Autor Wątek: Co myślicie o grze?  (Przeczytany 28907 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline Girwan

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #75 dnia: Marzec 25, 2009, 01:58:14 pm »

Z czystym sumieniem daje jej 4.


w jakiej skali? :)



Offline Hanek

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #76 dnia: Marzec 26, 2009, 05:13:20 pm »
1 - 10 :)

Offline Sir Przymek

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #77 dnia: Marzec 26, 2009, 05:16:27 pm »
 :evil: coooo?  4 na 10 ... jak śmiesz  :evil: ... 14 na 10 a nie 4 !!!! :evil:
Zapraszam na moją strone http://somestuff.ubf.pl/news.php

Offline Hanek

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #78 dnia: Marzec 29, 2009, 07:20:47 pm »
a niby za co?... ta gra to sredniak..i miejmy nadzieje, ze z druga czescia nie dadza tak ciała.

Offline Sir Przymek

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #79 dnia: Marzec 30, 2009, 08:46:44 am »
Uznaje to za osobistą zniewage i domagam sie przeprosin ... Drakensang to najlepszejsza gra na świecie i wszechczasów
Zapraszam na moją strone http://somestuff.ubf.pl/news.php

Offline Great Admiral Mati

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #80 dnia: Marzec 30, 2009, 01:22:48 pm »
Lepiej go przeproś,bo ci spokoju nie da..............
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline Girwan

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #81 dnia: Marzec 30, 2009, 01:30:25 pm »
Skupcie się Panowie na meritum sprawy czyli temacie a nie osobistych wycieczkach ..



Offline Hanek

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #82 dnia: Czerwiec 24, 2009, 08:49:02 pm »
jak pisałem wyżej...ta gra to średniak :) nic dodać nic ująć. A najlepszy jak do tej pory RPG to trylogia BG...bezapelacyjnie :D

Offline nalia

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #83 dnia: Czerwiec 29, 2009, 03:21:19 pm »
jak pisałem wyżej...ta gra to średniak :) nic dodać nic ująć. A najlepszy jak do tej pory RPG to trylogia BG...bezapelacyjnie :D

Trylogia BG? Trylogia to była Tolkiena, Sienkiewicza...

No chyba, że 3 część BG gdzieś przespałam...

Ale zgodzę się z Tobą co do oceny - 4 - w skali 1-10 to maks co można dać tej grze, żeby tylko Dragon Age była lepsza...

Offline Kreutz67

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #84 dnia: Czerwiec 29, 2009, 11:00:11 pm »

No chyba, że 3 część BG gdzieś przespałam...


Z rozpędu chyba policzył Opowieści z Wybrzeża Mieczy  :) ... no i Trylogia wyszła  ;-)

Offline Borsuk

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #85 dnia: Lipiec 01, 2009, 05:38:30 pm »
Witam. Jestem tu nowy. Chciałbym się wypowiedzieć na temat tej gry od strony technicznej i plastycznej a także od strony fabularnej.   
Zacznę od sprawy technicznej.
Dobrze jest że owa gra ma małe wymagania. Athlon 3000+ , 1G pamięci. Radeon 9600x pro 256ram.
Gra chodzi na fooll detalach, nie tnie się i dosyć szybko wczytuje poziomy. Muzyka przy włączonym HDX surround i subbuforze jest po prostu świetna. Teraz strona graficzna i plastyczna. Jest bardzo dobrze i muszę się wypowiedzieć jako plastyk że dali z siebie wszystko pod tym względem. Rysowane obiekty i nakładane tekstury z lekką finezją. Lepsze niż w BG. To nie ulega wątpliwości. W BG wypada to nieco sztucznie. Duża paleta kolorów. Świetnie dobrane odcienie. (co ma być brzydkie i syfiaste jest takim a co ma być ładne jest takim). Efekty wizualne typu światło słoneczne, chmury i bardzo ładna woda która wygląda jak woda a nie ruchome piksele. Cała przyroda kipi życiem a na moczarach przeraża i nadaje efektu grozy. Pyłki kwiatów w powietrzu, owady wyglądają świetnie. Efekt bożego światła nadaje czasami niektórym lokacją efektu arcydzieła sztuki malarskiej. Teraz przejdźmy do strony fabularnej nawiązując do wcześniejszych moich spostrzeżeń. Otóż Dobrze że niemożna wchodzić do wszystkich budynków. Bo w BG większość była taka sama na tych samych planach tylko czasem w lustrzanym odbiciu. Tam gdzie można wejść jest spowodowane fabułą. I oto chodzi. Po to są owe beczki i skrzynie które przeszukujemy w Ferdok aby nie musieć wchodzić do każdego budynku. Już dawno nie widziałem takiego klimatu jak na moczarach Moorbrug. Ładowanie poziomów trochę może irytować ale można się przyzwyczaić i potraktować to jako przerwę na siusiu i Q-pe:) Wiadomym jest że mogli nam bardziej utrudnić życie gdyby jednak postacie ginęły a nie tylko traciły przytomność ale takie było zamierzenie i tak ma być. Przydało by się więcej swobody jak w naszej polskiej grze Two World która jest uważana za jeden z najlepszych RPGów na zachodzie. A w DS jest pewna liniowość ale jednak można wybierać jak zakończyć dany Quest. Zauważyłem że niektóre wybory mają jednak wpływ na dalszą rozgrywkę. Fajnie jest zrobić sobie specjalizacje i karta postaci z ruchomymi pkt. jest świetna zwłaszcza dla graczy RPG z prawdziwego zdarzenia. Po pierwszym podejściu do tej gry miałem nieodparte wrażenie że jestem w Nuln lub w Aldorfie znanych z Warhammera. To fajne nawiązanie. Do tej gry nie można podchodzić jak do Diablo które to ma system rendering levels i za każdym razem jest coś innego. DS to gra RPG całkiem a nie kliknij i tnij. Mylicie pojęcia. Gra RPG ma zasadę że główny bohater nie może zginąć i tak też jest w tej grze. Ktoś powiedział że w kółko jest tak samo podobne Questy. Bo to właśnie na tym polega. W WOWie stylu MMoRPG jest tak samo i nikt nie narzeka miliony się wciągają zamieniając się w nolajvów:) Myślę że twórcy dali z siebie sporo i może doczekamy iż powstaną poprawki i kontynuacje jak w BG. Aha i przestańcie jechać po tej grze bo jej nie tworzyliście nawet nie zdajecie sobie sprawy ile czasu trzeba jej poświecić aby powstała ile wyrzeczeń. Sam robiłem mapy do OFP i mogę wam powiedzieć że to praca strasznie odmóżdżająca kiedy każdy krzak i kamień trzeba indywidualnie wstawiać i sprawdzać czy jest we właściwym miejscu.
Mnie się ta gra podoba i będę wiele razy do niej wracać.  W mojej skali od 0 do 10.

Muzyka i dźwięk  = 10/10
Fabuła = 9/10
Grywalność = 10/10
Grafika =10/10
Wymagania = 10/10

W sumie 9.5/10 za całokształt.
                 
"Per Mare per Terra" -Na Lądach i Morzach

Offline Great Admiral Mati

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #86 dnia: Lipiec 02, 2009, 06:17:40 pm »
Kolega Borsuk niech się położy, odpocznie, może weźmie wakacje, a potem jeszcze raz przeczyta i dogłębnie przemyśli to,co napisał.............
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline Borsuk

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #87 dnia: Lipiec 06, 2009, 10:11:56 pm »
Nie mam sobie nic do zarzucenia może kolega za dużo odpoczywał?  :badgrin:
"Per Mare per Terra" -Na Lądach i Morzach

Offline Great Admiral Mati

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #88 dnia: Lipiec 07, 2009, 04:52:47 pm »
Aha i przestańcie jechać po tej grze bo jej nie tworzyliście nawet nie zdajecie sobie sprawy ile czasu trzeba jej poświecić aby powstała ile wyrzeczeń. Sam robiłem mapy do OFP i mogę wam powiedzieć że to praca strasznie odmóżdżająca kiedy każdy krzak i kamień trzeba indywidualnie wstawiać i sprawdzać czy jest we właściwym miejscu.
Grałeś w Obliviona ? Bo jeśli nie, to nawet nie porównuj. Tam jest 10 000 więcej kamieni i krzaków , a nie dostał tak wysokich ocen jak Drakensang wg. ciebie.
Witam. Jestem tu nowy. Chciałbym się wypowiedzieć na temat tej gry od strony technicznej i plastycznej a także od strony fabularnej.   
Zacznę od sprawy technicznej.
Dobrze jest że owa gra ma małe wymagania. Athlon 3000+ , 1G pamięci. Radeon 9600x pro 256ram.
Gra chodzi na fooll detalach, nie tnie się i dosyć szybko wczytuje poziomy. Muzyka przy włączonym HDX surround i subbuforze jest po prostu świetna.
Po całym jednym zdaniu na muzykę i technikę ?! Nie przesadzaj, bo ci jeszcze miejsca w poście nie starczy..........................
Rysowane obiekty i nakładane tekstury z lekką finezją. Lepsze niż w BG.
Lepsze niż w BG ???!!! Dats imposibul !
Cała przyroda kipi życiem a na moczarach przeraża i nadaje efektu grozy.
Gdzie ? Weź mi pokaż, bo jakoś nie zauważyłem.................
Otóż Dobrze że niemożna wchodzić do wszystkich budynków. Bo w BG większość była taka sama na tych samych planach tylko czasem w lustrzanym odbiciu. Tam gdzie można wejść jest spowodowane fabułą. I oto chodzi. Po to są owe beczki i skrzynie które przeszukujemy w Ferdok aby nie musieć wchodzić do każdego budynku.
Dobrze ?! Dla prawdziwego miłośnika RPG jest to cios dwuręcznym mieczem +3 w plecy !
I zauważ,że nikt ci nie karze wchodzić do każdego budynku,więc słowo "musieć" nie powinno się tu znajdować. I jeśli tobie większą frajdę daje rozwalanie beczek i skrzyń, to nie rób siebie znawce RPG i nie mów,że MY mylimy pojęcia.................
A w DS jest pewna liniowość ale jednak można wybierać jak zakończyć dany Quest. Zauważyłem że niektóre wybory mają jednak wpływ na dalszą rozgrywkę.
Kurde,ale jesteś spostrzegawczy-ja nic nie zauważyłem !
Ładowanie poziomów trochę może irytować ale można się przyzwyczaić i potraktować to jako przerwę na siusiu i Q-pe:)
Czy to naprawdę wymaga komentarza ?

Mnie się ta gra podoba i będę wiele razy do niej wracać.  W mojej skali od 0 do 10.

Muzyka i dźwięk  = 10/10
Fabuła = 9/10
Grywalność = 10/10
Grafika =10/10
Wymagania = 10/10

W sumie 9.5/10 za całokształt.
                 
Pominąłem parę głupot po drodze i od razu przeszedłem do końca.Grafika 10 ? Nie widziałeś Mass Effecta
czy Obliviona (które zresztą wyszły wcześniej) ? Grywalność 10 ? Mówisz o tej liniowości i braku możliwości wchodzenia do domów ? Fabuła 9 ? Przecież tam nic porywającego nie było :kolejna grupa kultystów chce zrobić coś złego ? Gdzie w tym coś  nowego ? Muzyka 10 ? Owszem,jest całkiem niezła, ale nie ma w niej nic porywającego (a czy waćpan zauważył,że zaledwie jakieś 15% dialogów w grze było nagrane ?) ?
Twoje "plusy" też są bardzo ciekawe: długo się wczytuje i nie można wchodzić do budynków.
Ehhhhhhhhhhh.................. Nie bierz się za pisanie recenzji i zastanów się,czy naprawde mówimy o tej samej grze.................
Tu powinno być napisane coś mądrego.Ale (co zauważyli co bardziej spostrzegawczy) - nie jest !!!
Spowodowane jest to wręcz nieskończoną głupotą właściciela profilu.Proszę więc o wyrozumiałość zarówno w stosunku do niego,jak i jego postów.

Wszystko o adminach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Admin
I o moderatorach:
http://nonsensopedia.wikia.com/wiki/Moderator

Offline Ferreto

Odp: Co myślicie o grze?
« Odpowiedź #89 dnia: Lipiec 07, 2009, 07:17:51 pm »
Co prawda nie zwykłem przyznawać racji,a już szczególnie osobom pokroju GAMa,ale w jednym muszę się z nim zgodzić - sorki Borsuk,ale faktycznie powinieneś przemyśleć to,co napisałeś. Masz prawo do własnego zdania,własnego gustu,więc pomijam podobne wątki.Ale ... full detale na Athlonie 3000+ i Radeonie 9600 gdy nawet w wymaganiach minimalnych jest wymieniany GF6600GT? To ja chcę tego Radka.
"dosyć szybko wczytuje poziomy" i "Ładowanie poziomów trochę może irytować ale można się przyzwyczaić" - zdecyduj się w końcu.
Nie neguję faktu,że stworzenie Drakensanga wymagało sporo pracy ze strony jego twórców,ale bez przesady - super rewelacją to ta gra nie jest. Ma sporo wad wymienianych tu już wielokrotnie i wiele rzeczy na pewno dałoby się zrobić lepiej. Jeśli tak bardzo chcesz bronić jej wyjątkowości,stanowczo potrzebujesz dużo silniejszych argumentów.