Autor Wątek: pytanie o sysytem rpg na bazie którego jest gra  (Przeczytany 1888 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline berengar

pytanie o sysytem rpg na bazie którego jest gra
« dnia: Grudzień 17, 2008, 03:03:58 pm »
Mam zapytanie. Gra bazuje na systemie rpg, jednak przeszukując internet nie znalazłem informacji o tym systemie. Można prosić o jakieś info, a najlepiej linki po polsku. Czy to system wymarły? I czy można go gdzieś zdobyć. Czy była wersja pl.

Offline topcat

Odp: pytanie o sysytem rpg na bazie którego jest gra
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2008, 04:39:40 pm »
Ten system to "The Dark Eye" / "Das Schwarze Auge" (DSA). To niemiecki system bardzo popularny w Nieczech, podobno bardziej niż D&D. Mnóstwo stron znajdziesz na jego temat po niemiecku.  ;-)

Offline Orish

Odp: pytanie o sysytem rpg na bazie którego jest gra
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2008, 07:43:44 pm »
Jedyne teksty po polsku, o jakich mi wiadomo:
Recenzja systemu
Pobieżne przybliżenie zasad

Akurat autorem tego drugiego jestem ja, więc można powiedzieć, że troszkę się orientuję. Wprawdzie nie zapoznawałem się ze wszystkimi zasadami, ale z tego, co na pierwszy rzut oka można zauważyć, to system wydaje się raczej kiepski, źle pomyślany, nielogiczny, zagmatwany. Takie było moje pierwsze odczucie, kiedy przeczytałem np. o testowaniu talentów.

Trzeba jednak podkreślić, że jego implementacja w grze to inna bajka, całkiem nieźle się w niej sprawdza, choć niestety do ideału daleko...

Offline berengar

Odp: pytanie o sysytem rpg na bazie którego jest gra
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 18, 2008, 08:02:27 pm »
Dzięki za informacje. Jednak mam pytanie dodatkowe. Czy jest gdzieś w miarę dokładny opis świata? Ras, religii, zwyczajów? Przy czym chodzi mi po polsku.

 

anything