trawa

Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 311603 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #150 dnia: Luty 25, 2014, 03:16:28 pm »
PS. Jak mi ktoś napisze jak wstawić obrazek, to usunę link.
O tak:



 :biggrin:
A na poważnie - na stronie, na której uploadowałeś obrazek kliknij ppm na obrazku i wybierasz "Pokaż obrazek".
W otwartej stronie masz już sam obrazek (bez reklam) i u góry link do niego, np. w tym wypadku "http://zapodaj.net/images/1bc658a2d583f.jpg".
Następnie pisząc post na forum klikasz w przycisk "Umieść obrazek" - ikonka Mony Lisy, znajduje się dokładnie pod przyciskiem pogrubienia tekstu.
W pojawiającym się oknie dialogowym wklejasz otrzymany wcześniej link do obrazka. Done.

Offline Koalar

Odp: Odp: Zdjęcia waszych Komiksów
« Odpowiedź #151 dnia: Luty 25, 2014, 03:43:43 pm »
To zapodaj.net to jakaś kiszka, ja widzę taki obrazek:



Lepiej wrzuć zdjęcie na http://tinypic.com/. Potem weź tam coś takiego jak zobacz w pełnym formacie, kliknij "Pokaż obrazek" i podstaw linka zamiast tego zapodaj.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline YohnJossarian

  • Redaktor Gildii Filmu
  • Starszy Mistrz
  • *
  • Wiadomości: 385
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #152 dnia: Luty 26, 2014, 11:54:37 am »
Dlaczego od jakiegoś czasu na stronie gildii komiksu nie ma linków do aktualnie toczących się dyskusji (najnowszych wpisów) na forum?

Cholernie mie to przeszkadza, bo to był zawsze jedyny sposób, w jaki na forum wchodziłem. Odkąd tego nie ma, to mnie też tutaj nie ma.
Jestem strasznie leniwy i potrzebuję takich rzeczy!

Offline wilk

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #153 dnia: Luty 27, 2014, 07:41:33 am »
Nie mam pojęcia o jakich linkach mówisz ale u mnie, oprócz nieodżałowanych spoilerów, wyświetla się wszystko po staremu. Przy tematach z nowymi postami mam ikonkę "nowe" na pomarańczowym tle. Jak na nią klikam to prowadzi mnie do pierwszego nieczytanego posta.

Offline maximumcarnage

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #154 dnia: Luty 27, 2014, 07:49:03 am »
Nie mam pojęcia o jakich linkach mówisz ale u mnie, oprócz nieodżałowanych spoilerów, wyświetla się wszystko po staremu.

Niestety ale nie wyświetla się po staremu. Kwestia była poruszana przez kilka osób (w tym przeze mnie) http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,29045.msg1248406.html#msg1248406
Forum stało się mniej funkcjonalne przez wyeliminowanie tej opcji.

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #155 dnia: Luty 27, 2014, 08:56:26 am »
@wilk
chłopakom chodzi o to, że na stronie głównej gildii komiksu (a nie forum) nie ma okienka z najnowszymi wpisami na forum

Offline hans

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #156 dnia: Luty 27, 2014, 10:17:36 am »
Dla użytkowników to jest "nieodżałowany spoiler", a jednak administracja niespecjalnie wykazuje jakąś aktywność w tej sprawie. Wygląda na to, że spoiler jest akceptowany przez SMF i na wyciągnięcie ręki znajduje się instrukcja instalacji, ale nikomu z administracji nie chce się nawet skomentować tego faktu (podrzuciłem linka tutaj). Graves, może Ty szturchniesz kogoś stojącego wyżej nad nami maluczkimi?

Offline maximumcarnage

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #157 dnia: Luty 27, 2014, 11:00:09 am »
Warto też zwrócić uwagę, że forum często się zawiesza. Trzeba z 10 razy odświeżać żeby wejść.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #158 dnia: Luty 27, 2014, 03:51:08 pm »
Pisałem już o tym wszystkim na moderatorskim. Do tego dochodzi podobno spory problem z rejestracją nowych użytkowników.

Czekamy na odzew kogokolwiek kompetentnego...

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #159 dnia: Luty 27, 2014, 06:30:30 pm »
Graves, może Ty szturchniesz kogoś stojącego wyżej nad nami maluczkimi?
Mimo, że może się wydawać inaczej (może powinno) mam na to taki sam wpływ jak Wy.
Wiem, ze są problemy kadrowe jeśli chodzi o zarządzanie i naprawy silnika forum. Ponieważ jednak nie mam czasu, aby się włączyć w pomaganie (mam czas tylko raz dziennie przeczytać nowe posty na komiksie) - nie chcę denerwować nikogo ponaglać, ani się wtrącać. Jak mam jakieś info, to wysyłam na pw, maila lub umieszczam na forum moderatorskim. Znam tylko Gabriela, który od bardzo dawna zajmuje się silnikiem całego portala. i tak jestem pełen podziwu, na jego miejscu już dawno bym się poddał.
Jak znacie kogoś chętnego i obeznanego w tym enginie forum - to piszcie do CD Jacka.
Na takie rzeczy to mają czas tylko studenci. Jak się pracuje - to czas wsiąka jak kamfora. :roll:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline adro

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #160 dnia: Luty 27, 2014, 07:36:57 pm »
potwierdzam problem z zawieszaniem
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline maximumcarnage

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #161 dnia: Luty 28, 2014, 01:55:49 pm »
Mieliście dzisiaj przez kilka godzin problem z wejściem na forum? Wyskakiwały w kółko jakieś błędy (przynajmniej u mnie).

Blaskowitz

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #162 dnia: Luty 28, 2014, 01:57:27 pm »
Mieliście dzisiaj przez kilka godzin problem z wejściem na forum? Wyskakiwały w kółko jakieś błędy (przynajmniej u mnie).
U mnie to samo.

Offline Emeryt

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 699
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • taki duży, a taki gruby.
    • Story of the Month - konkurs na fanfiki WH40.000
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #163 dnia: Luty 28, 2014, 08:36:26 pm »
To jakaś globalna awaria była.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #164 dnia: Marzec 07, 2014, 10:47:17 pm »
Spoiler: pokaż
wrócił spojler :)
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope