Autor Wątek: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie  (Przeczytany 304729 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline weiter

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #840 dnia: Sierpień 29, 2017, 07:15:32 pm »
Koloryt....
Rzygowiny też nadają koloryt szarym płytom chodnikowym...

Offline greg0

  • Pisarz bracki
  • ****
  • Wiadomości: 667
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • bardzo lubimy nasze tłumaczenie
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #841 dnia: Sierpień 29, 2017, 08:41:16 pm »
Osądzi go historia.
Ja tam do bazyla nic nie mam.
No może tylko żal ,  że nigdy nie przeczytał "Antresolki" Baranowskiego ani "Wody sodowej".




« Ostatnia zmiana: Sierpień 29, 2017, 09:05:39 pm wysłana przez greg0 »
"Jesteś podwójnym sobą."

Offline mack3

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #842 dnia: Sierpień 29, 2017, 10:12:17 pm »
Mam podobne zdanie jak Ty. Znaczy rozumiem czemu większość osób na forum mógł jego sposób bycia(czy raczej pisania) denerwować, ale to chyba kwestia podejścia. Ja to właśnie traktowałem  jako dodatkowy koloryt na forum, mogłem  jak napisał amsterdream mało z czym się z nim zgadzać, ale tak po prawdzie w niczym mi nie przeszkadzał. Jak napisałem wcześniej, widać po prostu mam do jego osoby inne podejście.
Ja podpisuję się pod tym postem. Osobiście miałem do niego mniej więcej takie same podejście.

Offline graves

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #843 dnia: Sierpień 29, 2017, 10:29:07 pm »
teraz będzie miał z 10 razy mniej pracy.
A myślisz, że to nie wystarczy?
Jak ktoś - sam - jeden - przysparza moderatorowi 10 razy więcej pracy - to moim zdaniem jest to powód, aby się z nim pożegnać. Męczyłem się z podjęciem tej decyzji wystarczająco długo. Nikt nie miał na tym forum aż 10 ostrzeżeń. Nikt również w sytuacji kiedy był "na moderowanym" nie zawalał PW moderatorowi (15 PW w ciągu 2 tygodni) i nie zasypywał zgłoszeniami postów osób, których nie lubił.
Koloryt na forum lubię, ale nie w sytuacji, gdy przez ten koloryt tracimy wartościowych dyskutantów.
Dla mnie wartościowy dyskutant wypowiada się na forum merytorycznie i pisze recenzje komiksów, które przeczytał. Wypowiadanie się o rzeczach, których się nie czytało, a tylko zna z jakiejś recenzji - jest źle widziane.
Pisałem przez ponad rok PW z uwagami, tłumaczeniami, wyjaśnieniami - ale nie trafiło to na podatny grunt. Jakbym był nauczycielem to bym się załamał, ale ponieważ nie jestem - to zamykam ten rozdział forum i o nim zapominam.
A że nie chce mi się moderować forum - to fakt. Kiedyś robiłem to z przyjemnością, ale teraz nie mam już na to ochoty. Robię to bo ktoś musi, a kogoś chętnego trudno znaleźć.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline absolutnie

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #844 dnia: Sierpień 29, 2017, 10:30:47 pm »
Może zabrzmię teraz jak adwokat diabła, ale dla mnie ban dla 8azyliszka absurdalny. Chociaż nie zgadzałem się z 95% rzeczami, które wypisywał to jakiś koloryt na to forum wnosił.


Pisał bzdury. Jak mu sie udowodniło, ze pisze bzdury, to znikał na dzień-dwa, a potem w innym temacie znowu pisał to samo. Jeśli istotą forum dyskusyjnego jest, ze ludzie ze sobą rozmawiają i od siebie się czegoś dowiadują, to 8azyliszek nie był częścią forum. On pisał to, co wiedział od zawsze, niczego do wiadomości nie przyjmował, zdania nie zmieniał, ze wszystkimi w ** sobie leciał, powtarzał po wielokroć idiotyzmy i szczycił się tym, że irytuje ludzi.
Poprowadzenie z nim normalnej rozmowy było po prostu niemożliwe. Wiem, bo parę razy próbowałem. I własnie dlatego, że próbowałem, uważam twierdzenie, że wnosił na forum koloryt za wyjątkowo nieprzemyślane, żeby nie napisać gorzej.
« Ostatnia zmiana: Sierpień 30, 2017, 11:07:47 pm wysłana przez graves »
Imaginary enemies are not hard to conjure into being.

Offline gabor2

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 508
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #845 dnia: Sierpień 30, 2017, 07:58:36 am »
W końcu, Graves i tak był nad wyraz cierpliwy i wyrozumiały. Brawo!

Offline Gr8responsibility

  • Zbrojmistrz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 058
  • Total likes: 1
  • I'm surrounded by the biggest idiots in the galaxy
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #846 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:29:06 am »
A myślisz, że to nie wystarczy?
Jak ktoś - sam - jeden - przysparza moderatorowi 10 razy więcej pracy - to moim zdaniem jest to powód, aby się z nim pożegnać. Męczyłem się z podjęciem tej decyzji wystarczająco długo. Nikt nie miał na tym forum aż 10 ostrzeżeń. Nikt również w sytuacji kiedy był "na moderowanym" nie zawalał PW moderatorowi (15 PW w ciągu 2 tygodni) i nie zasypywał zgłoszeniami postów osób, których nie lubił.
Koloryt na forum lubię, ale nie w sytuacji, gdy przez ten koloryt tracimy wartościowych dyskutantów.
Dla mnie wartościowy dyskutant wypowiada się na forum merytorycznie i pisze recenzje komiksów, które przeczytał. Wypowiadanie się o rzeczach, których się nie czytało, a tylko zna z jakiejś recenzji - jest źle widziane.
Pisałem przez ponad rok PW z uwagami, tłumaczeniami, wyjaśnieniami - ale nie trafiło to na podatny grunt. Jakbym był nauczycielem to bym się załamał, ale ponieważ nie jestem - to zamykam ten rozdział forum i o nim zapominam.
A że nie chce mi się moderować forum - to fakt. Kiedyś robiłem to z przyjemnością, ale teraz nie mam już na to ochoty. Robię to bo ktoś musi, a kogoś chętnego trudno znaleźć.


Odpowiedź Bazyliszka :


https://8azyliszkoweroznosci.blogspot.com/2017/08/ban-na-forum-gildii-cd.html




Offline mappy

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #847 dnia: Sierpień 30, 2017, 10:16:27 am »
Robić jakieś większe aj waj bo się bana dostało na jakimś forum :roll:

Feldkurat

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #848 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:19:53 pm »
Fajny marketing robicie temu człowiekowi :smile: Do niedawna w ogóle nie miałem pojęcia, że istnieje taki użytkownik, jak 8azyliszek, bo ja nie przywiązuję większej uwagi do nicków, a skupiam się bardziej na treści postów. Jak treść posta głupia (nie twierdzę, że tym cechowały się posty 8azyliszka), to po prostu 2 sekundy później o tym zapominam i tyle. Ale jednak jak w co drugim poście co drugiego tematu przewijały się teksty "8azyl to...", "8azyl tamto...", "8azyl jest jasnowidzem", w końcu przyciągnął on moją uwagę i zacząłem gościa zauważać :smile: I w związku z tym nie uważam, aby w czymkolwiek szkodził temu forum. Ono i tak jest kompletnie bezwartościowe jeśli chodzi o merytorykę.


Podobnie z tym blogiem. Jakbyście tu nie wrzucili linka i jeszcze w jakimś temacie nie napisali, że 8azyliszek pisze bloga, to bym nie wiedział. A całkiem przyjemny dla oka ten blog, pewnie jeszcze tam zajrzę :smile: Bardzo ładna, darmowa reklama :wink:


A na koniec jeszcze dodam, że jako osobie szczególnie wrażliwej na niesprawiedliwość, jest mi przykro, że 8azyl został bezpodstawnie zbanowany. Ok, ktoś powie, że miał najwięcej ostrzeżeń spośród wszystkich użytkowników. Ale jak się chce człowieka wyrzucić z pracy, to nie wręcza mu się z zaskoczenia wypowiedzenia, tylko najpierw dorabia się do tego story, formalnie upomina, itp. Do tego na tym forum panuje jakieś strasznie niefajne kumoterstwo, bo administrator, czy też moderator stosuje podwójne standardy i jednemu za coś wlepi ostrzeżenie, podczas gdy drugiemu (zapewne bardziej lubianemu albo koledze) za to samo odpuści. Mocno to nikczemne.

Offline BlaskowitzPartTwo.rar

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #849 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:45:56 pm »
nie wręcza mu się z zaskoczenia wypowiedzenia, tylko najpierw dorabia się do tego story, formalnie upomina, itp.
Pfffaahahah. To czym twoim zdaniem są ostrzeżenia na forum? Nagrodami za dobrą postawę i wzorowe zachowanie? :D

Ja otwieram szampana, dziękuję gravesowi za tę decyzję i nigdy więcej nie chcę czytać o tym użyszkodniku. :)

Offline parsom

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #850 dnia: Sierpień 30, 2017, 08:54:07 pm »
@ Feldkurat

Podpisuję się obiema ręcami, a nawet dokładam jeszcze stopę.
Głosuj na mój projekt Lego Ideas: http://link.do/56xyk

Offline Garf

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #851 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:07:36 pm »
Ono i tak jest kompletnie bezwartościowe jeśli chodzi o merytorykę.


Zadziwia mnie w takim razie, dlaczego przy takiej opinii jesteś w ogóle jego członkiem.


Jeżeli chodzi o wykluczenie 8azyliszka... trudno mi powiedzieć, żebym się cieszył. Cieszyłbym się, gdyby udało nam się jakoś wpoić mu zasady zdrowej dyskusji, uświadomić parę rzeczy dotyczących rynku komiksowego i zrobić z niego pożytecznego użytkownika, bo ze swoim zapałem do komiksów mógłby wtedy zdziałać wiele dobrego. Taką miałem nadzieję, kiedy się pojawił na forum, no ale niestety nie do końca się to spełniło. Cóż, przynajmniej (jeśli się nie mylę) to dzięki nam dowiedział się o tym, że komiksy w sklepach internetowych są sprzedawane w obniżonych cenach :) Może teraz paru użytkowników, którzy po części z jego powodu wycofali się w różnym stopniu z forum, zacznie się znów tu udzielać.


W każdym razie ta sytuacja jest pewnego rodzaju zobowiązaniem dla nas wszystkich (siebie nie wyłączam). Ostatnio dużo było głosów, że to 8azyliszek niszczy to forum. Teraz, kiedy już go nie ma, powinniśmy to w pewien sposób uzasadnić, tworząc jak najwięcej ciekawych, interesujących i pożytecznych postów o komiksach. Już nie będzie można zwalać wszystkiego na 8azyla - trzeba brać się do roboty. Sam spróbuję w najbliższych dniach napisać coś o paru moich ostatnich lekturach.
http://garfield.com/ -  codziennie świeży Garfield!

Przypuszczalny skład kolekcji "Star Wars" od De Agostini i opisy tomów:
Część pierwsza (tomy 1-31): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1417973.html#msg1417973
Część druga (tomy 32-46): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418058.html#msg1418058
Część trzecia (tomy 47-70): http://www.forum.gildia.pl/index.php/topic,9912.msg1418124.html#msg1418124

A Kamala Khan to Ms Marvel, a nie Miss Marvel, do jasnej ciasnej!

Offline bogi1

  • Stolnik bracki
  • *****
  • Wiadomości: 1 780
  • Total likes: 2
  • Płeć: Mężczyzna
  • The Best in the World
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #852 dnia: Sierpień 30, 2017, 09:17:05 pm »
Bazyla już nie ma a dyskusja o nim nadal trwa. Odkąd miałem go w ignorowanych i nie czytałem jego wypocin to przebywanie na forum przestało mnie męczyć. Zapomnieć o tym człowieku i cieszyć się spokojem na forum. Drugiego takiego już chyba nie będzie (chyba, że zrobi multikonto)

Feldkurat

  • Gość
Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #853 dnia: Sierpień 30, 2017, 10:04:17 pm »

Zadziwia mnie w takim razie, dlaczego przy takiej opinii jesteś w ogóle jego członkiem.


A nie powinno. Wystarczy natomiast spytać o motywy. Odpowiem bez pytania - czasem w pracy nudziło mi się tak bardzo, że zaglądałem tutaj. Ale to już na szczęście przeszłość.


Cytuj
W każdym razie ta sytuacja jest pewnego rodzaju zobowiązaniem dla nas wszystkich (siebie nie wyłączam). Ostatnio dużo było głosów, że to 8azyliszek niszczy to forum. Teraz, kiedy już go nie ma, powinniśmy to w pewien sposób uzasadnić, tworząc jak najwięcej ciekawych, interesujących i pożytecznych postów o komiksach. Już nie będzie można zwalać wszystkiego na 8azyla - trzeba brać się do roboty. Sam spróbuję w najbliższych dniach napisać coś o paru moich ostatnich lekturach.


Rozwiązanie jest proste, wystarczy skupić się na meritum, pisać na temat, dostarczać informacji wartościowych, przy jednoczesnym ograniczeniu nic nie wnoszących dyskusji, ciągnących się po kilka stron, a przez to utrudniających czytanie forum. Zwłaszcza po dwu-, trzydniowej nieobecności. Rozwiązanie równie proste, co niewykonalne na tym forum, którego użytkowników nawet nie trzeba podpuszczać, sami wywołują po kilka gównoburz dziennie.

Offline Kris1982

Odp: Uwagi na temat forum - sprawy techniczne i moderatorskie
« Odpowiedź #854 dnia: Sierpień 30, 2017, 11:47:33 pm »
Fantastyczna wiadomość. No to jeszcze jeden szkodnik i może forum podniesie się z kolan.