trawa

Autor Wątek: Trudny wybór w rozdziale 5  (Przeczytany 2794 razy)

0 użytkowników i 1 Gość przegląda ten wątek.

Offline sv3n

Trudny wybór w rozdziale 5
« dnia: Grudzień 31, 2008, 12:50:14 pm »
Siema,

Mam problem z wyborem w rozdziale 5. Możemy się przyłączyć zarówno do Inkwizycji, jak i Wiedźm. Chciałbym zapytać o korzyściach płynących z przylaczenia sie do jednej z grup. Tzn. handlarze, trenerzy, questy poboczne itp. Zależy mi przede wszystkim na tych trzech czynnikach. Najbardziej na trenerach, potem na questach pobocznych i handlarzach. Mam drużynę uniwersalną - łucznikiem jest Gwendala, wojownikiem moj bohater i Forgrimm, kowal, magami są Gwendala i Gladys, a złodziejem i mówcą Gladys, dlatego zalezy mi i na walce i na magii. Interesuje mnie czy trenerzy ucza na prawde dobrych umiejetnosci i jakich, oraz czy długo będzie sie czekac w grze na kolejnego lepszego trenera magii czy walki? I w ktorej z organizacji jest wiecej questow pobocznych?

P.S. Doradzam stworzenie kilku tematow przyklejonych na forum. Chociazby z nauczycielami, co maja do zaoferowania, gdzie ich znalezc i kiedy. FAQ tez by sie przydalo. To oczywiscie moje sugestie.

Offline Antaran

Odp: Trudny wybór w rozdziale 5
« Odpowiedź #1 dnia: Grudzień 31, 2008, 01:51:05 pm »
Rozważania nie warte czasu. Inkwizycja nie uczy niczego specjalnego, tego samego nauczy gość w strażnicy w dzielnicy Hrabiowskiej (czyli w zasadzie wszystkie skill'e wojownika na II poziom - uniki, pancerz, tarcza, wytrzymałość, ofensywna, defensywna). Za to zabijając trenera inkwizycji masz od niego dość dobry hełm na ten czas (3 głowa, 1 plecy), wygląda jak hełm wikingów z okularem (jeśli ktoś się interesuje to będzie wiedział). Ja poszedłem drogą pomocy wiedźmom, moim zdaniem lepszy wybór, zwłaszcza, że pomagając inkwizytorom można się nieco rozczarować gadzią naturą ich szefa. :lol: Ciężko powiedzieć gdzie będzie więcej XP, czy u wiedźm czy u inkwizycji. Na nauczycieli nie ma się co oglądać, wszystko można znaleźć gdzie indziej. Każda z wiedźm daje swój quest, który dodatkowo można zrobić bez rozlewu krwi, wtedy jest jeszcze więcej XP.

Offline KubielEsko

Odp: Trudny wybór w rozdziale 5
« Odpowiedź #2 dnia: Grudzień 31, 2008, 03:06:19 pm »
Szczerze to ja się nie zgodzę z odpowiedzią mojego poprzednika . Pewnie zapytacie siędlaczego ?? Hmm to wam odpowiem.
1.Po stronie inkwizycji będziemy mieli możliwość zarobienia większej ilości doświadczenia.
2.Po zabiciu Jasminy dostajemy szatę i kolczugę Promieni Światła jak na początek są dość dobre.
3.Przed wejściem do ruin dostaniemy troje Promieni Światła dzięki nim droga do zamku nie będzie trudna, a po stronie wiedź dostaniemy dzika i wilka to pozostawię bez komentarza..

Offline Reggio

Odp: Trudny wybór w rozdziale 5
« Odpowiedź #3 dnia: Grudzień 31, 2008, 06:57:43 pm »
Moim zdaniem gra jest o wiele ciekawsza po stronie wiedźm, jest tam kilka ciekawych questów pobocznych, a co do nauczycieli, o ile pamiętam u jednej z sióstr można się uczyć alchemii, a u drugiej(choć nie jestem pewien można uczyć się posługiwania łukiem), a co do walki wręcz, jeden z nauczycieli w obozie inkwizycji mówił coś o treningach ale tylko dla tych co są wtajemniczeni. Następny nauczyciel jest w Tallon(kapitan straży) a następny w Murolosh (u niego są dostępne wszystkie ataki, a także używanie zbroi, ulepszenie wytrzymałości i walka z tarczą). A i jak, wyżej pod koniec tego aktu możesz się zdziwić jaka jest prawdziwa natura dowódcy inkwizytorów.

A co do ścieżki prowadzącej do zamku, pomoc wilka na nic się zdała, ponieważ walki były dziecinnie proste, dopiero schody zaczęły się w środku ruin zamku a wtedy nie mogliśmy liczyć na jego pomoc. A i jeżeli chcesz dostać lepsze dary od wiedźm próbuj rozwiązywać zadania pokojowo a dostaniesz lepsze przedmioty w nagrodę od wiedźm 

PS: Gra jest o wiele ciekawsza, jeżeli idziemy na ciemno i nie wiemy co i jak, wtedy jeszcze nie wiemy że możemy spodziewać się jakiegoś silnego bosa, jeżeli ktoś nam dyktuje co będzie dalej, gramy w tą grę tak jakbyśmy już raz ją przeszli, i wiemy co nam wyskoczy zza rogu. Wtedy nie czuje się już takiego klimatu gry jaki by był bez podpowiedzi. Przy następnej próbie przechodzenia gry od nowa wybieramy tą ścieżkę która nam bardziej odpowiada. Tak uczymy się metodą prób i błędów.        Sorry za OFF TOP

Offline Averyla

Odp: Trudny wybór w rozdziale 5
« Odpowiedź #4 dnia: Styczeń 04, 2009, 11:02:56 pm »
Także uważam, że Wiedźmy są ciekawsze a te dziki i wilki, które dostajemy jako eskortę sa dobre i radza sobie na równi z żołnierzami  Inkwizycji, tak są chyba zrobione w tym miejscu. Noi wreszcie element sumienia, Wiedźmy są w gruncie rzeczy dobre to strażniczki lasu a Inkwizytor to szaleniec i psychopata, na dodatek okazuje się, że to wcale nie....:)
Zdecydowanie wiedźmy.