Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304636 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #405 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:40:46 am »
No tak - dopuszcza się albo nie dopuszcza według oceny moderatora.
Nie wiem jak dużo było tutaj takich przypadków, że ktoś zarobił powyżej 30% albo z tych 30% potrafił skoczyć do 60% mając moderację postów. Albo jak tutaj można sobie zasłużyć na ban "z miejsca", jeśli ofkoz nie jest się spam botem.

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #406 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:42:17 am »
Można.
Był tu taki jeden. Udało mu się aż 2 razy. I to od samej administracji

Zresztą ja też raz chyba miałem... Co pokazuje że poprawa i przebaczenie są możliwe...

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #407 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:45:54 am »
Ale chyba tylko na tym forum. :)

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #408 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:51:08 am »
Wszędzie. Ale poprawa musi być konsekwentna
A przebaczenie nie przychodzi po dwóch tygodniach.

Offline vision2001

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #409 dnia: Czerwiec 15, 2016, 11:58:43 am »
I cenzura też czasem dobrze działa.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #410 dnia: Czerwiec 15, 2016, 12:03:41 pm »
Zatem w zw. z powyższym dodam jeszcze, że ze względu na fakt, iż jedynie "procentowa obserwacja" zupełnie mnie nie odstrasza, ale jednocześnie jestem wobec siebie niezwykle krytyczny i bezwzględny (co ma podloże w mojej autodestruktywnej osobowości, pobudzanej chorobliwą empatią, którymi na dodatek faluje dwubiegunowość afektywna), za głupoty, które niestety zdarza mi się wypisywać tutaj na forum, jestem zmuszony karać siebie sam, odsyłając siebie samego na wspomniany przez Bazyla "urlop".

Nie ukrywam, że takie wyręczanie moderatorów jest mi bardzo nie na rękę, bo w efekcie pozostaję permanentnie w wewnętrznym konflikcie, a wyzwalana przez niego negatywna energia, której nie jestem w stanie w żaden sposób skanalizować, stanowi pożywkę dla wspomnianej, toczącej moje "ja" autodestruktywności.

Reasumując, wyrozumiałość moderatorów, przejawiająca się w niestosowaniu kary "urlopu" na tutejszym forum powoduje, że jestem wrakiem człowieka.

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #411 dnia: Czerwiec 15, 2016, 12:04:57 pm »
Mnie nikt nie cenzurowal
Tylko dostawałem zasłużone bany za obrażanie

O wyszedłem na ludzi

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #412 dnia: Czerwiec 18, 2016, 05:20:32 pm »
No tak - dopuszcza się albo nie dopuszcza według oceny moderatora.
Tak to czasami potrzebne. Ktoś nie zrozumiał ostrzeżenia i nadal pisze obraźliwe treści - wszystko to trafia do przechowalni i można ich nie dopuścić do wrzucenia na forum lub wpuścić jak się opamięta.
Nie wiem jak dużo było tutaj takich przypadków, że ktoś zarobił powyżej 30% albo z tych 30% potrafił skoczyć do 60% mając moderację postów. Albo jak tutaj można sobie zasłużyć na ban "z miejsca", jeśli ofkoz nie jest się spam botem.
Trochę przypadków było, chociaż na szczęście "dopuszczanie postów" jest rzadką praktyką. Na tyle rzadką, że czasami przez kilka dni nie zauważę, że coś czeka na mnie, abym zatwierdził :smile:

Generalnie każdy procent kary to jeden dzień.
Jeżeli ktoś dostanie karę w wysokości 90% to oznacza, że przez 30 dni ma bana. Przez kolejne 30 dni ma posty oceniane zanim trafia na forum i przez ostatnie 30 dni ma znacznik "obserwowany".
Jeżeli ktoś jest niereformowalny i dostanie bana 3 razy z rzędu - to ma bana całkowitego i niezdejmowanego.
Na szczęście nie jest to częste.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #413 dnia: Czerwiec 18, 2016, 06:57:44 pm »
EDIT. COŚ SIĘ SPIEPRZYŁO NA TYM FORUM. NIE DA SIĘ PORZĄDNIE CYTOWAĆ. ZNIKA QUOTE ZAMYKAJĄCE CYTAT.
Nic się nie spieprzyło i wszystkiemu winny jest sam [robak], ponieważ otwarcie cytowania z jego nickiem w nawiasach kwadratowych jak w przykładzie poniżej:
[quote author=[robak] link=topic=36511.msg1353721#msg1353721 date=1466260713]powoduje wykrzaczenie się interpretera BB kodu ze względu na syntaktyczny błąd "znacznika w znaczniku" - interpreter uznaje [robak] za znacznik, a nie zwykły ciąg znaków i z punktu widzenia kodu sypie się cały post. W istocie rzeczy dotyczy to cytowania dowolnego posta użytkownika o nicku [robak].

EDIT:
Jak chce się cytować [robak]'a to należy usunąć z quote'a nawiasy kwadratowe przy jego nicku:
[quote author=robak link=topic=36511.msg1353721#msg1353721 date=1466260713]
uzyskując:
S.Laine to najlepsze wydawnictwo na świecie, Dredd jest super, o Heavy Metalu nawet nie wspominając.

Podszyty pod [robak]'a,
Kuki Oktopus

EDIT2:
Drugi i bardziej normalny sposób cytowania [robak]'a, tym razem bez naruszania jego nicka, polega na ręcznym wpisaniu znacznika zamykającego cytowanie, to jest znacznika [/quote] w trybie BB kodu edytora (prawy górny button "strzałki w nawiasach kwadratowych" w listwie przycisków).

Jak widać działa:

cytowanie [robaka] bez wyjmowania go ze skorupy nawiasów


Jest to nieco dziwne, bo wygląda na to, że problem jednak lezy na poziomie edytora dzialajacego w trybie automatycznym, a nie procesu parsowania.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 19, 2016, 02:08:02 pm wysłana przez KukiOktopus »

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #414 dnia: Czerwiec 21, 2016, 04:26:25 pm »
Prośba:

jak dochodzicie do wniosku, ze wasz post jest do niczego i edytujecie go do formy "do usunięcia" to zgaszajcie to przez przycisk "zgłoś do moderatora"

Bo jeśli zrobicie edycję odpowiednio wcześnie to pewnie zauważę, ale jeśli już zdążyłem go przeczytać albo robicie edycję po upływie kilku godzin/dni to nei mam szans...

już mi sie zdarzało trafiać po czasie przypadkiem na takie, a kto wie ile ich jeszcze gdzieś się wala w historii...

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #415 dnia: Czerwiec 22, 2016, 05:47:12 pm »
@KukiOktopus
Zapomnij, że na tym forum zbanują 8azyliszka.
Przecież nie ma podstaw ku temu.
Dyskusja na ten temat już się przetoczyła na tym forum.
A to, że 8azyliszek irytuje innych użytkowników swoimi przemyśleniami, no cóż...
To nie o to chodzi, że chcę aby użytkownik 8azyliszek został zbanowany, a jedynie o to, żeby przywołać go do porządku w zw. z naruszeniami, na jakie wskazałem w poprzednim poście, a o których mówi pkt 7 Regulaminu forum:
Cytuj
7. Gildia zastrzega sobie prawo do usuwania treści, o których mowa w pkt 4. niniejszego Regulaminu, a także treści nie mających merytorycznego związku z komentowaną treścią lub będących wielokrotnym pozbawionym merytorycznego uzasadnienia powielaniem już istniejących treści.

Co więcej, odnoszę wrażenie, że pracą moderatorów rządzi pewien "zachowawczy automatyzm", który powoduje ograniczenie ich działalności jedynie do ścisłego przestrzegania przez użytkowników pkt 4 Regulaminu, niekiedy, w porywach "moderatorskiej inwencji" rozpatrują posty pod kątem przywolanego wyżej pkt 7. Niemniej jednak moderatorzy zdają się zapominać, że Regulamin daje im o wiele większe kompetencje niż jedynie tylko ochrona przed naruszeniami tych dwóch punktów, bowiem stosownie do unormowania zawartego w pkt 14.:
Cytuj
14. Dokładne zasady panujące na każdym z działów forum ustalają odpowiedni moderatorzy biorąc pod uwagę opinie użytkowników.

W świetle powyższego, Regulamin expressis verbis wymienia enumeratywnie jedynie pewną grupę możliwych naruszeń, konstytuujących swego rodzaju minimum deliktowe, któremu zapobieganie jest konieczne do funkcjonowania forum pod względem obowiązującego prawa i elementarnej pragmatyki.

Dodatkowo jednak, Regulamin, za pośrednictwem przywołanego wyżej pkt. 14., wskazuje również na ochronę innych wartości uznawanych przez społeczność forum ("moderatorzy biorą pod uwagę opinie użytkowników"), wyposażając  w tym celu moderatorów w kompetencję "ustalania dokładnych zasad panujących na każdym z działów forum", przydając tym samym moderatorom zakres uprawnień o charakterze prawotwórczym oraz niezawisłości sędziowskiej. (Oczywiście można dyskutować, czy tak szeroki zakres kompetencji w rekach moderatorów jest czymś dobrym, czy też nie, niemniej jednak taki zakres na podstawie Regulaminu forum moderatorom przysługuje. Ja uważam ten zakres za trafny, bo, po pierwsze, moderator to nie pierwszy z brzegu nieokrzesany forumowicz, a po drugie, nie będzie tragedii jak czasem taki moderator się pomyli albo nadużyje władzy, bo to w końcu przecież forum dyskusyjne tylko jest, a nie życie prawdziwe z grzywnami i więzieniami).

Niestety, już choćby liczba użytkowników wyrażających swe nieustanne niezadowolenie z postawy użytkownika 8azyliszek, przy jednoczesnym, niemalże całkowitym braku reakcji moderatorów zmierzającej do zniwelowania tych utyskiwań, świadczy o tym, że moderatorzy, z niezrozumiałych dla mnie powodów, nie chcą korzystać z uprawnien nadanych im przez pkt 14. Regulaminu i wykazują swego rodzaju indolencję w zakresie ochrony interesu społeczności forumowej, stawiając ponad ten interes niczym w tym przypadku nie uzasadniony pod względem racjonalnym interes jednostki.

Mam nadzieję, że moderatorzy wezmą pod rozwagę słowa powyższe i nie będą się w nich dopatrywać czepialstwa czy złośliwej krytyki ich działalności, bo nie taki cel mi przyświecał gdy te słowa pisałem.
« Ostatnia zmiana: Czerwiec 22, 2016, 06:14:56 pm wysłana przez KukiOktopus »

Offline donTomaszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #416 dnia: Czerwiec 22, 2016, 07:13:06 pm »
Wyglada na to, ze jedyne wyjscie to zaczac trolowac trola - zglaszac kazde jego brednie o cenach, krwiozerczym egmoncie i tym podobne glupoty, ktore pisze po raz n-ty w kilku tematach (bo w tym tkwi problem).Za kazdym razem, gdy napisze to samo - po prostu zglaszac moderatorom. Nie ma chyba innej opcji niz przykonfiturzyc. Sad but true.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #417 dnia: Czerwiec 22, 2016, 07:15:16 pm »
Niniejszym biorę zdanie @Kukiego pod uwagę... I dziękuję!

I modyfikuję odrobinę swoje działania...

w jakim zakresie czas pokaże..


Wyglada na to, ze jedyne wyjscie to zaczac trolowac trola - zglaszac kazde jego brednie o cenach, krwiozerczym egmoncie i tym podobne glupoty, ktore pisze po raz n-ty w kilku tematach (bo w tym tkwi problem).Za kazdym razem, gdy napisze to samo - po prostu zglaszac moderatorom. Nie ma chyba innej opcji niz przykonfiturzyc. Sad but true.


tak. to bardzo pomoże. jeden człowiek nie wszystko jest w stanie wyłapać czy zinterpretować. Pomoc jest nieoceniona choćby w postaci innego punktu widzenia pod rozwagę...

Offline donTomaszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #418 dnia: Czerwiec 22, 2016, 07:31:37 pm »
Zeby nie bylo - nie odmawiam Bazyliszkowi prawa do wlasnego zdania! Bynajmniej! Niech sobie uznaje wyzszosc komiksow od wielkiej dwojki nad wszystko inne itp. Ale na litosc boska - to ciagle gledzenie o tym samym, w wielu miejscach, przy kazdej mozliwej okazji... to zwyczajnie meczy.
Sometimes I'd like to get my hands on God...

Offline kuba g

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 949
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • a fuel injected suicide machine
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #419 dnia: Lipiec 06, 2016, 11:16:42 pm »
Czy można poprosić o zajęcie się panoszącym się robactwem w temacie o Dreddzie?
perły przed wieprze