trawa

Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304561 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #555 dnia: Listopad 20, 2016, 08:47:46 pm »
Masz taką pewność, czy - o niesłychane - tak myślisz?
Mam pewność. Rzeczony użytkownik przyznał, że nie czyta komiksów  w oryginale, a ten tytuł po polsku nie wyszedł.

Offline Death

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #556 dnia: Listopad 20, 2016, 08:47:56 pm »

gildia.pl » Profil użytkownika ... » Lista znajomych/ignorowanych


taka prosta ścieżka
Ale on pytał, żeby ktoś nie widział twoich postów, a nie ty jego. Nie ma takiej opcji.

szulig

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #557 dnia: Listopad 20, 2016, 08:52:39 pm »

Po co ci taka opcja ? Przecież wystarczy, że się wyloguje i już widzi z gościa twoje posty

chcialbym moc zablokowac uzytkownika zeby nie mogl czytac moich postow, odnosic sie do nich, dyskutowac, etc

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #558 dnia: Listopad 20, 2016, 09:06:24 pm »
Mam pewność. Rzeczony użytkownik przyznał, że nie czyta komiksów  w oryginale, a ten tytuł po polsku nie wyszedł.
Akurat to nie daje takiej pewności. Śledzę cały rynek komiksowy w Polsce i ten legalny i ten nie - o którym na tym forum nie piszemy. W tamtym ten run (Geoffa Johnsa) był przetłumaczony.
Nie mam zamiaru nikogo tutaj osądzać, ani w tej chwili tego roztrząsać (było na ten temat już dosyć). Polecanie lub rozmowa o nielegalnych tłumaczeniach została zakazana zanim jeszcze założyłem konto na tym forum i była to słuszna decyzja. Gildia Forum nie popiera piractwa.
Wracając jednak do meritum - jest możliwa znajomość komiksów (ich treści) nie wydanych jeszcze w Polsce bez znajomości języka oryginału. To jest fakt. Pisanie jednak o tym jak się taką wiedzę zdobyło lub zamieszczanie do niej linków - jest na tym forum karalne.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #559 dnia: Listopad 20, 2016, 10:45:56 pm »
Zmęczyły mnie już trochę wasze spamowania i przepychanki.
Dzisiaj za spamowanie otrzymują ostrzeżenia rodzina "8": 8azyliszek i Gr8responsibility.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Sokratesik

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #560 dnia: Listopad 21, 2016, 01:02:31 am »
Oni się niestety na forum nie obrażą...  :sad:
Blasko wróć, ósemki mogłyby sobie odejść na matplanetę  :biggrin:
Albo na (chyba) konkurencyjny portal, który promuje tandetne, netowe gwiazdeczkowanie
Ktoś się nazywa miłośnikiem dobrych komiksów... ma krótką półkę (w głowie) przeczytanych pozycji, w jednym tylko temacie... i uważa się za takiego znawcę, że obraża uznanych na całym świecie rysowników pisząc, że ich rysunki są brzydkie, albo, że mają poziom tandetnych programów TV. Mnie akurat, jako miłośnika komiksów (czyli rysunków rysowników też) to obraża i podejrzewam, że innych komiksiarzy również. Można użyć innych słów ,ale potrzebaby użyć kultury... a to kulturalne forum podobno jest. Szacunek dla cudzej pracy to słowo klucz.
I taka mała dygresyjka. Definicja recenzenta - ten, który nic fajnego stworzyć nie umie i wyżywa się na tych, którzy potrafią  (to z lekkim przymrużeniem oka, bo nie recenzent recenzentowi nierówny)  :wink:

Offline Dembol_

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #561 dnia: Listopad 28, 2016, 01:12:49 pm »
Chciałbym tylko przypomnieć szanownym kolegom użytkownikom, że jeśli wasz post jest ostatnim napisanym w temacie można go usunąć klikając w ikonkę "Usuń" w prawym górnym rogu posta (obok "Cytuj"). Zajmuje to dużo mniej czasu (waszego i moderatorów oraz współdyskutantów) niż zamiana treści posta na *Do usunięcia*. Dość często trafiam na sytuacje, gdzie ostatni post w temacie jest "do usunięcia", dlatego uznałem za zasadne Wam o tym przypomnieć.

Offline gobender

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #562 dnia: Listopad 28, 2016, 01:38:34 pm »
Dzięki za istotną radę. Jeśli mam być szczery nigdy nie zauwazyłem, że przy ostatnim poście coś takiego jest.

Edit:  Może dlatego, że u mnie czegoś takiego nie ma lub jestem ślepy. Ale obok ikony Cytuj mam tylko Modyfikuj, które na usunięcie całego postu nie pozwala.

Korzystając z okazji, może warto jednak udostępnić kasowanie postów? Zwaszcza w kontekscie mozliwosci wyedytowania "do zera" to brak tej opcji wydaje się dziwny.
« Ostatnia zmiana: Listopad 28, 2016, 01:42:21 pm wysłana przez gobender »

Offline Dembol_

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #563 dnia: Listopad 28, 2016, 04:09:27 pm »
Wychodzi na to, że mam jakieś magiczne moce i nawet o tym nie wiedziałem. Z tego co widzę to mogę usunąć mój post nawet po tym gdy napisałeś kolejny. I wszystkie inne moje posty też. Nie wiem dlaczego, ale myślałem, że to opcja do której każdy ma dostęp.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #564 dnia: Listopad 28, 2016, 10:46:16 pm »
Wychodzi na to, że mam jakieś magiczne moce i nawet o tym nie wiedziałem. Z tego co widzę to mogę usunąć mój post nawet po tym gdy napisałeś kolejny. I wszystkie inne moje posty też. Nie wiem dlaczego, ale myślałem, że to opcja do której każdy ma dostęp.
Można usunąć tylko do momentu aż ktoś tego nie przeczyta :)
Czyli szansa jakaś jest, ale przy dużej liczbie osób przeglądających dane forum - nikła.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Cycol

Odp: Wielka Kolekcja Komiksów DC Comics - cz. 2
« Odpowiedź #565 dnia: Listopad 29, 2016, 02:07:23 pm »
a sam to regularnie robisz XD a administracja lubi czuc wladze i regularnie z niej korzysta - ze niby robia to dla dobra forum XD najzabawniejsze jest, ze wladza tego typu jest tylko imitacja wladzy nieprzynoszaca zadnych realnych korzysci, poza karmieniem wlasnego ego

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #566 dnia: Listopad 29, 2016, 02:20:24 pm »
Cycol -> Naprawdę myślisz, że mam z tego jakąś satysfakcję?
Wczoraj zgłoszonych zostało 60 postów do moderacji.
Czegoś takiego nie było na tym forum nigdy.
Nie muszę karmić własnego ego przez sprzątanie na forum.
Chyba coś Ci się pomyliło, albo nie jarzysz, że to dużo pracy wymaga i nie ma z tego żadnych korzyści dla moderatora. Czasami to jak opieka nad przedszkolakami, które się ciągle ze sobą kłócą, plota głupoty i rysują po ścianach. Sam spamowałem jak nie byłem tu jeszcze moderatorem (zaraz po założeniu konta) i kilka razy zostałem brutalnie przywrócony do rzeczywistości. Jedynie to na niektórych działa.
Dzisiaj straciliśmy na jakiś czas kilka osób. Zobaczymy czy to pomoże.

"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 8azyliszek

Tydzień bez Forum Gildii - temat wspominkowy
« Odpowiedź #567 dnia: Grudzień 10, 2016, 07:56:31 am »
To było straszne. Awaria spadła niespodziewanie tuż przed mikołajkami. I człowiek nie mógł się dzielić wrażeniami z prezentów jaki dostał. Bolało też odcięcie od znajomych z forum i wspólna rozmowa o komiksach. Codziennie sprawdzałem czy forum już ruszyło, a tu nic i nic. Mam nadzieję, że to była ostatnia tak długa awaria w historii forum.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #568 dnia: Grudzień 10, 2016, 11:03:35 pm »
To tylko oznacza, że jesteś już uzależniony od forum. może mały odwyk?
Ja się w sumie trochę ucieszyłem - bo miałem czas poczytać komiksy.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline gobender

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #569 dnia: Grudzień 27, 2016, 05:58:51 pm »
Drogi Bazyliszku, niestety nawet ignorujac Cię jest sie narazonym na skutki Twojego spamowania*. Broniłem Cię jak były personalne wycieczki w Twoim kierunku. I nadal bym bronił, gdybym Cię nie ignorował. Ale trudno Cie bronić jak rozwalasz forum zwykłym spamem. Zaczynam dojrzewac do wniosku, do którego doszło juz wiele osób, że robisz to swiadomie, bo naprawde nic innego nie tłumaczy Twoich wielokrotnie notorycznie powtarzanych formułek (* stąd to okreslenie). No chyba, ze to jakies natręctwo czy coś w tym stylu. A nawet jeśli, to i w tym przypadku powineneś cos z tym zrobić.

A co do posta, odnosimy się do tresci, nie do Ciebie. To drobna i kolosalna zarazem różnica.

 

anything