trawa

Autor Wątek: Drakensang - przed premierą  (Przeczytany 10620 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Maciek_Techland

Drakensang - przed premierą
« dnia: Listopad 25, 2008, 12:07:07 pm »
Premiera Drakensang: The Dark Eye już tuż tuż - za dwa tygodnie gra zawita na półki sklepowe. Jeżeli ktoś słyszał o grze, czytał zapowiedzi i ma pytania dotyczące samej rozgrywki: od tego jest ten temat.

Offline Nehan

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #1 dnia: Listopad 25, 2008, 12:33:31 pm »
rozumiem, że mechanika jest taka jak w Realms of Arkania?
czy cena w przedsprzedaży (80 coś), będzie normalną ceną sklepową?

bardzo się cieszę, że ją wydajecie w Polsce i to znacznie przed premierą anglojęzyczną. w wersję niemiecką grać nie mógłbym

Offline Maciek_Techland

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #2 dnia: Listopad 27, 2008, 03:55:07 pm »
rozumiem, że mechanika jest taka jak w Realms of Arkania?
czy cena w przedsprzedaży (80 coś), będzie normalną ceną sklepową?

Zasady The Dark Eye były wdrażane od nowa i bazują na czwartek edycji systemu - czyli znacznie nowszej, niż za czasów trylogii Realms of Arkania. Jeżeli zaś chodzi o cenę, to cena sklepowa ustalona jest na poziomie 99,90 zł za wersję standardową oraz 169,90 za Edycję Kolekcjonerską. Niemniej jednak różne sklepy mogą obniżać swoją marżę, przez co mogą trafić się bardziej atrakcyjne oferty (np. www.msw.pl).

Cytuj
bardzo się cieszę, że ją wydajecie w Polsce i to znacznie przed premierą anglojęzyczną. w wersję niemiecką grać nie mógłbym

Ja Drakensanga musiałem poznawać po niemiecku i nawet specjalnie w tym celu przygotowywałem sobie podręczny słowniczek niemiecko-angielski z najważniejszych pojęć systemu DSA/TDE :). I nie ukrywam, że serce me uradowało się niezmiernie, gdy zobaczyłem pierwszą polską betę:). Wyprzedzenie premiery światowej było niezwykle trudne (sam scenariusz to blisko 1500 stron do tłumaczenia), ale - dzięki zwiększeniu nakładów i liczby osób pracujących nad tym tytułem - udało nam się i gra już wkrótce będzie miała swoją premierę w Polsce. Reszta świata czeka do 30.01.2009.

Offline Azazell

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #3 dnia: Listopad 29, 2008, 08:24:58 am »
Ja mam pytanie z bardziej technicznej strony. Czy gra będzie miała duże wymagania? Bo mam sprzęt, który już trochę latek ma (Athlon 64 3000, 2gb ram i GeForce 7600) - czy ten sprzęt pozwoli chociaż na rozgrywkę na średnich detalach? 

Jak w ogóle prezentuje się cała optymalizacja gry i jej silnik?
« Ostatnia zmiana: Listopad 29, 2008, 08:28:24 am wysłana przez Azazell »

Offline Nehan

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #4 dnia: Listopad 30, 2008, 08:31:00 pm »
Stary, i ty się boisz?!
Ja mam 768 ramu i gforce 6600, a i tak działa mi massefect czy f3, chociaż - bazując na minimalnych wymaganiach - nie powinny :eek:

mam nadzieję, że i tutaj dam radę!

Offline Maciek_Techland

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 01, 2008, 04:54:49 pm »
Azazell - nie musisz się niczego obawiać, gra spokojnie będzie u Ciebie płynnie chodziła. Kod jest bardzo zoptymalizowany, dzięki czemu Drakensang nie ma wysokich wymagań.

A co by było jasne - minimalne wymagania sprzętowe:
System operacyjny: Windows® XP z Service Pack 2, Vista
Procesor: Pentium® 4 2.4 GHz lub porównywalny
RAM: 1024 MB dla Windows® XP, 1536 MB dla Visty, 2048 MB dla Visty 64
Karta graficzna: NVIDIA GeForce 6600 GT z 256 MB RAM lub porównywalna
Napęd optyczny: DVD-ROM
Karta muzyczna: kompatybilna z DirectX® 9c
Wolne miejsce na dysku: 6 GB (+ 4 GB w przypadku instalacji "High Textures Pack").


Oczywiście jeżeli włączymy wszystkie maksymalne ustawienia, a do tego i antialiasing, to już ciut mocniejszy sprzęt by się przydał. Niemniej jednak gra chodzi zadziwiająco dobrze nawet na słabszych komputerach.

Offline Azazell

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 01, 2008, 09:40:32 pm »
Wspaniała wiadomość :) Dziękuje za informacje.  Cieszę się, że jeszcze są tworzone gry, które nie wymagają procesorów dwurdzeniowych.

Offline Mazur_PL

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 03, 2008, 08:00:15 am »
Jeszcze tydzień :D,szkoda że polska wersja jest kinowa,a nie pełna. :doubt:

Offline Maciek_Techland

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 03, 2008, 03:04:50 pm »
Za nagrania było odpowiedzialne hollywoodzkie studio Audiogodz - jedni z najlepszych (o ile nie najlepsi) fachowcy w tej branży. Nie próbowaliśmy stawać z nimi w szranki:). Zapewniam Cię jednak, że jak usłyszysz Drakensanga i krasnoludy mówiące ze szkockim akcentem, będziesz zachwycony.

Offline atraxt

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 04, 2008, 11:42:13 am »
Witam! Mam dwa pytania:
1.Czy wiadomo coś na temat wymagań gry odnośnie procesora, a dokładniej czy jest wymagany procesor obsługujący instrukcje SSE2, czy gra pójdzie np. na Athlonie XP? Ostatnio pojawiło się kilka tytułów, które z tego powodu nie chcą się uruchomić (pomijając wydajność i szybkość działania). Pozostałe wymagania spełniam (GF7600GT, 1.5GB RAM).
2.Jestem zainteresowany edycją kolekcjonerską i tu pytanie: jaki jest rozmiar dołączonej koszulki?
Pozdrawiam

Offline Nehan

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 04, 2008, 06:13:09 pm »
przeczytałem dość niepochlebne opinie na temat tłumaczenia drakensanga (podobno występuje zabawne określenie "jednooki cyklop"). Czy możecie rozwiać moje obawy? :)

Offline Girwan

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 05, 2008, 06:51:08 pm »
Nehan gdzie o tym czytałeś?

a tak poza tym ..

zapraszam zainteresowanych na konkurs -> http://www.gry.gildia.pl/news/2008/12/gildiowy_mikolaj_odslania_tajemnice

do wzięcia jest Drakensang z unikalnymi gadżetami, których nawet w Edycji Kolekcjonerskiej nie ma :):). Ukłony dla Techlandu :)



Offline Ajgor

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 06, 2008, 01:08:13 pm »
Jak to jest, że na stronie www namówiono mnie do zakupu gry, podając termin wysyłki jako 5-7.12.2008 a premierę jako 10.12.2008, właśnie dzwoniła do mnie Żona że kupiła mi grę Drakensang w Empiku! To po co zamawiałem? Jestem przyzwyczajony że paczka przychodzi w dniu premiery i jednocześnie gra pokazuje się w sklepach. Ale żeby była w sprzedaży przed planowaną premierą? Cztery dni wcześniej? To mam teraz dwa egzemplarze, zamówiony i opłacony w sklepie Techland-u, jestem zmuszony oddać i poprosić o zwrot pieniędzy. Po grzyba mam to zamawiać wcześniej, skoro jeszcze wcześniej kupuję to w Empiku!  :eek:

Offline Nehan

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 06, 2008, 01:13:24 pm »
lecę do empiku! :eek:

Offline Orish

Odp: Drakensang - przed premierą
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 07, 2008, 01:19:26 pm »
Co w takim razie w przypadku Drakensanga będzie oznaczało słówko "premiera", skoro grę już nawet w zwykłym sklepie można kupić? Dla mnie to bezsens totalny, po to się zamawia w pre-orderze (i płaci się dodatkowo za wysyłkę, choć w tym wypadku zrekompensowała to akurat obniżona cena), żeby otrzymać ją szybciej niż inni.

 

anything