Autor Wątek: Broń i Militaria Anime a Real  (Przeczytany 4669 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline wyspa

Broń i Militaria Anime a Real
« dnia: Listopad 21, 2008, 06:52:34 pm »
Specjalnie dla Wilka ;). Ogólnie temat dla Militarnych Nerdów lubiących dyskutować i wyłapywać realną broń z Anime.
Oczywiście można zamieszczać broń z różnych serii (pewnie sam trochę zamieszczę ale to później), dyskutować o niej, pytać się co to jest i czy naprawdę istnieje jeżeli nie jestśmy pewni realności danego modelu występującego w tym czy innym tytule :).
Na początek zacznę od Fumoffu gdyż tą serię właśnie oglądam... a więc broń z odcinków 1-4 (zdjęcia w spoilach).

Glock
Trudno stwierdzić która wersja sądząc po oznaczeniu oraz magazynku wskazuje to na 26, jednakże IMO grip jest po prostu za długi, przynajmniej na 1szym screenie... niczym w 17 albo 19 można zarzucić po prostu błąd rysownika. Możliwe też iż Sagara używa różnych modeli w różnych odcinkach i po prostu trochę samym twórcą one się mieszały. Nie chciało mi się dokładnie przyglądać każdemu z Glocków w każdej scenie :D
ANIME
Spoiler: pokaż




REAL
Spoiler: pokaż

Glock 17

Glock 19

Glock 26


Granatnik HK 69
Tu nie ma co dużo tłumaczyć, granatnik jest wygląda tak jak powinien. Prawie... myląca jest trochę lufa i celownik jednakże patrząc na resztę detali wykluczam inny granatnik, co najwyżej Sagara posiada po prostu inną konfigurację niż na zdjęciach :)
ANIME
Spoiler: pokaż

REAL
Spoiler: pokaż


Benelli M3 Super 90
Również doszedłem do wniosku iż inny shotgun nie wchodzi w rachubę. Co prawda wersje na zdjęciu i w anime posiadają różne kolby ale widziałem zdjęcia alternatywnej kolby podobnej do tej z anime oferowanej co prawda do M1 ale myślę iż można zamówić z taką również wersję M3
ANIME
Spoiler: pokaż

REAL
Spoiler: pokaż


AK 47
Wydaje się iż oczywista oczywistość ale zastanawiałem się która wersja AK dokładnie widnieje na screenie. Niestety rysunek posiada zbyt mało detali ale po przełączniku zmiany ognia doszedłem do wniosku iż jest to stara dobra 47.
ANIME
Spoiler: pokaż

REAL
Spoiler: pokaż


Steyr S.P.P
Patrząc na screen nie było się nad czym zastanawiać :D
ANIME
Spoiler: pokaż

REAL
Spoiler: pokaż


Mossberg 500
Dokładniej jedna z dziwniejszych ale jakże licznych modyfikacji Mossberga. Również wykluczyłem możliwość innego modelu ze względu na ogólną budowę (chodzi głównie o zespół w którym znajduje się zamek). Znalazłem też zdjęcie modyfikacji podobnej do tej która znajduje się w Anime.
ANIME
Spoiler: pokaż

REAL
Spoiler: pokaż

« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2008, 07:09:42 pm wysłana przez wyspa »

Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Broń i Militaria Anime a Real
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 21, 2008, 07:23:24 pm »
Zarąbista ta reklama S.P.P była :D Jak tylko sobie ją przypominam to mi się śmiać chce :)
A jeszcze trochę przed Tobą, bo ta seria bronią jest miejscami przeładowana xD

A podrzucę Ci na pw scrreny z MSN do rozpoznania, bo Tatsumiya biega tam z DE i ma też P90. No i do tego H&K PSG-1 i jeszcze jakaś sniperka, ale tu nie jestem pewny - jakieś USCM albo Robar może, albo coś jeszcze innego - podobne ustrojstwa.

Offline Hunter Killer

Odp: Broń i Militaria Anime a Real
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 21, 2008, 08:08:18 pm »
Genialny temat, że tez jakoś nie pomyślałem...jestem militarystą i jak tylko ten weekend się skończy, birę na warsztat jakąś serię chyba...:D

O ile pamiętam to ta druga snajperka to była chyba Barret M 82 A2, ale nie pamiętam za dobrze.

EDIT:
Przeczytałem wątek.
Wyspa ma naturalnie rację co do modeli, choć te są łatwo rozpoznawalne. :D

Jako ciekawostkę dla fanów Hellsinga mogę podać, że kal. Casull 454 istnieje, podobnie jak broń, jest to rewolwer 5 strzałowy (inaczej w magazynku - bębnie mieści się 5 nabojów).

Broń
Spoiler: pokaż
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2008, 08:22:09 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Wilk Stepowy

  • Starszy Gildii
  • *******
  • Wiadomości: 13 885
  • Total likes: 1
  • Płeć: Mężczyzna
  • wilk bez zębów
Odp: Broń i Militaria Anime a Real
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 21, 2008, 08:11:27 pm »
Coby nikt nie brał się za Black Lagoon, bo to już jest kapitanie przeorane. Owoce czyjeś ciężkiej pracy możemy oglądać na tej stronie Od razu ostrzegę, że jest tu przy okazji screenów broni trochę spoilerów.

Ogólnie na tej stronie w kategorii "Anime" jest całkiem dużo ciekawych rzeczy
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2008, 08:23:17 pm wysłana przez Wilk Stepowy »

Offline Hunter Killer

Odp: Broń i Militaria Anime a Real
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 21, 2008, 08:23:25 pm »
Wilku, pomysł mi zabiłes...dobra pomyśle nad czymś innym...i chyba nawet mam :D
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau


Offline Ganossa

Odp: Broń i Militaria Anime a Real
« Odpowiedź #5 dnia: Listopad 21, 2008, 09:31:00 pm »
Z trochę większych gabarytowo.

F-14 Tomcat z Macross Zero


I realny odpowiednik
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2008, 11:18:55 pm wysłana przez Ganossa »
Just because I don't care
doesn`t mean I don't understand.

Offline nolifesking

Odp: Broń i Militaria Anime a Real
« Odpowiedź #6 dnia: Listopad 21, 2008, 10:47:35 pm »
Hmm ja bym się nie zgodził z tym AK47. Wyraźne różnice można dostrzec. A temacik niezły ;)
Jak porównuje się grafikę Macrossa z oryginałem to trzeba przyznać.. Macross wymiata.

Offline wyspa

Odp: Broń i Militaria Anime a Real
« Odpowiedź #7 dnia: Listopad 21, 2008, 11:00:53 pm »
Hmm ja bym się nie zgodził z tym AK47. Wyraźne różnice można dostrzec. A temacik niezły ;)
Jak porównuje się grafikę Macrossa z oryginałem to trzeba przyznać.. Macross wymiata.
Pewnie ale to raczej wina rysowania... na AK 101 to nie wygląda na 74 też nie w sumie ten zmiennik ognia to jedyny clue... :).
Zresztą z AK to jest tak że pełno po całym świecie kopii tej konstrukcji pod rożnymi nazwami ^^.
Po prostu 47 wydaje się najbardziej prawdopodobnym z wyborów

Offline Hunter Killer

Odp: Broń i Militaria Anime a Real
« Odpowiedź #8 dnia: Listopad 21, 2008, 11:07:56 pm »
A ja się zgadzam, w AK74 jest wyraźnie inny przełącznik zmiany ognia/bezpiecznik, ponadto magazynki do AK 74 sa produkowane z plastiku lub bakelitu i mają płaski wygląd, a tu (chodzi o screen nie fotkę) są wyraźne profilowania tłoczone jedynie w metalowych magazynkach. Co prowadzi to tego iż magazynki z AK47 kal 7,62mm nie pasują do AK74 kal. 5,45mm. Kolejne "za" może stanowić to, że w modelu 74 występują wytłoczenia w górnej osłonie metalowej w postaci wystających "żeber" w poprzek osi karabinu. Ostatnie to to, że w modelu 74 występuje kolba tylko metalowa, bądź plastikowa...choć jest wersja reprezentacyjna z drewnianą kolbą, lecz jej grzbiet jak i osadzenie jest niemal proste, a tu mamy wyraźny łuk i kąt.
A prawda jest taka, że to może być AK produkowane na licencji z Czechosłowacji, Iraku, Izraela, Chin, Ukrainy, czy z każdego innego państwa, mającego związek z ZSRR, a te różniły się nieznacznie (w Chinach nazywają ten karabinek Type 56)

EDIT (żeby nie było że zmieniam zawartość):
Co zaś się tyczy 101, oraz późniejszych (102, 104 itd) to są to odmiany dość mało popularne i mają wyraźne cechy 74.
« Ostatnia zmiana: Listopad 21, 2008, 11:12:52 pm wysłana przez Hunter Killer »
Walka to nie tylko siła ognia, to także, a może przede wszystkim, myślenie.
There is no 'overkill'. There is only 'open fire' and 'I need to reload' - motto Tau