Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 311628 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline absolutnie

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #570 dnia: Grudzień 27, 2016, 06:27:11 pm »
Albo się ignorujemy albo normalnie rozmawiamy.


Ty nie umiesz normalnie rozmawiać.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #571 dnia: Grudzień 28, 2016, 10:38:25 pm »
Ok.
W takim razie będę kasował.
Tutaj nie było miejsca na te posty.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline absolutnie

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #572 dnia: Grudzień 28, 2016, 11:33:58 pm »
Ok.
W takim razie będę kasował.



A czy nie dałoby się jednocześnie kasować postów 8azyliszka, do których owe - kasowane - posty się odnoszą? W/w nic sensownego nie pisze. Po raz milionowy powtarza te same tezy (najczesciej nieprawdziwe) i komentuje posty innych (najczęściej niegrzecznie) pod pozorem, że to inni komentuja jego posty.
Pytam, bo odnoszę wrażenie, że sporo sensownych wypowiedzi zostało wyciętych pod pozorem obrony 8azyliszka przed atakami innych i że w związku z tym 8azyliszek stał się świętą krową forum: pogadać z nim nie można (bo posty lecą). Skrytykować go nie można (bo posty lecą). A on tymczasem leci sobie w kulki z nami wszystkimi.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #573 dnia: Grudzień 29, 2016, 08:18:16 am »
Zawsze możesz do mnie PW napisać jak masz coś mi do powiedzenia. I nie - zdecydowanie nie jestem świętą krową na forum.

Offline absolutnie

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #574 dnia: Grudzień 29, 2016, 08:54:00 am »
Zawsze możesz do mnie PW napisać jak masz coś mi do powiedzenia. I nie - zdecydowanie nie jestem świętą krową na forum.


Tobie nie mam do powiedzenia nic, co by wymagało pisania PW. A o Tobie wole wypowiadać się publicznie, żebys miał wglad w to, co piszę.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

mkolek81

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #575 dnia: Grudzień 29, 2016, 08:54:44 am »
Tobie nie mam do powiedzenia nic, co by wymagało pisania PW. A o Tobie wole wypowiadać się publicznie, żebys miał wglad w to, co piszę.
całkowicie się z tą opinią zgadzam

Offline absolutnie

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #576 dnia: Grudzień 29, 2016, 10:23:20 am »
Długo się zastanawiałem, czy o tym napisać, ale jednak sprawa jest ważna i wymaga jakiejś reakcji, przedyskutowania, może nawet interwencji moderatora.


Wszyscy wiemy, że wśród użytkowników forum są ludzie zaangażowani w robienie i wydawanie komiksów: rysownicy, scenarzyści, krytycy, tłumacze, redaktorzy, wydawcy. Niektórzy z nich ujawnili swoją tożsamość lub nawet wystepują jako oficjalni rzecznicy swoich firm i używają ich nazw jako własnych nicków. Inni woleliby zachować anonimowość i posługują się pseudonimami. Zdajemy sobie wszyscy sprawę z tego, że zachowanie prawdziwej anonimowości w takim gronie jak nasze, jest niemożliwe. Niemniej - na ogół - udaje nam się zachować pozory, że nie wiemy, kto się pod danym nickiem ukrywa, bo tego wymaga grzeczność.


Piszę o tym dlatego, że uważam, iż obecność tych osób na forum jest niezwykle cenna i daje nam możliwość dowiedzenia się o pewnych sprawach zakulisowych.


Piszę o tym również dlatego, że uważam, iż grzeczność wymaga, żebyśmy nie obarczali tych osób odpowiedzialnością za grzechy firm, dla których pracuja. Jeśli chcemy na coś narzekać, powinniśmy narzekać na wydawnictwo, którego produkt nas rozczarował. Jeśli tłumacz, wydawca lub redaktor prracujący w tym wydawnictwie zechce wyjaśnić, czemu coś zostało spieprzone, to dostajemy pewien bonus wynikający z faktu, że on i my mamy wspólną pasję. Jeśli nie zechce, to powinnismy umieć się z tym pogodzić, bo udzielanie tego typu wyjaśnień nie nalezy do jego obowiązków.


Piszę o tym, bo jeden z uzytkowników naszego forum dowiedział się (tu na forum), że inny użytkownik współpracuje z wydawnictwem, które wydaje komiksy w sposób (nazwijmy to) niechlujny. Teraz korzysta z tej wiedzy wypisując posty adresowane do owego użytkownika lub biorącego go za cel ataków (np informuje innych, że ów uzytkownik nie chce odpowiadać na jego zaczepki). W dodatku zaś domaga się od niego rzeczy, za które tamten w rzeczywistości nie ponosi odpowiedzialności.


Piszę o tym, bo takie postępowanie uważam, ża niegrzeczne, powiedzmy wprost: chamskie, obraźliwe, niewłaściwe i niezgodne z zasadami dobrego zachowania. Gdyby zdarzyło się to raz, można by uznać, że użytkownika nerwy poniosły. Skoro jednak robi on to systematycznie, to trudno nie uznać, że jest on zwyczajnym bucem (w krakowskim znaczeniu tego słowa).


Działanie tego typu uważam za szczególnie szkodliwe dla funkcjonowania forum, świadczace o braku socjalnego wyrobienia uzytkownika, ktory tak działa i za przejaw agresji ze strony tegoż. Dlatego też uważam, że posty tego typu powinny być wycinane, pietnowane i przykładnie karane.


Apeluję do wszystkich, żeby zgłaszali podobne posty do moderacji, a do moderatorów apeluję, żeby wykorzystali przysługujące im uprawnienia w celu ukrócenia owych nagannych praktyk.
 
 
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #577 dnia: Grudzień 29, 2016, 10:12:39 pm »
Wiele osób już zgłasza posty, które są niepotrzebne lub są zwykłym spamem.
Wszystkie te zgłoszenia są rozpatrywane przeze mnie.
Nie znaczy, to, że są zawsze pozytywnie rozpatrywane. Jeżeli ktoś zgłasza każdy napisany post innego użytkownika twierdząc, że to spam (niezależnie od tego czy w rzeczywistości jest napisany w odpowiednim temacie, czy nie) - to wskazuje jedynie na pewnego rodzaju atak na tą osobę i niekoniecznie wszystkie te posty zostaną wycięte. Zgłoszenia są często mocno subiektywne. Do rozpatrzenia każdego trzeba włożyć sporo pracy, aby wczytać się w kontekst innych postów w tym temacie i zrozumieć, czy rzeczywiście zgłoszenie ma sens i mówi prawdę, czy to tylko złośliwość innej osoby, która nie lubi tej, której post zgłasza.
Jest to jednak zawsze rozpatrywane. Czasami zgłoszenie kończy się usunięciem posta, którego dotyczy (co je jednoznacznie usuwa z forum), czasami tylko moderacją tekstu (np. spoilery) a czasami zostaje zamknięte bez żadnej akcji z mojej strony, jeżeli stwierdzę, że nie do końca się zgadzam z jego zasadnością.
Biorąc pod uwagę jednak, że sam jeden moderuję Forum Komiksu a mam oprócz tego na głowie całe Forum Gildii (jak zatwierdzanie wszystkich nowych użytkowników po ich uprzedniej weryfikacji) mogę nie zawsze sprawiedliwie ocenić takie zgłoszenie. Tak się zdarza, ale nic na to nie poradzę. Staram się jednak na każde poświęcić tyle czasu, ile mogę poświęcić w ogóle na forum.
Dziennie dostaję od kilku do kilkunastu zgłoszeń. Mimo, że przysparza mi to wiele pracy - bardzo za nie dziękuję, ponieważ sam nie mam czasu, aby przeczytać wszystkie nowe wypowiedzi w każdym temacie na tyle uważnie, aby wychwycić nieprawidłowości.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Sokratesik

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #578 dnia: Grudzień 29, 2016, 10:25:14 pm »
Przy obecnym "nieco nerwowym" stanie forum komiksu graves ma "przerąbane.  :smile:
Ja osobiście wolę trochę chaosu, niż niepotrzebną ingerencję. Dużo bardziej polubiłem fragsela czytając jego przygodę z Sandmanem, niż lubiłem go czytując jego "przygody" z  tym czy innym "sokratesikiem"  :wink:
 
 

Offline gobender

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #579 dnia: Grudzień 30, 2016, 08:25:31 am »
W nadzieji, że kolejny z wielu mój post nie zostanie wycięty bezpardonowo przez moderatora zgłaszam wniosek o odblokowanie Różnych gadek.

Pzy okazji MERYTORYCZNA uwaga w kwestiach moderatorskich. Użytkownicy współtworzą forum. Poświęcają na to swój czas. Proszę o odrobinę refleksji przy wycinaniu, bo na tym etapie to zaczynam to odbierać jako lekceważenie i brak szacunku. Dziękuję.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #580 dnia: Grudzień 30, 2016, 11:01:29 pm »
Pzy okazji MERYTORYCZNA uwaga w kwestiach moderatorskich. Użytkownicy współtworzą forum. Poświęcają na to swój czas. Proszę o odrobinę refleksji przy wycinaniu, bo na tym etapie to zaczynam to odbierać jako lekceważenie i brak szacunku. Dziękuję.
Taaa... Normalnie na tym forum było 3 lub 4 moderatorów, ponieważ użytkownicy chcieli i godzili się coś dać z siebie i poświęcić czas dla forum. Teraz nie ma żadnego, bo nie chcą. Wolą sobie popisać a jeszcze lepiej pospamować :)
Sorry, ale jak odbierasz wycinanie za lekceważenie, to trudno :P
W sumie to zastanawiam się ostatnio cały czas, czy ponad 10 lat to już nie jest wystarczająco co dałem dla tego forum...
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #581 dnia: Grudzień 31, 2016, 07:32:12 am »
Ja chcę być moderatorem, to tobie nie odpowiada moja kandydatura. No przykro mi graves że nie masz innych kandydatów.

mgnesium

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #582 dnia: Grudzień 31, 2016, 07:53:19 am »
nikomu nie odpowiada twoja kandydatura. jeżeli jakaś osoba chce cię widzieć w roli moderatora, to bardzo proszę, niech się ujawni.

fragsel

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #583 dnia: Grudzień 31, 2016, 08:21:42 am »
wpis Gre8resposibility za 3... 2... 1...

Offline radioblackmetal

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 448
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • ... .. .
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #584 dnia: Grudzień 31, 2016, 08:44:59 am »
na stajnie Augiasza (przepraszam jeżeli to skojarzenie zabrzmi za mocno  :wink:  ) trzeba było Heraklesa


obserwując co się dzieję na forum nie dziwię się, że nie ma chętnych by sprzątać ten bałagan. szczególnie jeżeli wcześniej moderator zajmował się skutkami a nie przyczyną (sprawcami)



The darkness will swallow everything

 

anything