trawa

Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 310488 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #330 dnia: Luty 10, 2016, 07:06:10 pm »
Prosze Pana. A Bazyl to sie ciągle wyzywa od głowonogów. Jak mu Pan nie da bana, to sie w koncu skonczy i dam mu w ryja.

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #331 dnia: Luty 10, 2016, 09:19:35 pm »
Ja jestem gadem, a ty głowonogiem. Zmień ksywę na np Tadeusz, to bedę tylko pan do ciebie mówić. :D

Offline Sokratesik

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #332 dnia: Luty 10, 2016, 11:37:01 pm »
Ale się uśmiałem przed chwilą...
Najpierw mała grupa ludzi sobie nawzajem cały ranek cisnęła, a potem podonosili na siebie nawzajem z prośbą o bany...
Normalnie komedia!!!!!
Poprawiliście mi humor...

Co nie zmienia faktu, że powinniście się ogarnąć!
"podonosili"? Przecież mamy XXI wiek i to się nazywa "zgłoś do moderacji"  :wink:
Ludzie do Ciebie piszą w dobrej wierze priv, a Ty ich wyśmiewasz publicznie. Jakkolwiek głupie byłoby to, co piszą - nieładnie. Nie pisanie o kogo chodzi nic nie zmienia - zainteresowani wiedzą. Jesteś cenzorem (ups, przepraszam - moderatorem) - w tym aspekcie więcej Ci tu wolno,  ale w innym niestety mniej - kto ma świecić przykładem, jak nie Ty?
 Normalnie komedia. Poprawiłeś mi humor...
Co nie zmienia faktu, że powinieneś się ogarnąć!
« Ostatnia zmiana: Luty 11, 2016, 01:09:36 am wysłana przez Sokratesik »

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #333 dnia: Luty 11, 2016, 06:25:00 am »
Oj, gdyby to zgłaszali postronni użytkownicy to się nazywa wtedy "zgłaszanie do moderacji" i bardzo za to jestem wdzięczny i proszę o więcej...

Ale jak grupka ludzi zachowujących się jak dzieci wysyła na siebie nawzajem zgłoszenia za to samo co też tam robili to już jest donoszenie... I śmieszne to...

Ja widzę te subtelną różnicę, a Ty masz do mnie żal o niewiadomo co.
Pewnie Ci przyznałem ostrzeżenie za coś co Ty do dziś rozpamiętujesz a ja nie pamiętam, bo Cię nie kojarzę...

Życie...

Offline Sokratesik

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #334 dnia: Luty 11, 2016, 08:51:40 am »
W tym przypadku mam "żal", jak to nazwałeś, że jako moderator publicznie wyśmiewasz użytkowników forum. 

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #335 dnia: Luty 11, 2016, 09:12:23 am »
Może masz rację.. Może przesadziłem z formą wypowiedzi. Przepraszam. Za formę. Nie za treść.

Offline amsterdream

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #336 dnia: Luty 12, 2016, 06:30:59 pm »
Od jakiegoś czasu jak piszę albo modyfikuję wiadomość to samoistnie zmienia mi się rozmiar czcionki i dodają albo usuwają spacje. Na podglądzie wiadomości wszystko wygląda ok a po wysłaniu wychodzą czasami różne kwiatki.

Offline Jaroslaw_D

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 643
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Pokolenie TM-Semic
    • Półka z Kulturą
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #337 dnia: Luty 12, 2016, 07:23:37 pm »
Od jakiegoś czasu jak piszę albo modyfikuję wiadomość to samoistnie zmienia mi się rozmiar czcionki i dodają albo usuwają spacje. Na podglądzie wiadomości wszystko wygląda ok a po wysłaniu wychodzą czasami różne kwiatki.


nie tylko Ty tak masz. Jest to upierdliwe i widoczne szczególnie wtedy, gdy korzysta się z telefonu pisząc post
"Nie potrafię podać niezawodnego przepisu na sukces, ale mogę podać przepis na porażkę: staraj się wszystkich zadowolić". - Herbert Bayars Swope

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #338 dnia: Luty 12, 2016, 07:51:36 pm »
Dlatego ja zawsze piszę posty w trybie "widoku" (ikonka "strzałka w nawiasach kwadratowych" po prawej stronie). Wtedy widoczne są wszystkie znaczniki BBCode'u, (które są przetwarzane przez "napędzający" forum silnik SMF), w tym m.in. znaczniki zmiany fontów, i w razie potrzeby można je usuwać/modyfikować. Potrzebne mi znaczniki zresztą też zwykle wstawiam ręcznie, co zapewnia mi niemal całkowitą kontrolę nad ostatecznym wyglądem posta. Niestety wygląda na to, ze edytor postów dostarczany wraz SMF wykazuje dziwne, "niedeterministyczne" zachowania w domyślnym trybie edycji automatycznej.

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #339 dnia: Luty 12, 2016, 10:13:41 pm »
też to widzę, wpływu nie mam, ale po prostu zapobiegawczo po edycji posta zaznaczam wszystko i robię czcionkę rozmiar 10...

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #340 dnia: Luty 13, 2016, 01:04:26 pm »
Też niestety tak mam. I też nie mam na to wpływu. Silnik forum jest niedoskonały i nie ma mocy przerobowych, żeby go udoskonalać. Większe nakłady sił idą na sam Portal.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #341 dnia: Luty 13, 2016, 02:01:15 pm »
Też niestety tak mam. I też nie mam na to wpływu. Silnik forum jest niedoskonały i nie ma mocy przerobowych, żeby go udoskonalać. Większe nakłady sił idą na sam Portal.
Sam silnik jest całkiem niezły, o czym świadczy to, że jak się ręcznie edytuje posty w zakresie znaczników (czyli to, o czym pisalem w poprzednim poscie), to wychodzi to, co ma wyjść, a tym właśnie (m.in.) zajmuje się silnik właściwy. To co jest do bani, to dostarczany wraz silnikiem edytor postów. Choć twórcy SMF, czyli Simple Machines LLC udostepniaja kod źródłowy, a zatem teoretycznie mozna pokusic sie o ulepszanie tego edytora, to w praktyce byłyby to prawdopodobnie męcząca praca, ktorej za darmo raczej nikt sie nie podejmie. 

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #342 dnia: Luty 13, 2016, 02:04:06 pm »
Wiadomości prywatne też potrafią się wysłać z tym błędem mimo kilkukrotnych prób wprowadzenia wiadomości na czysto... a tam nie da się już edytować zawartości tak jak można zrobić z postem (zwrócono mi na to uwagę dopiero dziś, wcześniej nie miałem takich sytuacji konwersując prywatnie).
perły przed wieprze

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #343 dnia: Luty 13, 2016, 02:16:53 pm »
Oczywiscie, ze privy równiez mozna edytowac "na czysto", tak samo jak zwykle posty, bo to ten sam edytor postow jest. Zeby ustawic w tryb edycji "na czysto" trzeba i tu i tam nacisnac button "ze strzałka w nawiasach kwadratowych", umiejscowiony u gory listwy menu, po prawej stronie. Np. sprobuj "nie na czysto" napisac cos kursywa, a nastepnie nacisnij wskazany button i w wowczas pojawia sie znaczniki skursywionego tekstu, to jest:
[i]sukrsywiony tekst[/i]

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #344 dnia: Marzec 18, 2016, 03:43:35 pm »
Kto dziś popsuł forum? Ze 3 godziny wyświetlał mi się błąd połączenia.