trawa

Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 180084 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline surmik

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #900 dnia: Marzec 07, 2019, 12:12:09 pm »
Zauważyłem, pracujemy nad tym.  :smile:
Pozdrowienia,
Marek

Offline Voitas

« Odpowiedź #901 dnia: Marzec 08, 2019, 08:23:44 am »
Nie działa przycisk "Zaznacz jako przeczytane"

Offline surmik

« Odpowiedź #902 dnia: Marzec 08, 2019, 08:43:10 am »
A pojawia się może jakiś błąd?
Pozdrowienia,
Marek

Offline Voitas

« Odpowiedź #903 dnia: Marzec 08, 2019, 11:23:28 am »
Nie można zweryfikować URL odnoszącego. Powróć i spróbuj jeszcze raz.

Offline LordDisneyland

« Odpowiedź #904 dnia: Marzec 08, 2019, 03:41:26 pm »
Nie mogłem się dziś zalogować i musiałem zmieniać hasło...coś się stało? Co pewien czas tu wpadam [po starej znajomości ;) ] i nieco mnie zdziwiły te trudności.

Offline surmik

« Odpowiedź #905 dnia: Marzec 11, 2019, 07:38:39 am »
Wszystkie problemy typu z logowaniem czy błędem "Nie można zweryfikować URL odnoszącego" wynikają z tego, że przepiąłem forum na adres https. W przypadku takiego problemu proszę o wyczyszczenie cache/cisteczek przeglądarki i ponowne zalogowanie.
Pozdrowienia,
Marek

Offline surmik

« Odpowiedź #906 dnia: Marzec 12, 2019, 12:32:44 pm »
Ustawiłem na forum (testowo) możliwość usuwania przez użytkownika własnych komentarzy. Domyślnie nie ma możliwości, żeby dotyczyło to tylko ostatniej wiadomości w wątku. Postaram się poszukać jeszcze odpowiedniego moda.
Pozdrowienia,
Marek

Offline kaczogród

« Odpowiedź #907 dnia: Marzec 12, 2019, 01:29:24 pm »
Czy w momencie jak ktoś usunie swoją wiadomość która jest pierwszą w danym temacie to czy cały wątek zostanie skasowany ?
tertium non datur

Offline surmik

« Odpowiedź #908 dnia: Marzec 12, 2019, 01:31:49 pm »
Zaraz przetestuje ;) Jeżeli tak to byłby to duży minus takiego rozwiązania.

Edit: Nie można usunąć pierwszej wiadomości w wątku...
Pozdrowienia,
Marek

Offline surmik

« Odpowiedź #909 dnia: Marzec 12, 2019, 01:39:43 pm »
Po przeprowadzeniu testu postanawiam, iż funkcjonalność kasowania własnych postów zostaje. Przy tym nie można usunąć pierwszej wiadomości bo to oznaczało by skasowanie całego wątku a do tego użytkownicy nie mają oprawnień.
Pozdrowienia,
Marek

Offline graves

« Odpowiedź #910 dnia: Marzec 12, 2019, 10:35:22 pm »
A pamiętasz może dlaczego na forum zablokowaliśmy tą opcję?

Jeśli nie to podpowiem. Ponieważ jeżeli załóżmy jest temat, w którym jest jakaś dyskusja i jedna osoba, która bierze w tej dyskusji aktywny udział, nagle usunie wszystkie swoje komentarze z tego wątku to całość tematu jest zupełnie niezrozumiała i nadaje się tylko do śmieci.
Jedyne wyjście z tego - to zawsze używać cytatów, do których się odnosimy. W takim wypadku nie stracimy wątku dyskusji, ale nie zawsze się je stosuje :)

Dla przykładu - jeżeli usunąłbyś swoje powyższe posty w tym temacie - to mój post jest całkowicie bez sensu.
Mieliśmy kiedyś osobistość forum, która postanowiła spakować swoje manatki i usunąć napisanych przez siebie kilka tysięcy postów. Jeśli dasz ku temu środki - to tylko kwestia samozaparcia i czasu aby to zrobić - a wtedy to całe forum można skasować bo większość dyskusji straci sens i nie będzie już zrozumiała :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Koalar

« Odpowiedź #911 dnia: Marzec 13, 2019, 12:35:21 am »
Też o tym myślałem, ale skoro jest możliwość edycji postów, to i tak można usunąć swoje wypowiedzi (jedynie trochę dłużej to potrwa).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline LucasCorso

« Odpowiedź #912 dnia: Marzec 13, 2019, 08:08:34 am »
A pamiętasz może dlaczego na forum zablokowaliśmy tą opcję?

Jeśli nie to podpowiem. Ponieważ jeżeli załóżmy jest temat, w którym jest jakaś dyskusja i jedna osoba, która bierze w tej dyskusji aktywny udział, nagle usunie wszystkie swoje komentarze z tego wątku to całość tematu jest zupełnie niezrozumiała i nadaje się tylko do śmieci.
Jedyne wyjście z tego - to zawsze używać cytatów, do których się odnosimy. W takim wypadku nie stracimy wątku dyskusji, ale nie zawsze się je stosuje :)

Dla przykładu - jeżeli usunąłbyś swoje powyższe posty w tym temacie - to mój post jest całkowicie bez sensu.
Mieliśmy kiedyś osobistość forum, która postanowiła spakować swoje manatki i usunąć napisanych przez siebie kilka tysięcy postów. Jeśli dasz ku temu środki - to tylko kwestia samozaparcia i czasu aby to zrobić - a wtedy to całe forum można skasować bo większość dyskusji straci sens i nie będzie już zrozumiała :)

Nigdy nie rozumiałem czemu to miałoby być problemem...

Jesli ktoś w ogóle czyta te wątki po czasie, to zauważy że coś jest nie tak i (jeśli mu to przeszkadza) zgłosi moderacji cały watek lub jego fragment do usunięcia

A jeśli nikt danego wątku po czasie nie czyta to tym bardziej co za problem?

Pamiętam kogoś kto we wzburzeniu poedytował WIELE swoich postów zamnienajac na puste albo enigmatyczne i brak usuwania mu nie przeszkodził... Da się? Da się!

Więc ja osobiście witam możlwiość usuwania własnych postów z nieukrywaną radością!
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Koalar

« Odpowiedź #913 dnia: Marzec 13, 2019, 09:18:11 am »
Jesli ktoś w ogóle czyta te wątki po czasie, to zauważy że coś jest nie tak i (jeśli mu to przeszkadza) zgłosi moderacji cały watek lub jego fragment do usunięcia

Jak jest ciekawy wątek, w którym dyskutuje kilkanaście osób, a potem jednej coś strzeli do głowy i się pousuwa, to usuwanie takiego wątku nie jest okej w stosunku do tych kilkunastu osób, które prowadziły ciekawą dyskusję. Ja raczej bym zablokował możliwość edycji posta po jakimś czasie (oprócz wątków ogłoszeniowych).
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline graves

« Odpowiedź #914 dnia: Marzec 13, 2019, 06:55:14 pm »
Pamiętam kogoś kto we wzburzeniu poedytował WIELE swoich postów zamnienajac na puste albo enigmatyczne i brak usuwania mu nie przeszkodził... Da się? Da się!
I dostał za to ostrzeżenie a kiedyś nawet pamiętam, że ktoś dostał bana.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

anything