Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304655 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #495 dnia: Wrzesień 09, 2016, 08:22:47 pm »
To że ty byś tak robił, nie znaczy że ja też. Każdy lubi takie wydawnictwo jakie chce i mi nic do tego. Nie można karać czy potępiać kogokolwiek za jego preferencje komiksowe.

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #496 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:29:37 pm »
Zawsze możecie dać Moderatora Bazyliszkowi samych tematów z Kolekcjami WKKDC i WKKM. Tak na próbę. On bardzo często jest na tym forum, wręcz z niego nie schodzi więc myślę, że to dobry pomysł  :smile:

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #497 dnia: Wrzesień 09, 2016, 09:33:14 pm »
Buahahahahahahahahahahhahahahhahaha hhaahhahahahahhahahahahahhagahahaha hahahhahahahahahahahhahahahahahahha hahahahhahah.....

O ja....

To bylo lepsze nie studio yayo....
Dawno sie tak nie usmialem...

Oczywiscie to decyzji gravesa ale...

Buahahahahahahahahahahahahahahahaha hahahahahahahahah....

Czegos takiego mi bylo trzeba bo ciezki tydzien w pracy...
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2016, 09:36:34 pm wysłana przez fragsel »

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #498 dnia: Wrzesień 09, 2016, 10:22:18 pm »
no to w takim razie to poza moimi możliwościami...
trzeba czekać na gravesa...
Wczoraj próbowałem skasować właśnie "Różne gadki 1 i 2" - obydwa stare tematy są w "spamie" - taki dział na forum niewidoczny dla zwykłych użytkowników, ale są za duże i forum mi się na tym wywala.
Przynajmniej tak to wygląda, a może jednak pomału te tematy są częściowo kasowane?
Nie wiem, bo "czystego" wejścia do bazy nie mam (czyt. bezpośredniego), tylko przez mechanizmy forum.


Zawsze możecie dać Moderatora Bazyliszkowi samych tematów z Kolekcjami WKKDC i WKKM. Tak na próbę. On bardzo często jest na tym forum, wręcz z niego nie schodzi więc myślę, że to dobry pomysł 
Moderowanie to nie tylko kasowanie postów, aby ucinać spory i nie pozwalać do zaognienia sytuacji na forum.
To również usuwanie spambotów i ich unieszkodliwianie (poprzez ostrzeżenia najwyższego poziomu) i potem zgłaszanie do mnie do zbanowania. Nie macie pojęcia ile takich spambotów dziennie do niedawna załatwiał fragsel.

Teraz jest spokojniej tylko dlatego, że każdego nowego użytkownika, który chce założyć konto - ręcznie zatwierdzam.
A biorąc pod uwagę, że codziennie jak wchodzę jest ponad 200 nowych takich kandydatów - jest co robić
Co prawda 99% z tych kandydatów to spamboty, które rozpoznaję po powtarzających się adresach IP lub podobieństwie adresów mailowych, ale każdego i tak trzeba oddzielnie kliknąć, żeby usunąć.
Nie zmienia to faktu, że i tak spamboty czasami przenikają i trzeba robić z nimi porządek.

Na komiksie było już bardzo wielu moderatorów. Zawsze są wybierani z użytkowników, którym można zaufać. Nigdy nikt nie został tutaj moderatorem natychmiast jak się pojawił. Każdy z moderatorów był najpierw zwykłym użytkownikiem, który przechodził całą drogę od spamowania aż do można powiedzieć "ustatkowania" tutaj. Też byłem zwykłym użytkownikiem. Ktoś mi jednak zaufał i powierzył moderowanie a potem administrowanie (a raczej koordynowanie forum, bo nie jestem typowym administratorem a raczej kieruję wszystkimi moderatorami na tym forum i koordynuję działami).
Podstawowym kryterium wyboru jest więc zaufanie. Wybieram osoby, którym mogę zaufać i z którymi dam radę pracować.
« Ostatnia zmiana: Wrzesień 09, 2016, 10:43:09 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #499 dnia: Wrzesień 10, 2016, 03:25:08 pm »
Moderowanie to nie tylko kasowanie postów, aby ucinać spory i nie pozwalać do zaognienia sytuacji na forum.
To również usuwanie spambotów i ich unieszkodliwianie (poprzez ostrzeżenia najwyższego poziomu) i potem zgłaszanie do mnie do zbanowania. Nie macie pojęcia ile takich spambotów dziennie do niedawna załatwiał fragsel.


Chyba pora zmienić sposób weryfikacji ( cały silnik a nie tylko dodawać kolejne opcje ).



Podstawowym kryterium wyboru jest więc zaufanie. Wybieram osoby, którym mogę zaufać i z którymi dam radę pracować.


A ja zawsze myślałem, że ten wybór polega na współnym spotkaniu i rozpracowaniu połówki.


fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #500 dnia: Wrzesień 10, 2016, 06:37:30 pm »
Od lat marzę o połówce z gravesem...

Taki świetny gość, a nie ma okazji się poznać osobiście, tylko te PM-ki ciągle w te i we wte...


Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #501 dnia: Wrzesień 10, 2016, 10:54:53 pm »
graves - jeśli chodzi o zaufanie, to z tym u mnie nie ma problemu. Ale oczywiście decyzja należy do ciebie.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #502 dnia: Wrzesień 11, 2016, 08:53:13 am »
graves - jeśli chodzi o zaufanie, to z tym u mnie nie ma problemu. Ale oczywiście decyzja należy do ciebie.
Wybacz, ale to nie chodzi o Twoje zaufanie do mnie, ale moje do Ciebie. Muszę komuś ufać, aby powierzyć mu forum. Nie zawsze udaje mi się codziennie zajrzeć i przeczytać wszystkie posty, które powstały. Szczególnie dotyczy to komiksu amerykańskiego, którego obecne tematy mnie po prostu nie interesują.
Kiedyś na tym forum odpowiadałem za ponad 50 moderatorów. Teraz jest już tylko 13-stu i komiks jest najbardziej prężnie nadal działający. Złe moderowanie może to zniszczyć jak i brak moderowania.

A ja zawsze myślałem, że ten wybór polega na współnym spotkaniu i rozpracowaniu połówki.
Co do spotkań w real-u - to nigdy żadnego dla moderatorów nie było. Kiedyś udawało się spotkać na imprezach komiksowych, ale od kilku lat na nich nie bywam. Znam osobiście jedynie kilku bardzo starych bywalców forum i Twórców. To samo dotyczy samej Gildii. Nie bywam na ich czasami zapewne robionych spotkaniach :smile:
Pozostają więc wirtualne przyjaźnie. Zresztą czasami bardzo miły człowiek w realu - okazuje się demonem na forum :smile:
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #503 dnia: Wrzesień 11, 2016, 09:55:53 am »
Z tym, że ty mi mozesz zaufać, też nie ma problemu graves. Jestem godny zaufania.

Offline vision2001

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #504 dnia: Wrzesień 11, 2016, 12:59:31 pm »
Z tym, że ty mi mozesz zaufać, też nie ma problemu graves. Jestem godny zaufania.
Szczególnie widać to po zielonym znaczniku "Obserwowany". :D
DOBRA ALTERNATYWA DLA forum.gildia.pl:
---> https://forum.komikspec.pl/ <---

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #505 dnia: Wrzesień 11, 2016, 01:04:23 pm »
@UP
Nawet fragsel był tu kiedyś obserwowany. Z tego się wyrasta.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #506 dnia: Wrzesień 11, 2016, 01:12:52 pm »
@UP
Nawet fragsel był tu kiedyś obserwowany. Z tego się wyrasta.
Zgadza się, każdy z moderatorów miał kiedyś ostrzenie lub chociaż upomnienie. I też prawda, że  z tego się "wyrasta".
Zgłoszę się więc do ciebie za rok lub dwa o ile nie będzie kolejnych. O ile "wyrośniesz".
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #507 dnia: Wrzesień 11, 2016, 05:27:10 pm »
Moderowanie to nie tylko kasowanie postów, aby ucinać spory i nie pozwalać do zaognienia sytuacji na forum.
To również usuwanie spambotów i ich unieszkodliwianie (poprzez ostrzeżenia najwyższego poziomu) i potem zgłaszanie do mnie do zbanowania. Nie macie pojęcia ile takich spambotów dziennie do niedawna załatwiał fragsel.

Wiemy.


Offline Michaś P.

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #508 dnia: Wrzesień 16, 2016, 12:10:23 pm »
Wydaje mi się, że 10 przyklejonych tematów na 10 nieprzyklejonych to przesada. Myślę, że liczbę tematów można by było zwiększyć do 12 lub 15, lub odkleić ze 2 najmniej popularne (np. "tematy prac maturalnych", ostatni wpis pochodzi z 23 maja, a mamy już 16 września, albo "Uzupełniamy listy komiksowe" - ostatni z 17 lipca). Dla porównania w "Komiksach polskich" i "Komiksach europejskich" są tylko 1-2 przyklejone tematy, co odbija się pozytywnie na dyskusjach w tematach nieprzyklejonych.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh

Offline Michaś P.

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #509 dnia: Wrzesień 16, 2016, 05:53:17 pm »
Może i racja.
Nowy adres oficjalnej strony "Krakersa": http://komiks.ovh