Autor Wątek: Co myślicie o grze?  (Przeczytany 28865 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline groso

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #45 dnia: Styczeń 07, 2009, 03:13:53 pm »
To jeszcze tak dla sprostowania, ja jako ten krytykant nie czepialem sie poziomow trudnosci i skryptow i musze sie zgodzic tez z panami. Co do poprzedniego komentarza to troche za malo plusow dalem ktore moglbym wstawic a mianowicie, wlasnie temat tych magicznych przedmiotow. Ten element jest jak najbardziej pozytywny. Skrypty to jest sprawa indywidualna. osobiscie ich nie uzywam w nadmiarze gdyz to ja chce byc wladca teamu i decydowac o wyborze czarow czy rodzaju ataku, ale przydalaby sie postac ktora spontanicznie uzdrawia druzyne. Opcja bierna i atakujaca to zdecydowanie za malo. I gra rpg musi miec jakis przyzwoity poziom trudnosci zeby to nie bylo ze jakis czasr pierdykne i jeden kij na glowie i po calej sprawie. Musi byc wyzwanie. Akurat w Drakensang ten poziom jest w miare odpowiedni choc moglby byc troche wyzszy. Prawdziwy problem byl tylko ten szczur. Co do baldura i czarow to faktycznie tam sama postacia-magiem mozna bylo przejsc caly dodatek.Byla troche zbyt silna. Tworzylo sie 10 klonow samego siebie, kazdy z osobna rzucal zatrzymanie czasu i nie bylo madrych:)Ale tu zdecydowanie za slabo. podtrzymuje ocene 5.5-6/10. Moze mam duze wymagania strasznie ale NWN2 tez u mnie otrzymuje max 7

Offline *NicK*

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #46 dnia: Styczeń 09, 2009, 11:49:03 am »
Plusy:

- Bardzo ciekawy system rozwoju postaci. Mi to bardzo odpowiada, gdy można stworzyć sobie różne mieszanki klas, nie skazując się na jakieś poważniejsze ograniczenia.

- Dobra grafika

- Muzyka (nie przeszkadza, nie nudzi)

- Klimat (coś co wciąga)

- Stabilność i optymalizacja. Gram na 2 kompach równolegle z żoną, i od 2 tygodni gra ani razu się nie zawiesiła na żadnym z nich. To rzadkość przy ostatnich żenujących pod tym względem produkcjach (Sacred 2)

Minusy:

- Za krótka (za mało przygód i lokacji) i za mało interakcji z innymi postaciami. Brakuje wyraźnie rozmachu jak w BG2.

- Brak dostępu do lokacji, na których ukończyliśmy już zadania główne. A przecież mogłyby być wykorzystane ponownie do innych questów (choćby pobocznych)

- Brak przydatności umiejętności rzemieślniczych. Praktycznie poza tarczą z żelaza, nie wykorzystałem w grze efektywnie żadnego przepisu. Wszystko można albo wcześniej kupić, albo znaleźć przy pokonanych wrogach lub w beczkach i skrzyniach.

- Za mała różnorodność przedmiotów. W sklepach, skrzynkach, beczkach - walają się setki takich samych przedmiotów, różniących się jedynie wyglądem i nazwą, i to też nie zawsze.

- Brak możliwości ustawienia poziomu tudności. Gra jest banalnie łatwa i w większości przypadków nawet nie chciało mi się wspomagać zbrojnych czarami. Jedyny problem miałem tylko w momencie, gdy zupełnie z marszu wpadłem na szczurzycę. Po odpowiednim przygotowaniu się padła za pierwszym razem. Reszta walk głównych była zaledwie wymagająca użycia paru mikstur leczenia i/lub pokierowania indywidualnie postaciami.

Moja ocena: 8,5/10 - ta połówka to za klimat, bo gra wciąga niemożliwie.

Offline Czajkens

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #47 dnia: Styczeń 11, 2009, 09:49:22 pm »
Powiem tak, aby się nie rozpisywac zgadzam się z panem Zerdem. Jedynym plusem, jak dla mnie jest grafika, i na tym koniec. Może i fabuła robi się ciekawa po kilku godzinach, ale niestety dialogi nie pozwalają mi tak długo grac. zero interakcji na otoczenie, i na towarzyszy, moża to przez to że tyle w kotora grałem  ;-) . Ogólnie nie polecam, nie dajnie sięzwieśc ta gra tylko ładnie wygląda. Ale po godzinie się nudzi. Na swoją obronęmogętylko powiedziec.

Wypowiedzi autora mają na celu ukazanie co sądzi o danym produkcie, nie ma on na celu nikogo urazic.

Jeszcze wrócę do dialogów, kto je tłumaczył powinien spłonąc w piekle, albo to był jakiś mocher albo "pedał". 

Offline Jazmatos

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #48 dnia: Styczeń 12, 2009, 06:48:53 am »
Ludzie po prostu jest to baśń więc i dialogi są odpowiednie jeśli kogoś drażnią to trudna ale jeśli ktoś czytał np Władce Pierścieni to wie że są podobnego kalibru często. Wy się po prostu za bardzo przyzwyczailiście do gier typy Wiedźmin i Kotor owszem też w nie grałem i są świetne ale nie oceniajcie tej gry tylko przez pryzmat innych zwłaszcza które sie od niej trochę różnią bo wówczas w tej gre wyjdzie na to że nie ma nic prócz grafiki a to nie prawda.

Offline groso

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #49 dnia: Styczeń 12, 2009, 05:50:36 pm »
To jest sprawa jednak indywidualna.  Dla mnie nic nie zmienaia akurat argument ze ta gra jest inna niz kotor czy wiedzmin. Osobiscie takze nigdy nie powiem ze hitem beda przygody koziolka matolka i zaczarowanej studni. A dialogi w drakensang przypominaja ze te dwie gry duzo laczy, a mozna nawet podejzewac ze glowni bohaterowie w draku naleza do klubu rozowego kucyka. Dlatego nie powiem ze taka gra bedzie hitem

Offline Great Admiral Mati

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #50 dnia: Styczeń 12, 2009, 07:53:16 pm »
Plusy:
-fajny świat
-grafika
-fabuła (przynajmniej jej początek)
-postacie
-duża ilość umiejętności
-duża różnorodność broni i zbroji
-muzyka
-możliwość tworzenia własnych przedmiotów
-inne,o których aktualnie nie pamiętam
-ładne walki

Minusy:
-brak możliwości powrotu do skończonych lokacji
-trochę mało czarów
-brak wyboru między dobrem a złem (czyli czegoś jak w Kotorze lub Mass Effekcie)
-tworzenie postaci (wygląd zależny od klasy-wkurzało mnie to cholernie dopóki nie znalazłem Savegame Editora)
-ktoś może powiedzieć,że jestem zboczony,jednak mnie cholernie wkurzało to,że moja piękna amazonka (jak i inne postacie płci pięknej ma chorelnie mały biust (w porównaniu choćby do Saliny czy Łotrzycy)
-nagrane tylko początki dialogów
-inne, o których również aktualnie nie pamiętam


                         Ogólnie-mimo wielu wad i wielu rzeczy bardzo mnie wkurzających
wkurzających przyznaję grze zasłużoną (lub nie-ktoś może mieć inne zdanie) ocenę 8- .Dlaczego ? Dlatego ,że gra naprawde mnie wciągneła i gra się naprawde przyjemnie.W porównaniu do wielu RPGów wyszła naprawde nieźle.I ma to coś,co spowoduje,że na pewno kiedyś do niej jeszcze wrócę.
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline venceslas

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #51 dnia: Styczeń 12, 2009, 11:47:27 pm »
Myślę że Drakensang pomimo licznych wad, a co tu ukrywać ma ich sporo, bardzo się podoba bo już dawno nie było crpg, który sięga do korzeni tych papierowych. Co tu ukrywać jest trochę bardziej pod rozwój postaci niż gry pokroju Mass Effect i Kotor ale w sumie wszystko sprowadza się do tego samego że się sieka wszystko na lewo i prawo. W porównaniu do klasyki jak saga Baldurs Gate to wypada cienko (długość, lokacje, fabuła etc. jak dla mnie generalnie wszystko co nie zmienia faktu że się grało przyjemnie) , ale za jakieś dwa miesiące ma wyjść jeszcze inna gra która zapowiada się nieźle Dragon Age: Origins BioWere'u która też się tytułuje że będzie następcą sagi, a oni jednak trochę doświadczenia w robieniu rpg mają.

Offline Kai Man

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #52 dnia: Styczeń 13, 2009, 12:16:33 pm »
Plusy:
-kolorowy świat przypomina klimat baldursków
-grafika w miarę przyjemna
-fabuła w miarę przyzwoita
-ciekawy (bo dla mnie nowy) system DA (spory wybór drogi rozwoju bohatera)
-muzyka (ktoś napisał słusznie) nie przeszkadza, czasem zaś, wręcz pragnie nawiązać do BG
-możliwość tworzenia własnych przedmiotów
- czasem humor (krasnoludy graja w wyrazy)
-gra w dziwny sposób wciąga

Minusy:
-za mała różnorodność broni i zbroi
-rzemiosło porażka na dobrą sprawę - gdzie zbroje?!
-postacie NPC a szczególnie towarzysze bezbarwni, zbyt mała możliwość interakcji
-brak możliwości powrotu do skończonych lokacji
-za mało czarów, więcej profesje czarowskie - dno i beczka mułu
-brak moralności i za mało świntuszenia jednocześnie :P
-tworzenie postaci - UBÓSTWO, a tzw system ekspercki to porażka, powinno się móc tworzyć od zera do swoich potrzeb...
Brakuje mi jeszcze... Za mało smaczków typu quest dla Rhulany, za słaby system rozwoju domu, sporo niedoróbek, brak dotkliwy sztyletów, a z niektórymi śmieciami szkoda, że nie można nic zrobić (łeb jaszczura, sztylet nekromanty itp)

Offline paulj

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #53 dnia: Styczeń 22, 2009, 07:14:25 pm »
Chciałbym dorzucić jedną uwagę. Właśnie skończyłem i jestem zawiedziony końcówką. Praktycznie od wejścia do murolosh jest za łatwo!!! Głębie i za wodopadem przechodzi się z marszu!! Ostatnia walka daje się załatwić za pierwszym podejściem i to bez specjalnego przygotowania.
W BD2 trzeba było często próbować dwóch, trzech taktyk zanim się udało.
Ale ogólnie opowieść trochę wciągnęła i było miło :D

Offline Sir Przymek

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #54 dnia: Styczeń 22, 2009, 07:23:13 pm »
według mnie Neverwinter 2 był najsłabszym z serii ( myśle o baldursach itp. ) według mnie Drakensang to jedyny godny następca po ostatnim dodatku Neverwinter 1 ... reszta jest bardzo cieńkie ... w NN2 zrezygnowalem z gry ... a ta wciąga jak ... ehhh .. no po prostu super ... jet pare rzeczy które bym zmienił ale ... daje ocene 8/10 ,wśród najlepszych rpg ....  Mam nadzieje że Baldurs Gate 3 bedzie na tym samym poziomie lub wyższym
Zapraszam na moją strone http://somestuff.ubf.pl/news.php

Offline paulj

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #55 dnia: Styczeń 22, 2009, 07:35:12 pm »
Jeszcze jedna uwaga. Grając krasnoludem w roli głównej dostaje się obskok w murolosh jak by się było człowiekiem. Głupi błąd!!!

Offline Jazmatos

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #56 dnia: Styczeń 23, 2009, 06:20:55 am »
No już tak się opowiadajcie. NWN ani NWN2 fabułę szczerze mówiąc miał bardziej wciągająca niż Drakensanng. A po za tym kto tu mówi o kontynuacji? Żadna z tych nią nie jest a Drakensang to już na pewno bo oparty jest na zupełnie innym systemie przecież.

Offline optim

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #57 dnia: Styczeń 24, 2009, 09:38:31 am »
Poczytałem trochę opinii innych graczy i z większością trzeba a nawet należy się zgodzić w 100%. Wszyscy "narzekają" na to ze nie można wracać do wcześniej odwiedzonych lokacji. Moim zdaniem twórcy gry specjalnie to zrobili aby ułatwić sobie tworzenie gry jak i żeby gracze nie wytykali im tego ze lokacje wcześniej zwiedzone stały się bezużyteczne bo nic tam się nie dzieje. Taki zabieg twórców uwolnił ich od kombinowania co by było jak by gracz postanowił odwiedzić np zamek "Nad Srebrnym Wodospadem". Czy owy zamek należało by go odbudować, czy pozostawić go w takim stanie jakim jest? czy mieszkańcy tej krainy mieli by wrócić? itp itd. Dlatego wystarczyło by aby dali jeden quest poboczny w którym by gracz musiał zwiedzić jeszcze raz niektóre lokacje co by pozwoliło nam się trochę dłużej cieszyć ta gra i nie był by to powód dla którego gra traci na ocenie. 

Dużo graczy pisze ze można posiadać dość mocno brzęczącą sakiewkę ale nie ma co z tymi dukatami robić. Moim zdaniem to jest dość duży minus tej gry ze względu na to ze nie zmusza się nas do tego aby oszczędzać czy zbierać dość spora sumę dukatów aby coś kupić. W dzielnicy Hrabowskiej jest np opuszczona karczma która jako nowy "arystokrata" moglibyśmy nabyć czy to samemu czy wejść z kimś w spółkę i czerpać z tego zyski. Tak samo jest z Domem Ardo w którym w zasadzie nic nie możemy robić oprócz tego ze możemy kupić stoły czy kury i golema. Teraz zapewne większość zacznie pisać ze przesadzam/wymyślam głupoty itp. może i tak ale z drugiej strony dodanie takich możliwości spowodowałoby to ze ta gra wciągnęła by nas trochę bardziej. 

Gra jako taka jest bardzo wciągająca jak i zachwyca swoim wyglądem. Nie wiem jak dla innych ale mi np rozdział 9 i po części 10 zalicza się do najnudniejszych jak i do najgłupszych rozdziałów bo polegają one tylko na tym aby iść przed siebie i siekać wszystko i wszystkich co stanie na drodze.   
Zakończenie gry pod względem wizualnym jest na poziomie średnim. Dlaczego? Dlatego ze po tylu godz spędzonych nad przygoda naszego bohatera należało by się wynagrodzić to jakoś dla gracza np filmikiem w którym król krasnoludów, hrabia jak i cala reszta naszych znajomych będzie uczestniczyła w festynie w Ferdog przed świątynia Hesinde i tam zostaniemy nagrodzeni? itp. Ale cóż nie wszystko musi być tak jak my to sobie wyobrażamy. Mam tylko nadzieje ze najbliższy dodatek będzie na tyle ciekawy co "podstawa".

Offline Girwan

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #58 dnia: Styczeń 24, 2009, 11:46:08 am »
a może nadchodzący dodatek lub dodatki w przyszłości odblokują lokacje i dadzą tam nam nowe questy? Może to było celowe działanie developerów żeby utrzymać zainteresowanie graczy przez dłuższy czas?



Offline optim

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #59 dnia: Styczeń 24, 2009, 12:35:48 pm »
No właśnie.. może to może tamto... a może w ogóle nie będzie żadnego dodatku? :P. Możemy tak gdybać w nieskończoność bo w tej grze jak by nie było jest dużo niewiadomych. Moim zdaniem na 85% najbliższy dodatek odblokuje nam dzielnice krasnoludów w Ferdok, która do końca gry była zablokowana wiec zapewne twórcy tam nas wyślą. Pytanie tylko czy cały dodatek będzie obejmował zadania tylko w tej dzielnicy czy odblokują inne lokacje już wcześniej przez nas zwiedzone. I najważniejsze pytanie czy zbierane przez nas dukaty w grze w końcu do czegoś nam się przydadzą?.