Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304509 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #780 dnia: Lipiec 23, 2017, 12:29:39 pm »
@8azyliszek: A jak myślisz, dlaczego "tylko 8azyl to, 8azyl tamto" i to nawet jak miałeś moderację. Czy dlatego, że jesteś taki bardzo mądry i piszesz interesujące posty, czy może z jakiegoś innego powodu? Czy przypadkiem przytoczony przez Ciebie fakt negatywnych reakcji ludzi na Twoje wypowiedzi, które, jakby nie było, są werbalną manifestacją Twojej osoby i stąd z tą osobą utożsamiane, nie świadczy o tym, że jest z Tobą - przynajmniej tu, na forum - coś nie "halo"? Może pora coś z tym robić?

Ale mnie się wydaje, że Ty nie zrobisz z tym niczego, bo po prostu to lubisz, potrzebujesz tego, bo tylko w ten sposób możesz jakoś zaistnieć, nieważne jak, byle być (zauważanym). Bo bez forum, takiego jak to, po prostu Ciebie by nie było, a nieistnienie bywa dla Ciebie tak beznadziejnie meczące, że nawet nie bolesne. W stanie nieistnienia bycie opluwanym witane jest przez Ciebie z radością niczym blask jutrzenki, co rozświetla lodowatą czerń nicości, w myśl sentencji: "Plują na mnie, wiec jestem". Ot, co.

KukiOktopus

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #781 dnia: Lipiec 23, 2017, 01:56:19 pm »
Bo oni tego potrzebują, lubią to, tylko w ten sposób mogą jakoś zaistnieć. W myśl sentencji: "Plujemy na niego, więc jesteśmy". Ot, co.
Tak. Też tak myślę. Bo o łatwo pluć, a trudno napisać coś interesującego.

Ja na przykład już przestałem czytać w ogóle to forum. (Teraz zalogowałem sie niemalze przypadkiem, a tu znowu Bazyl.) Po prostu przestały mnie interesować opinie tutejszych forumowiczów i postanowiłem istnieć niemalże wyłącznie w fabułach. Moja cała fizyczność, łącznie z warstwą wierzchnią, którą zwykle identyfikuje się z wyglądem, stała się wnętrznościami, skórą mą zaś umysł. Ktoś powie: "Niezła jazda", a ja na to: "Czyżby?"
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 09:15:36 pm wysłana przez graves »

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #782 dnia: Lipiec 23, 2017, 01:59:09 pm »
Bardzo dobra teoria KukiOktopus.  :cool:  Np. jak Parada Równości jest wyzywana i zakrzykiwana przez Narodowców, to wina Parady Równości. Bo jakby jej nie było to wszyscy byliby przyjaźni i mili. Nie - ja nie lubię opluwania mnie przez innych ale to tylko źle świadczy o atakujących. Hejters gone hejt. Ale oczywiście to znowu moja wina. Wyginięcie dinozaurów pewnie też.

Offline gobender

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #783 dnia: Lipiec 23, 2017, 03:37:15 pm »
Bardzo dobra teoria KukiOktopus.  :cool:  Np. jak Parada Równości jest wyzywana i zakrzykiwana przez Narodowców, to wina Parady Równości.

Porównanie o tyle nietrafne, że parada równosci nie odbywa się codziennie. W tym wypadku, wyszłaby bokiem wszytskim, nie tylko narodowcom ale i gejom.

Offline LucasCorso

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #784 dnia: Lipiec 23, 2017, 06:41:50 pm »
No to leć konkretnie po ksywkach wszystkich marud. A nie tylko 8azyl to, 8azyl tamto i to


Oni dobrze zrozumieją, że o nich mówię, nawet jak nie wymienię ksywek


A do Ciebie trzeba mówić dużymi literami i co druga wystąp. ...


Krótkie,  proste komunikaty. Wyraźnie zaadresowane. 
Już nawet w tym poście nie jestem pewien czy nie za dużo zawarłem treści. ..
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #785 dnia: Lipiec 23, 2017, 08:41:46 pm »
@UP
No własnie nie, bo np. mkolek co go nie wymieniasz dziś zaczął w temacie o Kolekcjach dzień postem, że kolekcje są niepotrzebne. Enty raz. ja tylko proszę, by traktować wszystkich po równo, a nie skupiać się na mnie.

Offline LucasCorso

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #786 dnia: Lipiec 23, 2017, 08:54:45 pm »
No widzisz. Ja działam według zasady "Tak żyj,  żebyś nie miał SOBIE nic do zarzucenia"
A ty według "Tak żyj,  żeby to samo można było zarzucić komuś innemu"

Można tak żyć, ale wolę swoje...

Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #787 dnia: Lipiec 23, 2017, 09:22:42 pm »
Bazyl pisałem Ci to już na PW wiele razy. Jak tak wiele osób na forum pisze, że coś jest z Tobą nie tak - to warto się nad tym chociaż zastanowić.


Jak chcesz porównanie to proszę.
Jak Ci 10 lekarzy mówi, że jesteś poważnie chory, to nie mówię, żeby im od razu wierzyć, ale może przynajmniej zbadać krew :smile:


Jeżeli sytuacja z Tobą się nie zmieni, to nie ważne,że nie złamiesz regulaminu - wywalę Cię z tego forum. Dla mnie ważniejszy jest ogół, a nie jednostka. Nie będę na siłę unieszczęśliwiał innych, abyś Ty miał dobrze.
Przemyśl dobrze swoje zachowanie. Nie musisz walić tyle nic nie wnoszących postów. Pisz mniej, ale rzeczy ciekawe (dodam, że nie tylko dla Ciebie ciekawe - bo w tej chwili zaciekawiasz tylko Siebie i swój cień).
« Ostatnia zmiana: Lipiec 23, 2017, 09:28:35 pm wysłana przez graves »
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #788 dnia: Lipiec 24, 2017, 07:21:31 am »
Tak, bo porównanie mnie do pacjenta a np. Blaskowitza i mkolka do lekarzy jest bardzo trafne. Oczywiście. Nie wiem czy tego nie zauważasz, że te same osoby wywołują burze komentarzowe też w innych miejscach, gdzie mnie w ogóle nie ma. I że ciągle te same osoby piszą "skargi" sprowadzające się do tego, że się ktoś z nimi nie zgadza i dlatego trzeba go zbanować.


To jest publiczne forum i ja chce sobie spokojnie pisać o komiksach. I nie jestem odpowiedzialny za to, że komuś się moje poglądy nie podobają. Jeśli ktoś ciągle pisze Egmont pany, to czemu ja nie mogę pisać Hachette pany? Czemu tylko się na mnie skupiasz? Wal osty po równo graves.


@Lucas
Ja sobie nie mam nic do zarzucenia. No dobra - powtarzam się może za często. Moja wina i za to cię przepraszam. Ale na ile razy różnie można odpowiedzieć na powracające ciągle te same argumenty np. że Kolekcja jest niepotrzebna a panorama głupia. No skoro jednak ludzie przez te 5 lat ciągle to kupują, to chyba tak do końca nie jest.

Offline LucasCorso

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #789 dnia: Lipiec 24, 2017, 07:43:25 am »
Ale na ile razy różnie można odpowiedzieć na powracające ciągle te same argumenty

Można np.... {UWAGA< MOŻLIWY SZOK DLA CIEBIE!!!!} ... nie odpowiadać....

Skoro już wyczerpałeś wszystkie różne sposoby powiedzenia tego samego, to znaczy, że nie masz nic nowego by ich przekonać. Jeśli kolekcja jest taka świetna to sama się obroni zawartością i formą (czy ceną, czy panoramą, czy zapachem, rozmiarem czy fakturą papieru, co tak kto uważa za najważniejsze)

A skoro uważasz ich argumenty za durne i bezpodstawne, to nie rozumiem po co tracisz czas na przekonywanie ich.

Ja nie kupuję kolekcji. Ale jestem fanem Marvela.
I śledzę ten wątek, by czytać o wspaniałych doznaniach, jakie ludzie otrzymują z tych historii. TO JEST NAJLEPSZA REKLAMA. A nie ten rzygokontent, który wspólnie tworzycie...

Weź choćby post mkolek81 sprzed paru minut
Antykolekjcowy, OK.
Ale co to szkodzi. Na tym etapie już nikt tej kolekcji zbierać nie zacznie jeśli tego nie robi

Ale jednocześnie ten wpis pięknie promuje komiks WARLOCK
Komiks ważny. Komiks świetny!
Wpis jak najbardziej zachęcający by po ten komiks sięgnąć

I to się dla mnie liczy. Tym jednym wpisem zrobił dzisiaj według mnie więcej dobrego dla Marvela, niż ty przez ostatni tydzień

I tylko to się dla mnie liczy. By promować dobre komiksy. Ty tego absolutnie nie robisz. I jako osoba uczuciowo związana z Marvelem, ale również osobiście zainteresowana, by komiksy te miały jak najszersze grono czytelników, piszę Tobie wiadomość, że robisz komiksom Marvela niedźwiedzią przysługę. Jak ten bajkowy niedźwiedź zabijasz muchę kamieniem na czole śpiącego przyjaciela...

Zaprzestań!


A do mkolek81:


Myślisz, że jesteś taki zabawny i dojrzały? Prometeusz polskiego komiksowa normalnie... Winkelried forumowy...

Spoko, fajnie, ze polecasz Warlocka, ale po co te gówniarskie przekomarzanki? Mogłeś to samo napisać bez ewidentnej próby dosrania i zaczepiania.

Tak samo szkodzisz forum, jak i 8azyl... Dzieciuchy...


{proszę, taki wpis, żeby sprawiedliwie było}
« Ostatnia zmiana: Lipiec 24, 2017, 07:56:14 am wysłana przez LucasCorso »
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

Offline Szczoch

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 769
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Ani czarny, ani kwadrat, ani na białym tle.
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #790 dnia: Lipiec 24, 2017, 07:55:37 am »
@8azyliszku, pozwolisz, że odniosę się do tej dyskusji, jako osoba, która nie wchodzi z Tobą w utarczki i do pewnego momentu z przychylnością czytała Twoje wpisy, jako przejaw pewnego komiksowego "zakręcenia" i prawdziwej pasji.
Moim zdaniem problem trafnie wyłożył Lucas, ale nie wskazał na jego konsekwencje - także dla Ciebie. Problem jest taki, że po kilku tysiącach postów, w których powtarzasz mniej więcej te same tezy (bo merytorycznych jest niestety coraz mniej - i bloga chyba już nie prowadzisz), wykreowałeś mimochodem anty8azyliszkową frakcję - forumowiczów, których spamowanie i taka niewiele wnosząca nadaktywność irytują i prowokują. W efekcie tam gdzie się pojawisz i piszesz: "kolekcje są super (a Egmont to zło)" - nawet jeśli nie piszesz tego całkiem na serio - kilku osobom pękają uszczelki i zaczynają z Tobą polemikę: "kolekcje są do bani (a Egmont jest najlepszy)". Kolejnym użytkownikom - np. mnie - opadają ręce i odechciewa się pisać cokolwiek, zwłaszcza że temu pisaniu grozi natychmiastowe zakopanie w niespodziewanej fali spamu.
Co gorsza, taki Egmont ma przecież swoje za uszami, ale w obliczu Twojej "zdartej płyty" ludzie czują się w obowiązku go bronić, czy wręcz wychwalać, no i przeciwstawiać kolekcjom.

Także bardzo bym Ci radził, byś odpuścił pisanie o kolekcjach jako formie wydawniczej oraz Egmoncie jako złu wcielonym. Napisałeś już w tej materii wszystko, a Twoje wypowiedzi w tej dziedzinie będą tylko powodowały automatyczne tarcia.
Pisz o zawartości kolekcji, o Marvel NOW, NEW DC, o tym co przeczytałeś (najlepiej po faktycznym przeczytaniu), co Ci się spodobało, a co nie. Jesteś cierpliwy, może Ci się uda i może po kilku miesiącach "efekt golema", który wywołują Twoje wypowiedzi, zelżeje.
A poza tym uważam, że "Iznogud" oraz "Saga o Potworze z Bagien" powinny zostać w całości wydane po polsku.

Offline 8azyliszek

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #791 dnia: Lipiec 24, 2017, 08:12:25 am »
@UP
Macie rację. Za dużo się powtarzam na powtarzające się absurdalne zarzuty. A oczywiste jest przecież, że Kolekcje bronią się same ceną i tytułami. Postaram się ograniczyć jak najbardziej te same treści na te same bzdurne zarzuty. Ludzki i rzeczowy ze mnie 8azyliszek. A swój blog pisze jak najbardziej, tylko gdy wyszły ostatnie numery Kolekcji to miałem więcej roboty i pisać nie mogłem, a Śmierć Supermana po co recenzować, jak wszyscy czytali TM Semic. Ale solennie obiecuję, że w czwartek lub najpóźniej w piątek będzie recenzja Flash: Born to Run.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #792 dnia: Lipiec 24, 2017, 08:15:27 am »
Ej Ziomki, Wy chyba zapominacie jak się kończyły próby pisania Bazyla na inne tematy:
- kłamstwa o nadchodzącej kolekcji Dredda,
- kłamstwa o cenach komiksów,
- kłamstwa o ilościach komiksów wydawanych w latach wcześniejszych,
- polecanki komiksów których na oczy nie widział (ile razy przekonywał że Infinity Gauntlet jest super? więcej niż łącznie wszystkie osoby które czytały)
"Kolekcje > Egmont" to tylko wierzchołek góry lodowej jaką jest szkodnicza działalność Bazyla.


Zresztą sami widzicie co pisze teraz i w tym wątku. On nawet nie próbuje zrozumieć co mu mówicie. No serio, co wnosi pożytecznego na tym forum. Co takiego wnosi żeby go jeszcze zatrzymywać?

Offline LucasCorso

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #793 dnia: Lipiec 24, 2017, 08:20:04 am »
@8bazyliszek

Brawo. Trzymam kciuki za realizację tego planu

Jak widzisz będą Ci ludzie utrudniać ale trzymaj nerwy na wodzy i skup się na merytorycznosci wypowiedzi. A takie same wpisy na te same tematy ignoruj. Szkoda czasu na pyskowki. Lepiej napisać cos dobrego o dobrym komiksie
Since time immemorial, I and others of my race have beheld the myriad wonders of the universe...

mkolek81

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #794 dnia: Lipiec 24, 2017, 08:26:03 am »
Brawo. Trzymam kciuki za realizację tego planu

Jak widzisz będą Ci ludzie utrudniać ale trzymaj nerwy na wodzy i skup się na merytorycznosci wypowiedzi, a marudy ignoruj
Znowu coś obiecał? (Nie rozwijam spamu jaki pisze żeby znowu nie doszło do pyskówki). Ale obstawiam że ta uwaga jest o mnie i o moim porannym poście?

@Blaskowitz zgadzam się z tobą w 100% wiele razy stosował tą zagrywkę że słucha, ale tak naprawdę miał to gdzieś. To jest tylko mydlenie oczu. Na inne zachowanie nie pozwoli mu jego arogancja.