Przeczytany 5130 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Daimo

Medalion i jego znaczenie
« dnia: Listopad 06, 2008, 03:20:31 pm »
Od pewnego czasu zacząłem nosić pewien wisiorek z medalikiem. Wisiał u mnie już od pewnego czasu, wiem o nim tylko tyle, że został zakupiony w jakimś sklepie z takowymi właśnie amuletami o różnych znaczeniach. Chciałbym wiedzieć czy ten mój może coś oznaczać.
Przedstawia dwunastoramienną gwiazdę, a wokół niej napis po łacińsku. Dałem go do przetłumaczenia księdzu w szkole, ale zapomniałem poprosić go o napisanie tłumaczenia, dlatego też zapomniałem co oznaczał, bo dosyć skomplikowane to było. Dodał również, że wygląda to jakby na żydowską gwiazdę z hebrajskimi literami. Zamieszczam zresztą fotkę

Gdyby ktoś się nie doczytał, to napis dookoła chyba brzmi: "Sapientia et virtus in domo ejus et Scientia omnum verum manet apud eum in saeculum saeculi".
Prosiłbym również o przetłumaczenie tego, bym mógł porównać z tłumaczeniem księdza.

Offline Sajuuk'

• Szafarz bracki
  • Total likes: 0
  • z'; DROP TABLE profile; --
    • sireliah.com
Odp: Medalion i jego znaczenie
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 06, 2008, 04:23:53 pm »
Mądrość i odwaga w domu tego, Wiedza o wszystkim, co prawdziwe trwa u tego na wieki wieków.

Przy czym "tego" odnosi się najpewniej do posiadacza wisiorka, więc można też użyć zaimka "jego"/"niego". Aha, jeszcze to "omnum verum" to acc. więc powinno odpowiadać na pytanie -kogo? -co?, ale brzmiało by to mało po polsku.  :)
"Był to chłopak tak piękny, że nie musiał się nawet myć" - T. Konwicki, "Dziura w niebie"