trawa

Autor Wątek: Problem z zadaniem  (Przeczytany 3748 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline maslak_13

Problem z zadaniem
« dnia: Grudzień 20, 2008, 09:00:00 pm »
W zadaniu "mordercy ferdok" w pierwszym podpunkcie mam iść do pani w strażnicy i tu problem gdyż kiedy dochodzę do znaku zapytania na mapie (strażnica) jest tam 4 strażników(wszyscy faceci), z czego z 1 mogę rozmawiać (nauczyciel od broni)  do żadnego budynku w okolicy nie mogę wejść :cry:.
Gdzie znaleźć panią Borkensmith ? Jak wejść do strażicy i gdzie ona jest?

Offline Gungrave

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 20, 2008, 09:42:31 pm »
kapitan straży jest w okolicach placu preisona czy jakos tak szedłeś na targ to na bank koło niej przechodziłeś

Offline maslak_13

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 21, 2008, 11:23:41 am »
Ok dzięki poszukam jeszcze, ale nie wiem bo w sumie to błądziłem wokół tej strażnicy dobre pare minut i nie znalazłem.
A na dodatek kolega ma ten sam problem i nie wiem w końcu.  :neutral: chyba aż tak głupi nie jestem żeby nie zauważyć tego kapitana;/
(gra oryginalna)

tak wygląda moja lokacja pod znakiem zapytania ;|
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2008, 06:52:18 pm wysłana przez maslak_13 »

Offline Yoshikuni

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 21, 2008, 06:52:00 pm »
Też mam problem z tym zadaniem, prosiłbym o screena lub dokładny opis jak dojść do tej kobiety, ponieważ nie mogę jej znaleźć a szukałem już bardzo długo i w wielu miejscach
@up
u mnie jest tak samo i nie mogę znaleźć tej kobiety
« Ostatnia zmiana: Grudzień 21, 2008, 07:17:56 pm wysłana przez Yoshikuni »


Offline JacoXP

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 22, 2008, 08:55:56 am »
O ile pamiętam ona też lubiła przenieść się do koszar. Wejście było bodaj z tej dzielnicy hrabiowskiej, czy jakoś tak.

Offline Antaran

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 22, 2008, 09:19:15 am »
Ale moment, moment... ona się właśnie pojawia w miejscu które widać na screenie... Opieprza o coś tego strażnika stojącego najbliżej postaci. Coś tu nie gra. Próbowałeś gadać z tym strażnikiem co stoi najbliżej? Nie pamiętam dokładnie jak to u mnie było, ale albo:
1) gadasz z nim i ona przychodzi, o coś go tam ochrzania, chyba o to żeby pogonił do roboty dowódcę straży z portu,
2) jak podchodziłem w to miejsce to już stała i gadała ze strażnikiem stojącym najbliżej postaci ze screena.

Moja rada, pogadaj z tym najbliżej, użyj wszystkich opcji dialogowych jakie się da sensownie wykorzystać... może coś zaskoczy...

Offline maslak_13

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 22, 2008, 09:28:21 am »
Właśnie tylko problem bo z tym najbliżej nie mogę pogadać;/

Offline Antaran

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 22, 2008, 09:43:49 am »
A napisz po kolei co masz w quest logu... tzn. wklej wszystkie zakładki i ich treść jakbyś mógł...

Offline maslak_13

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 22, 2008, 01:15:44 pm »
tam jest głowne zadanie "mordercy ferdok" udałem się do domu Ardo i okazało się że nie żyje, strażnik pilnujący domu ardo odesłał mnie pod strażnice
i tam jest zakładka "udaj się do strażnicy i porozmawiaj z Barlą" treść" wartownik stojący przed domem Ardo nie potrafił mi pomóc, oddelegował mnie do pani Borkensmith - kapitan straży miejskiej którą mogę znaleźć w strażnicy w okolicach  placu Praiosa. Muszę się do niej udać z małą wizytą .... "
to tak szło mniej więcej

Offline Yoshikuni

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2008, 07:44:41 am »
ja też nie mogę gadać z tym strażnikiem a tej baby nadal nie ma
co do treści zadania mam tak samo
to nic czekamy na kolejne rady


Offline Antaran

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 23, 2008, 01:29:27 pm »
Szczerze mówiąc to jestem w kropce... nie miałem żadnego problemu z tym zadaniem, pani strażnik pojawiła się tam gdzie miała (do cytadeli hrabiowskiej na ten etap chyba się przejść nie dało, bez pozwolenia od pani strażnik na włączenie się do śledztwa). Macie może jakieś wcześniejsze save'y? Może "coś" nie zaskoczyło? Sam już nie wiem...

Offline venceslas

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 23, 2008, 03:52:26 pm »
najlepsza rada to kup orginał, to jest zabezpieczenie na piratów, gra wykrywa crack,

Offline JacoXP

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 23, 2008, 07:00:08 pm »
Nie chciałem tego mówić, ale wiele opisywanych objawów nierozmawiania postaci, blokowania się lub brak ich wygląda właśnie na źle skrakowaną grę w wersji okołooryginalnej :)

Offline maslak_13

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #13 dnia: Grudzień 24, 2008, 01:13:29 pm »
w PEŁNOORGINALNEJ GRZE tak jest ;|
ale spróbuję wczytać wcześniejszego "sejva"

Offline venceslas

Odp: Problem z zadaniem
« Odpowiedź #14 dnia: Grudzień 24, 2008, 01:31:55 pm »
jeśli masz orginał faktycznie to możesz ją pojawić wpisując odpowiednią komendę, ale jeśli masz pirata to nic ci to nie da po zawiesisz się tak samo przy następnym głównym quescie, ja tak miałem więc kupiłem oryginał bo gra warta ceny, co się ostatnio naprawdę rzadko zdarza.
How to fix:
1. You need Rhulana in your party
2. Save your game at the quest position
3. Load your Savegame.db4 with sqlitebrowser
4. Execute this string in sqlitebrowser:

UPDATE _Instance_NPC SET Transform=(SELECT Transform FROM _Instance_PC WHERE Id="pc_rhulana" ) WHERE Id="barla_dorkenschmied" AND _Level="location02_praios"

5. Save and close sqlitebrowser
6. Start drakensang and load your savegame