trawa

Autor Wątek: Schematy przedmiotów  (Przeczytany 4626 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline pharum

Schematy przedmiotów
« dnia: Grudzień 17, 2008, 09:50:24 am »
Chciałbym poruszyć temat tworzenia przedmiotów. Czy komuś udało się znaleźć jakieś ciekawe schematy do tworzenia przedmiotów. Pomijam te dostępne u handlarzy (i tak nie maja nic ciekawego). Mi udało się znaleźć jedynie jeden schemat na torfowisku a poza tym nic. Czy ktoś miał może więcej szczęścia albo ja nie umiem szukać  :lol:

Offline Sliwa

  • Wyzwoleniec
  • *
  • Wiadomości: 12
  • Total likes: 0
  • Płeć: Mężczyzna
  • Tiger of the Rear Guard
Odp: Schematy przedmiotów
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 17, 2008, 05:23:27 pm »
Szczerze to niema nic ciekawego... dopiero po zabiciu smoka z krasnoludami ,dostajesz kilka "materiałów" i "recept" na kilka unikatowych przedmiotów a poza tym niema NIC ciekawego czego byś nie dostał gotowego w sklepie.

Offline topcat

Odp: Schematy przedmiotów
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 17, 2008, 05:38:23 pm »
Pozwolę sobie nie zgodzić się z przedmówcą. Na przykład za wykonanie pewnego zadania w Ferdok można dostać schemat dobrego łuku. Ogólnie dzięki schematom można zdobyć niektóre przedmioty zanim pojawią się do kupienia / znalezienia, albo zrobić więcej egzemplarzy niż jest normalnie dostępnych. Ja osobiście używałem schematów do produkcji lepszych łuków i kuszy.

Offline pharum

Odp: Schematy przedmiotów
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 17, 2008, 06:21:22 pm »
A mógłbyś być bardziej precyzyjny i powiedzieć co to za quest??  :)

Offline topcat

Odp: Schematy przedmiotów
« Odpowiedź #4 dnia: Grudzień 17, 2008, 06:39:15 pm »
A mógłbyś być bardziej precyzyjny i powiedzieć co to za quest??  :)


Na Placu Praiosa na przeciwko świątynii Helsinde na stercie drewna przy wysokim budynku siedzi elf Laurelin i ma pewien problem...
Jeśli go tam nie ma to znaczy, że pojawi się w późniejszym etapie gry.



W Murolosh za wykonanie zadania z 4-ema krasnoludzkimi durnymi babami można dostać schemat słabej w sile ale za to szybkostrzelnej kuszy.


Gdzieś w Głębiach Grulduru jest tajne przejście do komnaty ze skrzynią. W skrzyni można znaleźć 3 schematy: diamentowej osełki i 2 dobrych broni, nie pamiętam jakich dokładnie.
« Ostatnia zmiana: Grudzień 19, 2008, 12:19:14 pm wysłana przez topcat »

Offline Antaran

Odp: Schematy przedmiotów
« Odpowiedź #5 dnia: Grudzień 21, 2008, 11:22:05 am »
Nie wspominając o tym, że można sobie zrobić np. metalową tarczę (-2/5) lub kompozytowy łuk orków zanim coś takiego się znajdzie albo kupi... już nie mówiąc o strzałach zapalających/z trucizną/wojennych. BTW: Łucznik posiadający "jakiśtam" długi łuk, (można znaleźć w zamku "smoczego oka" (1K+9)) dodatkowo z dobrymi strzałami jest zabójczy...

Offline kann

Odp: Schematy przedmiotów
« Odpowiedź #6 dnia: Grudzień 21, 2008, 01:34:10 pm »
Nie wspominając o tym, że można sobie zrobić np. metalową tarczę (-2/5) lub kompozytowy łuk orków zanim coś takiego się znajdzie albo kupi... już nie mówiąc o strzałach zapalających/z trucizną/wojennych. BTW: Łucznik posiadający "jakiśtam" długi łuk, (można znaleźć w zamku "smoczego oka" (1K+9)) dodatkowo z dobrymi strzałami jest zabójczy...

A jak sobie zrobisz smoczy luk (+11) i dasz mu strzaly ze schematu w skarbu na torfowisku (nie pamietam jak sie nazywaja) to zalatwia wiekszosc bosow jednym strzalem (+5 ran).

Offline JacoXP

Odp: Schematy przedmiotów
« Odpowiedź #7 dnia: Grudzień 23, 2008, 12:37:44 pm »
A jakiż to dobry łuk znalazłej w zamku oka? czy mówisz o zamku w górach krwistych? bo ja łaziłem, ale nie znalazłem. Długi łuk klasyczny ma 1k+9, ale szybkość 1 strzał na 2 tury, co go mocno deprecjonuje. Może jest jakiś model bardziej szybkostrzelny?

Offline Antaran

Odp: Schematy przedmiotów
« Odpowiedź #8 dnia: Grudzień 23, 2008, 01:15:03 pm »
Długi łuk klasyczny ma 1k+9, ale szybkość 1 strzał na 2 tury, co go mocno deprecjonuje. Może jest jakiś model bardziej szybkostrzelny?

Długi łuk klasyczny ma 1K+8. Ja znalazłem tam właśnie długi łuk medowiański (1K+9). Strzela tak samo wolno, ale można dodać umiejętność "deszcz strzał" i oddajesz dwa strzały za jednym razem, co daje łącznie obrażenia w okolicach 30pkt. Prosty rachunek - łuk zadaje 10-15 plus choćby strzała bojowa +1, plus czar "sokole oko, pewna ręka" przynajmniej jeszcze +1... nie wspominając o tym, że najczęściej są z tego od razu dwie rany. Wolę to niż nawet trzy strzały z krótkiego czy ulepszonego krótkiego po 3-5pkt (w tym samym czasie).

Offline JacoXP

Odp: Schematy przedmiotów
« Odpowiedź #9 dnia: Grudzień 23, 2008, 07:04:22 pm »
No tak, to może być sposób. I wydaje mi się, że mój miał podane 1k+9, ale to mógł być modyfikator siły, bo chyba w dużym łuku jest bonus za parę w łapach. A moja łuczniczka ma bodaj 18.

A co sądzicie o kuszach? A jeszcze bardziej interesuje mnie opinia na temat ręcznych balist, które już widziałem gdzieś w ofercie. Niby strzela toto kulkami, których spotykam jak na lekarstwo, ale może to coś fajnie miota?

Offline pharum

Odp: Schematy przedmiotów
« Odpowiedź #10 dnia: Grudzień 26, 2008, 12:35:02 pm »

Gdzieś w Głębiach Grulduru jest tajne przejście do komnaty ze skrzynią. W skrzyni można znaleźć 3 schematy: diamentowej osełki i 2 dobrych broni, nie pamiętam jakich dokładnie.


Znalazłem to przejście na ścianie jest napisane  (jak się na nią najedzie kursorem) ale niestety mój krasnal nie chce wykryć tego przejścia. Mam umiejętność krasnoludzki nos na 18 lvl i zręczność na maxa rozwinięta a on nadal nie widzi. Pamięta ktoś z Was może jaki poziom pozwoli to przejście znaleźć??

Offline Antaran

Odp: Schematy przedmiotów
« Odpowiedź #11 dnia: Grudzień 26, 2008, 01:51:02 pm »
Mam tak samo. Nawet dodałem percepcję i "krasnoludzki nos" na maksa i nic z tego... może gdzieś jest jakaś dźwignia albo coś?

Offline Antaran

Odp: Schematy przedmiotów
« Odpowiedź #12 dnia: Grudzień 26, 2008, 09:04:28 pm »
Już znalazłem... można się było domyślić... te drzwi otwierają się z drugiej strony bloczkiem, da się tam dojść po otwarciu drugich drzwi z na klucz.

 

anything