trawa

Autor Wątek: doradźcie mi coś proszę  (Przeczytany 6210 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline badday

Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #15 dnia: Grudzień 01, 2008, 01:03:04 am »
Oj, tam denerwujecie się, po prostu kolega nie lubi "obyczajówek" za to lubi komiks sensacyjno-kryminalny  ;-)

Ja w moim pierwszym poscie wypisałem te które Ci się mogą spodobać w pierwszej kolejności wg kryteriów które podałeś - np. 100 naboi, XIII, Usagi 

pozostałe wymienione przeze mnie (można je nazwać bardzo umownie: obyczajowe) to komiksy wybitne ale nie do końca spełniające twoje subiektywne kryteria.

Zakupu From Hell pewnie nie pożałujesz, Strażnikami tez nie powinieneś się zawieść.

Ja tam ostatnio po raz trzeci czytałem Blankets (raz po ang, 2 x po polsku) i w trakcie wchłaniania czułem się jakbym czytał po raz pierwszy znów... ten komiks ma taką magię, tak wciąga... i wg mnie narysowany jest świetnie, a rysunki pasują do fabuły idealnie.

Podobnie Persepolis, Phenian, Najgorsza Kapela i inne tu wymienione. Ale zgoda -trzeba do nich w pewien sposób dojrzeć - po pierwsze wcześniej przerobić trochę mniej wymagających komiksów a po drugie poświęcić takiej pozycji więcej czasu i uwagi podczas czytania niż tym z klarownymi rysunkami i jednopłaszczyznową rozrywkową fabułą.

Rysunki które trudno przyswoić to tworzy np. Mahler:)

Aha, "Towarzysze Zmierzchu"- masz doba fabułę, ciekawe świat i bohaterów oraz piękne rysunki.

Idź do empiku i przejrzyj przykładowe plansze jeśli nie ma na serwisach i zamawiał przez internet - masz 25 proc zniżki często na nowości a mniejszą - na wszystko, więc mniej stracisz w razie rozczarowania:)


Offline Shinue

Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #16 dnia: Grudzień 01, 2008, 07:22:51 am »
Ale zgoda -trzeba do nich w pewien sposób dojrzeć - po pierwsze wcześniej przerobić trochę mniej wymagających komiksów a po drugie poświęcić takiej pozycji więcej czasu i uwagi podczas czytania niż tym z klarownymi rysunkami i jednopłaszczyznową rozrywkową fabułą.

w 100% się z tobą zgadzam.
do pewnych rzeczy trzeba dochodzić małymi kroczkami.
te bardziej ambitne komiksy zostawię sobie na deser...

jeszcze raz wielkie dzięki.

Offline nique

Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #17 dnia: Grudzień 01, 2008, 08:46:13 am »
Przejrzyj sobie np.
Sambre
Trzeci Testament
Blacksad
Skorpion
Kasta Metabaronow
Cygan
Bouncer
Ksiezycowa Geba
Corto Maltese

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #18 dnia: Grudzień 02, 2008, 01:21:24 am »
w 100% się z tobą zgadzam.
do pewnych rzeczy trzeba dochodzić małymi kroczkami.
te bardziej ambitne komiksy zostawię sobie na deser...

jeszcze raz wielkie dzięki.

Eh, nie dziel komiksow na bardziej i mniej ambitne, tylko dobre i zle. Mniej ambitny komiks moze miec plynaca fabule i dac Ci wiecej satysfakcji niz ciezkie w lekturze 'arcydzielo'.

Dodatkowo, komiksy lekkie sa przewaznie tansze, bo maja wieksze naklady, tylko trzeba unikac totalnego barachla w stylu Hellboy, Lanfeust z Troy, wszystko Marvela i DC i jeszcze pare tego typu (dobra znikam, zanim mnie zabija).

 :badgrin:
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #19 dnia: Grudzień 02, 2008, 09:02:59 am »
wszystko Marvela i DC
hmmm, a ja myślałem, że komiksy dzieli się na dobre i na złe, a nie na "totalne barachło z Marvela i DC" i resztę :lol:

Offline kumi kadze

Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #20 dnia: Grudzień 02, 2008, 09:14:33 am »
Cytuj
Dodatkowo, komiksy lekkie sa przewaznie tansze, bo maja wieksze naklady, tylko trzeba unikac totalnego barachla w stylu Hellboy, Lanfeust z Troy, wszystko Marvela i DC i jeszcze pare tego typu (dobra znikam, zanim mnie zabija).

 :badgrin:

No tak, na przyklad takiego Watchmana z DC i jeszcze paru tego typu.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #21 dnia: Grudzień 02, 2008, 11:40:12 am »
No przeciez zartowalem.  :lol:

Watchmen tez mi sie podobali. Vertigo jak najbardziej moze zostac. Punisher jest wporzo. Kazdy znajdzie cos dla siebie. Tylko bez pietyzmu, bo na samym koncu to jednak jest kultura masowa...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

celtic

  • Gość
Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #22 dnia: Grudzień 02, 2008, 12:28:02 pm »
Chyba nikt nie pisał o "ŻYWYCH TRUPACH" , a to jak dla mnie najlepsza seria jaka u Nas wychodzi , jeśli chodzi o komiksy o "przenikających się światach" to polecam " NIGDZIEBĄDŹ"

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #23 dnia: Grudzień 02, 2008, 12:28:13 pm »
Tylko bez pietyzmu, bo na samym koncu to jednak jest kultura masowa...
a co w dzisiejszych czasach nie jest kulturą masową? :)
no i masowe wcele automatycznie nie oznacza "złe", że tak wrócę do Twojego - słusznego i stosowanego też przeze mnie - podziału na komiksy.

KRL

  • Gość
Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #24 dnia: Grudzień 02, 2008, 02:39:04 pm »
Cytuj
przejrzałem kilka z proponowanych pozycji i nie jestem pewien czy będę w stanie się przekonać do prostej czarno-białej kreski co poniektórych z nich. w zasadzie powinienem napisać to na samym początku, ze lubię gdy komiks z strony graficznej prezentuje się dobrze.

idę sobie
strzelić w łeb.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #25 dnia: Grudzień 02, 2008, 03:11:06 pm »
a co w dzisiejszych czasach nie jest kulturą masową? :)
no i masowe wcele automatycznie nie oznacza "złe", że tak wrócę do Twojego - słusznego i stosowanego też przeze mnie - podziału na komiksy.

Jak np. pan Zenek zacznie sie realizowac artystycznie dmuchajac w metalowa rurke i tym sposobem wydobywajac dzwieki i nazwie to zjawisko 'puzonem' to nie bedzie kultura masowa, bo wszyscy to zleja, co najwyzej ministerstwo kultury da dofinansowanie a w gazecie wyborczej pojawi sie artykul.

Kultura masowa to wlasciwie zjawisko niszowe, gdyby wziac pod uwage ogolna liczbe osob angazujacych sie w jakiejs formie w kulture.

Gdyby kazdy w gaszczu propozycji poruszal sie o wlasnych silach, nie korzystajac z pomocy znajomych i recenzji, to prawdopodobnie nikt o zdrowych zmyslach nie wpadlby na pomysl, by np. czytac Harry Pottera. Ja bym nie wpadl...

Tak wiec istotnie - masowe nie oznaczaja zle, czesto nawet masowosc jest gwarancja pewnego minimalnego poziomu. Niestety oznacza to czesto takze splycanie przekazu, uproszczenia fabularne, happy end, brak kontrowersji i tak glowny nurt kultury przeradza sie w kino familijne. Ale to przeciez wszyscy dawno wiemy...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #26 dnia: Grudzień 02, 2008, 03:18:27 pm »
Jak np. pan Zenek zacznie sie realizowac artystycznie dmuchajac w metalowa rurke i tym sposobem wydobywajac dzwieki i nazwie to zjawisko 'puzonem' to nie bedzie kultura masowa, bo wszyscy to zleja, co najwyzej ministerstwo kultury da dofinansowanie a w gazecie wyborczej pojawi sie artykul.
Tak, ale zaraz ktoś wrzuci jakiś filmik z udziałem pana Zenka na youtube i mamy kolejną gwiazdę sezonu ;-)
naprawdę łatwo dzisiaj o masowość, ale to też wszyscy wiemy...

@KRL:
Karolu, nie strzelaj sobie w łeb, zrób lepiej coś w prostej, czarno-białej kresce, a ja to będę wielbił :D

Offline Shinue

Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #27 dnia: Grudzień 02, 2008, 08:21:45 pm »
idę sobie
strzelić w łeb.
wy tu jesteście starzy wyjadacze a ja zwykły szary człowieczek.
co mam na to poradzić, że wolę kolorowego Moebiusa czy Bilala niż prostą czarno-białą kreskę?
de gustibus non est disputandum...
bylem dziś w empiku ale tam nie było żadnego z zaproponowanych przez badday'a komiksów.
swoją ocenę opieram więc wyłącznie na tych kilku kadrach pokazanych na gildii
(z założenia powinny być reprezentatywne).
« Ostatnia zmiana: Grudzień 02, 2008, 09:09:41 pm wysłana przez Shinue »

KRL

  • Gość
Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #28 dnia: Grudzień 03, 2008, 08:34:53 am »
chodzi o zestawienie słów "prosta czarno-biała kreska" z "dobra grafika".

można było napisać,że wolisz kolorową, efektowną, bogatą, finezyjną grafikę.

i nie jestem wcale stary.
a ty pewnie nie jesteś szary.

Offline Shinue

Odp: doradźcie mi coś proszę
« Odpowiedź #29 dnia: Grudzień 03, 2008, 02:47:21 pm »
rzeczywiście moja wypowiedź była niefortunna,
ale doskonale odczytałeś intencje.

 

anything