trawa

Autor Wątek: Co myślicie o grze?  (Przeczytany 28850 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Girwan

Co myślicie o grze?
« dnia: Grudzień 10, 2008, 08:35:05 am »

Zapraszam do przeczytania naszej recenzji :http://www.gry.gildia.pl/gry/drakensang_the_dark_eye/recenzja

I do wypowiedzi co myślicie o grze. Zgadzacie sie z recenzją? Nie zgadzacie się? Jakie Wy macie odczucia względem gry? Gdybyscie mieli ją oceniać ile w 10 punktowej skali byście jej dali?



Offline Orish

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 10, 2008, 10:28:54 am »
Litości, recenzent nawet nie potrafi poprawnie napisać tytułu gry. Na pewno ten tekst przeszedł korektę?
Wcześniej ktoś pomylił się też w nazwie tego działu, pisząc "Darkensang" :/

Ja wciąż czekam na kuriera :)

Offline Girwan

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 10, 2008, 12:11:43 pm »
Litości, recenzent nawet nie potrafi poprawnie napisać tytułu gry. Na pewno ten tekst przeszedł korektę?
Wcześniej ktoś pomylił się też w nazwie tego działu, pisząc "Darkensang" :/

Ja wciąż czekam na kuriera :)

hm . .gdzie znalazłeś niepoprawny tytuł?

Wiesz . .mu też jesteśmy tylko ludźmi a nie botami :), nam tez zdarzają się błędy, potrafimy natomiast się do nich przyznać i je poprawić .

Co do nazwy forum .. faktycznie administratorowi się machnęły literki, ale zostało to przecież szybko naprawione :)

A mi chodziło bardziej o opinię merytoryczną a nie pod kątem - "macie błędy w tytule" :)



Offline Orish

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 10, 2008, 12:41:27 pm »
Wiem, ale to razi ;) Błędny tytuł jest w całym tekście, wszystkie pogrubione słówka.

Offline Girwan

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 10, 2008, 03:19:02 pm »
eh a ja szukałem błedu w stylu Darkensang :)

ok, dzięki za wskazanie błędu, tym razem zawinił nasz edytor, który nie wiedzieć czemu wycinał "n". Już poprawione



Offline TobiAlex

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 10, 2008, 03:46:33 pm »
Dziś otrzymałem swoją wersję gry :-) i muszę powiedzieć, że pierwsze wrażenie jak najbardziej pozytywne (daję na razie 9/10 - czas pokaże czy będzie wyższa ocena ;-).

Offline SirLucas

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 10, 2008, 06:06:07 pm »
Gierka super =) zakupiłem w empiku =)

Daje 9/10
+grafika
+fabula
+system
+ogromna ilość przedmiotów
+ciekawe i rozbudowane rozwijanie postaci...
+czysty RPG
+ciekawi towarzysze
+piękna muzyka


-Kamera(wkurza mnie niemiłosiernie )





BTW: heh...mam już ten dom (nie będę zdradzał więcej na jego temat),no ale teraz głupie pytanie...jak zmienić członków naszej drużyny(kogoś wywalić i dać kogoś innego)?

Pozdrawiam serdecznie.

Offline crazyperson

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 10, 2008, 08:31:23 pm »
Zacznę od minusów:
-kamera, kamera, kamera oraz sterowanie (wszystko przez tą kamerę),
-liniowość do bólu (gracz jest wręcz prowadzony za rączkę),
-niektóre quest'y nie potrafią zainteresować,
-nie wiem dlaczego, ale mam wrażenie, że tłumaczenie nie jest zbyt dobre,
-grze bliżej do Fable niż BG-jak na mój gust trochę (bardzo) zbyt "cukierkowo".

Teraz plusy:
-choć kamera to największy mankament tej gry to jednak można się w końcu doń jakoś przyzwyczaić,
-mimo swej liniowości wciąga, zasysa i skutecznie zatapia gracza w swym świecie,
-choć do BG trochę (dużo) jej brakuje to jednak... "coś w tym porównaniu jest",
-fajna i klimatyczna muzyka,
-dobrze oddająca realia gry i mogąca się podobać grafika,
-ciekawy główny wątek,
-wśród zadań pobocznych znajdzie się kilka(naście) perełek,
-rozwój postaci,
-wciąga!!! (a to chyba najważniejsze).

Ocena: 7,5/10 (dla osób lubiących taką "cukierkową" wersję fantasy - 8,5/10).

Offline Sliwa

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tiger of the Rear Guard
Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 11, 2008, 12:46:54 am »
Witam.

Hmm... od czego by tu zacząć , może od tego co najbardziej razi na początku... a więc :

- kamera  :arrow: do której po 2-3h grania można się przyzwyczaić.

- brak ogromnej części (prawdę mówiąc to imho niema 95% audio) wypowiadanych kwestii przez bohaterów.

- ... tbh mądrzejszych "towarzyszy podróży" spotykałem w NwN2 >.<  :arrow: często zdarza mi się ,że np Ruh(l)ana stoi w miejscu zamiast bić - tzn raz "auto" atak się jej włącza sam (ofc zawsze mam zaznaczonych całą drużynę) czasami muszę wszystko robić ręcznie co przy 3 przydupasach i moim charze na dłuższą metę jest dość męczące.

- questy :arrow: dunno czy to aby na pewno bug ale zdarzyło się już kilka razy ,że nie mogłem odnaleźć przedmiotu questowego (np QS ze Smoczym Zadaniem - brak 1 artefaktu / czy np po zabiciu niedźwiedzia nie dostałem głowy ale ,że Metamag "ssał" to zrobiłem żołnierza i przechodząc raz jeszcze dostałem tą zafajdaną łepetynę... z tym ,że teraz nie zacznę już od nowa lawl).

- tłumaczenie tekstów :arrow: tu się naprawę spisali Ci polscy tłumacze, jedynie do czego można się przyczepić to to ,że jak kobieta coś mówi to pojawia się napis np : "Napiłbym się piwa" - lAWl , pierwsze skojarzenie ? MIRIAM , chociaż po rozebraniu jej nie dostrzegłem nic w majtochach więc to chyba "TYLKO" błąd w pisowni, ale mimo wszystko razi i jakoś dziwnie się czuję kiedy jakiś "fajny lachon" IG wypowiada się jak facet...

- zachowanie bohaterów "drugoplanowych" :arrow: wiele można zarzucić np NwN2:MoTB (czy innej grze/części) ale na pewno nie to ,że bohaterowi drugorzędni robili tylko jako meatshieldy... tutaj (w Drakensang) rola tych "postaci" sprowadza się tylko do pomocy w zabijaniu i wykorzystywaniu ich umiejętności, imho przez to gra wiele traci, już nie chodzi i o jakieś wielkie interakcje z nimi ale ffs czy np Ruh(l)ana nie mogła by wypowiedzieć czegoś innego niż "nie twoja sprawa / nic więcej nie musisz wiedzieć / pewien ktoś i już się nie uleczył / dzięki za rozmowę" ?? lawl aż 4 opcje no mega ql, to więcej interakcji jest w RA3 z współdowódcą...

- liniowość... omg , wszytko jest do przeżycia ale to ,że np nie mogę wybrać w jakim tonie chce dać odpowiedź jest dość irytujące... np jakaś głupia paua  (pała...) mnie wyzywa a ja mogę jedynie mu odpowiedzieć ,że : "oj oj przepraszam wielkiego mistrza, źle się zachowałem" czy inne takie szity kiedy niema się wpływu na to co powie nasz bohater... pod tym względem gra SSIE NIESAMOWICIE!?!?!?! tak jak można przeboleć kukły drugoplanowe i ich zachowania tak tego w cRPG się nie da pominąć... to tak jakby zrobić szutera bez enemy do zabijania czy sapera bez min or even solitarie bez kart. -.- Starsze gry jak np Gothic sprzed ponad 7 lat (w pl 6) miał pod tym względem większe pole do popisu czy jak kto woli BG.

- no i ewentualnie żeby się trochę jeszcze po przyczepiać to pasek życia stforuf... wygląda jak "żywcem" wyciągnięty z painta lal...

Co mnie zauroczyło w grze... :

- grafika , niby nic nadzwyczajnego jak na te czasy ale ma swój klimat przez co naprawdę przyjemnie spędziłem ostatnie 11h , tła są niczego sobie , lokacje także ,chociaż ciągłe oglądanie tego samego w końcu stanie się nudne (tzn całe miasto wygląda tak samo, niema dużych różnic pomiędzy "dzielnicami" jak to np było w Wiedzmolol bul'u jak to mawiał kapłan Vodyanoi). Za to wygląd postaci (bohaterów) i NPC'uf (tak uf...) jak np Salina jest naprawdę świetny, mimika twarzy działa idealnie i po samym wyglądzie można wywnioskować ,że dana postać jest zmartwiona/wściekła czy inne jej emocje - przypatrzcie się uważnie (ofc meh gra na max detalach , dunno jak to wygląda na niższych).

- spora ilość zadań pobocznych (szkoda ,że nie wszystkie śmigają tak jak trza :X), jest się czym zająć i można się trochę pobawić a nawet uśmiać lal ,jak np QS z psim futrem zamiast brody >.>

- gra wciąga swoją fabuła i światem bo póki co nic nie zapowiada ,ze mam być jakimś super herosem ratującym świat bo tbh trochę mnie to już zaczyna nudzić w grach cRPG... ile można ciągle to samo przerabiać...  :neutral: ALE ,że nie skończyłem jeszcze gry to nic nie jest pewne... oby jednak tak nie było bo dostane spazmów.

- w sumie nie jestem do końca pewien czy to plus czy minus tej gry , mianowicie chodzi mi o ilość statystyk, jak zobaczyłem to za 1 razem to omal nie dostałem palpitacji serca... ale po kilkunastu minutach przeglądania wszystkiego po kilka(naście) razy wszystko stało się jasne (no może poza "rzutami" na otwieranie zamków...).

- fajny motyw z domem, przypomina mi to trochę motyw z NwN2 czy Overlord'a i chyba nawet w BG było coś takiego...

Reasumując :
Jest to "średnia" gra (mimo ,że jej jeszcze nie skończyłem :P) i z pełnym sumieniem mogę jej dać jakie 6.5/7 na 10, mimo wszystko jak na nową produkcje to wiele jej brakuje żeby być "dobrą" czy "bardzo dobrą" produkcją, kto grał np w BG/NwN/Wiedźmin/Fallout etc to wie co mam na myśli...

P.S.
Ech trochę się rozpisałem...
Nikt się nie musi zgadzać z tym co napisałem, to tylko i wyłącznie moje odczucia co do tej gry.
Sry za literówki ale odzwyczaiłem się od używania polskich znaków i pisania takich długich postów ;].

P.S.2
Imię Amazonki specjalnie przekręciłem >.< bo tak ładniej brzmi niż Rhulana :P.

EDIT

Właśnie zakończyłem rozrywkę i... jestem trochę zawiedziony, koniec tej "epickiej przygody" jest tak banalny ,ze omal nie spadłem z mojego super fotela ,że o ostatnim bosie to nie wspomne bo to totalna "żenua".

Z początku (pierwsze 15h+) gra nie różni się niczym specjalnym od innych rpguf ale potem jak się już wkręci to trudno odejść od kompa. Gra imo przestawiona w formie "opowieści" - tzn niema się konkretnego wpływu na otoczenie/zakończenie czy inne takie, coś jakbyśmy oglądali film fantasy lal >.> (szkoda ino ,że moje przypuszczenia okazał się prawdziwe - chwała NwN2:MoTB gdzie nie trza ratować całego świata...

Głupota SI nie zna granic... przez dobre 17 min (i to nie jest głupi joke... z zegarkiem w ręku siedziałem lawl, między czasie zjadłem kolacyje) męczyłem się żeby zabić kolesia w "pewnej" misji bo ciągle blokował moje ciosy mimo ,że był pachołkiem za którego nawet XP nie dostawałem (to high lvl), ba miałem już top gear - dla przykładu bosuf w 3-5min - niby banał a jednak jak się notorycznie powtarza to jest dość rzec... irytujący.

W ogóle jaki wałek ,że ta gra oferuje ponad 100 godzin zabawy (tak jest napisane na pudełku z grą...), krótsza od Wiedźmina który ma 60h, żeby nie skłamać zrobiłem chyba wszystkie zadania poboczne, zabiłem wszystko co tylko można było a i tak zakończyłem przygodę w około 55h (grę kupiłem w środę...) - czuję się oszukany - a btw ze wszystkich (probably) zadań pbocznych nie wykonałem 5 - to kwestia 1h gry +- co nadal nie daje nawet okolicy 100.

Współtowarzysze... tak jak wcześniej z tym wyjątkiem ,że Rhulana wymówiła po pewnym QS coś innego... byłem wniebowzięty do momentu kiedy się okazało ,że tylko ją można było upgradnąć -.- Szkoda bo to imo nie wykorzystany potencjał który by sporo dodał do rozrywki.

Świat, potwory, lokacje wszystko wygląda naprawdę świetnie mimo ,że brakuje mi takich smaczkuf jak z Wiedzmolol Bul'a - tzn upływ czasu, dzień, noc etc... ale największe wrażenie zrobiła na mnie mimika postaci, naprawdę mnie zauroczyła.

Reasumując:
Za pierwszym razem oceniłem grę trochę zbyt surowo (jak to mówią nie oceniaj książki po okładce). Ma swoje plusy i minusy (raczej z przewagą tych pierwszych). Jeśli chodzi o "opowiedzianą" historię to gra naprawdę jest cudowna ale diabeł tkwi w szczegółach - bezmyślne SI stforuf i drużyny (żeby nie robić co 5 min load'a to trza było robić wszystko ręcznie - wkur****** na dłuższą metę ffs), brak bohaterów drugoplanowych - tzn są jako "marionetki".

Trochę kiczowate rozwiązanie sprawy złota, tzn wystarczyło nazbierać trochę śmieci i już było na top sprzęt, - za łatwo ble, na upartego można się też przyczepić do wyglądu magii - qpa na sto dwa, praktycznie wszystko wygląda tak samo, różnią się jedynie kolorem.

W ogóle na ch**a w tej grze są elfie magusy skoro każdy jakiś potężniejszy czar jest możliwy do opanowania przez ludzi. Dyskryminacja elfuf pFF, a gdzie równouprawnienie w fantasy?

Gra jest zbyt łatwa... nadmiar punktów do dyspozycji daje możliwość zrobienia istnego hero co jeśli nie trafi na zdeklowane SI to zabije 1 hitem (jak meh z ciosu gniewu czy jak to się tam zwało...), kolejny minus ble.

Za to bardzo mnie się spodobał motyw z wychodzeniem z NPC na powierzchnię - np będąc na 5 poziomie weź sobie biegnij 20 min do wyjścia... fuj!

Dobra koniec tego zrzędzenia...

Gra jest naprawdę dobra dla osób które nie maja jakichś wygórowanych wymagań od gier typu cRPG. Dla tych co (że tak to ujmę) znają się trochę na rzeczy to gra ma sporo "baboli"(kilka wymieniłem powyżej - SI/Bohaterowie), pojedynczo wcale nie są groźne ale jak zbierze się je do kupy to zaczynają dokuczać, jednym mniej ,drugim bardziej - ale chyba najbardziej dokuczliwym jest to ,że raczej nikt nie będzie miał ochoty przechodzić tej gry raz jeszcze - z wiadomych przyczyn.

Pozdrawiam i życzę miłej gry tym co jeszcze podróżują po świecie Aventurii.

P.S.
Nie spałem od piątku więc wybaczcie mi plx głupawy ton niektórych wypowiedzi i błędy...
« Ostatnia zmiana: Grudzień 14, 2008, 01:33:18 am wysłana przez Sliwa »

Offline Maciek_Techland

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 11, 2008, 01:32:50 pm »
BTW: heh...mam już ten dom (nie będę zdradzał więcej na jego temat),no ale teraz głupie pytanie...jak zmienić członków naszej drużyny(kogoś wywalić i dać kogoś innego)?

Jeżeli już masz 4 osoby w drużynie, to musisz zagadać do którejś z nich i odesłać do rezydencji, by na Ciebie czekała. Jeżeli masz wolne miejsce w drużynie, to wystarczy, że zagadasz do interesującej Cię postaci, a pojawi się opcja dialogowa pozwalająca przyłączyć ją do drużyny.

Cytat: Sliwa
- liniowość... omg , wszytko jest do przeżycia ale to ,że np nie mogę wybrać w jakim tonie chce dać odpowiedź jest dość irytujące... np jakaś głupia paua  (pała...) mnie wyzywa a ja mogę jedynie mu odpowiedzieć ,że : "oj oj przepraszam wielkiego mistrza, źle się zachowałem" czy inne takie szity kiedy niema się wpływu na to co powie nasz bohater... pod tym względem gra SSIE NIESAMOWICIE!?!?!?

Faktycznie, w Drakensang nie masz wyboru, czy chcesz być czarnym charakterem, czy też postacią pozytywną - stoisz po stronie dobra i nie mordujesz cywilów. Jednakże wielokrotnie pojawiają się zupełnie odmienne opcje dialogowe, które pozwalają poprowadzić rozmowę w zupełnie innym kierunku, często wynikające z talentów socjalnych. Najlepszy przykład z brzegu: duch elfa mieszkający w pniu Złego Drzewa. Możesz prowadzić z nim rozmowę na naprawdę różne sposoby, co rzutuje na sprawę otrzymania amuletu i konieczności stoczenia ewentualnej walki.

Sam główny wątek fabularny jest liniowy - gdyż mamy tutaj przedstawioną konkretną, pełną szczegółów, wielowątkową opowieść. Przy takim założeniu liniowości się nie uniknie. Zauważ jednak, że tyczy się to tylko głównej linii fabularnej, bo z jakże licznymi questami pobocznymi (nierzadko wielowątkowymi) to już zupełnie inna bajka. Ponadto, nawet główny wątek fabularny oferuje też rozdroża - jak np. w Mrocznym Lesie, gdzie możemy współpracować z wiedźmami, bądź też stanąć po stronie Inkwizycji i te wiedźmy tępić (a nawet jak będziemy chcieli tępić, to dostaniemy szereg zadań, które możemy wykonywać w dowolnej kolejności).

Co jednak najważniejsze: pomimo tego, że fabuły i głównego wątku nie jesteśmy w stanie zmienić, docierając zawsze do jednego zakończenia, to questy można wykonywać na różne sposoby. Kiedyś podawałem przykład związany z wiedźmami/inkwizycją, gdy musimy dla wiedźm zdobyć wino mszalne z magazynu inkwizycji. Kwatermistrza możemy uwieść, jeżeli mamy w drużynie dziewczynę o wysokim talencie uwodzenia, możemy spróbować przekupić, bądź też wypuścić kury z pobliskiej zagrody i mu o tym powiedzieć (jest za nie odpowiedzialny, więc pobiegnie zająć się sprawą, a my możemy wkraść się do magazynu). Różnorodne możliwości rozwiązania danego questu są szczególnie odczuwalne w questach pobocznych - już w pierwszej lokacji otrzymujemy pewne zadanie, które możemy zakończyć jeszcze przed dotarciem do Ferdok... Ale możemy je też zakończyć dopiero po przejściu ponad połowy gry, w międzyczasie mając kilka dodatkowych opcji zakończenia tego questu. Sprawa wniknięcia w szeregi jednej z dwóch kompani handlowej ciągnie się też przez bardzo długi okres, a możemy tutaj właśnie wybrać, którą kompanię będziemy chcieli zinfiltrować (wybór jednej wyklucza drugą). Tak więc określenie "ssie na maxa" jest mocno przesadzone - ale cóż, masz prawo do własnego zdania, przecież gra nie musi zauroczyć od razu każdego.

Offline SirLucas

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 11, 2008, 04:13:39 pm »
Drogi Maćku

Ja nie mam takiej opcji żeby z nimi rozmawiać =/ jak są u mnie w drużynie =/
W instrukcji było napisane żeby nacisnąć prawy przycisk myszy i otworzy się menu kontekstowe....ale nic dosłownie nic nie mogę zrobić aby z nimi porozmawiać....

Prawy myszy: kamera
Lewy: po prostu zaznaczam członka drożyny i tyle.

Próbowałem wszystkiego..proszę pomocy =/ (grałem w wiele Crpg,RPG i nigdzie takiego problemu nie miałem :D) a chciałbym tą Elfke w teamie :D

Pomocy =/

Offline Lorr

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 12, 2008, 12:24:19 am »
Witam,

Zaliczylem juz cala pierwsza lokacje, kawalek miasta i co moge powiedziec to:

plusy:

- niezla grafika, choc dziwi mnie troche uzycie bitmapowych krzakow w tych czasach, ale przynajmniej ladnie chodzi na moim dosc wiekowym PC
- bardzo fajnie przedstawiaja sie bohaterowie i NPC, zwlaszcza krasnoludy - dlatego wlasnie jednym z nich postanowilem grac
- swietnie zapowiada sie rzemioslo, mam nadzieje ze bedzie mozna naprawde tworzyc wyjatkowe przedmioty, jak obiecuje instrukcja
- nareszcie nie moge dostac sie do kufra jesli nie umiem go otworzyc - te rozwalanie wszystkiego w drobny mak (NWN-y) jest totalnym blędem IMO
- bardzo fajny system rozwijania cech postaci (chodzi mi o mozliwosc przydzielania PD zaraz po zdobyciu)
 
i to tyle, teraz wady:

- muzyka jest, ale nic poza tym
- dialogi jak na razie to jakis zart - po prostu czytasz kwestie a mozliwosc wyboru to tylko zludzenie - cala zabawa sprowadza sie do tego, ze jestes neutralny dobry i masz wybor wziecia zadania lub nie. Ewentualnie mozesz doczytac o jakichs szczegolach tego zdania, albo wysluchac historyjek, gdzie nie masz zadnej ingerencji w to co mowi NPC i TY. A juz szczytem jest sytuacja kiedy masz 4 takie same dialogi do wyboru, tylko roznia sie koncowkami zdan.. Przepraszam ale gdzie tu jest ten Baldur 3d? Mam cicha nadzieje ze to sie pozniej rozwinie, bo jak nie to gra lezy i kwiczy.
- system wyboru postaci: nie mam nic do ras, wygladu, nazewnictwa klas - to wszystko jest super.. ale coz z tego jesli tak naprawde mamy tylko 2 klasy postaci - czarujace i walczace bronia, bo cala roznica sprowadza sie do statystyk i preferowanych umiejetnosci, ktore i tak moze miec kazdy. tutaj system daje mocno po dupie (ja sobie po prostu przejde gre raz wojem i pewnie zobacze wszystko co bylo do zobaczenia odnosnie mechaniki)
- zachowanie kamery to jakis niewybaczalny blad - point and click jest niegrywalny, sterowanie klawiatura doprowadza do placzu kiedy kat kamery sie zmienia a potem nie powraca tam gdzie byl... nie mowie juz ze sposob obracania kamery to tez poracha (az zaczalem skrecac klawiszami)

Ale tak jak ktos juz pisal - w tej grze jest cos co cie trzyma przed monitorem.. IMO wielka nadzieja ze bedzie lepiej, a potem jej specyficzny klimat, ktorego nie mialy np NWNy. Daje ci on poczucie ze tam gdzies czeka na Ciebie nieznane.
 

Offline Maciek_Techland

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 12, 2008, 04:05:21 pm »
Drogi Maćku

Ja nie mam takiej opcji żeby z nimi rozmawiać =/ jak są u mnie w drużynie =/
W instrukcji było napisane żeby nacisnąć prawy przycisk myszy i otworzy się menu kontekstowe....ale nic dosłownie nic nie mogę zrobić aby z nimi porozmawiać....

Masz, Sir Lucas, masz taką opcję:). Wiem chyba, w czym jest problem. Zaznacz TYLKO głównego bohatera, tak, abyś nie sterował całą drużyną. Teraz, jeżeli najedziesz na jakąś postać, to PPM otworzysz menu kontekstowe i możliwość rozpoczęcia rozmowy.

Offline Orish

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 12, 2008, 04:13:15 pm »
Ja mam takie pytanie: naprawdę nie ma możliwości podświetlania aktywnych przedmiotów? Jak to możliwe? :( Przecież teraz to standard...

Offline SirLucas

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 14, 2008, 01:56:43 am »
Dzięki Maciek =)


OMFG xD Gra zabiera sporo z mojego życia :D

Wkręca jednak ostro..szczególnie motyw ze smokiem..no ale ekhm nic już o tym nie pisze xD

Jednak brakuje jej sporo elementów :

-czyszczenie ekwipunku(sortowanie,układanie)
-Rzeczywiste dialogi mogły by być bardziej rozbudowane
-większa interakcja z drużyna (przydała by się)
-dodatkowe atrybuty do broni i innych itemow (troszkę więcej proszę)..no ale możne stary nawyk mam po BG2 i NWN ^_^
-i parę innych rzeczy ^_^


Nie musicie się ze mną zgadzać..po prostu jest to moje zdanie i właśnie tego jej brakuje...jednak zapraszam do kupna tej gry bo przygoda jaką przeżyjecie zostanie wam na długo =)..i będzie to raczej mile wspomnienie =)...Moze Drakensang 2 dopełni wszystkie luki i będzie to HIT nad Hity =)


Teraz czekam na soundtrack tej Gierki!! Bo niestety kupiłem edycje zwykła =/ A muzyka to wielki + tej gry =)..mam nadzieje ze jakoś wyjdzie oddzielnie w Empiku czy gdzieś =)

http://wyszukiwarkamp3.eu/listen/cU1VWGh5eERzbw==Drakensang%20-%20The%20Dark%20Eye.html


Pozdrawiam i idę spać...chociaż może poszperam trochę w jaskiniach krasnali trochę :D ^_^

 

anything