Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304632 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #450 dnia: Sierpień 16, 2016, 06:50:56 pm »
nie rozumiem do czego się odnosisz...
o jakiej sytuacji mówisz? ale tak konkretnie, a nie że "bo tu od jakiegoś czasu..."


post, link, przypmnienie usuniętego posta lub przyznanego ostzreżenia...


cokolwiek, do czego mogę się merytorycznie odnieść by bardzo pomogło mi teraz odpowiedzieć na Twój wpis...
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2016, 06:56:20 pm wysłana przez fragsel »

Mikel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #451 dnia: Sierpień 16, 2016, 07:32:53 pm »
OK
Dziecko usypiałem i teraz dorwałem się do kompa,
Ustosunkuję się i trochę bardziej spójną wypowiedź zrobię
Cenzura jest bo ktoś kłamie tu przypadek Bazyla, kłamie odnośnie cen komiksów muchy, jak wcześniej było pisane, że nie jest tak jak pisze że komiksy jego targetu były po 100 zł, tylko raptem z 2 komiksy w tej cenie, reszta w zakresie cenowym, 55-85 PLN,
Kolejne kłamstwo że przed WKKM to raptem 2-3 komiksy SH były wydawane,
Jak ktoś stwierdza fakt że imć mija się z prawdą, to ma usuwane posty
To że bazyliszek w każdym temacie komiksów które go interesują a cena mu nie odpowiada i szkaluje imię wydawcy, wydawnictwa i mówi że go okradają, że jest oszukiwany, to jest ok i tego typu posty zostają.
Jest to wybiórcze podejście do tematu.
To jest chyba cenzura.
Tak samo jak sam się podkłada i mówi w miarę otwarcie że czyta translacje wydanych u nas komiksów (spawa Y - 4 trejd) czy ogląda filmy przed premierą (BvsS - DC), to też jest ok,
Wyjaśnienia są po cichu adminowi, reszta zostaje w kwestii domysłów forowiczów.
Dlaczego ktoś kto (domniemanie) nie uczciwie zdobywa filmy, komiksy ma być traktowany na równi z kimś kto ciężko pracuje na rozrywkę?

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #452 dnia: Sierpień 16, 2016, 07:54:11 pm »
Jak ktoś stwierdza fakt że imć mija się z prawdą, to ma usuwane posty

jeśli miało to miejsce dzisiaj, to moim celem było usunięcie całej dyskusji, włącznie z "kłamstwami", bo to było
a) nie na temat
b) wielokrotnie wałkowane
jeśli nie udało mi się to proszę o zgłoszenie (jak zawsze zresztą) albo linka tutaj

To że bazyliszek w każdym temacie komiksów które go interesują a cena mu nie odpowiada i szkaluje imię wydawcy, wydawnictwa i mówi że go okradają, że jest oszukiwany, to jest ok i tego typu posty zostają.

od dłuższego czasu, gdy zwrócono mi na to uwagę staram się usuwać wszystkie posty gdzie ktokolwiek nazywa wydawców "oszustami" lub "złodziejami" albo mówi o "okradaniu"
jeśli takie posty zostały to przepraszam, proszę o zgłoszenie (jak zawsze zresztą) bo jestem tylko cżłowiekiem,  i chociaż powinienem czytać wszystko dokładnie, to od czasu gdy pewna grupa forumowiczów ( i proszę mi nie wciskać kitu że jest tylko jeden) robi syf to w momentach pozornie bardziej kuluralnej dysksuji mogę trochę przebiegać wzrokiem jedynie. widzocznie wtedy coś sie tam przemyca.
datego proszę o zgłaszanie (jak zawsze zresztą)

natomiast gdy nikt nie mówi o okradaniu, złodziejach i oszustach to ma prawo do wyarążania swojej opinii. zarówno ten dla kogo coś jest za drogie jak i ten dla kogo jest w sam raz mogą o tym pisać.
czemu nie...

ja piszę średnio raz an tydzień o okłądkach miekkich i czytaniu w parku
a 8azyl ocenach

mamy prawo. a wy macie prawo mieć gdzieś co piszemy. Ale jeśli odpwoiadacie, to kulturalnie proszę. A kto niekulturalny tego proszę zgłąszać (jak zawsze zresztą)

Dlaczego ktoś kto (domniemanie) nie uczciwie zdobywa filmy, komiksy ma być traktowany na równi z kimś kto ciężko pracuje na rozrywkę?

bo nie jestem hipokrytśą
sam swterdzałem tutaj, że piraciłęm. NAdal to robię i pewnie robić dalej będę
bardzo duzo osób to robie. I dyskusja o etyce tego jest jak najbardziej OK
proszę bardzo. potep mnie. a ja wyjaśnie częmu i co ściągam

Jedyne czego nie pozwalam robic to
a) podawać i propagować źródła takich pików
b) zniechęcać do kupowania kosztem promocji pirackeij wersji (co miało miesjce w ubiegłym tygodniu i post poleciał, a użytkownik - nie 8azyiszek - został poproszony o poprawę)

Przykro mi, że jesteście niezadowoleni z mojej pracy
Ale tylko tak umiem.

Co mogę to poprawiam, ale radykalnych zmian mojego postępowania proszę sie nie spodziewać

Oczywisćie szansą dla was jest zaproponowanie swoej kamdydatury do pomocy. Piszecie go gravesa, onakceptuje i jesteśmy w tym razem. Macie takie same uprawnienai jak ja i jechana - naprawiacie swiat!!!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2016, 08:02:42 pm wysłana przez fragsel »

Mikel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #453 dnia: Sierpień 16, 2016, 08:11:22 pm »
@ fragsel
Ale jak to robisz to robisz w sposób umiejętny, nie potępiam piractwa, bo każdemu się zdarza, na coś co jest ciche przyzwolenie może przymknąć oko, ale nie dla tekstów, nie kupię tytułu a za chwilę czytam tytuł, lub oglądam właśnie film, który za 2 tygodnie będzie mieć premierę w PL

Czasem odnosi się wrażenie, z mojej strony że jesteś wybiórczy.
p.s. moderatorem nie chcę być, bo czas jak co wolę poświęcić swojemu największemu dziełu życia, jak na razie :wink:
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2016, 08:26:07 pm wysłana przez fragsel »

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #454 dnia: Sierpień 16, 2016, 08:23:11 pm »
tylko komputer podejmuje zawsze podobne decyzje w podobnych warunkach...

dlatego człowiek świadomy swoich ograniczeń często prosi o pomoc innych np w postaci zgłaszania postów, które nie zwróciły mojej uwagi

nie mówie, ze wszystkie zgłoszone usunę. mówię, że przy zgłoszeniu zawsze analizuję sprawę drugi raz przy uwznględnieniu opini zgłaszajacego...
i wtedy czasem się zgadzamy, czasem nie ... jak to w życiu...

Offline kaczogród

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #455 dnia: Sierpień 16, 2016, 09:53:46 pm »
A ja napiszę tak: nie reagować,  nie odpowiadać,  nie przekonywać na siłę jak widzimy że ktoś swojego zdania nie zmieni. Ktoś pisze po raz enty taki sam post -ignorować,  nie tłumaczyć komuś po raz setny, że nie ma racji bo to nic nie daję a tylko podkręca spiralę i prowokuje taką osobę do pisania jeszcze większej ilości postów,  do odpowiadania na wasze słowa oburzenia i sprzeciwu.  Takie osoby piszą to co piszą wręcz liczą że ktoś na ich ,,śmiałe" tezy odpowie.  Bez waszych oburzeń nie mają sensu ich pisać. Piszą je bo chcą was sprowokować do odpowiedzi i to mocnej.  Nie dajcie się.   Nie przypominajcie ciągle że Egmont nas nie okrada,  że ceny wcale nie są za drogie,  że przed WKKM było w Polsce dużo komiksów. Nie dawajcie okazji i możliwości innym do pisania postów które tak was denerwują.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 16, 2016, 10:01:04 pm wysłana przez kaczogród »
tertium non datur

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #456 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:08:46 pm »
Poza tym nie da się ustalić "obiektywnie" kto ma "rację" w temacie który wydawca komiksów jest w Polsce najlepszy. No nie da się, bo najlepszości nie da się zmierzyć linijką. Wybór i stanowisko lepszości WKKM czy N52 czy innych serii zależy tylko i wyłącznie od osobistych preferencji. I ktoś się może z nimi zgadzać bądź nie. Ale to nie znaczy, że jedna strona jest słuszna a druga (trzecia, czwarta) nie. Są one po prostu inne. Nie lepsze czy gorsze a inne. I należy akceptować, że ktoś ma inne spojrzenie na dany temat niż my. Bo ilu ludzi, tyle opinii i na tym polega ta nasza konstytucyjna wolność słowa i wyrażania poglądów.

P.S. Itachi dziękuję za przykład dobrej netykiety. Ale jakbyś napisał na Forum Actionum, żeby rozważyli zdjęcie mi bana, to nie mam nic przeciwko.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #457 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:49:17 pm »
A ja napiszę tak: nie reagować,  nie odpowiadać,  nie przekonywać na siłę jak widzimy że ktoś swojego zdania nie zmieni. Ktoś pisze po raz enty taki sam post -ignorować,  nie tłumaczyć komuś po raz setny, że nie ma racji bo to nic nie daję a tylko podkręca spiralę i prowokuje taką osobę do pisania jeszcze większej ilości postów,  do odpowiadania na wasze słowa oburzenia i sprzeciwu.  Takie osoby piszą to co piszą wręcz liczą że ktoś na ich ,,śmiałe" tezy odpowie.  Bez waszych oburzeń nie mają sensu ich pisać. Piszą je bo chcą was sprowokować do odpowiedzi i to mocnej.  Nie dajcie się.   Nie przypominajcie ciągle że Egmont nas nie okrada,  że ceny wcale nie są za drogie,  że przed WKKM było w Polsce dużo komiksów. Nie dawajcie okazji i możliwości innym do pisania postów które tak was denerwują.


Są ludzie, którzy odpowiadają. Niestety nic nie zmienisz. Nie masz na to wpływu.
Przykre, ze forum gildii z tego powodu stało sie pośmiewiskiem.
Widziałem cytaty z tekstami tak zwanego 8celebryty na różnych stronach związanych z komiksem. Na bank na facebook Kowalczuka, gdzieś jeszcze wybrane cytaty. Nawet na czeskim forum.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #458 dnia: Sierpień 16, 2016, 10:59:28 pm »

Są ludzie, którzy odpowiadają. Niestety nic nie zmienisz. Nie masz na to wpływu.
Przykre, ze forum gildii z tego powodu stało sie pośmiewiskiem.
Widziałem cytaty z tekstami tak zwanego 8celebryty na różnych stronach związanych z komiksem. Na bank na facebook Kowalczuka, gdzieś jeszcze wybrane cytaty. Nawet na czeskim forum.

Do czech to ja mam za darmo. :D Gmork mnie podwozi. :)
Rzuciłbyś linkami, bo nie miałem o tym pojęcia.

Ja piszę tylko tutaj i na fanpageach kolekcji. Nikomu po jego profilach nie chodzę. A jeśli już ktoś przekleja moje wpisy, to niestety naprawdę nie mam na to wpływu. Nawet na tego podszywacza na Sklepie Gildii też nie mam wpływu. A jeśli kogoś bawią moje posty? Na zdrowie. Dla mnie forum i profil to także źródło rozrywki i dobrego humoru. Wiele postów innych też mnie bawi. Dlatego piszę.

Offline Archelon

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 221
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • Mane, tekel, fares
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #459 dnia: Sierpień 16, 2016, 11:25:00 pm »
Np 13 czerwca
https://www.facebook.com/nienawidzeludzi666/photos/a.771982746151364.1073741831.771507259532246/1377571108925855/?type=3&theater


Na czeskim to jest gdzieś w tym wątku gdzie wklejają zdjęcia komiksów.


Forum gildii było bardzo fajne. Dziękuję ludziom, którzy wskazali tytuły/rysowników pozwalające rozwijać zainteresowanie komiksem jako dziełem sztuki, np Marek Turek.
Jest kilka osób, które świetnie piszą, zachęcają, wyrażają swoje opinię, pozwalają zgłębiać komiks jako medium. Niestety takich osób jest coraz mniej. Forum tematycznie dryfuje w kierunku tematyki związanej jedynie z superbohaterami. Podstawową kwestią nie są walory artystyczne tylko cena, ilość stron, format itd.


Moja znajomość, z autopsji, pedagogiki/psychologii pozwala stwierdzić prawdopodobieństwo zespołu Aspergera u omawianej osoby.
"Seria jest bardzo fajna. Ten kto nie kupi jest nędznym sclavusem. Albo innym Bazyliszkiem."

Offline kaczogród

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #460 dnia: Sierpień 19, 2016, 09:34:22 pm »
Dlaczego wchodząc z telefonu odnośnik do tego linku http://www.forum.gildia.pl/index.php?action=unread zniknął ze strony głównej forum  (chodzi mi o hiperłącze ) ?


EDIT: Z komputera też nie da się wejść. Apeluje o przywrócenie przycisku ,,Ostatnie nieprzeczytane wątki''. Był on naprawdę poręczny a teraz znikł.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 20, 2016, 07:51:10 pm wysłana przez kaczogród »
tertium non datur

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #461 dnia: Sierpień 22, 2016, 05:30:33 am »
U mnie dalej są na samej górze strony opcje
"Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty"
"Pokaż nowe odpowiedzi na twoje wątki"
U ciebie tego kaczogród nie ma?

Offline kaczogród

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #462 dnia: Sierpień 22, 2016, 06:20:39 pm »
U mnie dalej są na samej górze strony opcje
"Pokaż wiadomości od ostatniej wizyty"
"Pokaż nowe odpowiedzi na twoje wątki"
U ciebie tego kaczogród nie ma?
Nie ma.
tertium non datur

Offline jsm

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #463 dnia: Sierpień 22, 2016, 06:59:49 pm »
A obok napisu "Nie lekceważ potęgi wyobraźni" masz strzałkę w dół czy do góry? Jeśli jest w dół to kliknij i nagłówek się pojawi - po prawej strony od Twojego awatara powinny pojawić się wspomniane przez Ciebie linki.
11.Nie będziesz komentować postów mitycznych stworzeń ani żadnych flejmów przez niego wywoływanych.

Offline kaczogród

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #464 dnia: Sierpień 23, 2016, 08:40:54 am »
A obok napisu "Nie lekceważ potęgi wyobraźni" masz strzałkę w dół czy do góry? Jeśli jest w dół to kliknij i nagłówek się pojawi - po prawej strony od Twojego awatara powinny pojawić się wspomniane przez Ciebie linki.
Teraz działa. Dziękuje.
tertium non datur

 

anything