Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 310430 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #390 dnia: Czerwiec 13, 2016, 09:53:12 pm »
Nadal nie odpowiedziałeś.

Ile Ci się należało?

Chodzi o liczbę. Jak rozumiem z przedziału <0;20)

Offline Itachi

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #391 dnia: Czerwiec 13, 2016, 10:23:16 pm »
A za co miało należeć? W przedszkolu uczysz czy co? W szkole też do kąta dzieciaków odsyłasz jak powiedzą kurde na lekcji pod nosem? Czy od razu linijką po łapach dajesz?

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #392 dnia: Czerwiec 13, 2016, 10:36:35 pm »
Czyli mówisz, ze jakbym przeszukał logi to nie znajdę żadnych zgłoszeń od Ciebie z prośbą i zachętą bym stawiał przedszkolaków po kątach i lał linijką po łapach?

Ani jednego, mówisz...

No to bardzo budujące jest, Ci powiem.

chapeau bas!!!

Chciałbym umieć taką konsekwencję mieć... Szacun!


Offline Itachi

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #393 dnia: Czerwiec 13, 2016, 10:49:56 pm »
Przedszkolaka chyba, który płacze jak mu cena o 6 zł podskoczy :badgrin: Nasze ostatnie wymiany zdań dotyczyły jednak innego użytkownika (nie będę wymieniał), ale o ile dobrze pamiętasz chodziło w nich o niepotrzebne kasowanie postów (jakbyś przypadkiem nie miał czego kasować). To forum stało się jednym wielkim śmietnikiem, a Ty uważasz że wszystko jest ok. Mało już było narzekań na wiadomo kogo? Zrobiłeś coś z tym? A może te komentarze jako Matematyka Cię bawią, co? Tu 6 złotych, tam 2 złote...

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #394 dnia: Czerwiec 13, 2016, 11:01:06 pm »
Po pierwsze:
wczoraj zareagowałem, i dopiero wtedy się okazało, że było też zgłoszenie. I to nie od obrażanej osoby, ale po prostu od kogoś kulturalnego, nie to co Ty...

A w drugiej sprawie to jak "przyleciałeś z płaczem" to nie chodziło o żadne kasowanie tylko wtedy jak cię inni "przedstawiali w złym świetle" bo ktoś zażartował, ze wszystko wykupiłeś w jakiejś promocji na handel... albo wtedy jak ktoś pisał o centusiach z Poznania i Krakowa...

to wtedy przedszkole be. Bij po łapach, Sławek.

A teraz to już granda, bo to moje łapy bijesz, pseudomoderatorku od siedmiu boleści...

szkoda gadać...
{ale się nudzę, bo żona pojechała jako opiekun na wycieczkę, to pogadam jeszcze. dawaj co tam masz. Zawszem ciekaw jak ludzie jeszcze mogą mnie obrazić. tzn mogą próbować, bo mnie to nie rusza. my, łysiejący ludzie z nadwagą często tak mamy}

Offline Itachi

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #395 dnia: Czerwiec 13, 2016, 11:07:44 pm »
A w drugiej sprawie to jak "przyleciałeś z płaczem" to nie chodziło o żadne kasowanie tylko wtedy jak cię inni "przedstawiali w złym świetle" bo ktoś zażartował, ze wszystko wykupiłeś w jakiejś promocji na handel...

To była promo -40% w Bonito. I wcale wtedy nic nie wykupiłem, tylko jeden z użytkowników mnie o to oskarżył. Więc nie opowiadaj bajek Moderatorze.

albo wtedy jak ktoś pisał o centusiach z Poznania i Krakowa...

?

Jak kilka miesięcy temu jednoznacznie zasugerowałeś, aby do Ciebie zgłaszać nadużycia - już nie pamiętasz? A teraz co? Dziwisz się, że ktoś to zgłasza? I bardzo dobrze, że ktoś to wczoraj zrobił, bo widzę że Ty bardzo wąskie pole widzenia.


fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #396 dnia: Czerwiec 13, 2016, 11:12:43 pm »
To była promo -40% w Bonito. I wcale wtedy nic nie wykupiłem, tylko jeden z użytkowników mnie o to oskarżył. Więc nie opowiadaj bajek Moderatorze.


no przecież dokładnie to samo napisałem. że zażartował. a nie że wykupiłeś.

ale wtedy byo Ci na rękę, że się t leje przedszkolaków po łapach, co?


Jak kilka miesięcy temu jednoznacznie zasugerowałeś, aby do Ciebie zgłaszać nadużycia - już nie pamiętasz? A teraz co? Dziwisz się, że ktoś to zgłasza? I bardzo dobrze, że ktoś to wczoraj zrobił, bo widzę że Ty bardzo wąskie pole widzenia.



czyli jż mnie zgubiłeś...

dobrze, że ktoś Cię zgłosił, bo ja mam za wąskie pole widzenia...

ale źle, że dałem Ci ostrzeżenie za to co zgłaszano?

seriously?

Gdzie tu sens? gdzie logika?


śmieszy mnie to, więc wolałbym, żebyś został i kontynuował. ale jednocześnie czuję, że chyba potrzebujesz już snu...
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2016, 11:16:05 pm wysłana przez fragsel »

Offline vision2001

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #397 dnia: Czerwiec 13, 2016, 11:22:23 pm »

To była promo -40% w Bonito. I wcale wtedy nic nie wykupiłem, tylko jeden z użytkowników mnie o to oskarżył. Więc nie opowiadaj bajek Moderatorze.
A to nie było tak, że zakupiłeś kilka czy kilkanaście tytułów z Muchy na bonito.pl, gdy tym sypnął się system i promocja była grubo wyższa niż 40%? (chyba wtedy nawet wychoziło od 60 do 70% taniej) A potem wystawiałeś pojedynczo te tytuły na allegro? Chew? Fatale? Sex? Potem już "rynek się nasycił" i miałeś problem z opchnięciem ich i (jeśli teraz mnie pamięć nie myli) wystawiałeś je już od złotówki (pamiętam głównie Chew).


Poza tym jak pojawiłeś się na tym forum to prezentowałeś swoimi wpisami podobny poziomo jak bazyl prezentuje obecnie. Więc o co tutaj kaman?
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 13, 2016, 11:54:14 pm wysłana przez vision2001 »
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline Itachi

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #398 dnia: Czerwiec 14, 2016, 12:52:49 am »
A to nie było tak, że zakupiłeś kilka czy kilkanaście tytułów z Muchy na bonito.pl, gdy tym sypnął się system i promocja była grubo wyższa niż 40%? (chyba wtedy nawet wychoziło od 60 do 70% taniej) A potem wystawiałeś pojedynczo te tytuły na allegro? Chew? Fatale? Sex? Potem już "rynek się nasycił" i miałeś problem z opchnięciem ich i (jeśli teraz mnie pamięć nie myli) wystawiałeś je już od złotówki (pamiętam głównie Chew).

To były dwie różne tury wyprzedaży w dyskoncie Bonito, oddzielone od siebie o dobre kilka tygodni. Sytuacja o której wspomniałeś, faktycznie miała miejsce. Kupiłem wtedy chyba z dwadzieścia komiksów, nabijając sobie przy tym pieniążki do programu lojalnościowego. Prawie wszystkie z nich poszły na allegro od symbolicznej złotówki i tu masz rację, interesu z tego nie było. Przynajmniej tyle, że nie straciłem, a kilku użytkowników z tegoż forum kupiło komiksy Muchy za śmieszne pieniądze.

Ja pisałem o tej kiedy jako pierwszy wstawiłem post w stylu:

"w Bonito nowa tura komiksów na wyprzedaży -40%"

a jeden z użytkowników napisał, że wszystko wykupiłem... co było oczywiście niemożliwe. Licząc jakieś 150 pozycji po kilkanaście egzemplarzy... Swoją drogą to nawet nie pamiętam czy tamtego dnia cokolwiek mnie interesowało. Jak zapewne dobrze pamiętasz Bonito średnio dwa razy w miesiącu robiło nowe promocje, a wtedy rabat na poziomie -40% był naprawdę okazały. Teraz to można powiedzieć, że to standard.

Poza tym jak pojawiłeś się na tym forum to prezentowałeś swoimi wpisami podobny poziomo jak bazyl prezentuje obecnie. Więc o co tutaj kaman?

To bardzo ciekawe, bo wiesz w każdej chwili można prześledzić moje "pierwsze" wiadomości. I jakoś nie widzę tam nic wyjątkowego ani spektakularnego. Więc nie oskarżaj mnie o niestworzone rzeczy.

no przecież dokładnie to samo napisałem. że zażartował. a nie że wykupiłeś.

ale wtedy byo Ci na rękę, że się t leje przedszkolaków po łapach, co?

Tamtego dnia usunąłeś jeden post. Tylko tyle. Nie było żadnych ostrzeżeń, banów ani nic podobnego. Sytuacja rozwiązała się w ciągu 60 sekund. Więc o czym piszesz? To była klarowna sytuacja, poinformowałem o wyprzedaży, kto chciał skorzystał, kto chciał się czepiać, to się czepił.

dobrze, że ktoś Cię zgłosił, bo ja mam za wąskie pole widzenia...

ale źle, że dałem Ci ostrzeżenie za to co zgłaszano?

seriously?

Gdzie tu sens? gdzie logika?

Źle zrozumiałem Twojego wcześniejszego posta. Byłem pewien, że odwołujesz się do osoby Bazyliszka, a nie do mnie.

Nie zmienia to jednak faktu, że, nazwanie kogoś "wariatem" jest karane, a regularne nazywanie kogoś oszustem już nie. Przykłady można mnożyć, a komentarze z tego forum zaczynają przypominać te ze sklepu Gildia.pl co powinno dać Nam do myślenia. Bo chyba nie na tym ta gra polega.

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #399 dnia: Czerwiec 14, 2016, 07:06:24 am »
a komentarze z tego forum zaczynają przypominać te ze sklepu Gildia.pl co powinno dać Nam do myślenia. Bo chyba nie na tym ta gra polega.


no właśnie apeluję od dawna, żeby Wam to dało do myślenia.

jak na razie analizujac wpisy to dotarłem ze swoimi przemyśleniami chyba tylko do 8azyliszka, który w ostatnich tygodniach umieścił naprawdę wiele wartościowych {moim zdaniem} wpisów i zdaje się powoli przemieniać w zupełnie innego forumowicza.

Niestety, inni mącący użytkownicy jakby nie dostrzegali tego, że śmiecą i rozmowa z nimi to jak gadac do betonu. Dobrze, że chociaz Ty dostrzegłeś wreszcie światło. Dziękuję Ci za to ostatnie zdanie. Bardzo mi pomogło! Jest nadzieja!

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #400 dnia: Czerwiec 14, 2016, 08:07:23 am »
Prośba o opanowanie nieco emocji.
Na forum (nie tylko tym) co jakiś czas emocje biorą górę nad zdrowym rozsądkiem i w tym celu służą własnie takie drobne upomnienia - czyli ostrzeżenia poniżej 30%. Jest to podstawowa pomoc dla moderatorów Forum Gildia.pl.
Na forum jest śmietnik nie tylko z powodu chlewu jaki robią użytkownicy, ale też przez ataki botów (dziennie banowanych jest kilkanaście kont i kilkadziesiąt nowych próbuje się założyć). Moderatorzy mają naprawdę co tutaj robić. To jest woluntariat, który nie przynosi profitów a jedynie nerwówkę w rozmowach z niezadowolonymi użytkownikami i ciągłe dylematy w pozostaniu bezstronnym w tematach i sporach, w których się samemu uczestniczy. Proszę o docenienie tej pracy.
Czy nazwanie wariatem jednego użytkownika forum przez drugiego zasługuje na upomnienie? To kwestia oczywiście zależna od kontekstu. Skoro jednak nie tylko moderator, ale również inny użytkownik tego forum zauważył, że jest to obraźliwe i zwrócił na to uwagę - należy jak najbardziej przyjąć, że należało takie upomnienie dać, aby właśnie opanować emocje i nie pozwolić na poszerzenie konfliktu. Nie jest to ban, jest to właśnie upomnienie, które powinno poskutkować zastanowieniem się "obdarowanego"nad tym co napisał.
Z drugiej strony zgłaszanie zauważonych rzeczy przez użytkowników jest bardzo pomocne i bardzo za to dziękuję. Moderatorzy nie są w stanie wszystkiego przeczytać. Dodatkowo takie zgłoszenie trafia na maile do wszystkich, którzy mają uprawnienia do zarządzania i moderowania takim forum (także do administracji) w takim wypadku zgłoszenie to może zostać obsłużone znacznie szybciej przez każdą z osób, które mają do tego uprawnienia. Nie znika również całkowicie po załatwieniu sprawy - tylko pozostaje w mailach na bardzo długo... Przynajmniej moich :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #401 dnia: Czerwiec 15, 2016, 07:47:05 am »
Poza tym jak pojawiłeś się na tym forum to prezentowałeś swoimi wpisami podobny poziomo jak bazyl prezentuje obecnie. Więc o co tutaj kaman?

No nie Vision - teraz to już przesadziłeś. :) Domagam się ostrzeżenia dla visiona za tak potworną obrazę wobec mnie i porównanie do Itachiego.  :D Itachi myli pracę moderatora z cenzorem. Jak mu się poglądy danego użytkownika nie podobają (moi) to chce by go karano, mimo że pisze zgodnie z regulaminem. Już to przerabiałem.

Ja sam dostałem 10% ostrzeżenia za użycie słowa "słaby" wobec jednego użytkownika w żarcie i też się zdziwiłem. Ale tutaj takie ostrzeżenia to nawet nie jest linijka po łapach a lekki klaps w tyłek. One znikają z dnia na dzień, więc jaka to kara? Trzeba by zrobić coś naprawdę poważnego, żeby wylecieć. Na najlepszym Forum w Polsce (tego z CDA) to dopiero są kary, czego ja jestem smutnym przykładem. :(

Ja tam się nie obrażam i nie przejmuję wyzwiskami. Coś takiego wg mnie ZAWSZE świadczy źle tylko i wyłącznie o obrażającym a nie o obrażanym. Ciekawe kto zgłosił post Itachiego, którego nawet nie widziałem.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #402 dnia: Czerwiec 15, 2016, 08:37:51 am »
Twoje niefrasobliwe podejście do potencjalnego otrzymania ostrzeżenia w formie "procentowej obserwacji" pokrywa się z moimi odczuciami w tej kwestii i niestety stawia prewencyjną rolę takiej formy "kary" pod znakiem zapytania. Myślę, że znacznie lepiej sprawdzałby się tutaj "czasowy ban", polegający na tym, że procenty przekładałyby się na określoną liczbę dni niemożności pisania postów.

Niemniej jednak ujawnia się tutaj i jasna strona medalu, ponieważ pomimo wpisanej w forum anonimowości użytkowników oraz faktu, że potencjalna kara jest w praktyce niedotkliwa, ludzie tutaj zachowują się wobec siebie zwykle elegancko, co oczywiście dobrze o nich świadczy, ale zarazem jest nieco zastanawiające. 

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #403 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:30:17 am »
@UP
To się nazywa "urlop". W sumie rzeczywiście można by je stosować częściej, jeśli zdarzyłyby się osoby, które ich potrzebują. Liczone w dniach, tygodniach lub miesiącach. Natomiast nienawidzę instytucji moderacji postów przed ich opublikowaniem. Moderator zmienia się w cenzora. Dobrze, że ich tutaj nie ma.

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #404 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:31:57 am »
jest opcja moderacji postów.

Powyzej 30% ostzreżenia.

Ale bardziej na zasadzie dopuścić czy nie dopuścić. Nie jest to edytowanie

Jest też czasowy ban.
Powyzej 60%

 

anything