Autor Wątek: Wartości rodzinne  (Przeczytany 31690 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline ljc

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #30 dnia: Grudzień 14, 2008, 01:24:31 pm »
w przypadku sledzia szanse sa zawsze duze. zbik upadl, na ostatni zeszyt osiedla trzeba bylo czekac chyba cos kolo roku... moim zdaniem wydawca powinien zaczac to wydawac jak juz beda te 4 tomy gotowe. chetnie kupie ten komiks ale jak juz troche tego bedzie na rynku.
tylko że wtedy pewnie nic by nie wyszło, bo Śłedziu (i nikt inny pewnie też) nie namachałby 4 tomów (wcale nie takich małych) tak nieco sobie a muzom... raczej mielibyśmy nieukończony pierwszy (np na nowym blogu Śledzia: nieukończone seriie :) )

btw: akcja z blogiem, na którym będą bonusy, jakieś dodatkowe historyjki, dobrym posunięciem marketingowym
tamtam!

Offline Salgi

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #31 dnia: Grudzień 14, 2008, 03:42:19 pm »
Przeczytalem watek od poczatku i da sie wyczuc specyficzne klepanie po pleckach: "nie jest to arcydzielo", ale od Sledzia to dobre.
Wlasciwie nie ma w tym nic zlego, bo zapracowal sobie na szacun dotychczasowymi wyczynami. Co nie zmienia faktu ze pojazd po yurku byl przesadzony i wywolany jakby obraza majestatu, a juz osoba Krl'a jako obroncy Sledzia jest totalnie nie obiektywna.

Mimo wszystko WR chcialem kupic przed wizyta na forum i nadal mam taki zamiar, bo twory Sledzia bardzo lubie.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #32 dnia: Grudzień 14, 2008, 06:35:47 pm »
Jasne.
Bo każdy komiks musi być arcydziełem, żeby był uznany za dobry :doubt:
Śledź zrobił dobrą robotę w swoim stylu. Tylko tyle i aż tyle.
Ale nie - nie jest to arcydzieło i przejaw geniuszu. Bo nie musi być.
Pierwszy post yurka to było dopieprzenie z najgrubszej rury. Moim zdaniem mocno niesłuszne.
I nie ma tu nic z poklepywania po plecach.

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #33 dnia: Grudzień 14, 2008, 10:44:28 pm »
Ja to widze inaczej - Yurek ma prawo sie wypowiadac o tym komiksie, ma prawo mu sie ten komiks nie podobac, ale krytyka pierwszego postu wynika raczej ze sposobu, w jaki ta opinia byla uzasadniona. Mysle, ze gdyby Yurek wypunktowal slabosci komiksu w sposob rzeczowy, to nawet Sledziu by sie do tego postu odniosl zyczliwiej.

Jesli o mnie chodzi, to ja sie ciesze, ze Sledz co jakis czas publikuje jakis komiks, martwilbym sie wlasnie, gdyby tego procederu zaniechal...
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Kingpin

  • Szafarz bracki
  • *****
  • Wiadomości: 2 273
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Official Mroja Spokesman
Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #34 dnia: Grudzień 14, 2008, 11:14:39 pm »
Mysle, ze gdyby Yurek wypunktowal slabosci komiksu w sposob rzeczowy, to nawet Sledziu by sie do tego postu odniosl zyczliwiej.
100% racji.
Szczerze mówiąc, chętnie przeczytałbym taką konkretną, umotywowaną krytykę tego komisku. Co zdaniem yurka jest złe/słabe/nietrafione i dlaczego?

Offline kas1

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #35 dnia: Grudzień 15, 2008, 10:20:56 am »
Reakcja zapewne byłaby podobna. Jaka różnica skoro i tak byłby zarzut chociażby niechlujnego rysunku? A co do samego komiksu. Kurcze, gdyby nie ten temat, to mógłbym go wcale nie zauważyć. A tak kupiłem i czekam na paczkę. Zobaczymy czy mi podejdzie. Komiksy Śledzia ogólnie są dobre i je lubię ale zdarzały się też takie, które wcale do mnie nie przemawiały.

Offline kmh

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #36 dnia: Grudzień 15, 2008, 10:39:33 am »
No bo zarzut "niechlujnego rysunku" jest durny po prostu przecież. Bez różnicy czy względem Śledzia, czy też Macieja Pałki czy Bartosza Minkiewicza.

Znowu atak pleców konia?
motyw drogi pl - jesteśmy tak świetni, że aż nie nosimy kapeluszy.

Offline kas1

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #37 dnia: Grudzień 15, 2008, 10:45:16 am »
No właśnie o to chodzi. Nie ma znaczenia w jaki sposób ten zarzut byłby przedstawiony, reakcja na niego byłaby identyczna.

Offline Ajron

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #38 dnia: Grudzień 15, 2008, 08:35:23 pm »
Ja to widze inaczej - Yurek ma prawo sie wypowiadac o tym komiksie, ma prawo mu sie ten komiks nie podobac, ale krytyka pierwszego postu wynika raczej ze sposobu, w jaki ta opinia byla uzasadniona. Mysle, ze gdyby Yurek wypunktowal slabosci komiksu w sposob rzeczowy, to nawet Sledziu by sie do tego postu odniosl zyczliwiej.

Święta racja - rzeczowa krytyka i wskazanie słabości sprowokowało by pewnie Śledzia do dyskusji, a tak na flejma odpowiedział flejmem i mamy już trzy strony postów.

Jesli o mnie chodzi, to ja sie ciesze, ze Sledz co jakis czas publikuje jakis komiks, martwilbym sie wlasnie, gdyby tego procederu zaniechal...

Otóż to. A tak przy okazji, to mii się w ogóle marzy jakiś jeden większy zbiór komiksów premierowych od Produkt Crew. Niech się zbiorą razem chociaż jeden, ostatni raz i wysmarują nam nowe komiksy. A Śledziu nie

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #39 dnia: Grudzień 15, 2008, 11:20:37 pm »

Otóż to. A tak przy okazji, to mii się w ogóle marzy jakiś jeden większy zbiór komiksów premierowych od Produkt Crew. Niech się zbiorą razem chociaż jeden, ostatni raz i wysmarują nam nowe komiksy. A Śledziu nie

Dlaczego Sledziu nie?
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline Raf Fariszta

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #40 dnia: Grudzień 16, 2008, 07:51:31 am »
Dlaczego Sledziu nie?

Bo Śledziu musi zrobić co trzeba, żeby w końcy wyszedł integral OS......niech się czym innym nie rozprasza! ;-)
Nocy Matko Dnia

Offline Ajron

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #41 dnia: Grudzień 16, 2008, 11:20:03 am »
A Śledziu nie
...ch zabierze się wreszcie za integrala OS"

Tak to miało wyglądać, ale chyba mi coś ucięło :D

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #42 dnia: Grudzień 16, 2008, 06:32:14 pm »
A tak przy okazji, to mii się w ogóle marzy jakiś jeden większy zbiór komiksów premierowych od Produkt Crew.

Śledziu, jak ostatnio w schwingu był, to mówił, że chciałby wydać taką Antologię, gdzie właśnie wszyscy komiksiarze z P zapodają nowy odcinek ich flagowych serii.
Może zrobiłby to przed wydaniem integrala OS, to moze doszła by jeszcze 1 historia do zbiorku.

Offline Death

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #43 dnia: Grudzień 16, 2008, 06:57:28 pm »
A po co wydawać integrala z nowymi odcinkami różnych serii?  :roll:
Antologie są spoko ale z jednostrzałowcami a nie jakimiś tam odcinkami serii...

Offline Anonimowy Grzybiarz

Odp: Wartości rodzinne
« Odpowiedź #44 dnia: Grudzień 16, 2008, 07:16:22 pm »
Chyba chodziło Mu o to, że będą to szorty z bohaterami flagowych serii, czyli ich kolejne odcinki bądź co bądź... 8) No bo przecież, nie trzeba znać całego ETiP by przeczytać jakiś jednostrzałowiec z tego uniwersum. Tak samo z OS. Czyli, przynajmniej ja tak to widzę, Śledziu zrobi kolejny odcinek OS, Filip ETiP, KRL popełni jakiś szort kaerelowy, chłopaki od Opowieści Na Sygnale zrobią kolejną Opowieść na Sygnale itp. , ale będą to kilku stronicowe historie. Kurcze, dziś mam problemy z wysławianiem się, dlatego to wszystko tak pisze chaotycznie, ale chyba z grubsza wiadomo o co mi chodzi...  :neutral: