Autor Wątek: WSK 2009  (Przeczytany 55374 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline oligator1975

Odp: WSK 2009
« Odpowiedź #330 dnia: Kwiecień 07, 2009, 08:46:33 am »
i trzeba przyznać, że to wydawnictwo ma rzeczywiście wartość jedynie kolekcjonerską - Raczkiewicz wielkim rysownikiem nigdy nie był, a scenarzystą chyba jeszcze słabszym - "Komiksy nieznana" w pełni to potwierdzają. Ale co z tego? I tak z czystego sentymentu z chęcią zakupiłem i pewnie zakupiłbym też każdy inny album autorstwa tego Pana :) 
Może i "Komiksy Nieznane" Raczkiewicza mają tylko wartość kolekcjonerską, ale pokazują że pan Tadeusz rysować komiksy potrafi, a rozwój jego kreski widać właśnie w tym wydawnictwie. Uważam że gdyby pan Raczkiewicz miał możliwość po roku 90 na wydawanie swoich prac a co za tym idzie zarabiać na tym, to w dniu dzisiejszym komiksy tego pana były by na wysokim poziomie.
Wystarczy porównać rysunki z pierwszej wersji "Wybuch w Norsk-Hydro" z wersją drugą. W komiksie "Tajemnica Johna Keitha" widać rewelacyjne kadrowanie plansz.
Tak więc jeśli o mnie chodzi to Tadeusz Raczkiewicz jest niespełnionym (jeszcze) mistrzem komiksu, czekam na jego dalsze prace i kupuje wszystko w ciemno, bo wiem że się nie zawiodę.
FAN  8) Raczkiewicza

Offline xionc

  • Redakcja KZ
  • Radca bracki
  • *
  • Wiadomości: 4 564
  • Total likes: 1
  • Świecki krzewiciel wiary
    • age of reason
Odp: WSK 2009
« Odpowiedź #331 dnia: Kwiecień 07, 2009, 10:20:58 am »
Ja sie dolaczam do tego glosu. Pewnie, ze te scenariusze sa dosc blahe, ale przciez to komiks mlodziezowy. Za to operowanie komiksowymi srdokami wyrazu o Raczkiewicza to sam miod. :) Czasem wyciagam tego Tajfuna z mandragory z polki, zeby go sobie przekartkowac. Co za dynamika rysunku, jakie fajne, komiksowe proporcje ciala, jaka nieskrepowana wyobraznia w prowadzeniu akcji. To chyba najbardziej "superbohaterski" komiks z tamtego okresu w Polsce. I w dodatku nasz wlasny. ;)
Twoje zapytanie nie jest wystarczająco specyficzne. Spróbuj użyć dłuższych słów.

Offline graves

Odp: WSK 2009
« Odpowiedź #332 dnia: Kwiecień 07, 2009, 06:29:36 pm »
Mnie najbardziej podobają sie jednak "ekranizacje" powieści wykonane przez Raczkiewicza. Miał chłop do tego smykałkę. "Dwa lata wakacji" lub "Piętnastoletni kapitan" - sa rewelacyjne i oddają dość dobrze książkę. Własne pomysły pana Tadeusza, to już niestety nie to... Lepiej jednak się sprawdzał w cudzych scenariuszach (np. "Tajemnica kamiennego lasu"). "Zawisza Czarny" też jest niezły, jak na komiks dla młodzieży. Najlepszą kreskę przedstawił jednak w "Tajemnicy Czerwonego Tipee".
Czekam, żeby kupić "dwa lata wakacji", bo brak mi końca tego komiksu, a bardzo mi się zawsze ten komiks podobał.
"It is an old maximum of mine that when you have excluded the imposible, whatever remains, however improbable, must be the truth."

Offline oligator1975

Odp: WSK 2009
« Odpowiedź #333 dnia: Kwiecień 08, 2009, 11:26:33 am »
Mnie najbardziej podobają sie jednak "ekranizacje" powieści wykonane przez Raczkiewicza. Miał chłop do tego smykałkę. "Dwa lata wakacji" lub "Piętnastoletni kapitan" - sa rewelacyjne i oddają dość dobrze książkę. Własne pomysły pana Tadeusza, to już niestety nie to... Lepiej jednak się sprawdzał w cudzych scenariuszach (np. "Tajemnica kamiennego lasu"). "Zawisza Czarny" też jest niezły, jak na komiks dla młodzieży. Najlepszą kreskę przedstawił jednak w "Tajemnicy Czerwonego Tipee".
Czekam, żeby kupić "dwa lata wakacji", bo brak mi końca tego komiksu, a bardzo mi się zawsze ten komiks podobał.
Ja mam ten sam problem z komiksem "dwa lata wakacji" brak mi paru ostatnich plansz.
Ale oprócz tego czekam na wydanie i pozostałych.

Offline Death

Odp: WSK 2009
« Odpowiedź #334 dnia: Kwiecień 08, 2009, 11:52:37 pm »
Moja fotorelacja z WSK jest gotowa!

Największa atrakcja WSK to uroda reporterki Polsatu.  Mniam :D

Offline Dembol_

Odp: WSK 2009
« Odpowiedź #335 dnia: Kwiecień 09, 2009, 11:01:26 am »
Największa atrakcja WSK to uroda reporterki Polsatu.  Mniam :D
Aż żałuję, że nie byłem. 8)