trawa

Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 311440 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #465 dnia: Sierpień 27, 2016, 10:19:31 am »
Jestem bardzo ale to bardzo zniesmaczony postawą pewnych użytkowników na forum

Przez wiele miesięcy starałem się przekonać was, że to nie jeden użytkownik stanowi problem tego forum, ale że problemem jest cała grupa użytkowników wykorzystująca wpisy tegoż użytkownika jako wymówkę do siania fermentu

Ale oczywiście byłem za to wielokrotnie atakowany (również w prywatnych wiadomościach)

Z pewnych przyczyn ten pomawiany użytkownik na kilka dni powstrzymał się od dokonywania wpisów
W tym czasie 9 osób (tak, dziewięć różnych osób) zamieściło obraźliwe i prowokacyjne wpisy pod jego adresem w niewybredny sposób komentujące jego nieobecność

Znudziło mi się pisanie do każdego po kolei by wyjaśniać niewłaściwość tego zachowania

Nazywa się mnie dyktatorem i cenzorem ale ja zawsze za pierwszym przewinieniem piszę tylko informacyjnego posta z prośbą o zmianę zachowania. Ale mam już dość

Informuję że od tej pory nie będę tego robił i od razu korzystał będę z narzędzi moderowania forum.
Proszę się skupić na pisaniu o komiksach. A jeśli nie umiecie tego robić to przyjmijcie konsekwencje swoich działań jak dorośli, a nie rozkapryszone dzieci

Wstyd!
« Ostatnia zmiana: Sierpień 27, 2016, 10:27:28 am wysłana przez fragsel »

Offline parsom

Ostrzeżenie - za co?
« Odpowiedź #466 dnia: Wrzesień 01, 2016, 06:42:07 pm »
Witam,
Od kilku dni jestem na forum i już zasłużyłem sobie na pierwsze ostrzeżenie (i znaczek, że jestem obserwowany). Wszystko fajnie i cudownie, pełna kultura. Tylko chciałbym wiedzieć za co? Panie władzo, za co? Czy można ten system jakoś tak zorganizować, żeby wskazać użytkownikowi czym naraził się władzy? Czy słowa d... (z kropkami, jak najbardziej), nie można? A może "cholernie" jest niedobre? Czy może "wizualna sraka" razi odczucia?
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

fragsel

  • Gość
Odp: Ostrzeżenie - za co?
« Odpowiedź #467 dnia: Wrzesień 01, 2016, 09:44:01 pm »
Przeczytaj regulamin. Tam wszystko jest

A potem zastanów się czy z takim tekstem jak nas "uraczyles " dzisiaj na forum byś wyskoczyl podczas rozmowy twarzą w twarz ze współpracownikami,  szefem , mama lub rodzicami dziewczyny/żony

Jeśli coś jest niewłaściwe na tyle by nie zostało użyte w rozmowie z nauczycielem w klasie, na wykładzie,  kolacji z rodzicami czy zebraniu współpracowników to czemu myślisz ze my to chcemy czytać?

Offline parsom

Odp: Ostrzeżenie - za co?
« Odpowiedź #468 dnia: Wrzesień 01, 2016, 10:08:10 pm »
Jakbyś mi wskazał o który tekst chodzi, to bym odpowiedział. A poza tym - jest coś takiego jak kontekst. Cała dyskusja, za wpis w której pewnie oberwałem toczyła się wokół dość specyficznego tematu. Pomijam już fakt, że to w ramach wątku o komiksach dla dorosłych, więc panią w klasie i całą resztę możesz sobie darować.

A poza tym - moje pytanie było sugestią techniczną. Jak dajecie ostrzeżenie, to wskazujcie za co.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

fragsel

  • Gość
Odp: Ostrzeżenie - za co?
« Odpowiedź #469 dnia: Wrzesień 02, 2016, 06:14:42 am »
Przecież otrzymałeś informację że za obraźliwy wpis?
I nie wiesz który był obraźliwy?

Chyba pierwszy raz mi się zdarza, że ktoś nie wie, za który wpis dostał ostrzeżenie...

Zaraz Ci na priv napiszę, bo mi wstyd na otwartym pisać o czym był Twój wpis...

Offline parsom

Odp: Ostrzeżenie - za co?
« Odpowiedź #470 dnia: Wrzesień 02, 2016, 09:07:24 am »
A ja się nie wstydzę i w związku z publiczną sugestią, że to było straszne i w ogóle, zacytuję te prywatne wiadomości:

Chyba wszyscy przed Tobą wpadli na to, że wystarczy zobaczyć w historii postów, którego brakuje, bo tylko Ty o to pytasz...


Otrzymałeś ostrzeżenie za sugestię, że producenci komiksu Hush narzygali i nasrali do kleju.


Ot, taki wpis na poziomie. Ostrzeżenie pewnie na wyrost, co?

I moja odpowiedź:

Nie przechowuję w mojej pamięci wszystkiego, co napisałem, a ponieważ to był chyba pierwszy post, który poszedł bez wpisywania literek zabezpieczających, uznałem, że po prostu się nie zapisał i zapomniałem o nim.

Po pierwsze - użyłem zdecydowanie innych słów, które były nawiązaniem do wcześniejszej dyskusji.

Po drugie - ja się nie spinam, że na wyrost. Ja tylko sugeruję, że jednocześnie z wysyłaniem ostrzeżenia może iść wskazanie za co. Wychowawczo będzie to skuteczniejsze.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

fragsel

  • Gość
Odp: Ostrzeżenie - za co?
« Odpowiedź #471 dnia: Wrzesień 02, 2016, 01:00:08 pm »
Jakbym chciał to upubliczniac to bym to tutaj napisał

Bardzo nieładnie postąpiłeś teraz ale ja mogę z tym żyć
Dokładnie to co napisałem miałeś na myśli a to ze dobrales inne słowa nic nie zmienia...

A co do samego meritum to ok. Postaram się pamiętać żebyście wy już nie musieli...

Offline perek82

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #472 dnia: Wrzesień 04, 2016, 12:55:54 pm »
Wchodzę sobie na forum i widzę tysiąc pierwszą dyskusję o wyższości (lub nie) jednego wydania komiksu nad drugim. W roli głównej rekordzista świata w liczbie postów produkowanych w ciągu godziny i wianuszek osób, którzy nie mogą się powstrzymać przed skomentowaniem każdego z jego przemyśleń.


Jeżeli kolega uważa, że jakiś komiks jest słaby, to niech ma do tego prawo. Jeśli ocenia komiks po jakiejś animacji, to ok, niech tak robi. Czy naprawdę niektórzy z nas nie mogą spać po nocach, bo ktoś w Internecie się myli? Nie możecie koledze odpuścić? Miłośnika kotów nie przekonacie, że pies jest najlepszym przyjacielem człowieka i na odwrót.
Jeżeli kolejną wypowiedź skomentujecie niewerbalnym wzruszeniem ramion przed ekranem, nic się nie stanie. Będziecie mieli świadomość, że próbowaliście koledze parę kwestii (wielokrotnie zresztą) wytłumaczyć. Nie udało się do tej pory, więc wyciągnijcie proszę z tego jakieś wnioski. Aby żyło się lepiej.
Mandroid - 4/5
Mroczni sędziowie - 3/5
Nowy Jork: Życie w wielkim mieście - 4/5
Kajtek i Koko w kosmosie - 3,5/5
Bug - 3,5/5

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #473 dnia: Wrzesień 04, 2016, 02:01:59 pm »
Cały czas jest aktualny apel, żeby włączyć ignorowanie mnie. Np. vision2001 włączył i ma spokój.

Offline vision2001

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #474 dnia: Wrzesień 04, 2016, 07:21:06 pm »
Np. vision2001 włączył i ma spokój.
Potwierdzam.
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #475 dnia: Wrzesień 04, 2016, 07:49:11 pm »
Ja uruchomiłem procedurę  DAMNATIO MEMORIAE i mam spokój.
Polecam.
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline parsom

Odp: Ostrzeżenie - za co?
« Odpowiedź #476 dnia: Wrzesień 05, 2016, 11:18:23 am »
Jakbym chciał to upubliczniac to bym to tutaj napisał

Bardzo nieładnie postąpiłeś teraz ale ja mogę z tym żyć
Dokładnie to co napisałem miałeś na myśli a to ze dobrales inne słowa nic nie zmienia...

A co do samego meritum to ok. Postaram się pamiętać żebyście wy już nie musieli...

A tu akurat się zgadzam i kajam się - nieładnie postąpiłem.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Sokratesik

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #477 dnia: Wrzesień 05, 2016, 07:36:30 pm »
To ja stanę w obronie tych "siejących ferment".
Otóż jeśli jeden osobnik ma prawo do wyrażania swoich opinii, to inni osobnicy jeśli uważają to za głupoty, też mają prawo do zaprzeczenia tym "głupotom". Co więcej mogą wręcz poczuwać się do winy, jeśli czytając głupoty (oczywiście w ich mniemaniu) ignorują je. Przecież ktoś może przeczytać te "głupoty" i uznać je za prawdę. Jak historia pokazała, pozostawienie "głupich wypowiedzi" samym sobie nieraz doprowadziło do marnych skutków. Niektórzy uważają ignorowanie "głupot" za jedynie słuszną drogę, inni wręcz przeciwnie. Każdy podejmuje dobre (wg siebie) decyzje.
Więc opinia "kto tu sieje ferment" jest według mnie nie tak oczywista, jak niektórym się wydaje.  :wink:
... Takie tam spojrzenie od innej strony niby tego samego medalu  :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #478 dnia: Wrzesień 05, 2016, 08:44:43 pm »
Ale jeśli chodzi o mnie to możecie po trzysta stron rozmówek z 8azyem dziennie strzelać o ile są na temat i kulturalne...
Czy to mi przeszkadza?

Ci zaś których bronisz (a których to ja nazwałem siejącymi ferment) ani pisali na temat ani kulturalnie...

« Ostatnia zmiana: Wrzesień 05, 2016, 08:50:20 pm wysłana przez fragsel »

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #479 dnia: Wrzesień 08, 2016, 10:21:25 pm »
Ogłoszenie!
Poszukujemy nowych moderatorów.
Chętni proszę o zgłoszenie do mnie na PW.
Wymóg - osoby niekarane na tym forum oraz często na nim przebywające.


Jeśli ktoś nigdy przedtem nie moderował - od technicznego punktu widzenia - to proste (przekażę całą potrzebną wiedzę). Resztę umiejętności zdobywa się przez doświadczenie :)
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."