Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304627 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #225 dnia: Marzec 21, 2015, 07:48:30 pm »

{uwaga przypadkowy czytelniku. wpisy do których się odnoszę zostały usunięte. ale autorzy wiedzą o co chodzi}


nie widzę w tym nic złego, ale modne jest oburzanie się o to

ja mam podobnie z "debilem". Obraziłbyś się? bo nie wiem czy mogę sobie pozwolić na użycie w tej sytuacji...





natomiast powinni karać dokładnie w taki sam sposób


no ok. zrobiłem to samo co z tamtymi wpisami. usunąłem... a jak zgłosisz faktyczne użycie to ocenię. tak jak robię z każdym wpisem zgłoszonym do moderacji...
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2015, 07:57:19 pm wysłana przez fragsel »

ramirez82

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #226 dnia: Marzec 21, 2015, 07:59:40 pm »
ja mam podobnie z "debilem". Obraziłbyś się? bo nie wiem czy mogę sobie pozwolić na użycie w tej sytuacji...

Możesz mianować się "debilem", ale mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, jeśli nadal będę zwracać się do ciebie per fragsel.


KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #227 dnia: Marzec 21, 2015, 08:49:32 pm »
{uwaga przypadkowy czytelniku. wpisy do których się odnoszę zostały usunięte. ale autorzy wiedzą o co chodzi}
Fragsel, czy możesz mi wyjaśnić dlaczego został usunięty interesujący post Pety z tymi X-ami i Y-kami? Uprzejmie proszę o podanie stosownego unormowania w  Regulaminie Forum Gildii, na podstawie którego oparłeś swoją decyzję.

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #228 dnia: Marzec 21, 2015, 09:20:23 pm »
hm... pomyłka?

tylko co teraz? mam sobie dać ostrzeżenie pewnie?

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #229 dnia: Marzec 21, 2015, 09:41:01 pm »
Cóż, pomyłki zdarzają się każdemu i wszędzie, w Regulaminie zaś nie przewidziano ani dawania ostrzeżenia moderatorom za pomyłki moderatorów, ani też, i co ważniejszejsze, naprawy pomyłki w duchu tego, co w prawie określa się mianem restytucji naturalnej, a co tutaj sprowadzałoby się do przywrócenia omyłkowo wykasowanego posta.

Dlatego wydaje się, iż jedynym ratunkiem przed skutkami tego typu zdarzeń jest zapobieganie ich zaistnieniu. W przeciwnym bowiem przypadku, mając na uwadze niedawną konfrontację Pety z moderatorem Fragselem, ktoś, zapewne również omyłkowo, mógłby posądzić moderatora Fragsela o to, że z pobudek prywatnych, szykanuje zasłużonego użytkownika forum, jakim z pewnością jest Peta.
« Ostatnia zmiana: Marzec 21, 2015, 09:44:19 pm wysłana przez KukiOktopus »

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #230 dnia: Marzec 21, 2015, 10:04:25 pm »
czym bym się przejął.. gdyby to peta tak pomyślał...
i wtedy z przyjemnością bym z nim o tym porozmawiał. ale pewnie na privie. bo to tam ludzie się udają jak chcą coś zmienić. natomiast na otwartym kanale to każdy wie, że takie rozmowy jeszcze nigdy do niczego konstruktywnego nie doprowadziły.

ale skoro już o tym rozmawiamy: pewnie się domyślasz (a przynajmniej powinieneś - uważam cię za inteligentną osobę) że kto jak kto ale akurat moderator do usuniętych wiadomości dostępu nie ma. więc cokolwiek bym teraz nie zrobił i tak wyjdzie, że mszczę się na nim.
a prawda jest taka, że:
a) gdy usuwałem jego post wydawało mi się bezcelowe pozostawianie go bez kontekstu pozostałych wpisów, które przecież poleciały
b) taki sam los miał spotkać mój wpis ale się o niego burza zaczęła i nie zdążyłem
c) czy już tak teraz zawsze będzie, że jak ktokolwiek zrobi coś głupiego to ja będę się tłumaczył najbardziej? nie żeby mi to przeszkadzało. chcę tylko wiedzieć...

poleciały wpisy 6 osób ale szykanuję petę...
zabawne...

serio. czy jego wpis miałby jakiś sens po tym jak usunąłem wszystko przed? ale tak bez uprzedzeń proszę odpowiedz...


KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #231 dnia: Marzec 21, 2015, 10:22:05 pm »
Fragsel, przede wszystkim sformułowanie takie, jak to:
ale skoro już o tym rozmawiamy: pewnie się domyślasz (a przynajmniej powinieneś - uważam cię za inteligentną osobę)
przynajmniej w towarzystwie w jakim zwykle przebywam, uważane są - eufemistycznie rzecz ujmując - za pozbawione dobrego smaku.

Odpowiadając zaś na Twoje pytanie:
Cytuj
czy jego wpis miałby jakiś sens po tym jak usunąłem wszystko przed? ale tak bez uprzedzeń proszę odpowiedz...
odpowiadam: Tak, post Pety miałby sens w kontekście wypowiedzi Ramireza i zawartego w niej posta Stupidbadugly'ego.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #232 dnia: Marzec 21, 2015, 10:33:19 pm »
Fragsel, czy możesz mi wyjaśnić dlaczego został usunięty interesujący post Pety z tymi X-ami i Y-kami? Uprzejmie proszę o podanie stosownego unormowania w  Regulaminie Forum Gildii, na podstawie którego oparłeś swoją decyzję.
Nie tylko Fragsel moderuje to forum. Ja również to robię. Jak zobaczę spam, wulgaryzmy, posty z samymi emotikonami lub jakieś inne tego typu rzeczy - posty lecą. Jeśli są zacytowane to czasami kończy się na moderacji cytatów, a czasami, jeśli posty nie są merytoryczne - też lecą.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #233 dnia: Marzec 21, 2015, 11:07:55 pm »
Nie tylko Fragsel moderuje to forum. Ja również to robię. Jak zobaczę spam, wulgaryzmy, posty z samymi emotikonami lub jakieś inne tego typu rzeczy - posty lecą. Jeśli są zacytowane to czasami kończy się na moderacji cytatów, a czasami, jeśli posty nie są merytoryczne - też lecą.
Usunięty post Pety nie należał do żadnej z wymienionych przez Ciebie kategorii. I tak naprawdę nie chodzi mi akurat o ten konkretny post, ale ogólny, niekorzystny "klimat", który - jak odnoszę wrażenie - od jakiegoś czasu panuje na forum, a który odbiera energię ludziom, którzy mają coś istotnego do powiedzenia na temat komiksu. Jakoś odnoszę wrażenie, że forum od jakiegoś czasu po prostu więdnie. I choćby dlatego trzeba dbać o takich dziadów jak Peta, a nie ich zniechęcać. I tylko o to mi chodzi.

Offline adro

Odp: Technokapłani
« Odpowiedź #234 dnia: Marzec 21, 2015, 11:45:46 pm »
Dariuszu pobiles chyba rekord
jeszcze nikt nie odswiezyl tematu po ponad  10 latach WOW to jest dopiero powrot do przeszlosci :razz:
pzdr
tylko cisza i spokoj moga nas uratować
ALIVE AND KICKING!!!
King of Pop is dead... :(:(
Czesc Semicowi, to JUZ 20 lat!!!!
Czesc Prezydentowi RP i Jego Malzonce!!!
Czesc wszystkim poleglym pod Smolenskiem Bohaterom!!!

Offline Bartek Gawron

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #235 dnia: Marzec 22, 2015, 01:12:47 am »
Usunięty post Pety nie należał do żadnej z wymienionych przez Ciebie kategorii. I tak naprawdę nie chodzi mi akurat o ten konkretny post, ale ogólny, niekorzystny "klimat", który - jak odnoszę wrażenie - od jakiegoś czasu panuje na forum, a który odbiera energię ludziom, którzy mają coś istotnego do powiedzenia na temat komiksu. Jakoś odnoszę wrażenie, że forum od jakiegoś czasu po prostu więdnie. I choćby dlatego trzeba dbać o takich dziadów jak Peta, a nie ich zniechęcać. I tylko o to mi chodzi.
gdy wszyscy spia czytamy to forum kolysani agonia kropli nocy nagla i nieunikniona plusk plusk plusk beton naszym katem i niebem naszym ciemnoscia utulenie spoczniemy na wieki by jutro powstac zupelnie na nowo

[koniec transmisji]
Jedyne co przeraża mnie w śmierci to to, że można umrzeć nie z miłości.
Obserwowany
Moderowany
Wyciszony

Offline peta18

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #236 dnia: Marzec 22, 2015, 05:23:55 am »
@Kuki skoro:

Cytuj
Za napisanie drugi raz skasowanego posta - od zawsze były na tym forum ostrzeżenia.
Nic się w tej kwestii nie zmieniło.

  to aby cieszysc sie uwaga moderatorow, ktora ostatnio odeszla w niepamiec, musialbym przypomniec swojego posta.

A skoro:
Cytuj
Jak zobaczę spam, wulgaryzmy, posty z samymi emotikonami lub jakieś inne tego typu rzeczy - posty lecą. Jeśli są zacytowane to czasami kończy się na moderacji cytatów, a czasami, jeśli posty nie są merytoryczne - też lecą.

to wypowiem sie przy pomocy najbardziej merytorycznej czesc tej calej dyskusji i skocze do kuchni po mielonke* aby wzmocnic (sobie) efekt.

Możesz mianować się "debilem", ale mam nadzieję, że nie masz nic przeciwko, jeśli nadal będę zwracać się do ciebie per fragsel.
KARAĆ KARAĆ KARAĆ!!!

THIS!
IS!
POLSKA!
...padłem...

--------------------------------------
* znalazlem tylko mielonke wegetarianska, ale mysle, ze symbolicznie tez bedzie OK.
A jak nie OK to:
Buk, Hodor i Dziczyzna

ramirez82

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #237 dnia: Marzec 22, 2015, 07:53:00 am »
Skończcie te "maczodominacje". Publiczne zarzuty pod adresem rzetelnej moderacji fragsela mogą grozić natychmiastowym ostrzeżeniem.  :lol:

Offline Dariusz Hallmann

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 3 391
  • Total likes: 2
  • Batman: Ben Affleck Case
Odp: Odp: Technokapłani
« Odpowiedź #238 dnia: Marzec 22, 2015, 09:31:04 am »
Dariuszu pobiles chyba rekord
jeszcze nikt nie odswiezyl tematu po ponad  10 latach WOW to jest dopiero powrot do przeszlosci :razz:
pzdr
Moja filozofia jako użytkownika tego forum jest taka, że najważniejsze są tutaj komiksy. Na drugim miejscu stawiałbym wszelką sensowną rozmowę, której punktem wyjścia są komiksy, nawet jeżeli potem odbiega od tematu. Dlatego - tak przy okazji - trochę martwi mnie nadaktywność moderatorska w ciachaniu.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #239 dnia: Marzec 22, 2015, 10:01:32 am »
[/size]KARAĆ KARAĆ KARAĆ!!!THIS!IS!POLSKA!
...padłem...

Peta18 >> Nie ma. Zadowolony?
Moderowanie polega również na wycinaniu postów, bez których dyskusja nie ucierpi, a są jedynie spamem. Przedzieranie się przez takie posty kilka dni po nieobecności na forum jest po prostu męczące. Forum służy do dyskusji. Wymiany myśli. Teksty prosto z chata - lecą i tak było zawsze. Przynajmniej w tym względzie nic się na tym forum nie zmieniło.
Co do pominiętych przez moderatora postów, które powinny wylecieć lub zostać dostrzeżone, a nie zostały - do tego służy pole "Zgłoś do moderatora", które niektórzy nawet często używają. Za co bardzo dziękuję.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."