Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304659 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Koalar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #120 dnia: Marzec 23, 2013, 11:06:58 pm »
Zawsze możesz napisać jeszcze raz to, co napisałeś poprzednio. Więcej: możesz napisać lepszą wersję tego, co napisałeś poprzednio.
Zgodnie z zasadami obowiązującymi na tym forum i wielokrotnie bronionymi przez jedgo licznych użytkownikow wyraziłem moją op[inię na temat tego, co tu poprzednio napisałeś. Zamiast się pultać, możesz w odpowiednim temacie zamieścić swoja wypowiedź zaczynającą się od słów: "poprzednio napisałem, że...".

Niby tak, ale jak to ma się do tamtej dyskusji, skoro:
Odnosiłem się do Twoich słów. Nie mogę teraz tego zrobić, bo ich nie widzę. Poza tym taka wypowiedź byłaby wyrwana z kontekstu i nie dałoby się jej ocenić.

I w dodatku nie musisz pisać prawdy. możesz napisać poprawioną wersję tego, co wtedy napisałes. Możesz nawet napisać, ze zamieściłes w temacie więcej niż jeden post.

Brzmi to zabawnie, jeśli zna się przebieg dyskusji i podsumowanie.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #121 dnia: Marzec 23, 2013, 11:47:18 pm »
jeśli można zapytać. Co to za obszar niewidoczny dla szerszej publiczności??
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #122 dnia: Marzec 24, 2013, 06:57:27 pm »
jeśli można zapytać. Co to za obszar niewidoczny dla szerszej publiczności??
Na Forum Gildii jest duża ilość forum prywatnych oraz takich, które są widoczne tylko dla uprawnionych osób.



Ps: Zawsze też możemy poprosić Gravesa, żeby napisał, ile tych Twoich postów naprawde bylo i czego dotyczyły.
2 posty - w sumie 4 linijki tekstu.
« Ostatnia zmiana: Marzec 24, 2013, 07:00:52 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #123 dnia: Marzec 25, 2013, 12:06:08 am »
Nie wiem czy to odpowiednie miejsce, ale chciałbym zwrócić uwagę na nieaktualność waszej linkowni.
Np.  podajecie linki do wydawnictw amber, siedmioróg, kasen, twój komiks - nie ma za to np. taurusa.
Postaram się znaleźć chwilę i ją jakoś zaktualizować. Myślałem w sumie, że już nikt z niej nie korzysta :)
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

fragsel

  • Gość
Odp: Moralność Superherosa
« Odpowiedź #124 dnia: Kwiecień 14, 2013, 04:59:14 am »
Proszę nie pisać - "POST - PO - POŚCIE". Od zawsze była tutaj zasada, że jeśli post nie został nadpisany, to go edytujemy (jeśli został napisany w ciągu ostatnich 24 godzin). Po to jest ta funkcja. Każdy post znajdujący się pod postem tego samego użytkownika - będzie kasowany.

Ja tylko na chwilę, w drodze z imprezy i spać!
To poprawcie kod tak, żeby podczas pisania odpowiedzi na post poprzednika wyświetlała się informacja że jego post został zmieniony. Ja piszę post po poście żeby w ferworze szybkiej dyskusji nie umknął on mojemu współrozmówcy. Jak mi się nie spieszy to zawsze edytuję.

I tak z ciekawości: a czemu to ograniczenie? dostaliście od właściciela Internetu tylko pozwolenie na kilka milionów postów i limit się wyczerpie? Miejsce na serwerze się skończy? Zmysł estetyczny cierpi? zły człowiek tak ustawił, że podwójny post powoduje,że mały kotek jest rażony prądem?
Też jestem moderatorem na pewnym forum i nie zauważyłem byśmy tam mieli któryś z tych problemów.

I znowu usuwać?
czytałem, że jakaś tam organizacja chce zapisać cały rok brytyjskiego internetu w archiwum dla potomnych. A wy ciągle tylko o usuwaniu: usuniemy to, usunęliśmy tamto...
Dziwne to podejście. Tak bardzo budujecie zaufanie użytkowników do forum.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #125 dnia: Kwiecień 14, 2013, 10:40:02 pm »
I tak z ciekawości: a czemu to ograniczenie? dostaliście od właściciela Internetu tylko pozwolenie na kilka milionów postów i limit się wyczerpie?
Po pierwsze nie widzę powodu, aby zmieniać przyzwyczajenia, które wpajamy już 11 lat.
Forum to nie jest chat. Tutaj należy pisać przemyślane i merytoryczne posty, dlatego uczymy użytkowników ich edytowania.
Nie chodzi o to, aby "w ferworze szybkiej dyskusji nie umknął on mojemu współrozmówcy" tylko aby nie był śmieciem, który można skasować bo nic nie wnosi.
Poza tym jest to zabezpieczenie przed "niezbyt rozgarniętymi użytkownikami", którzy uważają, że im większy numer wysłanych postów mają tym lepiej i chcą jak najszybciej zmieniać nazwy grup.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #126 dnia: Kwiecień 15, 2013, 05:28:10 am »
Poza tym jest to zabezpieczenie przed "niezbyt rozgarniętymi użytkownikami", którzy uważają, że im większy numer wysłanych postów mają tym lepiej i chcą jak najszybciej zmieniać nazwy grup.

O tym nie pomyślałem. Tylko czy naprawdę się tu tacy trafiają? Czekaj, czekaj, cofam pytanie.
Rozumiem. Będę edytował.

Tylko co z tym kodem? Właściwie funkcja "w trakcie gdy pisałeś posta pojawiła się nowa wiadomość" (czy jakoś tak, zresztą wiesz o co mi chodzi) jest bezużyteczna skoro i tak muszę wracać i sprawdzać, czy ktoś nie doedytował. Nie da się tak zrobić, żeby modyfikacja posta też wyskakiwała jako alert?

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #127 dnia: Kwiecień 16, 2013, 09:35:02 pm »
Tylko co z tym kodem? Właściwie funkcja "w trakcie gdy pisałeś posta pojawiła się nowa wiadomość" (czy jakoś tak, zresztą wiesz o co mi chodzi) jest bezużyteczna skoro i tak muszę wracać i sprawdzać, czy ktoś nie doedytował. Nie da się tak zrobić, żeby modyfikacja posta też wyskakiwała jako alert?
Nie mam wpływu na silnik forum (mam do niego od zawsze wiele zastrzeżeń). Z tego co pamiętam (tak często aż nie pojawia mi się nowy post w czasie pisanie, nie pisze już teraz za dużo postów), to wykonanie podglądu tego co napisałeś (opcja podgląd) - uaktualnia posty pokazujące się (pod spodem podglądu) w temacie. Ja to przeważnie stosuję. Wypróbuj.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline CD Jack

  • Moderator
  • Stolnik bracki
  • *
  • Wiadomości: 1 427
  • Total likes: 25
  • Płeć: Mężczyzna
  • Nie lekceważ potęgi wyobraźni!
    • Centrum Komiksu
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #128 dnia: Kwiecień 16, 2013, 10:51:48 pm »
O tym nie pomyślałem. Tylko czy naprawdę się tu tacy trafiają? Czekaj, czekaj, cofam pytanie.
Rozumiem. Będę edytował.

Tylko co z tym kodem? Właściwie funkcja "w trakcie gdy pisałeś posta pojawiła się nowa wiadomość" (czy jakoś tak, zresztą wiesz o co mi chodzi) jest bezużyteczna skoro i tak muszę wracać i sprawdzać, czy ktoś nie doedytował. Nie da się tak zrobić, żeby modyfikacja posta też wyskakiwała jako alert?
Poza tym proponuję stosowanie cytowania w odpowiedziach bo mnie osobiście szlag trafia gdy ktoś co chwila edytuje swój post, a na koniec jeszcze wykasowuje całą jego treść (vide Michaś).
Jacek "CD Jack" Gdaniec
- - -
Centrum Komiksu: www.facebook.com/CentrumKomiksuPL
- - -

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #129 dnia: Kwiecień 16, 2013, 11:29:33 pm »

Nie mam wpływu na silnik forum (mam do niego od zawsze wiele zastrzeżeń). Z tego co pamiętam (tak często aż nie pojawia mi się nowy post w czasie pisanie, nie pisze już teraz za dużo postów), to wykonanie podglądu tego co napisałeś (opcja podgląd) - uaktualnia posty pokazujące się (pod spodem podglądu) w temacie. Ja to przeważnie stosuję. Wypróbuj.


tego nie wiedziałem. sprawdzę. dzięki za odpowiedzi. jak ten patent działa, to rozwiązałeś wszystkie moje problemy techniczne.


Aha, jeszcze jedno:
choć krytykowałem pierwszą ingerencję nowego moderatora to widzę, że wziął sobie uwagi do serca i kolejną interwencję przeprowadził skutecznie, szybko, słusznie i przejrzyście. Mam nadzieję, że wszystkie rozdane i rozdawane przez niego w przyszłości ostrzeżenia i kary zadziałają na użytkowników równie motywująco jak na mnie kara nałożona miesiąc temu przez graves'a. Dziękuję.
Życzę wam obu owocnej pracy.
« Ostatnia zmiana: Kwiecień 16, 2013, 11:39:40 pm wysłana przez fragsel »

Offline silent.bob

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #130 dnia: Lipiec 25, 2013, 06:10:13 pm »
Nie wiem czy ktoś zgłaszał, ale zegar na forum ma 1 godz spóźnienia.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #131 dnia: Lipiec 25, 2013, 08:49:48 pm »
Nie wiem czy ktoś zgłaszał, ale zegar na forum ma 1 godz spóźnienia.
Samego forum -tak, ale ty widzisz czas taki jak sobie ustawisz w profilu. Jest tam opcja automatycznego niwelowania tej godziny.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline G-lord F.

Odp: Sympozjum komiksologiczne
« Odpowiedź #132 dnia: Październik 22, 2013, 07:57:12 pm »
Mamy zasadę na forum - nie piszemy kilku postów po sobie, chyba, że czas pomiędzy nimi przekracza 24 h. Posty można edytować i proszę z tego korzystać.
Dziękuję za zwrócenie uwagi.
 
Proszę jednak zauważyć, że w postach uczestników tej dyskusji pojawia się bardzo wiele wątków i spore ilości treści odnoszących się do wielu różnych spraw. A także pytania, po których odpowiedzi powodują powstawanie kolejnych wątków.
Pan Profesor Szyłak wiedzę na temat poruszanych tu spraw ma w małym palcu, ja natomiast muszę doczytywać publikacje, by choć trochę zbliżyć się do takiej wiedzy. To powoduje, że nie jestem w stanie na bieżąco odpowiadać na wszystkie postawione problemy w postach (robię to z opóźnieniem). Dodatkowo podczas lektury publikacji pojawiają się nowe zagadnienia (niejasności), więc je tu umieszczam, by mi "nie uciekły". Stąd ten pomysł na "szatkowanie" wątków w kilku postach bez odczekiwania regulaminowych 24h.
Zapewniam, że nie jest tu moim celem nabijanie licznika, by podnieść swój status w Gildii, lecz sprostanie wymogom trudnej merytorycznej dyskusji.
Gdy ta dyskusja ulegnie zakończeniu (gdy uzyskam odpowiedzi na niezrozumiałe dla mnie kwestie), to wyzeruję licznik, po prostu kasując moje konto.
 
Nie wiem, czy w ramach innych tematów na forum Gildii też toczą się takie dyskusje, ale chyba sytuacja tutaj jest dosyć niestandardowa. Dlatego bardzo proszę o niestandardowe egzekwowanie obowiązujących zasad.
Z góry dziękuję.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #133 dnia: Październik 22, 2013, 10:35:36 pm »
Szczerze powiedziawszy zupełnie nie podoba mi się takie podejście.


Wynika z niego, że założył Pan konto tylko po to, aby uzyskać odpowiedź na interesujące Cię pytanie(a).
Jak je uzyskasz, chcesz skasować konto, pozbawiając w ten sposób ten cały temat pozbawiony sensu. to może tylko wskazywać, że jest to podwójne konto kogoś z tego forum, kto ukrywa się dla tylko sobie znanych celów.


Poza tym pisanie kilku postów pod sobą nie wynika z lepszego dobra forum, a jedynie lenistwa odpowiadającego. To nie chat, ani facebook. Pisanie na forum nie polega na tym, aby jak najszybciej odpowiedzieć, tylko aby dać pełną odpowiedź. Pojawianie się co chwilę odpowiedzi od tej samej osoby w jednym wątku jest męczące i denerwujące. Proszę o zastosowanie się do zasad, które użytkownicy stosują tutaj od 10 lat.
Nawet nie pomyślałem przez chwilę, że może Pan robić to tylko po to, aby podbić konto. To przecież dziecinada, o którą nigdy bym nie posądził osoby wypowiadającej się tak dojrzale.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #134 dnia: Styczeń 30, 2014, 09:43:54 am »
W dniu dzisiejszym pojawił się u mnie problem z forum. Nie mogę edytować swojego wpisu. Po edycji, gdy chce zapisać przeskakuje mi do tworzenia nowego wątku.
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

 

anything