Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304726 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #630 dnia: Luty 18, 2017, 08:00:14 pm »
Nie zrozumiałeś. Eh.

Offline Garf

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #631 dnia: Luty 18, 2017, 08:14:33 pm »
Podstawowym zadaniem forum jest wymiana poglądów pomiędzy użytkownikami jakimi one by nie były.

Właśnie. Wymiana poglądów.

Moim zdaniem pogląd, że "mam moją rację i ona jest najmojsza" stanowi zaprzeczenie idei forum. Sam łaciński źródłosłów tego słowa wskazuje, że chodzi o wspólną przestrzeń, gdzie ludzie przychodzą, aby dzielić się ze sobą swoimi poglądami - przekazać to, co wiedzą, innym i samemu czegoś się od nich dowiedzieć.

Uważam, że w związku z tym, działając na forum, powinniśmy zachowywać otwarty umysł i nawet pewną pokorę (czy jak kto woli, szacunek) wobec innych użytkowników przez dopuszczenie możliwości, że możemy się w swoich wypowiedziach mylić. Według mnie błędem jest traktowanie forum jako miejsca, gdzie mogę wytrąbić swoje nienaruszalne zdanie i nie przejmować się resztą. To nie blog, tylko strona dyskusyjna - a z samym sobą trudno dyskutować, o ile nie jest się Two-Face'em czy innym Bruce'em Bannerem.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #632 dnia: Luty 18, 2017, 08:26:59 pm »
Właśnie. Wymiana poglądów.

Moim zdaniem pogląd, że "mam moją rację i ona jest najmojsza" stanowi zaprzeczenie idei forum. Sam łaciński źródłosłów tego słowa wskazuje, że chodzi o wspólną przestrzeń, gdzie ludzie przychodzą, aby dzielić się ze sobą swoimi poglądami - przekazać to, co wiedzą, innym i samemu czegoś się od nich dowiedzieć.

Uważam, że w związku z tym, działając na forum, powinniśmy zachowywać otwarty umysł i nawet pewną pokorę (czy jak kto woli, szacunek) wobec innych użytkowników przez dopuszczenie możliwości, że możemy się w swoich wypowiedziach mylić. Według mnie błędem jest traktowanie forum jako miejsca, gdzie mogę wytrąbić swoje nienaruszalne zdanie i nie przejmować się resztą. To nie blog, tylko strona dyskusyjna - a z samym sobą trudno dyskutować, o ile nie jest się Two-Face'em czy innym Bruce'em Bannerem.


Jasne Garf ale ja nigdzie nie zauważyłem żeby użytkownik Bazyliszek jakoś się wywyższał czy nie szanował innych (ostatnio to jest wręcz odwrotna sytuacja - ten nowy temat rozjuszył chyba hejterów i ruszyła wobec niego nieuzasadniona krucjata). Wszystko o czym pisze jest w dobrym tonie z lekką domieszką humoru. Ja wiem, że na tym forum większość ludzi jest po 30stce ale chyba jakieś szczątki poczucia humoru posiadają ?


A co do celów informacyjnych to nigdy bym się nie dowiedział, że rusza tyle nowych różnych kolekcji gdyby nie Bazyliszek. Ostatnio mnie zaciekawiła ta z książkami Karola Maya.

Offline Garf

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #633 dnia: Luty 18, 2017, 08:35:37 pm »
A czy ja kogokolwiek nazwałem w moim poście po nicku? Sam skojarzyłeś 8azyliszka z postawą, o której mówię.

Nie chcę wchodzić w sprawy personalne, więc napiszę tylko, że mam o jego postach nieco odmienną opinię niż Ty.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline Doctus

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #634 dnia: Luty 18, 2017, 08:52:03 pm »
@Gr8responsibility po co zaśmiecasz i tak już zaśmiecony wątek?

Offline Itachi

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #635 dnia: Luty 18, 2017, 08:54:22 pm »
Bo to Bazyliszek 2.0

Offline roble

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #636 dnia: Luty 18, 2017, 08:57:16 pm »
Chciałbym mieć 30 lat, a tym dwom 8 latkom to moderowac posty choć przez miesiąc poproszę:)

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #637 dnia: Luty 18, 2017, 09:01:18 pm »
@Gr8responsibility po co zaśmiecasz i tak już zaśmiecony wątek?


Zaśmiecam czy po prostu mam odmienne zdanie od większości ?

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #638 dnia: Luty 18, 2017, 10:17:37 pm »
Ja tylko krótko powiem, że temat o merytorycznych dyskusjach był dobrym pomysłem. Ale jak pokazały te 2 strony przed usunięciem, to nie ja mam problem z taką rozmową.
Temat był bzdurny jak mało co. Każdy temat na tym forum powinien być merytoryczny, niestety, ale Ty się tak nie wypowiadasz. Spamujesz w prawie każdym temacie, a potem zakładasz jeden o nazwie "merytoryczny". To prawie jak niewierzący zakładający temat o Bogu.
Jak mówiłem nie zamierzam się już powtarzać i Ci grozić, ale wszystko co powiedziałem Ci wcześniej pozostaje w mocy.

Podstawowym zadaniem forum jest wymiana poglądów pomiędzy użytkownikami jakimi one by nie były.
I tutaj się mylisz. Ważne jest jakie one są, a raczej jak się o nich wypowiadasz. Wstawianie masy bzdurnych grafik jak Ty robisz - to czysty spam.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #639 dnia: Luty 18, 2017, 10:43:57 pm »


I tutaj się mylisz. Ważne jest jakie one są, a raczej jak się o nich wypowiadasz.


Ważna to jest netykieta samego forum a nie jaka jest opinia na dany temat. W ten sposób można sobie wyrobić preferencje - czyją opinię uważam za najbliższą swojemu pojmowaniu tematu. W ten sposób dzielimy sobie użytkowników na tych, których lubimy i tych których opinia nas nie obchodzi. Ale prawo do wygłaszania swojej opinii zawsze powinno istnieć na forum.


Wstawianie masy bzdurnych grafik jak Ty robisz - to czysty spam.


Jakoś fragselowi grafiki nie przeszkadzały. To też raczej kwestia indywidualna a nie narzucona przez netykietę.


Offline absolutnie

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #640 dnia: Luty 19, 2017, 09:56:22 am »
Jakiś czas temu zwracałem uwage na to, że jest zwyczajnym chamstwem pisanie postów kierowanych bezpośrednio do konkretnych uzytkowników i obarczanie ich odpowiedzialnością za błedy i niedociągnięcia, ktore mozna zauwazyć w publikacjach wydawnictw, z którymi te osoby współpracują. Apelowałem nawet, żeby taki proceder śledzić i tępić w zarodku, udzielając upomnień, ostrzeżeń i banów.
Wtedy pomogło to o tyle, że użytkownik regularnie uprawiający ten proceder sam poprawił kilka swoich postow i przez krotki czas wstrzymywał się z pisaniem podobnie chamskich postów.


Teraz jednak zaczął od nowa.


Proszę wszystkich, którzy myślą podobnie, żeby na każdy taki post zwracać uwagę moderatorowi i tępić takie zachowanie. Może nie będzie to skuteczne, ale możemy przynajmniej pokazać, że nam zalezy.
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline Ryba2111

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #641 dnia: Luty 19, 2017, 10:44:01 am »
Moderator ewidentnie potępia zachowania, na które uwagę zwrócili inni użytkownicy, ale nie podejmuje żadnych stanowczych kroków w celu zakończenia tego procederu. Nie rozumiem tego.


Znajdziecie mnie również na Avalon MarvelComics.pl
http://www.marvelcomics.pl/publicism/list/type/other

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #642 dnia: Luty 19, 2017, 11:25:00 am »
Wyświetlenia. Głupio zbanować kogoś kto generuje taki ruch na forum.

Coś mi świta, że Graves obiecywał 8azyliszkowi bana jeśli ten dalej będzie oceniał komiksy bez czytania. A po ostatnim stwierdzeniu, że Skalp to słaby komiks, ten zwierzaczek dalej biega bez bana...

Offline Koalar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #643 dnia: Luty 19, 2017, 12:25:21 pm »
Uwagi do moderatora słuszne, ale proponuję zacząć od siebie i nie karmić głupka. Dla mnie osoby dyskutujące z głupkiem i o głupku są teraz większym problemem, niż głupek. Bo jego ignoruje i mam w nosie, co wypisuje. A na posty walczących z wiatrakami (czyt. głupkiem) trafiam często i jest to irytujące. Tym bardziej, że w dyskusje z niereformowalnym głupkiem wdają się osoby, wydawałoby się, niegłupie.
http://pehowo.blogspot.com/ - moje komiksy (Buzz, PEH, Horror)

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #644 dnia: Luty 19, 2017, 12:33:47 pm »
Co jest lepsze dla forum:

a) zbanowanie jednego barana i powrót do w miarę normalnego funkcjonowania forum
b) ignorowanie 4 tysięcy postów przepełnionych głupotą i ignorancją dla świętego spokoju.

Wasze rozwiązanie, to Monachium'38 tego forum. Nie pozdrawiam.

 

anything