Autor Wątek: Co myślicie o grze?  (Przeczytany 28501 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline neoviper

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #60 dnia: Styczeń 25, 2009, 11:02:29 am »
troche sie nudzi.. tzn jak jest sie w miescie i trzeba z jednego konca miasta na drugi przejsc to chwile schodzi.. usnac mozna..

Offline Freya

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #61 dnia: Luty 26, 2009, 02:43:45 pm »
Witam na forum. Właśnie ukończyłam grę i czuję (jak po każdej dobrej grze) wielka pustkę i smutek :(
Gra ma to "coś" co wciąga i nie pozwala się oderwać przez wiele godzin. Na początek kilka negatywów: jednym z minusów jest to, ze gra jest za krótka. Troszkę mało spektakularna końcówka co sprawia wrażenie, że gra urywa się tak nagle i niespodziewanie. No i za małe interakcje między członkami drużyny. Z niecierpliwością wyczekiwałam na jakieś docinki, złośliwości z ich ust, ale takie rzeczy dało się policzyć na palcach jednej ręki. I o ile już się z tym pogodziłam w czasie gry, to bardzo mnie zawiodła końcówka pod tym względem. Mogli chociaż podziękowac sobie za wspanialą przygodę, a nie patrzeć w milczeniu za odlatującym smokiem. Mam nadzieję, że jeśli będzie część druga, to twórcy naprawią ten błąd :) Ideałem byłyby dialogi z Neverwinter Nights 2, podczas których płakałam ze śmiechu nieraz (gra nie podobała mi się, ponieważ polegała na oczyszczaniu każdej lokacji z wrogów, przez co była bardzo nużąca po czasie, ale dialogi między postaciami drużyny były jej najmocniejszą częścia i tylko ze względu na nie ukończyłam grę. W Drakensang mimo iż jest dużo walki, nie stanowi ona jednak jedynej czynności). I to tyle z minusów. Reszta to przepiekna grafika, klimat, wysoka grywalność oraz kilka momentów, kiedy było naprawde krucho ze mną co uważam za plus, bo nie lubię kiedy jest za łatwo i mimo, że mam już sporo gier na swoim koncie, to grając w Drakensang odczuwałam przyjemny powiew świeżości w moim hobby :)

Dodatkowy plus za tchórzliwego rycerza Prancelota oraz mistrza Rakorium'a żyjącego w swym własnym świecie ;d
« Ostatnia zmiana: Luty 26, 2009, 02:50:24 pm wysłana przez Freya »

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #62 dnia: Luty 26, 2009, 07:29:50 pm »
Rakorium może być ale Prancelot? Proszę! Jest tak beznadziejnie przewidywalny... :roll:

Offline Lirael

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #63 dnia: Luty 26, 2009, 08:04:56 pm »
Ja tam się uchachałem jak pad pod oparem z pyska jaszczurki:D

Offline usagi01

  • Kawaler Bractwa Św. Jerzego
  • ****
  • Wiadomości: 540
  • Total likes: 0
  • Płeć: Kobieta
  • Łuczniczka
Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #64 dnia: Luty 26, 2009, 08:08:34 pm »
No dobra - ja się wtedy tylko dlatego nie uchachałam, bo już późno było i nie chciałam nikogo budzić.

Offline Orish

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #65 dnia: Luty 26, 2009, 09:53:52 pm »
Prancelot, hmm... Powiem tak, dobrze, że ktoś taki jest, niż by go nie było. Pojawiające się tu i ówdzie czubki zawsze dodają grze kolorytu ;) Zresztą nawet Sapkowski w jednym ze swoich opowiadań wykorzystał motyw klasycznego błędnego rycerza, i jeśli dobrze pamiętam, to tamtego też spotkało coś bardzo podobnego :)

Offline Kreutz67

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #66 dnia: Luty 26, 2009, 10:11:43 pm »
Zresztą nawet Sapkowski w jednym ze swoich opowiadań wykorzystał motyw klasycznego błędnego rycerza, i jeśli dobrze pamiętam, to tamtego też spotkało coś bardzo podobnego :)

Eyck ? No on skończył trochę gorzej niż Prancelot. I czy był taki błędny ? Walczył dla idei, oczyszczenia świata ze zła ... a Prancelot ? Ten żyje w swoim świecie  :)

Offline Freya

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #67 dnia: Luty 27, 2009, 05:13:39 pm »
Eyck ? No on skończył trochę gorzej niż Prancelot. I czy był taki błędny ? Walczył dla idei, oczyszczenia świata ze zła ... a Prancelot ? Ten żyje w swoim świecie  :)
Błędny znaczy tyle co nie mający żadnego zwierzchnika, szukający przygód i walczący dla idei na własną rękę ;). Więc chyba pasuje. Natomiast Prancelot był raczej obłędnym rycerzem :D
« Ostatnia zmiana: Luty 27, 2009, 05:25:54 pm wysłana przez Freya »

Offline kamileusz

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #68 dnia: Marzec 17, 2009, 04:57:14 pm »
Ogólnie gra jest dobra, ale denerwuje niekończąca się ilość bugów i niedociągnięć. Lepiej by było gdyby autorzy wydali ją kilka miesięcy później "uzupełnioną po brzegi". Kamera jest tragiczna, ale idzie się przyzwyczaić. Niektóre walki sprawiają tyle kłopotu, że masz ochotę przejść je dopiero za kilka dni.

Offline Girwan

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #69 dnia: Marzec 17, 2009, 05:11:28 pm »
Ogólnie gra jest dobra, ale denerwuje niekończąca się ilość bugów i niedociągnięć. Lepiej by było gdyby autorzy wydali ją kilka miesięcy później "uzupełnioną po brzegi". Kamera jest tragiczna, ale idzie się przyzwyczaić. Niektóre walki sprawiają tyle kłopotu, że masz ochotę przejść je dopiero za kilka dni.

Ty masz pirata czy oryginalną wersję? Ja jak na razie nie znalazłem żadnego buga, więc nie wiem skąd Ty masz a "niekończącą się ilość" Co do walk .. to już Ci odpowiedziałem w innym temacie



Offline kamileusz

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #70 dnia: Marzec 19, 2009, 08:17:16 am »
Z dumą stwierdzam, że mam oryginalną wersję gry.
Może z tą "niekończącą sie ilością bugów" przesadziłem, ale czasami naprawde występują.

Offline Deregilsson

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #71 dnia: Marzec 19, 2009, 08:33:38 am »
Na przyklad quest ze swiniami, hehe :evil:
Ognia nie gascie, plonie jak plonal zawsze... Zobacz jaki piekny moze byc ten swiat

Offline HEXEN

  • Zbieracz Zwłok
  • *
  • Wiadomości: 35
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Jestem starszy niż czas, to co jest starsze odemni
Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #72 dnia: Marzec 19, 2009, 08:54:16 am »
Na tyle gier co ja już grałem jescze mi sie niezdażyło, abym kupił gre i była ona bez bugów!!!!. Potem wychodza patrze bo gre trzeba połatać, niestety tutaj Panowie programisci i testerzy chyba pija kawke i zajadaja ciasteczka niz pracuja bo tyle czasu mają a niemogą się dopatrzeć bugów. Aby dojsc do bugu wystarczy raz przejsć dobrze gre, a już wszystko mamy na tacy , wiec nie wiem co ci testerzy poprostu robią...Stare produkcje to były gry proste i bez bugow. Co do patchów to w niektorych grach jest to poprstu żenada, jezeli ktos z was grał w quake terytorial war to rozumie o co chodzi co patrz, gra robi się wieksze dno po spatrzowaniu pozdro.
« Ostatnia zmiana: Marzec 19, 2009, 01:49:04 pm wysłana przez HEXEN »


Offline rajmund

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #73 dnia: Marzec 19, 2009, 05:39:26 pm »
To był mój pierwszy RPG w jaki grałem. Spędziłem znim ok 110 godz nigdzie się nie spiesząc.Gra bardzo wciągająca jednak mały minus, brak powrotu do odwiedzonych już lokacji i niespodziewany koniec .Sądziłem że będzie więcej lokacji a tu miasto krasnoludów i koniec . Ale cóż trzeba zagrać jeszcze raz i czekać na dalsze części.

Offline Hanek

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #74 dnia: Marzec 25, 2009, 12:53:21 pm »
Zgadzam sie ze wszystkimi wadami wymienionymi przez poprzedników. I jeszcze dodam, ze końcówka (góra Drakensang) to porażka na całej linii! Ostatni boss? żenada! Chociaż żeby miał rożne czary... w ogóle magia w grze kuleje, co jest bardzo dużym minusem. A nie wspomnę o wejściu na górę z młodym smokiem do ubicia... dlaczego po drodze musiały być tylko harpie...masę harpii? porażka...
Aha i jeszcze miasta... masakra... zwłaszcza z targowiskiem w kazdym miescie i dzielnicy... nie postarali się, za to tez duży minus.

Grafika i muzyka na plus. Gra mocniej lub mniej wciąga. Po zapowiedziach spodziewałem się o wiele lepszych wrażeń (było parę smaczków ale to za mało).
Z czystym sumieniem daje jej 4.
« Ostatnia zmiana: Marzec 25, 2009, 01:00:35 pm wysłana przez Hanek »